0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Мен всичко ми се вижда мнооооого сложно  8O Така че смятам да не захранвам изобщо, моето цял живот ще си цоцка мляко  8O
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Дони, аз бях решила на 8 навършени месеца като следно артметично между двете теории / да ги наречем/, че след шестия вече можело или да се изчака до десетия! Но реално въведох следата на осмия, т.е. на 7.5, защото трябваше нещо да му дам да се занимава, докато вечеряме, че ни гледаше в устата!
Вени, а с какво го въведе?
Значи купих една каша на милупа 7 зърна - ориз, царевица, пшеница, овес, ръж, ечемик, просо), една готова на HiPP - пшеница, овес и круши. Не можах да намеря обае каша, която съдържа само една култура с глутен. Сещате ли се за някоя марка и много ли е важно това? Мога ли да дам например пшеница и овес заедно?
Дони, дадох коричка хляб!
По принцип по-добре е  по отделно! Например на Блевит има по отделно! Например с овес : http://www.bpcniksi.com/ORDESA/BifEf.htm
Матей - 1.04.2006 г
*
Вени, никъде не съм виждала такива, само в Пикадили не съм проверила скоро тук. Има на Милупа, на Нестле, на Хумана, на Хип и на Слънчо.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Дони, аз дадох тази на Хип с крушата и овеса. До сега не съм имала проблеми, предполагам, че можеш и нея да дадеш. Мисля че няма голямо значение ако са две глутенови култури. И аз не съм виждала в България да има каши само с една.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Глутен въведох на 8 месеца и 20 дни (два месеца след първата твърда храна) с каши в бурканчета, защото разтворимите обикновено съдържат повече от един вид глутен-съдържащи зърнени храни (пък били те и разградени до декстроза). Последователността беше следната:

Овес
Пюре от ябълки и круши с овес на "Sunval" [круши (30%), ябълки (30%), вода, пълнозърнесто овесено брашно (7%), концентрат от сок от круши]

Овесена каша мултивитамин на "Nestle" [сърцевина от ябълки, сок от ананас, пълнозърнесто овесено брашно, ананас, растителна мазнина, лимонена киселина, витаминна смес (С, Е, В2, В6, ниацин, бета-каротин), фолиева киселина]

Пшеница
Пълнозърнена каша с круши на "Hipp" [круши (70%), сок от круши, пшеничени люспички (4%), овесени люспички (0.5%), витамин С]

Пълнозърнеста плодова каша на "Hipp" [ябълков сок с ниска киселинност (32%), ябълки (26%), банани (19%), манго (12%), портокалов сок (6,4%), пшеничено брашно (4,1%), овесено брашно (0,4%), Витамин С]

Пълнозърнена каша с банани и ябълки на "Hipp" [ябълки (30%), ябълков сок (25,5%), банани (25%), вода, пълнозърнести пшеничени ядки (4,1%), пълнозърнести овесени ядки (0,9), Витамин С]

Макарони с елда на „Макрин 2003” ООД [пшеничено брашно тип 1150, брашно от елда]

Ечемик
Пюре от ябълки с боровинки “Sunval” [сърцевина от ябълки (55%), вода, сок от боровинки (15%), концентрат от сок от ябълки, овесени, ечемичени и пшеничени ядки]

Ръж
Каша от 5 житни растения на “Blevit plus”[разградени до декстроза зърнени брашна (пшеница, ориз, ечемик, ръж, овес); фруктоолигозахариди; малц; минерални соли (дикалциев фосфат, железен сулфат); витамини (С, никотинамид, Е, калциев пантотенат, В6, В2, В1, А, фолиева киселина, К, биотин, Д, В12); ароматизатори]

Каша Асорти с бифидус ефект на “Blevit plus” [разградени до декстроза зърнени брашна (пшеница, ориз, ръж, царевица, ечемик, овес); фруктоолигозахариди; захар; мед; малц; малтоза; малтодекстрин; минерални соли (дикалциев фосфат, железен сулфат); витамини (С, никотинамид, Е, калциев пантотенат, В6, В2, В1, А, фолиева киселина, К, биотин, Д, В12); бадемов крем; лешников крем; плодове (ябълки, круши, стафиди); ароматизатори]

Фини овесени ядки на „Фамилия Никола” ООД – сварени и смесени с плод

Ечемичени ядки на „Вивена” ЕООД – сварени и смесени с плод
Дони, имате ли там магазин Щъркел или Пинокио? Там ги има - Блевит в Щъркел, а в Пинокио има Беби, които имат елда и пшеница самостоятелно!
Матей - 1.04.2006 г
*
Ние бяхме на ваканция и ви пращам слунчеви поздрави. Изгорях и настинах едновременно :D
Днес Александър стана на 7 месеца. От няколко дни въведох пилешко и тъй като нямах избор, това стана с пюре, в което имаше и домат и лук, а той не ги беше опитвал дотогава. Аз си мислех, че в Испания има по голямо разнообразие на пюрета, но не било тъй...та ми се наложи да му дам това пюре, за щастие всичко мина благополучно и вчЕРА СИ ХАПНА 120 ГРАМА ОТ НЕГО. и МУ ХАРЕСВА. Сега съм купила пуйка на Нестле, та се питах дали да я въвеждам внимателно или няма особена разлика с пилето. После какво? Телешко? Агнешко?
Глутена го отлагам за след месец.
Утре ще му дам малко пюре с ананас.

Ние се храним 2 пъти на ден(твърда храна де, иначе най обича да си цоцка :lol:)
Дали не му е малко? Като гледам какви бузички е отпрал.....
Нина, едва ли му е малко! За пуйката - мисля, че трябва да си се въвежда, а после можеш да продължиш със заешко! Изчаквай все пак 4-5 дни между отделните храни - нали знаеш! После можеш да продължиш със свинско след навършени 8 месеца, а със агнешкото и телешкото можеш да по изчакаш поне до 10 месеца, а някои препоръчват и годинка!
Матей - 1.04.2006 г
*


повече информация
Ей тая е само с овес и плодове, дали става?
« Последна редакция: Януари 25, 2007, 16:02:08 pm от cygnus »
*
venus_melena
за изчакването знам. Така правя. Заешко при нас няма :? Телешко и агнешко ги гледах на пюрета за 6 месеца. 8O И аз си помислих, че е много рано за тях, затова не ги купих. За утре съм запланувала да наготвя сладък картоф, моркови и пилешко и да си направя "зимнина" :lol:
четох одеве jam да споменава за някаква мома, дето давала салата Снежанка, та да ви кажа, преди 2 седмици говорих с майка и ядях мандарини, а тя ми вика: изцеди му сокче, не оставяй така да те гледа детето. 8O Или пък: като дойдете, ще го запишем на кухня(тогава ще е на 9 мес), или: оо, той сина на еди кой си е само 4 месеца, а вече си хапва пюрета, та ушите му плющат.
Абе радвам се, че нямам родителски тела от никакъв вид около мен, че щеше да хвърчи перушина.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета


повече информация
Ей тая е само с овес и плодове, дали става?

Дони, става
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Става, Дони, а и провери за тези магазини, за които ти казах!

Нина, че защо да нямате? Много странно!
Матей - 1.04.2006 г
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Вени, между другото - откъде ги черпиш тия съвети да се прави пауза от 4-5 дни между две нови храни? ако се спазва правилото нова храна да се въвежда бавно и постепенно за 4-5-6 дни, то за какво е нужна допълнителна пауза? ако има алергична реакция, тя ще се прояви най-много до 48 часа. а с тия огромни паузи, на майките няма да им стигне 1 година да въведат повечето храни, направи една проста сметка.

друго, за телешкото месо - то се избягва при деца с алергия към белтъка на кравето мляко. за останалите деца защо препоръчваш да се избягва, по какви съображения? редът за въвеждане на меса обикновено е пуешко, заешко, пилешко/агнешко, телешко, риба, свинско. но между първите 3-4 меса не се чака много, докато рибата и свинското се отлагат повечко, особено последното.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Айде, ядосах Джама! :P
Не си ме разбрала/ или не съм се изразила точно и ясно/ - паузата включва постепенното захнаване, разбира се, не я допълва!

Реда на храните го взимам от тази таблица :http://ilianas.hit.bg/tables.html
« Последна редакция: Януари 25, 2007, 18:47:31 pm от venus_melena »
Матей - 1.04.2006 г
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Айде, явно аз съм най-смела.  8O Ние ядем всичко без риби. Нещо не му хареса и не съм давала повече. Но останалите меса - свинско, пуешко, заешко, телешко, кайма, както и шунка съм дала вече. А и моята лекарка каза, че вече може да яде храната, която ядем и ние.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Вени, пардон - неправилно съм те разбрала, значи!

в тази връзка, за прословутия глутен, дето Донка ще го въвежда - пак ли се дава постепенно - лъжичка по лъжичка, както другите нови храни?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Ами, аз дадох да ръфа хляб - коричка!
Матей - 1.04.2006 г
*
МЛЕЧНИ И БЕЗМЛЕЧНИ КАШИ С ГЛУТЕН.
МЛЕЧНИ БЕЗГЛУТЕНОВИ КАШИ


“Frisocrem Frieslandfoods”
–   Млечна каша Ориз и царевица, 4м.+ [Каша ориз и царевица с адаптирано мляко е пълноценна, вкусна и лесно смилаема за кърмачета и малки деца. Произведена на базата на оризово брашно и царевично нишесте с добавка на адаптирано мляко. Пълноценен източник на енергия. Обогатена с 13 витамина и минерали. Съдържа адаптирано мляко. Без глутен.]
–   Млечна Зърнена каша с 5 плода, 4м.+ [Лесно смилаема, с отличен вкус и съдържа 5 вида пресни плодове – кайсия, праскова, портокал, банан и лимон. С царевично нишесте и оризово брашно. Обогатена с 13 витамини и минерали. Идеална храна за периода на отбиване. Съдържа адаптирано мляко. Без глутен.]
–   Млечна каша 4 зърнени храни, 6м.+ [Състав: обезмаслено мляко, зърнени храни (брашно от пшеница, брашно от ориз, брашно от ечемик, брашно от ръж), захар, суроватъчни протеини, растителни мазнини, малтодекстрин, лецитин, фолиева киселина, биотин, витамини (А, Е, С, В1, В2, В6, В12, К1, Д3) Съдържа адаптирано мляко и Глутен.]
–   Млечна каша 8 зърнени храни и 4 плода, 6м.+ [Състав: обезмаслено мляко, плодове (праскова, кайсия, банан и портокал), зърнени храни (брашно от пшеница, ориз, овес, ечемик, ръж, просо, царевично нишесте и брашно от сорго) захар, растителни мазнини. Обогатена с 13 витамини и минерали. Съдържа адаптирано мляко и глутен.]

Източник:
интернет магазин „Папагал”

"Hipp"
ИНСТАНТНИ МЛЕЧНО-ПЛОДОВИ КАШИ – 250 гр.; изготвени на основата на млечна смес, адаптирана към потребностите на детето; обогатени с най-важните витамини, калций, желязо, йод; приготвят се с вода.
Не съдържат глутен:
-   Млечна каша Ориз, 4 месеца, [Състав: млечна смес (обезмеслено мляко на прах, растително олио, захар, витамин С, ІІ-железен сулфат, витамин Е, цинков сулфат, витамин А, калиев йодат, витамин Д), частично деминерализирана суха млечна суроватка, растително олио, оризов грис, калциев карбонат, витамини А, В1, Д.], затягащо действие.
-   Млечна каша Праскови и кайсии, 4 месеца, [Състав: млечна смес (обезмеслено мляко на прах, растително олио, захар, малтодекстрин, витамин С, железен сулфат, витамин Е, цинков сулфат, витамин А, калиев йодид, витамин Д), частично деминерализирана суха млечна суроватка, оризово брашно, захар, 1,5 % плодов екстракт (кайсии, праскови), растително олио, 0,07 % натурален ароматизатор от кайсии, калциев карбонат, витамини А, В1, Д.], регулиращо действие.
-   Млечна каша Ябълки и ванилия, 4 месеца, [Състав: млечна смес (обезмеслено мляко на прах, растително олио, захар, малтодекстрин, витамин С, железен сулфат, витамин Е, цинков сулфат, витамин А, калиев йодид, витамин Д), частично деминерализирана суха млечна суроватка, оризов грис, захар, растително олио, 2,5 % екстракт от ябълки, калциев карбонат, натурална ванилия, витамини А, В1, Д.], регулиращо действие.
-   Млечна каша Круши, 4 месеца, [Състав: сухо обезмеслено краве мляко, деминерализирана млечна суроватка, смес от растителни масла, лактоза, смес от витамини, минерални соли и микроелементи, таурин, карнитин], разхлабващо действие.
-   Млечна каша Плодове, 4 месеца, [Състав: млечна смес (обезмеслено мляко на прах, растително олио, захар, витамин С, ІІ-железен сулфат, витамин Е, цинков сулфат, витамин А, калиев йодат, витамин Д), частично деминерализирана суха млечна суроватка, оризов грис, царевично брашно, захар, 3,4 % плодов екстракт (ябълки, круши, кайсии), калциев карбонат, витамини А, В1, Д.], регулиращо действие.
-   Млечна каша Горски плодове, 4 месеца, [Състав: млечна смес (обезмеслено мляко на прах, растително олио, захар, витамин С, ІІ-железен сулфат, витамин Е, цинков сулфат, витамин А, калиев йодид, витамин Д), частично деминерализирана суха млечна суроватка, оризов грис, царевично брашно, захар, 1,23 % екстракт от горски плодове, растително олио, калциев карбонат, витамини В1, Д.], регулиращо действие.
-   Млечна каша Банани и праскови, 4 месеца, [Състав: млечна смес (обезмеслено мляко на прах, растително олио, захар, витамин С, ІІ-железен сулфат, витамин Е, цинков сулфат, витамин А, калиев йодат, витамин Д), частично деминерализирана суха млечна суроватка, оризов грис, екстракт от банани и праскови, малтодекстрин, калциев карбонат, витамини А, В1, Д.], затягащо действие.

Съдържат глутен:
-   Млечна каша Овес с плодове, 6 месеца, без захар, [Състав: млечна смес (обезмеслено мляко на прах, малтодекстрин, растително олио, витамин С, железен сулфат, витамин Е, цинков сулфат, витамин А, калиев йодат, витамин Д), частично деминерализирана суха млечна суроватка, 32% пълнозърнесто овесено брашно, 3,3 % плодов екстракт (ябълки, круши), растително олио, калциев карбонат, витамини А, В1, Д.], разхлабващо действие.
-   Млечна каша Тропически плодове с йогурт, 8 месеца, [Състав: млечна смес (обезмаслено мляко на прах, малтодекстрин, растително олио, витамин С, железен сулфат, витамин Е, цинков сулфат, витамин A, калиев йодат, витамин D), пшеничен грис, захар, 3% плодов екстракт (портокали, ананаси, манго, маракуя). частично деминерализирана суроватка на прах, 3% йогурт на прах, приготвен на основата на обезмаслено мляко, растително олио, обезмаслено мляко на прах, калциев карбонат, витамини А, В1, D.], регулиращо действие.

КАШИ В БУРКАНЧЕТА

Пълнозърнести плодови каши – 190 гр., готови за употреба, без ароматизатори, оцветители, консерванти, сгъстители, без добавена захар.
-   Каша – Ябълки и банани с бебешки бисквити, 5 месеца, разхлабващо действие [Състав: ябълки, банани, вода, бисквити (пшенично брашно, пшеничен сироп, пълномаслено мляко, растително олио), лимонов сок, витамин С.], ниска киселинност, без млечен протеин. Съдържа глутен!
-   Пълнозърнеста каша с банани, 6 месеца, регулиращо действие [Състав: 73% плодове (банани 44%, ябълков сок, лимонов сок), вода, 5% зърнени (пшеничени люспички, овесени люспички), растително олио, витамин С.]. Съдържа глутен!
-   Пълнозърнена каша с круши, 4 месеца, регулиращо действие [Състав: круши (70%), сок от круши, пшеничени люспички (4%), овесени люспички (0,5%), витамин С.], ниска киселинност, без млечен протеин. Съдържа глутен!
-   Пълнозърнена каша с ябълки и банани, 6 месеца, регулиращо действие [Състав: Ябълки (30%), ябълков сок (25,5%), банани (25%), вода, пълнозърнести пшеничени ядки (4,1%), пълнозърнести овесени ядки (0,9), Витамин С.], ниска киселинност, без млечен протеин. Съдържа глутен!
-   Пълнозърнена плодова каша, 6 месеца, разхлабващо действие [Състав: Ябълков сок с ниска киселинност (32%), ябълки (26%), банани (19%), манго (12%), портокалов сок (6,4%), пшеничено брашно (4,1%), овесено брашно (0,4%), Витамин С.] ниска киселинност, без млечен протеин. Съдържа глутен!
-   Пълнозърнена оризова каша с плодове, 5 месеца, разхлабващо действие. [Състав: Ябълков сок (38,2%), ябълки (33%), праскови (15%), вода, пълнозърнест ориз, ориз, калциев карбонат (50 мг/100 г), витамин С.], без глутен, без млечен протеин, ниска киселинност.

Млечни каши "Лека нощ" – 190 гр., изготвени на основата на млечна смес, адаптирана към потребностите на детето; съдържат най-важните витамини, калций, желязо, йод; готови за употреба (в топло или студено състояние).
-   Млечна каша с ябълки и круши, 4 месеца, регулиращо действие [Състав: млечна смес (сухо пълномаслено мляко, оризово нишесте, захар, смес от витамини и минерални вещества), вода, сварен ориз, пюре от ябълки, пюре от круши, захар, канела, калциев карбонат, витамин В1], без глутен.
-   Грис - Млечна каша Бурбон – Ванилия, 4 месеца, регулиращо действие. Съдържа глутен!
-   Млечна каша с бебешки бисквити, 4 месеца, регулиращо действие [Състав: млечна смес (сухо пълномаслено мляко, нишесте, захар, смес от витамини и минерални вещества), вода, натрошени бисквити, захар, калциев карбонат, витамин В1]. Съдържа глутен!
-   Млечна каша с плодове, 5 месеца, регулиращо действие [Състав: млечна смес (пълномаслено мляко, нишесте, захар, витамин С, железен фосфат, витамин Е, цинков сулфат, витамин А, калиев йодид, витамин D), вода, кайсии, захар, пшеничен грис, ябълки, калциев карбонат, витамин В1]. Съдържа глутен!
-   Млечна каша с банани, 6 месеца, затягащо действие [Състав: млечна смес (пълномаслено мляко, оризово брашно, захар, витамин С, железен фосфат, витамин Е, цинков сулфат, витамин А, калиев йодид, витамин D), вода, сварен ориз, банани, захар, калциев карбонат, витамин В1], без глутен.
-   Грис - Млечна каша с шоколад, 6 месеца, регулиращо действие [Състав: млечна смес (пълномаслено мляко, нишесте, захар, витамин С, железен фосфат, витамин Е, цинков сулфат, витамин А, калиев йодид, витамин D), вода, пшеничен грис, захар, шоколад на прах, калциев карбонат, витамин В1]. Съдържа глутен!

Източници:
Сайтовете на Hipp на български и руски език

*
“Humana”
Кашите съдържат 13 витамина, калций, желязо и йод; без добавка на кристална захар, оцветители и консерванти; приготвят се само с вода.
Не съдържат глутен:
-   Млечна бананова каша, 250 гр., без глутен, след 4-ия месец [Съдържание**: обезмаслено прясно мляко, растителни мазнини, оризови люспи, малтодекстрин, бананови люспи 11,1 г, фруктоза, царевичен грис, нишесте, глюкоза, калциев карбонат, витаминна смес*,  железен-ІІІ-дифосфат, ванилин, калиев йодат.]; Противопоказания: Да не се употребява при непоносимост към краве мляко и фруктоза!
-   Млечна каша с праскови и маракуя, 250 гр., от 4-ия месец [Съдържание**: обезмаслено прясно мляко, растителни мазнини, нишесте, оризови люспи, малтодекстрин, фруктоза, глюкоза, царевични люспи, праскови на прах 0,49 г, маракуя на прах 0,47 г, калциев карбонат, eстествен аромат, витаминна смес*,  железен-ІІІ-дифосфат, калиев йодат.]; Противопоказания: Непоносимост към краве мляко /непоносимост към лактоза, алергия към протеин на  кравето мляко, галактосемия/; глюкозно-метаболитни заблявания, непоносимост към фруктоза.
-   Млечна каша от градински плодове, 300 гр., след 6-ия месец [Съдържание**: обезмаслено мляко, растителни масла, скорбяла, оризови стърготини, фруктоза, царевични стърготини, глюкоза, малтодекстрин, круша на прах, ябълка на прах, праскова на прах, калциев карбонат, витаминна смес*, железен дифосфат, калиев йодат.]; Противопоказания: Непоносимост към краве мляко /лактоза, алергия към протеини на кравето мляко, галактосемия/, глюкозно-метаболитни заболявания, непоносимост към фруктоза, целиакия.
-   Млечна каша с череши и банани, 250 гр., от 6-ия месец [Съдържание**: обезмаслено прясно мляко, растителни мазнини, нишесте, оризови люспи, гроздова захар, малтодекстрин, плодова захар, бананови люспи 2,7 г, череши на прах 1,3 г, естествен аромат,калциев лактат, червено цвекло на прах, витаминна смес*, калциев карбонат, железен дифосфат, калиев йодат.]; Противопоказания: Да не се употребява при непоносимост към краве мляко и фруктоза!
-   Млечна каша с ягоди и кисело мляко, 250 гр., от 8-ия месец [Съдържание**: обезмаслено прясно мляко, растителни мазнини, нишесте, оризови люспи, гроздова захар, малтодекстрин, плодова захар, кисело мляко на прах от обезмаслено прясно мляко 3,2 г, ягоди на прах 0,7 г, червено цвекло на прах, калциев лактат, eстествен аромат (носител: екстраткт от ечемичен малц), витаминна смес*, калциев карбонат, железен дифосфат, калиев йодат.]

Съдържат глутен:
-   Млечна каша с ябълка, банани и сухар, 250 гр. и 600 гр., от 6-ия месец [Съдържание**: обезмаслено мляко, растителни мазнини, нишесте, оризови люспи, малтодекстрин, брашно от сухар 8,7 г, захароза, бананови люспи 5,0 г, ябълки на прах 1,5 г, калциев карбонат, витаминна смес*, калциев лактат, ванилин, железен-ІІІ-дифосфат, калиев йодат.]
-   Млечна каша с маслени бисквити, 250 гр., от 6-ия месец [Съдържание**: обезмаслено прясно мляко, смлени маслени бисквити 17,4 г. растителни мазнини, нишесте, брашно от мека пшеница, глюкоза, фруктоза, калциев карбонат, витаминна смес*,  железен-ІІІ-дифосфат, калиев йодат.]
-   Млечна каша „Лека нощ” с банан, грис и овесени стърготини, 300 гр., след 6-ия месец [Съдържание**: обезмаслено мляко, малтодекстрин, растителни масла, овесени стърготини, бананови стърготини, фруктоза, скорбяла, оризови стърготини, царевични стърготини, глюкоза, калциев карбонат, витаминна смес*, железен дифосфат, калиев йодат.]; Противопоказания: Непоносимост към краве мляко /лактоза, алергия към протеини на кравето мляко, галактосемия/, глюкозно-метаболитни заболявания, непоносимост към фруктоза, целиакия.

* – витамин С, ниацин, витамин Е, пантотенатова киселина, витамин В6, витамин А, витамин В1, витамин В2, фолиева киселина, витамин К, биотин, витамин D3),  железен-ІІІ-дифосфат, ванилин, калиев йодат.]
** – на 100 гр. прахообразно вещество

Източник:
Сайтът на „Хумана” на български език.


“Milupa”
МЛЕЧНИ КАШИ – съдържат адаптирано мляко, с добавени 13 витамина, минерали, калций и желязо.
-   Млечна бананова каша, 250 гр., над 4 месеца [Състав: оризово брашно, сухо обезмаслено мляко, банан на прах, суха деминерализирана млечна суроватка, растителни мазнини, декстроза, калциев карбонат, витамини*, ІІІ-железен дифосфат, калиев йодид]. Без захар, без глутен.
-   Млечна каша Бутеркекс-бисквити, 250 гр., над 6 месеца, Състав: частично адаптирано мляко [деминерализирана суроватка на прах, частично отстранена захар, обезмаслено мляко на прах, растителни мазнини, калциев карбонат (0,44 г), витамини*, железен-ІІІ-дифосфат (19 мг), цинков сулфат (1 мг), калиев йодид (67 мкг)], брашна от зърнени храни (пшеница, ориз, овес, просо, ечемик, царевица, ръж), бутеркекс (16 г), захар, яйчени бисквити (2 г). Съдържа глутен!
-   Млечна каша ориз и царевица, 250 гр., над 4 месеца
-   Шоколадова млечна каша Milupa, 250 гр., над 6 месеца, Състав: частично адаптирано мляко [деминерализирана суроватка на прах, частично отстранена захар, обезмаслено мляко на прах, растителни мазнини, калциев карбонат(0,44 гр) витамини*, железен-ІІІ-дифосфат (19 мг), цинков сулфат (1 мг), калиев йодид (67 мкг)], пшеничен грис, захар, какао на прах (4 г), млечен шоколад (2 г), малтодекстрин, канела и ванилин. Съдържа глутен!
-   Млечна каша Ябълки-Моркови, 250 гр., над 4 месеца, Състав: частично адаптирано мляко [обезмаслено мляко на прах деминерализирана суроватка на прах, частично отстранена захар, растителни мазнини, калциев карбонат (0,4 г), витамини*, железен-ІІІ-дифосфат (17 мг), цинков сулфат (1 мг), калиев йодид (61 мкг)], частично хидролизирани оризово и царевично брашно, ябълки на прах (8 г), моркови на прах (4 г) и лимонена киселина. Без захар, без глутен.
-   Млечна каша с грис, над 4 месеца
-   Плодова млечна каша, над 6 месеца
-   Млечна каша Джуниър Мюсли, над 8 месеца

* витамин С, ниацин, витамин Е, пантотенат, витамин В1, витамин В6, витамин А, фолиева киселина, биотин, витамин D3, витамин К1, витамин В12.

Източници:
инфо на руски
интернет магазин „Пакостник”