0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Засега малкия е само на кърма и е на 5 месеца. Другия месец като почна с оризовата каша с какво да я бъркам? кърма, вода или и двете?или АМ?

купуваш безмлечна оризова каша и я приготвяш с кърма. препоръчвам кашата на Хип.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Абе хора, мякой правил ли е оризова каша с кърма? При мен не се получи, явно малко каша ли слагам не знам, нали кърмата съдържа ензими, които втечняват твърдата храна, така и не се сгъсти, чаках, разбърквах. Сигурно аз бъркам, но не ми се задълбаваше да чета в кърмаческия.  Аз изцеждам малко и я давам с шише, освен това са на адаптирано от самото начало и кашите също правя само с адаптирано. Питам от любопитство просто.
Така става с кърма, Дони!
Матей - 1.04.2006 г
Хиляди благодарности за идеята да се смесва кашата с пюрето. Дребосъчкото се скъса да яде, даже ми дърпаше ръката от зор да му давам по-бързо. :bighug:
*
Аз пак да питам. Готовите млени каши с какво мляко са? Адаптирано или някакво друго?
*
И аз изпаднах в почуда като отидох преди няколко дни да купувам каша. За сега купих безмлечна на Милупа, ама по-нататък какво правим?


С адаптирано са!
Матей - 1.04.2006 г
С малкия Наско започна поредната епопея. Опитвам се да го захраня вече с зеленчукови пюрета/това ни е втори опит/, само че той не е на същото мнение. Давам му морков и картоф на Hame, много е вкусно опитах го, а той почна да ме плюе. Сложих малко АМ но резултата е същия, направи всичко около себе си в пюре. Незнам вече какво да правя. Моля дайте ми съвет. :(

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Цветелина, освен да изчакаш няколко дни или седмица и да опиташ отново - друго не ми хрумва. щом плюе, вероятно още не е готов за тази храна.
ти кога предлагаш пюрето? обикновено казват да се дава на обедното хранене - в интервала 12-13-14 часа, когато са най-гладни. също така, дай пюрето преди, а не след кърмата/млякото.

аз така вчера, след като 2 часа правих 20 грама картофено пюре, първо дадох млякото, а после пюрето и той дори не щя да си отвори устата да пробва.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
С малкия Наско започна поредната епопея. Опитвам се да го захраня вече с зеленчукови пюрета/това ни е втори опит/, само че той не е на същото мнение. Давам му морков и картоф на Hame, много е вкусно опитах го, а той почна да ме плюе. Сложих малко АМ но резултата е същия, направи всичко около себе си в пюре. Незнам вече какво да правя. Моля дайте ми съвет. :(



И аз почвам да се чудя: от 8-ми се захранваме, а сме стигнали до няколко лъжички. После почва да се мръщи, кара и плюе. Не мога да заместя цяло ядене. За колко време децата почват да ядат по-големи количества? Дали да зареж засега пюретата и да пробвам с каша?!

Вени, по-скъпите каши може и да с АМ ама не вярвам, че Слънчо напр. е с АМ.


Габи, за слънчо незнам наистита!
Цвети, просто поспри за извесно време - може да и още рано! Защо бързаш? Освен това, което вкусно за нас, не евкусно за тях! Аз като гледам Мати какви безвкусни неща харесва...Освен това започни само с едни продукт - например морков или най-добре с оризова каша, че най е близка до млякото като всук!
Гане, за изпражненията - не съм забелязала такова нещо!
Матей - 1.04.2006 г
venus_melena аз не се изразих правилно, с морков вече сме захранили исках да вкарам и картоф преди две седмици, но той отказа и аз спрях. От вчера се опитвам пак, но резултата е като отпреди две седмици.
Ето как се храним:
7.00 - АМ 180-200мл
10.30 - АМ
плодово пюре
2.00 - пюре от тиква и морков + АМ 150-180гр.
5.30-6.00 - млечна безглутенова каша 150гр.
плодово пюре
9.30-10.00 - АМ
педиатърът каза че от 6-тия месец трябва да захраним с месно пюре, а ние още не сме захранили зеленчуците. Знам че всичко си е до детето, но той вече стана много подвижен и започна даже да се обръща, което ме навежда на мисълта че има нужда от по-енергийна храна. Затова ми се искаше да го захраня със зеленчуковите смеси, за да мога към края на 6-тия месец да почна с месните пюрета. 
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Цвети,

1. зеленчуците не дават повече енергия от млякото. прочети състава на храните и по-конкретно гледай за калоричността - тя дава енергията. да не мислиш, че изцяло кърмените до 6 пълни месеца не се движат поради недостиг на енергия от храната? :)
2. има достатъчно време до 6-тия месец, не е нужно да вкараш много зеленчуци преди месото.
3. чист картоф ли ти отказа? ако да - пробвай да го комбинираш с друг, вече даден зеленчук.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Нямах в предвид това че зеленчуците дават повече енергия :) , наясно съм че не е така. Въпроса е че месните пюрета са със зеленчуци. Аз имам книгата "Хранене на бебето"  и там пише , че при повишаването на активността на бебето и в съчетание с ускорения растеж/който при нас е налице/ в този период, може да се получи желязодефицитна анемия.
На нас ни остават 10 дни до 6-тия месец затова се притеснявам.
Абе вече се чудя и аз сама на себе си все си намирам причина за нещо да се притеснявам :ask: :bonk:
« Последна редакция: Януари 19, 2007, 17:27:10 pm от Cvetelina »
Цвети, определено се притесняваш излишно! Каши виждам, че ядете - тях харесва ли?
А тиквата?
Матей - 1.04.2006 г
Много харесва кашите на Milupa, на Humana ги яде но не му харесват много - много.
Тиквата я обожава, даже първият път като му дадох две три лъжички, след това зееше като гардже за още.  8O
Окей, значи започни да прибавяш към тиквата картоф като постепенно увеличаваш количеството на картофа за сметка на тиквата!
Другото е да зарежеш картофа и да въведеш тиквички, например!
Направи пюре тиква, тиквичка, морков!
Матей - 1.04.2006 г
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Цвети, Насето е на 4 месеца и 20 дни, значи до 6-те месеца ви остават един месец и 10 дни :) когато се има предвид, че на 6 месеца трябва да яде месо, се говори най-вероятно за 6 навършени, аз затова и написах, че имате още много време.

за тиквата и картофа подкрепям Вени - аз също почнах с тиква, после тиква с картоф, като преобладаващото беше тиквата - понамръщи се отначало, но сега си яде. а само картофено не щя дори да кусне.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Джами не ставаше въпрос за 6 навършени, а за това защо се дава месно пюре през 6-тия месец, както и да е оспокоих се вече и няма да бързам и да го насилвам още. Ще послушам съвета ви и утре ще пробвам да му дам картофа с тиквата. Много ви благодаря. :bighug: :balk_104:
*
Джами, а по колко пюре изяжда Марти на едно ядене?