0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Верди, не че няма готови местни пюрета, но няма никакъв асортимент.
Има само :
телешко /дюс/
пилешко с макарони
пилешко със смесени зеленчуци
телешко със смесени зеленчуци
агнешко със смесени зеленчуци

Предполагам, че просто няма търсене и затова няма на пазара.

Явно ще се наложи да правя и да замразявам по твоята схема с кубчетата. :thankyousign:много удобно ми изглежда.Ще опитам с пуешко и пилешко, дано успея да пасирам добре.

Нашият батко беше много злояд като бебе, може би Боби ще прилича на него.


Ема2 така си бях в чата и така се пиша и тука/ заради близнетата/

 :babyboy: :babyboy:
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*
Здравейте и от мен. Вчера дадох на малкия една лъжичка варена тиквичка, днес дриска и се чудя да не е  някаква реакция. Иначе вече си хапва картоф, сладък картоф, морков, царевица, нещо като кочан, тиквата не успя да я хареса. Плодове: круша, ябълка, банан, кайсии(или май е праскови, пюрето е готово), сини сливи. <смятам следващата стъпка да е броколи или карфиол? Дали не са алергени? Дайте ми идея за друг зеленчук?
четох поста на Верди за местните пюрета и се питам: дали да опитам вече с месо? Или трябва да въведа още малко зеленчук?
Изхитрих се и му давам оризовата каша смесена с плодово пюре и вода :lol:(отказва ако е само каша с вода, а не с кърма) и малкия изяжда около 125 гр. около 11з12 ч. За вечеря си омита около 50 60 гр. зеленчуково пюре. За десерт: малко цицка :D
Започнах да му давам да вам да суче след ядене, защото иначе не искаше твърдата храна.
Лека седмица ви желая. :D
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Нина,  ние дрискаме много от тиква и сладък картоф.Вероятно при вас също действа така тиквичката.
Аз дадох броколи, антъни много го хареса, грах също е хубаво, както и зелен фасул. поне това съм дала аз досега


поздрави

ема2
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Емче, направо съм удивена от липсата на асортимент за бебешки пюрета в Канада! Човек би очаквал там да има какво ли не, за разлика от тук. Все пак, Канада е голям пазар, а и майките едва ли имат толкова време да бъркат каши и пюрета... Поне за началното захранване би трябвало да има варианти. Гербер пюрета няма ли, те са американски? Хайнц също.

аз тук се изтепах да търся вчера пюре от тиква с картофи на Хип, защото ми свърши, а имам от утре да въвеждам бавно тиквичката и трябва да дояжда с нещо познато. е нема и нема. това Билла, Хит, Метро, Европа - нъц. в кварталното детско магазинче взех последните две бурканчета и сега се чудя какво ще яде утре.

Нина, ти много работи си въвела вече, за колко време стана това? щото ми се струва, че ти почна да захранваш след мене?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Хайде и аз да се включа в захранващите. Днес за първи път дадох на малката картофено пюре, което аз приготвих с АМ. Старах де да е рядко, но въпреки това малката го плюеше. Не отказваше да го яде, но то просто и падаше от устата. Сякаш не знаеше как да го преглътне, или по-скоро вероятно не се сеща да го избута с език към гърлото. Преподполагам, че е нормално при първия опит за по-твърда храна.
« Последна редакция: Януари 07, 2007, 18:26:19 pm от gabi32 »


Нормално е, Габи, ще се научи!
Матей - 1.04.2006 г
*
shygirl , грах и зелен фасул не са ли тежки? При нас ги няма на готово пюре, та се чудя как да им махна люспите. Те не се смилат.
jam , започнах захранването преди точно 1 месец и една седмица.
  gabi32   Това е нормално. Лека полека ще се научи да не избутва с езика навън.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Нинче, грах и зелен фасул ги дават като едни от първите зеленчуци във Франция - сестра ми ми донесе готови пюренца от там. за махането на люспите можеш да опиташ претриване на сварените зеленчуци през цедка най-напред.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Граха се препоръчва след 6 месец : http://ilianas.hit.bg/tables.html
Матей - 1.04.2006 г
аз тук се изтепах да търся вчера пюре от тиква с картофи на Хип, защото ми свърши, а имам от утре да въвеждам бавно тиквичката и трябва да дояжда с нещо познато. е нема и нема. това Билла, Хит, Метро, Европа - нъц. в кварталното детско магазинче взех последните две бурканчета и сега се чудя какво ще яде утре.

Jam-ата, ще проверя довечера във Фантастикото и в аптеката, която е отсреща, там продават пюрета на Хип и ако има ще ти звънна

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*

    sami

  • *****
  • 1148
  • Обожавам малките ми куклички!!!!!!!
Здравейте момичета!
Имам проблем,или не точно проблем.
От няколко дни бебките ми не ядат много.
Ядяха си нормално,по 130,140,150 грама,
а сега зорлем изяждат по 100 грама/не на всяко ядене/.
Не знам дали е нормално,притеснявам се.
Иначе си наддават по 1-1.200 кила на месец.
Кажете ми защо почнаха да не ядат?


http://www.zdravei.bg/videos/id_6940/title_v
torija-rojden-den/http://bg-mamma.com/ticker/69256
Спокойно, не ги мисли - те си знаят! Щом дадават добре, какво искаш от тях? :kiss:
Матей - 1.04.2006 г
*

    sami

  • *****
  • 1148
  • Обожавам малките ми куклички!!!!!!!
Притеснена съм,защото до сега винаги са си яли добре.


http://www.zdravei.bg/videos/id_6940/title_v
torija-rojden-den/http://bg-mamma.com/ticker/69256
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Нина Е, при нас ги дават за началото, грахът е много вкусен, виж зеления фасул малко по-горчив ми се вижда.

Сами, моя Боби малко си загуби апетита, но си го обеснявам със зъбките, ако наддават твоите принцеси, няма проблеми, според мен.

Вчера намерих още едно месно пюре, чисто пилешко месо  :lol:и това е.Обиколих почти всички магазини, които предлагат храни за бебета.
Явно това е, което се търси тук.


Поздрави от мен и момчетата
ема2
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*
Сами, и на нашата банда им се прецака апетита някъде към 4-5 месец мисля, че беше. Ядат от биберон само в сънно състояние напоследък или когато наистина са минали 5 часа и количеството се увеличава доста плавно. Нали наддават добре, споко!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
да попитам спецовете какво мислят за ЕЛДАТА и ПАЩЪРНАКА като начални храни за захранване?

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Хайде и ние да се включим в темата с манджата:)
Искам да Ви попитам, понеже чета за млечно-плодови и зеленчукови пюрета през 4 месец(към края някъде) -Вие как процедирахте?Правите ли си ги или предочитате готови?Ако ги правите как точно става номера /купувате си и гледате пропорциите/ или?
И другото което ме вълнува е за соковете.Въведох вече морков независимо от всичките видове писания, че не трябва и сокове толкова рано и т.н. Прецених, че при ядене на АМ е по-добре да почна по-рано със соковете и всичко останало/моля не ме съдете/.
Та,четох, четох какво друго може да вкарам като сокче и гледам, че може ябълка.Чудя се обаче после как да карам.Дали да вкарам круша и сини сливи след това?/това би ми дало после възможност да комбинирам запичащ и разхлабващ сок, което не е зле/.
Какво ще ме посъветвате за разнообразието от сокове?Дали да се стремя да гоня голямо разнообразие или е по-добре да казарам по-бавно?/бебката за сега каквото дам проблем няма яде всичко наред:)-на кого ли се е метнала:)/
« Последна редакция: Януари 09, 2007, 17:53:11 pm от Silwi25 »
*
за пюретата и соковете - всичко съм правила сама.до сега нищо не съм  давала готово, нито съм вземала от кухня. приготвяла съм храната непосредствено преди храненето.питала съм педиатърката всеки месец като съм я викала у нас относно пропорциите. първо започнах с картофено смесено с АМ, после добавих чушка - редувах зелена с червена, после морков и така си въведах зеленчуците.приготвях ги в мъничък съд - около 200 гр за нея. много по късно започнах въвеждането на варива и месо. жълтък за пръв път беше някъде началото на 5 м. сега вече на 2 г започнах и белтъка, много ме беше страх, но за сега върви добре.
соковете - правя ги само на машина у нас, нищо купено. започнах с ябълка по 1 ч.л и постепенно увеличавх по 5 мл. Втория плод беше моркова, та се учудих Силви като си писала че не се разрешавал??В разстояние на няколко дни въвеждах по 1 нов плод - без мъхестите и цитруси.Крушата и синити сливи са ми пръв помощник при запек и сега.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
Мммммммммммм да в бързането вместо д напиша, че соковете се преоръчват за по-късно съм тряснала, че морков не се разрешава. Ако още малко не си дося и се притеснявам така зверси като напоследък не ми се мисли какво ще пиша и говоря вече.
НИя, благодаря за отговора ще карам натам смело.
Сок от ябълка може да ти докара коликите обратно!
Матей - 1.04.2006 г