0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    sami

  • *****
  • 1148
  • Обожавам малките ми куклички!!!!!!!
Така ще направя миличка.
Нямам търпение да им давам нови неща.
Дано да не избързвам!


http://www.zdravei.bg/videos/id_6940/title_v
torija-rojden-den/http://bg-mamma.com/ticker/69256
*

    sami

  • *****
  • 1148
  • Обожавам малките ми куклички!!!!!!!
А нишесте и киселчета от каква възраст започнахте?


http://www.zdravei.bg/videos/id_6940/title_v
torija-rojden-den/http://bg-mamma.com/ticker/69256
Матей - 1.04.2006 г
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
нишестето какво представлява и с какво е полезно? глутен съдържа ли?

каква е разликата, ако въпросното киселче (представляващо, както разбирам, вода с нишесте и плодово пюре) се направи вместо с нишесте, с инстантна зърнена безмлечна каша?

киселът като самостоятелно ядене ли се дава или как?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Jam, не знам точно какве е технологията за производства на нишесте, но на вид е като много фино брашно. Богато на въглехидрати е и за по-големи деца се приготвя с пр. мляко,а като добавиш и плодовете ясно е защо се препоръчва като храна за подрастващи. Има различни видове - царевични, пшенични и др. В зависимост от това съдържа или не глутен. Започва се с картофено или царевично нишесте като не съдържащи глутен, въпреки че царевицата съдържа глутен в много малко количество в сравнение с пшеницата. Българската педиатрична школа препоръчва кисела да се дава като самостоятелно ядене за следобедна закуска. Можеш да го редуваш с инстантните каши напр. И ми се струва, че ако да държиш да е с инстантна каша, вероятно също може да се приготви.


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
ами при положение, че и пшеницата (поради глутена), и царевицата (алерген) се препоръчват от съвременните западни педиатрични школи за даване след 1 година, не виждам как ще вкараме кисел след 6-тия месец...

българската педиатрична школа е много назад с материала, що се отнася до хранителните алергени. аз от няколко дни се образовам по въпроса и ми се изправя косата - едва ли не, бебетата трябва да ядат само ориз, тиква и кърма/АМ до 1 година.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Джам, аз давах с царевично нишесте кисел, въпреки че сме предразположени към алергии. До сега, да чукна на дърво не съм имала никакви проблеми. Колкото до кашите - пишеше че са млечни кисели, без алергените и без опасност от проблеми заради млякото. Алекс страшно много харесва киселите, които му правя, така че продължавам активно. Аз ги вкарах едва 7-8 месец. Ти ако искаш също може да изчакаш, ако те притеснява много.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
jam-е, това вече ми се вижда доста пресилено, само ориз, тиква и кърма до годинката - абсурд. Освен това си мисля, че не е без значение кога точно ще е този период на адаптация към преходната и твърдата храна. Детето расте, а с това и неговите хранителни нужди, нужди от съставки в храната и т. н. За глутена по книжките (и етикетите на детските храни) пише след 6 месеца, но ние нали изчакваме повече, аз лично ще дам в края на 8-я месец - както чета са дали повечето. На сестра ми колежката роди след мен, а нейното яде отдавна попарка и кисело мляко с бисквитки - смятай. Тия дет нямат интернет 90% са така щот си слушат педитата. Аз и тях не мога да разбера ама и да се възмущавам и не - всяка майка си решава и отговаря за детето. Както и не обичам и другата крайност. Сега казват така, ако някоя "съвременна" теория изкочи след 2-3 години опровергаваща тази ... Изобщо колкото повече чета за храненето толкова повече се убеждавам, че това не е точна наука, няма точни правила и всичко е вярно, с изключение на някои големи крайности. Аз лично точно за това избрах нито много рано, нито много късно. И това, което важи за едно дете не важи за друго.
За нишестето: това имате предвид кремче варено нали? Ако съдържа нещо по-полезно от инстантната ще давам, но времето ми е много кът. Има едни готови каши "Лека нощ" на HiPP - те са като консистенция и вкус мног близки до въпросните кремчета, които и аз много много обичам. Две от тях са без глутен (ориз, ябълки и круши) и (ориз с банан) - останалите са глутенови, но предполагам и те ще са много вкусни, та и от тях ще взема по-нататък. А и са в бурканчета, няма нужда да се приготвят,  идеални са за навън и когато няма никакво време. Само дето са 2,30 бурканчето. Освен това послушах jam за идеята - половин каша половин плодово пюре - разбъркано. На мен ми е много вкусно, а и се изяжда с голям кеф :)
Продават ли специални бебешки нишестета? Малко се притеснявам все още да приготвям храна, която не е предназначена за бебета и да е упоменато това върху етикетите с всичките му надписи, но сигурно ще свикна :)
« Последна редакция: Януари 14, 2007, 09:05:03 am от cygnus »
Аз до сега не бях правила кисели / или кремчета, ако предпочитате/, но вчера купих царевично брашно, пише без глутен и с АМ забърках нещо като каша, което смесено с пюре се прие много добре! Приготвя се без варене, казва се Царевин и съдържа доста полезни минерали и витамини!
Матей - 1.04.2006 г
*
Това(Царевин) го продават и в нашия магазин ама аз мислех, че е за диабетици. Аз мислех да търся натурално нишесте, че тия с прибавените оцветители и аромати съдържат половината Е таблица. Варенето не ме притеснява, защото от момента, в които го сложиш във врящата течност става за не повече от 2 мин. Аз лично си правя нишесте в млековара, по време на бременността нещо много ми се дояждаше.


*
хихи, ама аз май трябваше да ви кажа, че няма нужда да бъркате кисели.
След като Александър ми отказа оризовата каша без кърма, се изхитрих и му слагах в нея плодово пюре. Така отваря устата, че нямам време да загребвам с лъжицата. И мляска на всичко отгове, :lol: По същия начин се справих и с царевичната каша. Сега трябва да намалявам количеството на пюрето вътре, докато стигне до чиста каша. 
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Дони, с тези "Лека нощ" на Хип внимавай. Те имат мляко вътре и при нас малкия се беше изринал точно от такова пюре.
Иначе киселите от нишесте се приготвят много лесно, а ако останат плодове от соковете, след като се пасират и добавят вътре става много вкусно. По-нататък може да се слага и прясно мляко.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Ели също е с алергия и доста време карахме само на Фризопеп.Когато направи силна алергична реакция от дуфалак и беше 10 дена  на урбазон и още една камара лекарства беше на диета. не помня точно дните, но близо 2 седмици детето беше само на нишесте вода и захар .после започнах да захранвам по 20 гр фризопеп с милумил.горкото направо се побърка да яде нишесте :(. а после към 8 месец давах за следобедна закуска плодов кисел или  плодова каша на слънчо.киселите съм ги правила с круша,ябълка или праскова без мъх.изяждаше цялата порция,че търсеше още даже.явно всички деца ги харесват.между другото бях доволна и от кашите на слънчо.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*
Дони, с тези "Лека нощ" на Хип внимавай. Те имат мляко вътре и при нас малкия се беше изринал точно от такова пюре.
Иначе киселите от нишесте се приготвят много лесно, а ако останат плодове от соковете, след като се пасират и добавят вътре става много вкусно. По-нататък може да се слага и прясно мляко.
Гане, чак сега видях на етикета, че има и мляко, ама съм овца. Добре, че нищо не им стана, даже много им хареса :)
Пък в крайна сметка пише след 6 месеца, а те са на 7  :?
Чета Ви за кубчетата за пюретата и манджите и се чудя дали и аз да не направя такива по-натам.Звучи интересно, а пък и моятата мацанка нещо взе да става претенциозна.Не желае категорично купен сок и има защо - голяма гадост е в сравнение с домашно приготвения.
Имам няколко въпроса:Като се правят кубчетата за разните там манджи от зеленчуци и меса и се замразяват, а после се притоплят не се ли губят витамини?
Като четох по-напред написаното Верди пишеше нещо за някакви топчета найлонови, които могат да се ползват вместо формичките за лед.Как изглежда това чудо и от къде мога да си купя такива?
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Дони, с тези "Лека нощ" на Хип внимавай. Те имат мляко вътре и при нас малкия се беше изринал точно от такова пюре.
Иначе киселите от нишесте се приготвят много лесно, а ако останат плодове от соковете, след като се пасират и добавят вътре става много вкусно. По-нататък може да се слага и прясно мляко.
Гане, чак сега видях на етикета, че има и мляко, ама съм овца. Добре, че нищо не им стана, даже много им хареса :)
Пък в крайна сметка пише след 6 месеца, а те са на 7  :?

Ами Дони и аз така си мислех, че е голям вече, ама такъв обрив си докара, че до сега още не съм давала. Единственото нещо, което ползвам с мляко и го яде страшно много и без проблеми е на Нестле едни като сокове - с прясно мляко и с вкус на кекс или нещо подобно. Като полудее нощем и не е наяден давам от него. Приспива го без проблеми и странични ефекти не е имало.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Донке, мама, много си смела.
прясно мляко, яйца, риба - след една годинка навършена.
съветвам те засега да не повтаряш с пълномасленото мляко!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
ми те повечето зеленчукови миксове на HiPP съдържат малко. Е, що го слагат тогава. Бих правила аз пюрета ако имах доверие на производителите на зеленчуци тук, ама повече ме е страх от нитрати  и други изкуствени торове, как са обработвани, съхранявани, обеззаразявани и т. н. А на HiPP почти всичко е БИО и минава контрол. А за останалите производители на детски храни няма какво да коментирам - там е още по-свободно всичко като включване и комбиниране.
http://hipp.bg/index.php?id=6
ето тук е пълния списък, тези а буквата А са хипоалергенни, за деца предразположени към алергия. Останалите имат или мляко или мъхест плод или нещо друго. Ако по default всички деца са предразположени какъв е смисълът от всички останали артикули (по-голямата част)? Това количество не е ли преценено да не алергизира и съобразено с детския организъм и се изключва ако има алергия или доказано предразположение към такава? След като веднъж е понесло добре - какво правим?
Дет викаш трябва да сведем цялото меню една година до 3-4 продукта - веднага ти ги пиша кои са. Освен това давам първо по една две лъжички винаги, после по малко количество докато стигна цяло ново пюре. Според мен не съм смела, по-скоро не чак съм толкова крайна. Иди навън в градинката да видиш какво е смелост - ще се изприщиш. Мен всички ме гледат като извънземно, че толкова внимавам със захранването, ама сигурно щот не са видели теб  :lol: :lol: :lol: То след някой друг месец ще дойде време за кухня.
« Последна редакция: Януари 15, 2007, 08:34:34 am от cygnus »
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Тва кухнята е най-хубавото изобретение за майки :lol: Нашия я яде и ушите му пращят :lol:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Засега малкия е само на кърма и е на 5 месеца. Другия месец като почна с оризовата каша с какво да я бъркам? кърма, вода или и двете?или АМ?