0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #80 -: Февруари 25, 2009, 09:20:31 am »
Благодаря,а относно Коксамина - д-ра ли ти го предписа или ти реши да си го  пиеш?
Защото аз имам калций + вит.D,но когато попитах моя доктор дали да ги пия той ми каза че не е необходимо!Ама аз като чета май ми се струва обратното и се чудя какво да правя 8O
*
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #81 -: Февруари 25, 2009, 12:15:11 pm »
За профилактика на Остеопорозата и за "топлите вълни",които също имат връзка с недостига на Калций, от личен опит ви препоръчвам таблетки "Идеос". Сутрин и вечер по една. Дъвчат се, което е по-лесно за приемане. При мен ефекта беше много добър.
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #82 -: Февруари 25, 2009, 12:24:41 pm »
ОХ явно навсякъде препоръчват различни лекарства и направо човек може да се побърка,аз имам 21 шишета,калций,които ми останаха от татко и така си стоят.Та за това се чудя дали да ги пия или не :lol: 8O :lol:
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #83 -: Февруари 26, 2009, 08:12:05 am »
Важно е каквото пиете да не е за облекчаване на климактериум, защото може да съдържа хормони, които не са подходящи при нашата терапия.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #84 -: Февруари 26, 2009, 09:50:20 am »
Не това са само калций и витамин Д,нали казват,че от золадекса и подобните препарати много  голяма липса на калций се получава и за това се пият.Поне от тук това разбрах,а и мисля че го пише и на листовката на самото лекарство като страничен ефект! А успокояващи още гледам да не си и помислям да пия,мисля че още ми е рано само на 2 инжекция съм.Е като ми стане много тежко по някой път си пийвам Валерианче,но мисля че той е безобиден(или поне се надявам) :wink:
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #85 -: Февруари 26, 2009, 10:52:40 am »
Здравейте,
Аз съм си сложила вече 3 Золадекса и на 9 март ще ми е четвъртата,но неочаквано снощи прокървих....съвсем леко е ,но много се притесних защото и днес също леко ми зацапа.....някой да е имал подобен проблем и какво да правя......дали да не си бия по-рано инжекцията или то ще си спре от само себе си :(???
*
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #86 -: Април 23, 2009, 23:09:06 pm »
Здравейте и аз от 20 март съм с диагноза ендометриоза :(. На 2 април ми беше първата инжекция Золадекс. Искам да питам на коя дата трябва да поставя втората-на 29 април или на 30 април. Имам и още един въпрос-ако се планува след лечението бременност , от кога се започва приема на фолиева киселина, чака ли се да мине медикаментозното лечение, или може успоредно с него да се приемат витамините.
url=http://lilypie.com][/url]
[/url
*
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #87 -: Април 24, 2009, 13:43:28 pm »
elis Може да започнеш да я пиеш още сега, тя невреди според мен. Аз лично я почнах редом с леченето на ендометриозата. Въпреки че нямах намерение да имам дете в този момент (тогава започна връзката с приятеля ми), но принципно исках много да си имам детенце някой ден. Забременях 14 месеца след като ми се възтонови цикъла, и то от 2-я месец когато решихме да си имаме детенце. И през цялото това време пих фолиева с няколко почивки.


Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #88 -: Юни 10, 2009, 14:47:56 pm »
Здравейте,момичета!На 9 март тази година ми направиха лапароскопия резултата:ендометриоза :( направо бях шокирана като разбрах за какво става дума.Сега ми предстои лечение със золадекс,много се притеснявам от страничният ефект.Ох,стискайте палци всичко да е наред!На всички ви пожелавам успех,важно е да имаме вяра и любов :)!!!
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #89 -: Януари 04, 2010, 21:52:44 pm »
Аз май съм единствено неосведомена, но никъде не намерих инфо за покупка на золадекс, дори на сайта на касата е пълна каша. Включено ли е към списъка на ЗК и къде да заявя за ползване на намаление. Моля помогнете, че ми настръхна косата каго чух колко струва, ами трябват 6 броя и първата май трябва да е съвсем скоро..
*
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #90 -: Януари 06, 2010, 09:36:18 am »
Aз, си бих Золадекс пролетта и тогава ЗК не го  отпускаше за лечение на ендометриоза, та се наложи да си купя инжекциите. Мисля, че има други медикаменти, които се отпускат, но най-добре лекаря да ти разясни положението. Моят хирург ми каза, че според него Золадекса е най-добър, но това не означава че е така, сигурно и другите лекарства са подходящи. Успех!!!
« Последна редакция: Януари 06, 2010, 09:45:24 am от elis »
url=http://lilypie.com][/url]
[/url
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #91 -: Януари 06, 2010, 10:47:43 am »
Аз май съм единствено неосведомена, но никъде не намерих инфо за покупка на золадекс, дори на сайта на касата е пълна каша. Включено ли е към списъка на ЗК и къде да заявя за ползване на намаление. Моля помогнете, че ми настръхна косата каго чух колко струва, ами трябват 6 броя и първата май трябва да е съвсем скоро..
Намерих ето това дано ти помогне
http://www.medicine.bg/public/listovka/37125s.pdf
Молете се за нещата,които желаете,но работете за нещата,от които имате нужда.
*
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #92 -: Януари 06, 2010, 11:56:08 am »
sami, Не съм много в час тази година какви медикаменти поема здравната касата. Но Золадекс определено не е сред тях от 2006г насам. По мой спомени миналата година се поемаше Лукрин депо/т и още два, има няколко нови медикамента от както аз се лекувах през 2006г. Аз минах с 3 броя Диферелин, моя позната проведе лечение през 2006-а с Декапептил. По спомени Золадекс, Диферелин и Декапептил имаха сходен състав.
 Друго което си спомних, че две от инжекциите ги взехме от вносителя Хигия. Цената на Диферелин-а тогава беше 320лв, а първата от аптеката на болница Шейново 338лв.
« Последна редакция: Януари 06, 2010, 12:03:38 pm от Малина »


Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #93 -: Януари 06, 2010, 21:19:16 pm »
Благодаря, и аз си мисля, че слад като изписват золадекс вместо платени от касата (ако въобще има такива още) сигурно е по-добър.Не ми удобно да се обадя на доктора да питам..
*

    viviqn

  • *
  • 34
  • вярвам,че ще стана мама
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #94 -: Януари 06, 2010, 22:17:22 pm »
И аз да се присъединя,към вас.Лекувам ендометриозаНа 04.01. си сложих първия золадекс.Имам още 2 инжекции.Ще трябва да ги слагам на 28 дни.Деня в които се слага,ли се брои за първи :??Това ще означава,че другата ще трябва да я бия на 31.01.
А кога да чакам страничните ефекти 8O?
Пожелавам ви успех,след лечението.
Виктор-нашето слънце,на мама и тате щастието
*
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #95 -: Януари 07, 2010, 09:42:08 am »
04.01-е понеделник, броиш 4 понеделника и на петия го слагаш, т.е. на 01.02( ако го слагаш понеделник, така трябва да е до края, все в понеделник). А за страничните ефекти-дано не те достигнат, но при мен някъде след 10 дни от първата инжекция стана ад и така почти 5 месеца-и аз бях с 3 инжекции. Дано се разминеш с тях.
url=http://lilypie.com][/url]
[/url
*

    viviqn

  • *
  • 34
  • вярвам,че ще стана мама
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #96 -: Януари 07, 2010, 12:09:35 pm »
Много ти благодаря,Елис.Аз започнах усилено да ходя на фитнес.Дано избегна поне психическите ефекти.Чудя се дали мога да взимам и нещо за костите.Например калций,или някакви комбинирани витамини?
Виктор-нашето слънце,на мама и тате щастието
*
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #97 -: Януари 07, 2010, 14:52:59 pm »
А нямаш ли лапароскопия-фитнеса май не е много удачен, то първата инжекция се слага много скоро след операцията. Аз нищо не съм пила,само си купувах мляко обогатено с калций- лекарят не ми препоръча таблетки, а и 3 инжекции не са много.
url=http://lilypie.com][/url]
[/url
*

    viviqn

  • *
  • 34
  • вярвам,че ще стана мама
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #98 -: Януари 07, 2010, 22:31:38 pm »
Не съм правила лапаро.Имам 0т 1998год.,до сега три коремни операции свързани с яйчниците.Една извънматочна,съответно махната лява тръба.4-5 цветни снимки,и два неуспешни опита ин витро-икси.Не ми препорачват лапаро,защото може да изгубя и така малко останалия си десен яйчник.И да се наложи да чакаме за донорска яйцеклетка.Вече действам с главата напред само и само да се получи нещо.А ако ли не-ще покажем на първото си дете,как е дошъл в нашия дом.И така ще го направим батко :wink:.
Виктор-нашето слънце,на мама и тате щастието
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #99 -: Януари 07, 2010, 23:21:32 pm »
Момичета и мен много ме е страх от страничните ефекти, но си казвам дано основния ефект е убедителен и след 6 месеца да има реален резултат. А и нали е с обратим ефект, макар че 6 месеца при мен са доста..ще видим
Засега намерих золадекса и чакам да ми дойде за да ми го сложат. Само се чудя ако е събота и неделя кой ще ми го сложи