0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #20 -: Октомври 22, 2006, 10:46:03 am »
Здравей Katikat!
Аз бях на золадекс 6 м. и ми дойде след около 40 дни от последната инжекция.
При всеки е различно на някой им идва по - рано, при други след два месеца. Спокойно ще имаш цикъл просто трябва малко време на организма да се "ориентира в ситуацията".  :)
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #21 -: Октомври 23, 2006, 12:53:01 pm »
Благодаря lale. Да се надяваме, че всичко е ОК
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #22 -: Октомври 24, 2006, 16:23:14 pm »
Здравей Katikat,
аз бях на Дефирилин 3 месеца. След първата инжекция имах менструация, но бях предупредена, че това е нормално. След като свърших лечението- ми дойде след 1 1/2 месеца. Според лекаря и всичко, което изчетох и разпитах тогава-било е в рамките на нормалното.
Обаче цикълът ми се намали на 24 дена. А, и ми се появиха доста бели косми в косата:-) На една приятелка, която вече е на 6-тата инжекция Золадекс също:-). Спокойно, не го мисли от сега. Стискам палци и успех!
*
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #23 -: Октомври 24, 2006, 17:03:30 pm »
Момичета и аз приключих 3-месечното си лечение с Диферелин :D сега очаквам да ми се възтанови цикала. Аз също имах менструация след първата инжекция, тя продължи малко повече от нормалната за мен (12 дни при нормална 6 дни ). При мен ми направи впечатление, че е намаляло окосмяването на корема, както и размера на 2 бенки на корема. А и нещо ми се изпочупиха и зъбите, което незнам дали има връзка с инжекциите. :?  Дали това е от Диферелина или вече прекалявам с наблюдението си върху тялото  :lol:
« Последна редакция: Октомври 24, 2006, 17:12:52 pm от Малина »


*
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #24 -: Октомври 24, 2006, 17:19:06 pm »
Сани, не съм правила инвитро. Ако още не си почнала золадекса моя съвет е да си направиш първо имунологичните, за да може ако се налага терапия да е успоредно със Золадекса, аз така направих за да съм готова за гейдвие като ми дойде цикъла.

Момичета, може и на фона на Золадекса да се пуснат имунилогични-така каза док. Аз ще сложа 3-ти Золадекс и пускам имунологични. А за страничните ефекти-топлите вълнички направо са ми приятелки вече  :roll: :balk_600:, преди два дена клекнах и направо си разтегнах мускул ли, сухожилие ли, знам ли и аз, и то от едно клякане :!: :?: :!: :?:, днес ме боли разреза от операцията /от преди 2 години-за първи път!/, но последното май не мога да го препиша на Золадекса-док. ме прегледа и освен раздути черва др. няма :balk_600:
Абе, ще се боримс тази ендом., няма къде да ходим!  :balk_198:Успех на всички!
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #25 -: Октомври 25, 2006, 10:10:57 am »
Здравейте момичета и благодаря. Но все още нямам цикъл. Вече 58-ми ден. Аз също побелях доста, но не съм сигурна, че се дължи на Золадекса, по скоро на стреса и лични проблеми. От около седмица имам и ужасно течение. Дали е от Золадекса?
*
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #26 -: Октомври 25, 2006, 11:09:53 am »
Течението не е от Золадекса, по - добре си направи едно микробиологично изследване, тъкмо ще ти видят и на ултразвук. Спокойно!
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #27 -: Октомври 25, 2006, 11:18:45 am »
Течението не е от Золадекса, по - добре си направи едно микробиологично изследване, тъкмо ще ти видят и на ултразвук. Спокойно!
Хубава работа, остава и нещо да съм пипнала пък сега. Благодаря.
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #28 -: Октомври 26, 2006, 19:46:42 pm »
на мен днес ми е 58 ден и преди две седмици също имах такова течение, прозрачно белтъкообразно мислех си че е ову. Няма как да е гъби сигурна съм.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #29 -: Октомври 26, 2006, 21:55:27 pm »
Възможно е да се появи течение и от настинка.
Относно течение при овулация, всяка жена която се е научила да следи по този начин овуто си знае, че това не е като всяко течение и е еднократно.
Не се притеснявайте, просто се самонаблюдавайте и ако ви притеснява се консултирайте с лекар.
И да знете, че лечението с Золадекс има много голям ефект  :balk_69:
Ще ви чакам всичките до една да се похвалите много скоро с пухкаво дундаче :babyflips: !!!
*
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #30 -: Октомври 28, 2006, 14:21:20 pm »
Здравейте,момичета,нека и аз да кажа как вървят нещата при мен:на 20.10 си бих последната инжекция за 6 месеца -(4 ампули Золадекс и 2 ампули Диферилин,заради промяна в лечението на Ендометриоза,за тия които не знаят).Незнам дали си внушавам,но определено видях разлика и м/у двата вида инжекции.Общо взето имах топли вълни(които в студените дни ми бяха добре дошли),косите ми побеляха още повече,но така или иначе това си ми е ген,имах малко болки в раменете и сърцебиене,зъбите ми се рушат,вероятно от недостига на калций,да не говарим че съм напълняла с около 10 кг(но пък и отказах цигарите),беше ми ужасно нервно,понякога си губех зрението за момент...С цялата тази равносметка не искам да плаша момичетата на които им предстои лечение,спомням си аз колко уплашена бях,като четях постовете на вече препатили...Сега началото на ноември ще ходя при д-р Стаменов и ще решим какво да правим.Така че първата важна крачка към успеха я направих,но няма да се откажа,докато не стана МАЙКА!!!Стискам палци на всички,които искат да носят това звание!А-а-а-а,и още нещо - напълнях ужасно заради инжекциите,но пък в лице,дето се вика,"цъфтя и вържа",като няма какво да ме "яде" отвътре...Така че предпочитам да съм дебела и здрава,отколкото слаба и болна!!!Пак ще пиша...    :bighug:
*
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #31 -: Октомври 29, 2006, 01:21:05 am »
Да се отчета и аз, вече нямам кой знае какви ефекти освен топлите вълни , и аз пробвах да спра цигарите но толкова нервна не съм била никога, направо аз немога да се търпя 8O а иначе засега съм добре, зъбобола се оказа че просто си ме е болял зъб и срещата със зъболекар ми помогна :D. Желая ви успех момичета  :balk_602:
*
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #32 -: Октомври 30, 2006, 12:40:51 pm »
Момичета, как ви бият Золадекса-на 28-ми или на 29-ти ден? Ако едната инж. е на 1-ви следващата на 28-ми или на 29-ти трябва да е?
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #33 -: Октомври 30, 2006, 14:59:12 pm »
На 28-ия ден.

lb2f
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #34 -: Октомври 30, 2006, 16:28:54 pm »
И аз знам на 28-мия ден, но според док няколко дни (2-3) не са фатални.
Успех!
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #35 -: Октомври 30, 2006, 16:45:48 pm »
Не са фатални, ако се постави по-рано. Не е хубаво да е след 28-ия ден.

lb2f
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #36 -: Октомври 31, 2006, 10:14:08 am »
Може, не споря:-)
Но си спомням как веднъж не можах да си осигуря инжекцията на 28-мия ден и се обадих на доктора да го питам. Д-р Попов- Шейново. Той ми беше лекуващия лекар и това е неговото мнение.
*
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #37 -: Октомври 31, 2006, 16:17:50 pm »
на мен днес ми е 28-ми ден, но ще я бия утре и доколкото знам няма проблем... :|
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #38 -: Октомври 31, 2006, 16:20:57 pm »
За един ден и аз не мисля, че е фатално.

lb2f
*
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #39 -: Ноември 15, 2006, 13:14:30 pm »
Да попитам- някой да се е отървал с по-малко инж. и да му е останал Золадекс?