0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #60 -: Април 07, 2007, 13:56:08 pm »
На мен ми дойде на 64 ден от втората инжекция (правих само 2). При всеки е различно. Аз се бях притеснила, защото на повечето момитета им идва до 40-45 ден. Но лекарката ми каза тогава да чакам спокойно и да не се притеснявам.
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



*

    Пенка

Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #61 -: Април 23, 2007, 19:20:19 pm »
Мили момичета, след 6-месечно лечение със Золадекс ми дойде на 86-ия ден. Вече мислех, че съм попаднала в онзи минимален процент жени, на които цикълът никога не им се възстановява. Въпросът ми е - знаете ли дали вторият цикъл трябва да ми дойде нормално след 28 дни или може да има разминаване?
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #62 -: Април 23, 2007, 19:40:40 pm »
Би трябвало да е навреме, но и да има леко закъснение не се притеснявай.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #63 -: Юли 29, 2008, 16:32:09 pm »
Здравейте и от мен!Преди 5 дни ми поставиха първата инжекция Золадекс.Странични ефекти не съм усетила,освен нежелание за секс и нерви.Но може би е много рано?На мен ще са ми необходими 6 инжекции,тежка форма на ендометриоза за съжаление.Реших сама да си закупувам Золадекса,процедурата е ужасна в Здравната каса и нямам повече нерви и желание да ме размотават.Има ли момичета от Пловдив,които тепърва им предстои ходене по мъките за Золадекса?
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #64 -: Юли 29, 2008, 21:14:55 pm »
А защо те размотават, ако всички документи са добре подготвени не би трябвало. Тежко е сама да си плащаш всички инжекции.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #65 -: Август 01, 2008, 17:09:33 pm »
Здравейте,

След лапароскопия в МД ми назначиха 3 инжекции Диферелин.(Ендометриоза и запушени тръби, като идеята беше след Диферелина да правим ин-витро). Купих си ги, защото от касата не ми се полагат заради възрастта (36 години). Поставиха ми първата на 2 Юни, на 16 Юни ми дойде, като ми тече по-дълго от обикновено (до 24.6). На 27 Юни бях на първичен преглед при д-р Стаменов, който каза, че е грешка че сме почнали диферелина. Каза, да не слагам следваща инжекция, а да чакаме да мине действието на първата. Препоръча ни и правихме допълнителни изследвания със съпруга ми - аз щитовидна жлеза, той спермограма и на втората среща д-р Стаменов се разбрахме, след като ми дойде през Август да си запиша час на 21-я ден за преглед и да започваме процедурите за ин-витро.
Сега всеки ден съм с нагласа че днес ще ми дойде и ...нищо до момента. Започвам вече да се притеснявам, чета в нет-а, но до момента не успях да намеря информация за това след колко време се очаква да ми дойде при поставена само една инжекция диферелин, дали е както при поставени 3-4 и т.н. или периода би трябвало да е по-кратък.
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #66 -: Август 28, 2008, 20:58:31 pm »
Zdraveite,
Lekuvah se sas zoladex i himioterapia za rak na gardata.Predi 80 dni mi beshe bita poslednata injekzia zoladex( obshto 4 na broi) , no vse oshte ne mi e vazstanoven menstrualnia zikal.Molia ako niakoi znae neshto po vaprosa ,t.e. sled kolko vreme ot poslednata injekzia bi triabvalo da se vazstanovi zikala neka mi pishe...mnogo se pritesniavam...
Mimi
*
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #67 -: Август 28, 2008, 21:40:56 pm »
На мен последната инжекция ми беше сложена на 02,06,2007, а цикъла ми се възстанови на 05,10,2007 /може и да греша в рамките на  два три дни/, т.е. след 125. Почти не съм прочела обаче на някое друго момиче във форума да му се е възстановявал цикъл след толкова много време. Докато ми дойде наистина имах многократно извънменструални кръвотечения, които ми бяха обяснени от лекарите като хормонален дисбаланс. При повечето от ползвалите золадекс или др аналози по мои впечатления най-вече от форума цикъла се възстановява м/у 80 и 100 дни.
*
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #68 -: Август 29, 2008, 07:11:45 am »
МОята последна инжекция беше края на януари и до май не ми беше дошъл цикъла, предизвикахме го с хапчета. Не се притеснявай ако е необходимо ще го предизвикат с лекарства. Успех
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #69 -: Август 29, 2008, 09:56:03 am »
Blagodaria vi momnicheta mnogo me uspokoihte.E dano se vazstanovi zikala skoro...niamam pravo da go predizvikvam po izkustven nachin poneje moia rak na gardata beshe hormonochuvstvitelen... pravih nov vid himioterapia poneje darjah mnogo da se zapazi funkziata na iaichnizite i zatova mi naznachiha zoladexa usporedno s himioterapiata- taka veroiatnostta da se zapazi iaichnikovata funkzia bila nia-goliama ...
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #70 -: Декември 08, 2008, 21:41:16 pm »
pak sam az - uraaaaaaaaa menstruaziata se vazstanovi bez lekarstva i prinuditelni metodi sled 170 dni ot spiraneto na zoladexa i 165 ot spiraneto na himioterapiata ...

От Мод: Пиши на Кирилица или ползвай КРЕДОР!
« Последна редакция: Януари 28, 2009, 07:33:45 am от rally_pat »
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #71 -: Януари 28, 2009, 10:58:11 am »
Здравейте момичета!
Днес се регистрирах в сайта и малко трудно се справям защото не ми е много ясно как точно се работи с него,но ще свикна :oops:надявам се!
В Понеделник ми биха първия золадекс и сам леко уплашена от всичките неща прочетени от тези форуми,но....няма как ще се борим!
И ето че днес ми е 3-тия ден от инжекцията, но ме притеснява това,че правих секс с приятеля си,а пък той свърши в мен 8O.Според вас дали може да се случи нещо лошо? :?
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #72 -: Януари 29, 2009, 18:54:47 pm »
 :D Не пиши във всички теми, достатъчно е само в една.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #73 -: Януари 30, 2009, 11:17:00 am »
ок :lol:
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #74 -: Февруари 17, 2009, 15:23:39 pm »
Можеш да си правиш секс стига да имаш желание за това...... :D
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #75 -: Февруари 17, 2009, 16:28:48 pm »
Да ти кажа честно нямам особено желание, но се старая заради приятеля си.А относно тази случка след това ми доиде и съм спокойна,но по-станното сега е че си бих първата инжекция и сега идва време за втората,а пък на мен ми доиде и ми тече цели 9 дни 8O,сега това ме притеснява,но сигурно е нормално.При вас как беше момичета?
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #76 -: Февруари 18, 2009, 19:09:45 pm »
нормално е,може да ти върви почти до 3-тата, не ги ли слагаш на 28 дни.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #77 -: Февруари 19, 2009, 11:12:37 am »
На мен лично след първата повече не ми дойде,но на много момичета както Ledena_luna
 пише им идва до 2-3 инжекция,така че не мисля че трябва да се притесняваш.
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #78 -: Февруари 20, 2009, 15:08:17 pm »
Благодаря момичета!
А относно инжекцийте бият ми ги на 28дни Ледена Луна,но понеже 28-я ден ми е в Неделя,ще се наложи да изчакам до Понеделник,днес ще ходя да си купя втората :(.А относно цикъла ми,беше цели 9 дни  8O и се бях уплашила,беше ми и много болезнен сега сам настинала и спрях да пия загряващи лекарства,че пак ми се върна тъпият цикъл :?,а до Понеделник трябва да съм се оправила :D,обаче се притеснявам и искам да ви питам,дали е проблем това че сам грипава за слагането на инжекцията?
Буболече,ти как се чувстваш,изпитваш ли някакви гадни симптоми щом вече не ти идва?
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #79 -: Февруари 20, 2009, 16:13:15 pm »
Няма никакъв проблем да ти я поставят въпреки че си настинала.След първата и втората инжекция нищо не усещах(или може би мн.слабо)но след 3 направо полудявам :?
но ще се приборим и с това.Аз лично пия Коксамин(това е минерален калции)заради загубата на костно вещество в следствие на инжекциите.
Не се притеснявай....всико ще е о.к