0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
до тези които са на золадекс
« -: Септември 16, 2006, 01:55:18 am »
Здравейте имам въпрос към тези момичета които са били или все още са на Zoladex нормално ли е да има кървене по време на лечението с золадекс ?при мен има нещо такова но е много ама много слабо.Благодаря ви
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #1 -: Септември 16, 2006, 08:18:18 am »
Възможно е да имаш, на първа инжекция ли си, аз след нея имах цикъл повече от 20 дни. Няма от какво да се притесняваш.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #2 -: Септември 16, 2006, 08:29:10 am »
Здравей благодаря ти за бързият отговор , парв,ата ми инжекция е, но ми я биха преди 20 дни и моментално цикъла ми спря( защото аз тогава бях в цикъл) и сега 20 дни след това ми тече малко кръв и доста се шашнах. Нали би трябвало да спира цикъла от тези инжекции?В страничните ефекти никъде не пише за това и се притеснявам.
 :?
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #3 -: Септември 16, 2006, 08:57:27 am »
Не се притеснявай, в рамките на нормалното е. После няма да имаш цикли.
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=2967.0
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #4 -: Септември 18, 2006, 00:53:17 am »
Благодаря ти за отговора Ледена луна наистина ми помогна много, сте съм по-спокойна и дано да нямам много странични ефекти от тези инжекции. Да те попитам дали знаеш кога е най-добре да се започне инвитро процедурата непосредствено след золадекса ли или 1-2 месеца след това?
желая ти успех и щастие
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #5 -: Септември 18, 2006, 11:38:21 am »
Ами най-добре е веднага след лечението, ако така или иначе показателите ви са за инвитро. Целта е да няма дълго време цикъл, има и теория че няма смисъл да си губиш времето с инжекции, а направо да се пристъпи към инвитро. Ти при кой лекар ходиш.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #6 -: Септември 19, 2006, 06:52:41 am »
Аз ходя при д-р Стаменов, и наистина всички показатели са за инвитро защото са ми отсранени и двете тръби, незнам но той ми каза че е най-добре след лапарото на Золадекс и тогава инвитро само не ми стана ясно кога точно когато ми дойде цикъла или преди това.Благодаря ти и ти желая много щастие
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #7 -: Септември 19, 2006, 19:34:47 pm »
Няма как да е преди това-по време на лечението няма фоликули, няма  лигавица, явно има причина за да ти препоръчва Золадекса защото той е един от лекарите за които говоря. Незнам дали ще ги вземаш през касата, но иначе е яко набутване, за колко месеца ти го назначи.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #8 -: Септември 20, 2006, 01:13:46 am »
За 6 месеца е и понеже знам че понякога цикъла идва не веднага след 6-те месеца та явно ще трябва да ми дойде и тогава ще са стимулациите а и аз знам че е най-добре веднага след лечението със Золадекс.Имам още доста време докато започна.Ти правила ли си инвитро досега?Знам че нищо не е сигурно но все си мисля преди инвитрото  да направя имунологични изследвания.А иначе Золадекса си го купувам и прочетох че не е хубаво да се ползва по-вече от 6 месеца , а ако инвитрото е неуспешно незнам какво се прави до следващото инвитро за да не се появи отново ендометриозата? На теб кога ти я откриха?
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #9 -: Септември 20, 2006, 12:15:09 pm »
здравейте момичета. За първи път съм тук и моля да ме извините, ако сбъркам нещо. Аз също съм на Золадекс и вече ми сложиха последната инжекция. Притеснява ме това, че на мен ми изписаха само три. Това нормално ли е? Благодаря ви
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #10 -: Септември 20, 2006, 20:05:00 pm »
Катикат, нормално е да. Не се притеснявай, колкото по-малко толкова по-добре.
Сани, не съм правила инвитро. Ако още не си почнала золадекса моя съвет е да си направиш първо имунологичните, за да може ако се налага терапия да е успоредно със Золадекса, аз така направих за да съм готова за гейдвие като ми дойде цикъла.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #11 -: Септември 20, 2006, 21:59:12 pm »
За съжаление аз вече почнах лечението да се надявам че единствената причина ще е ендометриозата, на мен ми се очертава инвитрото да ми е март или април, а ти ще правиш ли инвитро?
А иначе аз мисля че когато ти дават по-малко инжекции золадекс това е защото ти е малка ендометрозата.
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #12 -: Септември 21, 2006, 13:34:55 pm »
Катикат, нормално е да. Не се притеснявай, колкото по-малко толкова по-добре.
Сани, не съм правила инвитро. Ако още не си почнала золадекса моя съвет е да си направиш първо имунологичните, за да може ако се налага терапия да е успоредно със Золадекса, аз така направих за да съм готова за гейдвие като ми дойде цикъла.
Благодаря на всички, че ми отговорихте. Пък дано скоро няма никой в този форум. Късмет на всички.
*
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #13 -: Септември 28, 2006, 08:31:59 am »
Само да попитам имахте ли акне по време золадекса? защото започнаха да ми излизат пъпки и  ако така ще е 6 месеца , незнам на какво ще заприличам 8O
И ако някой е имал ще ми каже ли с какво ги е махал :(
Благодаря ви
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #14 -: Септември 28, 2006, 09:58:24 am »
Ако са единични, не е проблем, но а ко са много вземи нещо за лечение. Вероятно на всеки организма реагира различно. Все пак нивата на хормоните се применя, няма начин да няма изобщо пъпки.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #15 -: Септември 28, 2006, 12:30:17 pm »
Само да попитам имахте ли акне по време золадекса?
Аз имам доста, но чак сега като го спомена ми идва на ума, че може да е от Золадекса.
*
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #16 -: Октомври 08, 2006, 02:14:58 am »
При  мен май страничните ефекти край нямат :( искам да попитам дали е нормално да ме болят зъбите от золадекса или да търся причината другаде? а и на всичкото отгоре пия калций всеки ден.Благодаря ви момичета
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #17 -: Октомври 08, 2006, 08:40:27 am »
За твое успокоение можеш да говориш лекаря си да ти изпише някакъв препарат съдържащ калций.
Аз имах лек дискомфорт в ставите, но с много движение положенето беше по-добре, колкодо до зъбите чак след последната инжекция имах усвтво за болка.
« Последна редакция: Октомври 08, 2006, 08:44:58 am от Ledena_luna »
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #18 -: Октомври 08, 2006, 11:36:00 am »
Аз бях на Диферелин, но то е горе-долу като Золадекса. Зъбите не са ме боляли, но изпитвах силни болки в ставите. Тогава си взех Калмацин и ми помогна. Както и едни билкови таблетки, препоръчвани при климактериум /за съжаление не помня как се казваха/. При всички положения се консултирай с доктора си. Успех!

lb2f
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #19 -: Октомври 22, 2006, 10:26:44 am »
Здравейте момичета, искам да ви попитам след последната инжекция Золадекс кога ще имам цикъл? Края на август ми сложиха инжекцията и все още не ми идва.
*
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #20 -: Октомври 22, 2006, 10:46:03 am »
Здравей Katikat!
Аз бях на золадекс 6 м. и ми дойде след около 40 дни от последната инжекция.
При всеки е различно на някой им идва по - рано, при други след два месеца. Спокойно ще имаш цикъл просто трябва малко време на организма да се "ориентира в ситуацията".  :)
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #21 -: Октомври 23, 2006, 12:53:01 pm »
Благодаря lale. Да се надяваме, че всичко е ОК
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #22 -: Октомври 24, 2006, 16:23:14 pm »
Здравей Katikat,
аз бях на Дефирилин 3 месеца. След първата инжекция имах менструация, но бях предупредена, че това е нормално. След като свърших лечението- ми дойде след 1 1/2 месеца. Според лекаря и всичко, което изчетох и разпитах тогава-било е в рамките на нормалното.
Обаче цикълът ми се намали на 24 дена. А, и ми се появиха доста бели косми в косата:-) На една приятелка, която вече е на 6-тата инжекция Золадекс също:-). Спокойно, не го мисли от сега. Стискам палци и успех!
*
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #23 -: Октомври 24, 2006, 17:03:30 pm »
Момичета и аз приключих 3-месечното си лечение с Диферелин :D сега очаквам да ми се възтанови цикала. Аз също имах менструация след първата инжекция, тя продължи малко повече от нормалната за мен (12 дни при нормална 6 дни ). При мен ми направи впечатление, че е намаляло окосмяването на корема, както и размера на 2 бенки на корема. А и нещо ми се изпочупиха и зъбите, което незнам дали има връзка с инжекциите. :?  Дали това е от Диферелина или вече прекалявам с наблюдението си върху тялото  :lol:
« Последна редакция: Октомври 24, 2006, 17:12:52 pm от Малина »


*
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #24 -: Октомври 24, 2006, 17:19:06 pm »
Сани, не съм правила инвитро. Ако още не си почнала золадекса моя съвет е да си направиш първо имунологичните, за да може ако се налага терапия да е успоредно със Золадекса, аз така направих за да съм готова за гейдвие като ми дойде цикъла.

Момичета, може и на фона на Золадекса да се пуснат имунилогични-така каза док. Аз ще сложа 3-ти Золадекс и пускам имунологични. А за страничните ефекти-топлите вълнички направо са ми приятелки вече  :roll: :balk_600:, преди два дена клекнах и направо си разтегнах мускул ли, сухожилие ли, знам ли и аз, и то от едно клякане :!: :?: :!: :?:, днес ме боли разреза от операцията /от преди 2 години-за първи път!/, но последното май не мога да го препиша на Золадекса-док. ме прегледа и освен раздути черва др. няма :balk_600:
Абе, ще се боримс тази ендом., няма къде да ходим!  :balk_198:Успех на всички!
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #25 -: Октомври 25, 2006, 10:10:57 am »
Здравейте момичета и благодаря. Но все още нямам цикъл. Вече 58-ми ден. Аз също побелях доста, но не съм сигурна, че се дължи на Золадекса, по скоро на стреса и лични проблеми. От около седмица имам и ужасно течение. Дали е от Золадекса?
*
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #26 -: Октомври 25, 2006, 11:09:53 am »
Течението не е от Золадекса, по - добре си направи едно микробиологично изследване, тъкмо ще ти видят и на ултразвук. Спокойно!
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #27 -: Октомври 25, 2006, 11:18:45 am »
Течението не е от Золадекса, по - добре си направи едно микробиологично изследване, тъкмо ще ти видят и на ултразвук. Спокойно!
Хубава работа, остава и нещо да съм пипнала пък сега. Благодаря.
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #28 -: Октомври 26, 2006, 19:46:42 pm »
на мен днес ми е 58 ден и преди две седмици също имах такова течение, прозрачно белтъкообразно мислех си че е ову. Няма как да е гъби сигурна съм.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #29 -: Октомври 26, 2006, 21:55:27 pm »
Възможно е да се появи течение и от настинка.
Относно течение при овулация, всяка жена която се е научила да следи по този начин овуто си знае, че това не е като всяко течение и е еднократно.
Не се притеснявайте, просто се самонаблюдавайте и ако ви притеснява се консултирайте с лекар.
И да знете, че лечението с Золадекс има много голям ефект  :balk_69:
Ще ви чакам всичките до една да се похвалите много скоро с пухкаво дундаче :babyflips: !!!
*
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #30 -: Октомври 28, 2006, 14:21:20 pm »
Здравейте,момичета,нека и аз да кажа как вървят нещата при мен:на 20.10 си бих последната инжекция за 6 месеца -(4 ампули Золадекс и 2 ампули Диферилин,заради промяна в лечението на Ендометриоза,за тия които не знаят).Незнам дали си внушавам,но определено видях разлика и м/у двата вида инжекции.Общо взето имах топли вълни(които в студените дни ми бяха добре дошли),косите ми побеляха още повече,но така или иначе това си ми е ген,имах малко болки в раменете и сърцебиене,зъбите ми се рушат,вероятно от недостига на калций,да не говарим че съм напълняла с около 10 кг(но пък и отказах цигарите),беше ми ужасно нервно,понякога си губех зрението за момент...С цялата тази равносметка не искам да плаша момичетата на които им предстои лечение,спомням си аз колко уплашена бях,като четях постовете на вече препатили...Сега началото на ноември ще ходя при д-р Стаменов и ще решим какво да правим.Така че първата важна крачка към успеха я направих,но няма да се откажа,докато не стана МАЙКА!!!Стискам палци на всички,които искат да носят това звание!А-а-а-а,и още нещо - напълнях ужасно заради инжекциите,но пък в лице,дето се вика,"цъфтя и вържа",като няма какво да ме "яде" отвътре...Така че предпочитам да съм дебела и здрава,отколкото слаба и болна!!!Пак ще пиша...    :bighug:
*
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #31 -: Октомври 29, 2006, 01:21:05 am »
Да се отчета и аз, вече нямам кой знае какви ефекти освен топлите вълни , и аз пробвах да спра цигарите но толкова нервна не съм била никога, направо аз немога да се търпя 8O а иначе засега съм добре, зъбобола се оказа че просто си ме е болял зъб и срещата със зъболекар ми помогна :D. Желая ви успех момичета  :balk_602:
*
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #32 -: Октомври 30, 2006, 12:40:51 pm »
Момичета, как ви бият Золадекса-на 28-ми или на 29-ти ден? Ако едната инж. е на 1-ви следващата на 28-ми или на 29-ти трябва да е?
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #33 -: Октомври 30, 2006, 14:59:12 pm »
На 28-ия ден.

lb2f
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #34 -: Октомври 30, 2006, 16:28:54 pm »
И аз знам на 28-мия ден, но според док няколко дни (2-3) не са фатални.
Успех!
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #35 -: Октомври 30, 2006, 16:45:48 pm »
Не са фатални, ако се постави по-рано. Не е хубаво да е след 28-ия ден.

lb2f
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #36 -: Октомври 31, 2006, 10:14:08 am »
Може, не споря:-)
Но си спомням как веднъж не можах да си осигуря инжекцията на 28-мия ден и се обадих на доктора да го питам. Д-р Попов- Шейново. Той ми беше лекуващия лекар и това е неговото мнение.
*
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #37 -: Октомври 31, 2006, 16:17:50 pm »
на мен днес ми е 28-ми ден, но ще я бия утре и доколкото знам няма проблем... :|
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #38 -: Октомври 31, 2006, 16:20:57 pm »
За един ден и аз не мисля, че е фатално.

lb2f
*
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #39 -: Ноември 15, 2006, 13:14:30 pm »
Да попитам- някой да се е отървал с по-малко инж. и да му е останал Золадекс?
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #40 -: Ноември 20, 2006, 09:59:43 am »
Здравейте мили момичета,

Моля ви за малко информация.
Аз бях на инжекции Диферелин 6 месеца. Последната ми инжекция беше на 18 август тази година, но все още нямам цикъл. Доколкото знам цикъла се възстановява от 30 до 90 дни след последната инжекция. А при мен минаха 90 дни. Нормално ли е?
Ще се обадя и на лекуващия ми лекар, но все пак реших да попитам и вас.
Благодаря предварително за вашите отговори.
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #41 -: Ноември 20, 2006, 11:47:42 am »
Здрасти Bibobibo,
в повечето случаи МЦ идва след 1, 1/2- 2 месеца.
Аз бих се посъветвала с лекуващия, според мен това е дълъг срок.
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #42 -: Ноември 21, 2006, 07:39:10 am »
А защо не направиш едно тестче преди да се обърнеш към лякаря.
Стискам палци!
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #43 -: Ноември 22, 2006, 11:32:12 am »
Здравейте момичета,

Благодаря ви за отговорите.
Дианка33, уговорих си час за преглед при лекуващия ми лекар.
Ледена луна, и аз това си мислех да направя.
Но не се налага вече, поне теста за бременност, защото цикъла дойде.
Благодаря ви отново.
Успех на всички!
*
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #44 -: Януари 01, 2007, 21:33:51 pm »
Здравейте отново, имам въпрос, може ли докато съм на Золадекс да ми се образуват кисти нали яйчниците не работят през този период?Благодаря ви много за това че ви има
*
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #45 -: Януари 03, 2007, 15:28:50 pm »
ornaico1 ЧЕСТИТА НОВА ГОДИНА! tree2a ДА Е ЗДРАВА И ПЛОДОРОДНА ЗА ВСИЧКИ НИ! :wink: :balk_600: :balk_600:
sany, и моите яйчници си имат собствено мнение...-имам фоликули и една кистичка, най-вероятно фоликулярна. Явно е до организъм, знам ли :ask:  Не се страхувай, ще се преборим с тази ендометриоза!
*
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #46 -: Януари 03, 2007, 16:37:20 pm »
Благодаря ти Десита за отговора, незнам и аз какво им е на мойте яйчници , но имам леки болки макар че вече съм 4 месец на Золадекс. А този Золадекс нали затова го поставяме за да лекува а не пак да образува кисти то и без него пак ще е така 8O. А иначе  наистина няма да и се даваме на ендометриозата ще и видим сметката :)
Целувки от мен и тази година да е най-щастливата за всички ни.
*
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #47 -: Януари 04, 2007, 16:04:57 pm »
sany, аз сложих 5-та инж. и на прегледа непосредствено преди нея имах 6 фоликула по 0,9 и един в др. яйчник- 1,5!?!?! Направо като стимулация, а???!! Останах без думи, станами гадно, че може би не се повлиявам и т.н. Но пък не съм прокървила, няма цикъл и гадинката няма от какво да се "храни"!!! Е, не всичко става като по учебник, но...
Ето и нещо обнадеждаващо-след 3 месечно лечение със Золадекс /лека форма на ендометриоза/ моя позната вече е бременна-след 10 годишно очакване! Тази ендом. не е само кистата, а си е заболяване, което ни е пречило и преди да се прояви като киста. Така че вярвам, че лечението ни ще е успешно!!!!
*
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #48 -: Януари 05, 2007, 04:27:35 am »
Дано чул те бог, надявам се да е така  наистина. Аз не съм ходила на преглед просто понякога имам леки болки в яйчниците и ми се гади но наистина са много леки и много рядко но като си спомня че повреме на 3-те месеца всичко беше наред макар да имах повече странични ефекти яйчниците ги бях забравила че ги имам. Твоят лекар какво каза на това че имаш фуликули?Аз само се притеснявам на това че след лечението трябва да почвам инвитрото а ако имам кисти ще трябва да изчезнат и тогава чак :(
Благодаря ти за отговорите , целувки и дано тази година да е най-хубавата в живота ти
*
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #49 -: Януари 05, 2007, 15:27:12 pm »
Е, Сани, май по едно и също време ще направим опитите :balk_46: Знам, че в повечето случай преглеждат само преди първата и след последната инж., ама аз нали съм си паника-всеки път искам преглед и за туй имам инфо :roll:  :balk_600: Док. се учуди, но не се притесни. Аз дори мислех да ги спирам /като не действат за какво да си товаря организма!?/, но док. предпочете да продължим/вероятно си действа на др. ниво/. При мен първите 2 инж. подтиснаха перфектно, но след 3-тата вече имаше фоликули, поставихме 4-та, прокървих леко за 2 дни, сега пак с фоликули/макар и малко по-тънка лигавица от миналия път/ сложихме и 5-та, нямах прокървяване и старите познати топлите вълни, пак ме нападат! Ще видим този месец как ще е :!: :?:
А ти може въобще да нямаш фоликули или кисти! Пък и като се възтанови цикъла всичко ще е чисто, ще видиш!
Поздрави от мен!
*
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #50 -: Януари 07, 2007, 01:53:26 am »
Дано Десита, страхотно е че ще правим по едно и също време инвитрото, а ти при кой лекар ходиш? Аз съм при д-р Стаменов но все пак ще видим кога ще ми се възтанови цикъла за да започвам .
Целувки от мен
*
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #51 -: Февруари 18, 2007, 17:49:32 pm »
Здравейте момичета направо да ви попитам имали ли сте болки по време на секс след направено лапаро и по време на лечение със золадекс? Мен преди лапарото не ме е боляло толкова сега не се търпи .В страничните ефекти пише че няма да имам желание за секс а не че ще ме боли :o .
Още не ми е свършила последната инжекция а аз вече си мисля че ми се връща болеста. :(
Благодаря ви и  :blowingdust:
*
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #52 -: Февруари 19, 2007, 10:16:27 am »
Мисля, че не трябва да се притесняваш за болките. Аз имах болки и то само от 2 инжекции. Бях невероятно суха, нямах никакво желание. То и секс почти не правихме по тази причина. Но 20 дни след последната инжекция положението се оправи, а пък сега нямам никакви проблеми - всичко е наред. И аз се бях притеснила - струваше ми се че няма да имам вече нормален сексуален живот. Този золадекс просто ни превръща в бабички -  8)
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



*
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #53 -: Февруари 19, 2007, 10:18:05 am »
Забравих да кажа, че нямам ендометриоза, а Золадекса го бих за предоперативна подготовка за отстраняване на миома. Не се притеснявай - това, че те боли, не значи че болестта се връща.
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



*
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #54 -: Февруари 20, 2007, 01:29:51 am »
Благодаря ти за отговора Мира .Дано да си права .Целувки много
*

    sachka

Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #55 -: Февруари 20, 2007, 15:17:10 pm »
аз също съм на золадекс остават ми още две инжекции.след първата кървиах много повече от 15 дни.интересува ме след золадекса приемат ли се ниакакви медикаменти



*
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #56 -: Февруари 20, 2007, 15:56:40 pm »
По-принцип знам че нищо не се взема след золадекса . Ако всичко си ти е наред и няма да правиш инвитро дори знам че е много вероятно веднга след лечението да забременееш. ПОжелавам ти го
*
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #57 -: Април 05, 2007, 01:49:23 am »
Момичета кога ви се възтанови цикъла след последната инжекция золадекс моята беше на 25 януари  още нищо даже отвреме на време имам топли вълни 8O. много съм притеснена.....
*
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #58 -: Април 05, 2007, 12:49:50 pm »
При поставена последна (3-та) инжекция на 25.09.06г. ми дойде на 27.12.06г. :)
Действието на инжекцията е 28 дни, би трябвало до 2-3 месеца да се възтанови.


*
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #59 -: Април 05, 2007, 15:41:37 pm »
Благодаря ти Малина наистина ме успокои ,надявам се да се възтанови, яд ме е че изхварлих листовката на инжекцията там мисля че пишеше до 90 дни но не съм сигурна .
*
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #60 -: Април 07, 2007, 13:56:08 pm »
На мен ми дойде на 64 ден от втората инжекция (правих само 2). При всеки е различно. Аз се бях притеснила, защото на повечето момитета им идва до 40-45 ден. Но лекарката ми каза тогава да чакам спокойно и да не се притеснявам.
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



*

    Пенка

Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #61 -: Април 23, 2007, 19:20:19 pm »
Мили момичета, след 6-месечно лечение със Золадекс ми дойде на 86-ия ден. Вече мислех, че съм попаднала в онзи минимален процент жени, на които цикълът никога не им се възстановява. Въпросът ми е - знаете ли дали вторият цикъл трябва да ми дойде нормално след 28 дни или може да има разминаване?
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #62 -: Април 23, 2007, 19:40:40 pm »
Би трябвало да е навреме, но и да има леко закъснение не се притеснявай.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #63 -: Юли 29, 2008, 16:32:09 pm »
Здравейте и от мен!Преди 5 дни ми поставиха първата инжекция Золадекс.Странични ефекти не съм усетила,освен нежелание за секс и нерви.Но може би е много рано?На мен ще са ми необходими 6 инжекции,тежка форма на ендометриоза за съжаление.Реших сама да си закупувам Золадекса,процедурата е ужасна в Здравната каса и нямам повече нерви и желание да ме размотават.Има ли момичета от Пловдив,които тепърва им предстои ходене по мъките за Золадекса?
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #64 -: Юли 29, 2008, 21:14:55 pm »
А защо те размотават, ако всички документи са добре подготвени не би трябвало. Тежко е сама да си плащаш всички инжекции.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #65 -: Август 01, 2008, 17:09:33 pm »
Здравейте,

След лапароскопия в МД ми назначиха 3 инжекции Диферелин.(Ендометриоза и запушени тръби, като идеята беше след Диферелина да правим ин-витро). Купих си ги, защото от касата не ми се полагат заради възрастта (36 години). Поставиха ми първата на 2 Юни, на 16 Юни ми дойде, като ми тече по-дълго от обикновено (до 24.6). На 27 Юни бях на първичен преглед при д-р Стаменов, който каза, че е грешка че сме почнали диферелина. Каза, да не слагам следваща инжекция, а да чакаме да мине действието на първата. Препоръча ни и правихме допълнителни изследвания със съпруга ми - аз щитовидна жлеза, той спермограма и на втората среща д-р Стаменов се разбрахме, след като ми дойде през Август да си запиша час на 21-я ден за преглед и да започваме процедурите за ин-витро.
Сега всеки ден съм с нагласа че днес ще ми дойде и ...нищо до момента. Започвам вече да се притеснявам, чета в нет-а, но до момента не успях да намеря информация за това след колко време се очаква да ми дойде при поставена само една инжекция диферелин, дали е както при поставени 3-4 и т.н. или периода би трябвало да е по-кратък.
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #66 -: Август 28, 2008, 20:58:31 pm »
Zdraveite,
Lekuvah se sas zoladex i himioterapia za rak na gardata.Predi 80 dni mi beshe bita poslednata injekzia zoladex( obshto 4 na broi) , no vse oshte ne mi e vazstanoven menstrualnia zikal.Molia ako niakoi znae neshto po vaprosa ,t.e. sled kolko vreme ot poslednata injekzia bi triabvalo da se vazstanovi zikala neka mi pishe...mnogo se pritesniavam...
Mimi
*
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #67 -: Август 28, 2008, 21:40:56 pm »
На мен последната инжекция ми беше сложена на 02,06,2007, а цикъла ми се възстанови на 05,10,2007 /може и да греша в рамките на  два три дни/, т.е. след 125. Почти не съм прочела обаче на някое друго момиче във форума да му се е възстановявал цикъл след толкова много време. Докато ми дойде наистина имах многократно извънменструални кръвотечения, които ми бяха обяснени от лекарите като хормонален дисбаланс. При повечето от ползвалите золадекс или др аналози по мои впечатления най-вече от форума цикъла се възстановява м/у 80 и 100 дни.
*
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #68 -: Август 29, 2008, 07:11:45 am »
МОята последна инжекция беше края на януари и до май не ми беше дошъл цикъла, предизвикахме го с хапчета. Не се притеснявай ако е необходимо ще го предизвикат с лекарства. Успех
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #69 -: Август 29, 2008, 09:56:03 am »
Blagodaria vi momnicheta mnogo me uspokoihte.E dano se vazstanovi zikala skoro...niamam pravo da go predizvikvam po izkustven nachin poneje moia rak na gardata beshe hormonochuvstvitelen... pravih nov vid himioterapia poneje darjah mnogo da se zapazi funkziata na iaichnizite i zatova mi naznachiha zoladexa usporedno s himioterapiata- taka veroiatnostta da se zapazi iaichnikovata funkzia bila nia-goliama ...
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #70 -: Декември 08, 2008, 21:41:16 pm »
pak sam az - uraaaaaaaaa menstruaziata se vazstanovi bez lekarstva i prinuditelni metodi sled 170 dni ot spiraneto na zoladexa i 165 ot spiraneto na himioterapiata ...

От Мод: Пиши на Кирилица или ползвай КРЕДОР!
« Последна редакция: Януари 28, 2009, 07:33:45 am от rally_pat »
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #71 -: Януари 28, 2009, 10:58:11 am »
Здравейте момичета!
Днес се регистрирах в сайта и малко трудно се справям защото не ми е много ясно как точно се работи с него,но ще свикна :oops:надявам се!
В Понеделник ми биха първия золадекс и сам леко уплашена от всичките неща прочетени от тези форуми,но....няма как ще се борим!
И ето че днес ми е 3-тия ден от инжекцията, но ме притеснява това,че правих секс с приятеля си,а пък той свърши в мен 8O.Според вас дали може да се случи нещо лошо? :?
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #72 -: Януари 29, 2009, 18:54:47 pm »
 :D Не пиши във всички теми, достатъчно е само в една.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #73 -: Януари 30, 2009, 11:17:00 am »
ок :lol:
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #74 -: Февруари 17, 2009, 15:23:39 pm »
Можеш да си правиш секс стига да имаш желание за това...... :D
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #75 -: Февруари 17, 2009, 16:28:48 pm »
Да ти кажа честно нямам особено желание, но се старая заради приятеля си.А относно тази случка след това ми доиде и съм спокойна,но по-станното сега е че си бих първата инжекция и сега идва време за втората,а пък на мен ми доиде и ми тече цели 9 дни 8O,сега това ме притеснява,но сигурно е нормално.При вас как беше момичета?
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #76 -: Февруари 18, 2009, 19:09:45 pm »
нормално е,може да ти върви почти до 3-тата, не ги ли слагаш на 28 дни.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #77 -: Февруари 19, 2009, 11:12:37 am »
На мен лично след първата повече не ми дойде,но на много момичета както Ledena_luna
 пише им идва до 2-3 инжекция,така че не мисля че трябва да се притесняваш.
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #78 -: Февруари 20, 2009, 15:08:17 pm »
Благодаря момичета!
А относно инжекцийте бият ми ги на 28дни Ледена Луна,но понеже 28-я ден ми е в Неделя,ще се наложи да изчакам до Понеделник,днес ще ходя да си купя втората :(.А относно цикъла ми,беше цели 9 дни  8O и се бях уплашила,беше ми и много болезнен сега сам настинала и спрях да пия загряващи лекарства,че пак ми се върна тъпият цикъл :?,а до Понеделник трябва да съм се оправила :D,обаче се притеснявам и искам да ви питам,дали е проблем това че сам грипава за слагането на инжекцията?
Буболече,ти как се чувстваш,изпитваш ли някакви гадни симптоми щом вече не ти идва?
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #79 -: Февруари 20, 2009, 16:13:15 pm »
Няма никакъв проблем да ти я поставят въпреки че си настинала.След първата и втората инжекция нищо не усещах(или може би мн.слабо)но след 3 направо полудявам :?
но ще се приборим и с това.Аз лично пия Коксамин(това е минерален калции)заради загубата на костно вещество в следствие на инжекциите.
Не се притеснявай....всико ще е о.к
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #80 -: Февруари 25, 2009, 09:20:31 am »
Благодаря,а относно Коксамина - д-ра ли ти го предписа или ти реши да си го  пиеш?
Защото аз имам калций + вит.D,но когато попитах моя доктор дали да ги пия той ми каза че не е необходимо!Ама аз като чета май ми се струва обратното и се чудя какво да правя 8O
*
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #81 -: Февруари 25, 2009, 12:15:11 pm »
За профилактика на Остеопорозата и за "топлите вълни",които също имат връзка с недостига на Калций, от личен опит ви препоръчвам таблетки "Идеос". Сутрин и вечер по една. Дъвчат се, което е по-лесно за приемане. При мен ефекта беше много добър.
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #82 -: Февруари 25, 2009, 12:24:41 pm »
ОХ явно навсякъде препоръчват различни лекарства и направо човек може да се побърка,аз имам 21 шишета,калций,които ми останаха от татко и така си стоят.Та за това се чудя дали да ги пия или не :lol: 8O :lol:
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #83 -: Февруари 26, 2009, 08:12:05 am »
Важно е каквото пиете да не е за облекчаване на климактериум, защото може да съдържа хормони, които не са подходящи при нашата терапия.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #84 -: Февруари 26, 2009, 09:50:20 am »
Не това са само калций и витамин Д,нали казват,че от золадекса и подобните препарати много  голяма липса на калций се получава и за това се пият.Поне от тук това разбрах,а и мисля че го пише и на листовката на самото лекарство като страничен ефект! А успокояващи още гледам да не си и помислям да пия,мисля че още ми е рано само на 2 инжекция съм.Е като ми стане много тежко по някой път си пийвам Валерианче,но мисля че той е безобиден(или поне се надявам) :wink:
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #85 -: Февруари 26, 2009, 10:52:40 am »
Здравейте,
Аз съм си сложила вече 3 Золадекса и на 9 март ще ми е четвъртата,но неочаквано снощи прокървих....съвсем леко е ,но много се притесних защото и днес също леко ми зацапа.....някой да е имал подобен проблем и какво да правя......дали да не си бия по-рано инжекцията или то ще си спре от само себе си :(???
*
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #86 -: Април 23, 2009, 23:09:06 pm »
Здравейте и аз от 20 март съм с диагноза ендометриоза :(. На 2 април ми беше първата инжекция Золадекс. Искам да питам на коя дата трябва да поставя втората-на 29 април или на 30 април. Имам и още един въпрос-ако се планува след лечението бременност , от кога се започва приема на фолиева киселина, чака ли се да мине медикаментозното лечение, или може успоредно с него да се приемат витамините.
url=http://lilypie.com][/url]
[/url
*
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #87 -: Април 24, 2009, 13:43:28 pm »
elis Може да започнеш да я пиеш още сега, тя невреди според мен. Аз лично я почнах редом с леченето на ендометриозата. Въпреки че нямах намерение да имам дете в този момент (тогава започна връзката с приятеля ми), но принципно исках много да си имам детенце някой ден. Забременях 14 месеца след като ми се възтонови цикъла, и то от 2-я месец когато решихме да си имаме детенце. И през цялото това време пих фолиева с няколко почивки.


Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #88 -: Юни 10, 2009, 14:47:56 pm »
Здравейте,момичета!На 9 март тази година ми направиха лапароскопия резултата:ендометриоза :( направо бях шокирана като разбрах за какво става дума.Сега ми предстои лечение със золадекс,много се притеснявам от страничният ефект.Ох,стискайте палци всичко да е наред!На всички ви пожелавам успех,важно е да имаме вяра и любов :)!!!
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #89 -: Януари 04, 2010, 21:52:44 pm »
Аз май съм единствено неосведомена, но никъде не намерих инфо за покупка на золадекс, дори на сайта на касата е пълна каша. Включено ли е към списъка на ЗК и къде да заявя за ползване на намаление. Моля помогнете, че ми настръхна косата каго чух колко струва, ами трябват 6 броя и първата май трябва да е съвсем скоро..
*
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #90 -: Януари 06, 2010, 09:36:18 am »
Aз, си бих Золадекс пролетта и тогава ЗК не го  отпускаше за лечение на ендометриоза, та се наложи да си купя инжекциите. Мисля, че има други медикаменти, които се отпускат, но най-добре лекаря да ти разясни положението. Моят хирург ми каза, че според него Золадекса е най-добър, но това не означава че е така, сигурно и другите лекарства са подходящи. Успех!!!
« Последна редакция: Януари 06, 2010, 09:45:24 am от elis »
url=http://lilypie.com][/url]
[/url
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #91 -: Януари 06, 2010, 10:47:43 am »
Аз май съм единствено неосведомена, но никъде не намерих инфо за покупка на золадекс, дори на сайта на касата е пълна каша. Включено ли е към списъка на ЗК и къде да заявя за ползване на намаление. Моля помогнете, че ми настръхна косата каго чух колко струва, ами трябват 6 броя и първата май трябва да е съвсем скоро..
Намерих ето това дано ти помогне
http://www.medicine.bg/public/listovka/37125s.pdf
Молете се за нещата,които желаете,но работете за нещата,от които имате нужда.
*
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #92 -: Януари 06, 2010, 11:56:08 am »
sami, Не съм много в час тази година какви медикаменти поема здравната касата. Но Золадекс определено не е сред тях от 2006г насам. По мой спомени миналата година се поемаше Лукрин депо/т и още два, има няколко нови медикамента от както аз се лекувах през 2006г. Аз минах с 3 броя Диферелин, моя позната проведе лечение през 2006-а с Декапептил. По спомени Золадекс, Диферелин и Декапептил имаха сходен състав.
 Друго което си спомних, че две от инжекциите ги взехме от вносителя Хигия. Цената на Диферелин-а тогава беше 320лв, а първата от аптеката на болница Шейново 338лв.
« Последна редакция: Януари 06, 2010, 12:03:38 pm от Малина »


Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #93 -: Януари 06, 2010, 21:19:16 pm »
Благодаря, и аз си мисля, че слад като изписват золадекс вместо платени от касата (ако въобще има такива още) сигурно е по-добър.Не ми удобно да се обадя на доктора да питам..
*

    viviqn

  • *
  • 34
  • вярвам,че ще стана мама
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #94 -: Януари 06, 2010, 22:17:22 pm »
И аз да се присъединя,към вас.Лекувам ендометриозаНа 04.01. си сложих първия золадекс.Имам още 2 инжекции.Ще трябва да ги слагам на 28 дни.Деня в които се слага,ли се брои за първи :??Това ще означава,че другата ще трябва да я бия на 31.01.
А кога да чакам страничните ефекти 8O?
Пожелавам ви успех,след лечението.
Виктор-нашето слънце,на мама и тате щастието
*
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #95 -: Януари 07, 2010, 09:42:08 am »
04.01-е понеделник, броиш 4 понеделника и на петия го слагаш, т.е. на 01.02( ако го слагаш понеделник, така трябва да е до края, все в понеделник). А за страничните ефекти-дано не те достигнат, но при мен някъде след 10 дни от първата инжекция стана ад и така почти 5 месеца-и аз бях с 3 инжекции. Дано се разминеш с тях.
url=http://lilypie.com][/url]
[/url
*

    viviqn

  • *
  • 34
  • вярвам,че ще стана мама
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #96 -: Януари 07, 2010, 12:09:35 pm »
Много ти благодаря,Елис.Аз започнах усилено да ходя на фитнес.Дано избегна поне психическите ефекти.Чудя се дали мога да взимам и нещо за костите.Например калций,или някакви комбинирани витамини?
Виктор-нашето слънце,на мама и тате щастието
*
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #97 -: Януари 07, 2010, 14:52:59 pm »
А нямаш ли лапароскопия-фитнеса май не е много удачен, то първата инжекция се слага много скоро след операцията. Аз нищо не съм пила,само си купувах мляко обогатено с калций- лекарят не ми препоръча таблетки, а и 3 инжекции не са много.
url=http://lilypie.com][/url]
[/url
*

    viviqn

  • *
  • 34
  • вярвам,че ще стана мама
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #98 -: Януари 07, 2010, 22:31:38 pm »
Не съм правила лапаро.Имам 0т 1998год.,до сега три коремни операции свързани с яйчниците.Една извънматочна,съответно махната лява тръба.4-5 цветни снимки,и два неуспешни опита ин витро-икси.Не ми препорачват лапаро,защото може да изгубя и така малко останалия си десен яйчник.И да се наложи да чакаме за донорска яйцеклетка.Вече действам с главата напред само и само да се получи нещо.А ако ли не-ще покажем на първото си дете,как е дошъл в нашия дом.И така ще го направим батко :wink:.
Виктор-нашето слънце,на мама и тате щастието
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #99 -: Януари 07, 2010, 23:21:32 pm »
Момичета и мен много ме е страх от страничните ефекти, но си казвам дано основния ефект е убедителен и след 6 месеца да има реален резултат. А и нали е с обратим ефект, макар че 6 месеца при мен са доста..ще видим
Засега намерих золадекса и чакам да ми дойде за да ми го сложат. Само се чудя ако е събота и неделя кой ще ми го сложи
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #100 -: Януари 14, 2010, 09:10:28 am »
Ще ти го сложат в понеделник, това не е проблем.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #101 -: Февруари 20, 2010, 20:16:55 pm »
За твое успокоение можеш да говориш лекаря си да ти изпише някакъв препарат съдържащ калций.
Аз имах лек дискомфорт в ставите, но с много движение положенето беше по-добре, колкодо до зъбите чак след последната инжекция имах усвтво за болка.

на мен, за да ме предпазят от остеопорозата и болките в ставите ми бяха изписали ос-кал, който има и колаген и пази и костите и кожата и ставите. отделно имах терапия за топлите вълни.
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #102 -: Март 12, 2010, 12:41:33 pm »
Здравейте мили момичета!  :)

Писах в една друга тема, но май не беше правилната, защото там никой не отговаря, затова ще пробвам и тук...  :)
На мене ми предстои поставянето само на една инжекциа Золадекс.

Момичта, ако имате опит със Золадекса, моля ви пишете ми за страничните ефекти след първата инжекция! Благодаря ви много предварително!  :flower:

Хубав ден!
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

*

    viviqn

  • *
  • 34
  • вярвам,че ще стана мама
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #103 -: Март 12, 2010, 13:12:29 pm »
Аз,си сложих три.И симптомите са все едни и същи.Топли и студени вълни,главоболие и безсъние.Дано при теб,нищо от тези странични,не те споходи.Успех,миличка.
Виктор-нашето слънце,на мама и тате щастието
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #104 -: Март 13, 2010, 11:58:24 am »
Мила Viviqn, благодаря за отговора! :)

На мене ще ми слагат инжекцията чак на 23.04. като блокираща при ИКСИ... До тогава все ще се подготвя;))

Хубав ден и
УСПЕХ на всички!
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #105 -: Март 17, 2010, 17:12:16 pm »
Здравейте момичета,
можели да ми кажете дали Золадекс се произвежда, защото ми казаха че вече от доста време е спрян и ако е така колко струва и в кои аптека мога да го намеря.

Благодаря ви предварително.
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #106 -: Март 26, 2010, 11:25:53 am »
Някой има ли представа опасно ли е да се забременее по време на лечението със Золадекс и защо?
В листовката пише да се вземат противозачатъчни средства, освен в случаите когата Золадекс се използва за инвитро.
Немога да разбера каква е разликата в случая между естественото забременяване и инвитрото?!
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #107 -: Март 27, 2010, 16:05:23 pm »
kriska, нещо си се объркала - по време на Золадекс не можеш да забременееш изобщо, няма нито менструация, нито овулация, това си е временна менопауза. Противозачатъчните явно са с някаква цел за облекчаване на действието, но за нас (с ендометриоза) едва ли се касае. Може да питаш доктора дали да се пие нещо друго, тъй като золадекс се изписва и за други проблеми (ракови форми и др) и затова пише това.
Аз исках да те питам, тъй като си сходен случай на моя с 4 степен ендометриоза и с лапаро при д-р Начев, той не ти ли препоръча 6 инжекции? ПРи мен е така, и после евентуално ще пробваме естествено или инсеминация.
Малчо, Золадекс се произвежда но трябва д асе поръча в аптека или най-добре ако намериш от дистрибутор, защото е скъпо и аптеките не го държат постоянно. Цената от дистрибутор е 242лв., а от аптека около 270-280лв
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #108 -: Март 29, 2010, 10:11:10 am »
Сами здравей!
Золадекс е лекарство, което спира овулация, но въпреки това има доста случаи в които има овулация - особено в първите 2,3 месеца след приема му.
що се отнася до моята терапия - да, д-р Начев ми каза 6 месеца за лечение, но тъй като аз ще правя инвитро, в моят случай използваме Золадекса освен за лечение и за подтискане преди процедурата (5 дена след 3тата инжекция ще започнем стимулациите).

Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #109 -: Март 31, 2010, 11:17:27 am »
kriska, нещо си се объркала - по време на Золадекс не можеш да забременееш изобщо, няма нито менструация, нито овулация, това си е временна менопауза. Противозачатъчните явно са с някаква цел за облекчаване на действието, но за нас (с ендометриоза) едва ли се касае. Може да питаш доктора дали да се пие нещо друго, тъй като золадекс се изписва и за други проблеми (ракови форми и др) и затова пише това.
Аз исках да те питам, тъй като си сходен случай на моя с 4 степен ендометриоза и с лапаро при д-р Начев, той не ти ли препоръча 6 инжекции? ПРи мен е така, и после евентуално ще пробваме естествено или инсеминация.
Малчо, Золадекс се произвежда но трябва д асе поръча в аптека или най-добре ако намериш от дистрибутор, защото е скъпо и аптеките не го държат постоянно. Цената от дистрибутор е 242лв., а от аптека около 270-280лв

Здравей, как да се свърша с дистрибуторите, дали имаш някакви техни кординати, че при мен се оказва,че трябва да си го запувам, тъй като ще кандидатствам и за инвитро.
Много ще съм ти благодарна :)))
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #110 -: Април 02, 2010, 20:22:16 pm »
sami123,много ти благодаря намерих си инжекциите  :)
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #111 -: Май 02, 2010, 23:37:24 pm »
Здравейте момичета, дойде време за 5 инжекция и въпреки че са ме предписани 6 золадекса, мисля да спра да тук. Не мога повече - не че имам кои знае какви странични симптоми (освн топлите вълни които не че зимата са приятни, но сега много ми идват), но много ми писна и нямам търпение вече. Все пак мисля издържах най-важното -5 месеца не са малко за подтискане на тази гадост и мисля шестия месец да го посветя на релакс - йога и акупунктура за възвръщане на равновесието.
Мислите ли, че правя грешка като се отказвам от шестата инжекция?? Някои даже казват ,че това лечение повече от 3 месеца не дава резултати.. Въпреки че аз съм с 4 степен ЕМ и мисля е важно да се подтиснат огнищата преди опитите..
*
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #112 -: Май 03, 2010, 02:24:31 am »
Sami, при мен доктора реши колко да са. Бяхме се разбрали да ме прегледа след поставянето на 3-та. Той каза, че стигат 3бр. И мойта степен на ЕМ беше 4, но имах само една огромна шоколадова киста на единия яйчник всичко останало беше ок.


*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #113 -: Май 03, 2010, 11:15:44 am »
Сами и аз съм с 4та степен, но доктора реши да са 3 инжекциите!
Вече повече от 70 дни съм без цикъл и имам около 5 прегледа и доктора каза че много добре върви лечението и трите инжекции са достатъчни!
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #114 -: Май 03, 2010, 17:13:58 pm »
Sami123, моят лекар каза, че той по принцип не изписвал медикамента за повече от 3 месеца... Само ако е мноого тежък случая... Освен това спомена, че действието на Золадекса е по-дълго, отколкото е описано официално... 

Желая ти много УСПЕХ!  :)
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #115 -: Май 03, 2010, 21:01:09 pm »
благодаря ви, както съм и решила -няма да слагам повече. Дано и при вас 3-те са достатъчни.
Криска, 70 дни след 3-та ли имаш предвид? Доста е, май наистина е по-дълго действието..
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #116 -: Май 31, 2010, 12:42:37 pm »
Здравейте момичета!!!Искам само да ви кажа,че и аз съм на Золадекс и ще го взимам по Здравна каса.Така излиза по-евтино.
*

    viviqn

  • *
  • 34
  • вярвам,че ще стана мама
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #117 -: Май 31, 2010, 16:11:16 pm »
На мен ми дойде,на 73-я ден,след последната инжекция.

Руладини,колко ще инж.,ще слагаш?Успех в лечението.
Виктор-нашето слънце,на мама и тате щастието
*
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #118 -: Май 31, 2010, 22:23:25 pm »
Здравейте,аз също съм с диагноза Ендометриоза 2-3 степен. ruladini стана ми интересно,че ще ползваш золадекс по здравна каса. Когато аз проверявах на 18 май в касата ми казаха,че имат промяна и вече се отпуска само лукрин.
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #119 -: Юли 10, 2010, 22:19:10 pm »
Много интересно- откога отпускат Золадекс или друго от здравната каса?? На мен като ми трябваше нямаше нищо такова.. може би лекарствения списък е подновен сега.
Както и да е, на мен вече ми дойде след 64 дни от последната 5 инжекция - добре че не чаках много цикъла поне..
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #120 -: Септември 02, 2010, 10:56:02 am »
Не че няма да ходя на преглед и консултация другата седмица и тогава няма да разбера, но си ме чоплят разни въпроси. В момента съм на Золадекс, но сега ще ми слагат втората инжекция и имам още една след нея. След което ми предстои инвитро и естествено започвам да разсъждавам.....Правилно ли съм разбрала от това което сте писали, че единия вариант след Золадекс, е веднага да се започне процедура, а другия след идване на първи цикъл?
*
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #121 -: Септември 02, 2010, 16:02:36 pm »
emiliikata, да може да пристъпиш към инвитро веднага, поне така направи една колежка след 6м курс на лечение, директно почнаха стимулация. Не виждам смисъл да чакаш цикъл. Но все пак доктора ще прецени какво е правилно за теб в случая.


*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #122 -: Септември 02, 2010, 16:25:04 pm »
Емилийката правилно си разбрала  :)
Аз имах назначени 3 инжекции Золадекс, като 14 дни след поставянето на 3тата започнахме стимулациите за инвитро.
Опита беше успешен  :D
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #123 -: Март 21, 2011, 23:17:49 pm »
Мили дами,искам да споделя с вас моята история и да ви попитам за съвет.От няколко месеца изпитвам ужасни болки в корема,напрена ми е лапароскопия през декември 2010.Искаха да ми докажат ендометриозата,но уви-беше неуспешна.След операцията получих множество възпаления и болката стана нетърпима.Понякога си мисля,че тази болка никога няма да отмине.След ужасно лутане все пак д-ра реши да ми предпише золадекс,защото смята че все пак имам ендометриоза.Каза ми,че имам и запушени тръби,само лявата била малко пропусклива.Първо трябвало да мина минимум 4 месеца курс със золадекс и после да пробвам да забременея нормално,в краен случай ин-витро.
С моят приятел ужасно много искаме деца.
Страшно мн. съм изнервена и уплашена след всичко.А секса е просто мираж  :lol:
Исках да попитам как се чувствате по време и след лечението със золадекс?
Благодаря ви!
Човек колкото и добре да живее, не се наживява.Колкото и да страда,винаги намира надежда за да иска да продължава.Болестите и жестокостта на животът могат да ни съсипват,но човекът е кодиран да бъде войн и да побеждава!
*
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #124 -: Март 21, 2011, 23:37:57 pm »
teoslava84, след лапароскопия ендометриоза не е доказана и въпреки това ти е назначено лечение, така ли е?

Не е нормално 4 месеца след лапароскопия да изпитваш нетърпими болки. Мисля че е редно да потърсиш и друго лекарско мнение. Ако искаш кажи от кой град си, за да те насочим към специалист.
 
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #125 -: Март 22, 2011, 19:55:41 pm »
Определено нищо не е както трябва.От Пловдив съм,д-ра е Троянчев.Той ми направи лапароскопия,сега ми изписа золадекс.Почвам го от април.Ходих в Плевен при проф. Горчев,той ми предложи нова операция за да докаже ендометриозата и после на золадекс.Аз отказах и реших направо да премина на лечение.Писна ми от лутане и операции.Искрено се надявам като го почна болката да отмине и ендометриозата.Знам,че имам сраствания около матката и запушени тръби-95%.Д-р Троянчев бил премахнал каквото може, те сякаш пак се появяват и почват възпалителни процеси.
Човек колкото и добре да живее, не се наживява.Колкото и да страда,винаги намира надежда за да иска да продължава.Болестите и жестокостта на животът могат да ни съсипват,но човекът е кодиран да бъде войн и да побеждава!
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #126 -: Март 23, 2011, 20:09:01 pm »
Здравейте пак!Каква е разликата м/у Золадекс и Диферелин?На мен ми преписаха золадекс за мин. 4 месеца,за ендометриоза.Кога болките от това заболяване отминават,след почването на лечението?
И,ако може някой да ми препоръча добър специалист в Пловдив?
Човек колкото и добре да живее, не се наживява.Колкото и да страда,винаги намира надежда за да иска да продължава.Болестите и жестокостта на животът могат да ни съсипват,но човекът е кодиран да бъде войн и да побеждава!
*
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #127 -: Март 24, 2011, 21:06:43 pm »
Привет, tysia84!
За мен лично е учудващо, че ти е назначено лечение за ендометриоза при положение, че ендометриоза след направената лапароскопия не е доказана. Преди да започнеш лечението, направи консултация с друг лекар. За Пловдив ти препоръчвам д-р Даскалов от Клиника "Медикус Алфа". Той ще ти даде адекватни отговори на всички въпроси, които те вълнуват и  ще те насочи към правилния избор на лечение.

Ето допълнително четиво за ендометриозата:
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=942&Itemid=104
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=39118.0
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=958&Itemid=17
 
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #128 -: Март 25, 2011, 10:40:27 am »
tysia84 , , мецани ти е дала  линкове за инфо .
Правено ли ти е хистологично изследване ? Само то може да определи категорично дали е ендометериоза или не.
При мен  след операцията бяха категорични че е ендометериоза, подготвяха ме психически за предстоящото лечение , а  резултата от хистологията отхвърли тази диагноза.


Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #129 -: Март 25, 2011, 18:45:53 pm »
da pravena mi e laparoskopiq,imam vsi4ki simptomi na endometrioza,no lekara ne e vzel materiql ot pravilnoto mqsto qvno,ne se dokaza endometriozata.Tq se dokazva mn trudno i se iziskva to4na preciznost pri vzimane na materiqla.Hodih pri mn lekari i sa mi praveni izsledvaniq za hlamdi,gonoreq,citonamaska,kruvna kartina i CA 125-tumoren marker.Vsi4ko izglejda nared.Za tova se predpolaga,4e e endometrioza.Imam ujasni bolki,tejak cikul,nqmam kisti.Imam samo srastvaniq i zapu6eni trubi,koito sa predpostavka za em.
Човек колкото и добре да живее, не се наживява.Колкото и да страда,винаги намира надежда за да иска да продължава.Болестите и жестокостта на животът могат да ни съсипват,но човекът е кодиран да бъде войн и да побеждава!
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #130 -: Март 25, 2011, 18:58:38 pm »
Kakvo e ЛУФ?
Човек колкото и добре да живее, не се наживява.Колкото и да страда,винаги намира надежда за да иска да продължава.Болестите и жестокостта на животът могат да ни съсипват,но човекът е кодиран да бъде войн и да побеждава!
*
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #131 -: Март 25, 2011, 20:31:28 pm »
tysia84, искам да те помоля да пишеш на кирилица или да използваш Кредор!

Ендометриозата не може да се диагностицира само по симптоми и по метода на изключването - щом повечето изследвания са ти наред, дай да е ендометриоза. Тя може да се потвърди само чрез лапароскопия! Ти оперативен протокол и епикриза нямаш ли? В тях трябва да е описано какво точно е правено по време на лапароскопията и какво е диагностицирано.

ЛУФ синдром - синдром на неспукания фоликул. При ЛУФ фоликулът расте и в него има яйцеклетка, но когато дойде моментът за овулация, такава не настъпва. Постепенно фоликулът се превръща в малка киста с големина около 3,5 - 4 см. Тази киста започва да се превръща в жълто тяло, т.е. лутеинизира. Яйцеклетката остава затворена като в капан и приключва своята мисия без успех.

Ако те интересува Луф синдром във форума има достатъчно информация и теми за него.


« Последна редакция: Март 25, 2011, 20:33:46 pm от Мецани »
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #132 -: Март 26, 2011, 17:35:34 pm »
ДО Мецани- имам епикриза от лапароскопията и резултат от хистологичното изследване.Отстранено ж.тяло на ляв яйчник с размер 3х3 см , нодозен салпингит и непроходими маточни тръби.
След операцията се усложниха нещата и болката стана непоносима.При консултация с др. д-р анамнезата е КТ-уплътнени параметри в ляво и в десния яйчник.Ляв яйчник изместен плътно до левия мат. кант.Нова ф-я с размери 4х3 см ,матка-болезнена при раздвижване , отчетлива болезност над симфизата,аднекси - увеличени.Ендометриозата не си я измислям аз ,така предполагат лекарите.Аз просто искам адекватно лечение и диагноза,но не мога през месец да се оперирам.
Човек колкото и добре да живее, не се наживява.Колкото и да страда,винаги намира надежда за да иска да продължава.Болестите и жестокостта на животът могат да ни съсипват,но човекът е кодиран да бъде войн и да побеждава!
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #133 -: Март 27, 2011, 14:56:44 pm »
Здравейте, не знам дали това е подходяща темата за моя въпрос.
Оперирана съм преди 3 седмици - лапаротомия. И двата ми яйчника са запазени. Предстои ми лечение със Золадекс. То трябва да започне в първия ден от мц. Притеснява ме това, че вече 3та седмица чакам, а нямам предменструални симптоми.
При някоя от вас имало ли е толкова голямо забавяне?
*
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #134 -: Май 12, 2011, 16:47:18 pm »
смаши, задължително ли е лечението със Золадекс да започне на 1я ден от цикъла? кой ти го каза? Аз също искам да знам, когато лекуваме ендометриоза на кой ден от цикъла се бие Золадекс понеже ше започвам лечение с него.
*
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #135 -: Май 15, 2011, 15:47:35 pm »
 :P Момичета, ще боли ли много Золадекс-а в коремчето, че ми предстои утре?
*
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #136 -: Май 30, 2011, 21:14:46 pm »
Момичета, не знам някой дали преглежда темата за Золадекса, но искам да ви попитам дали ви е дошло след първата инжекция, защото на мен не ми идва и се притеснявам. До колкото знам е нормално да има цикъл след първата и чак след това да спре. Не съм бременна.  8O
*
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #137 -: Юли 27, 2011, 10:38:48 am »
Здравейте, и аз от днес съм на Золадекс. Само да споделя малко инфо - купих си го без здравна каса, цената в аптека Ремедиум е 230 лв за една ампула, поръчах го и на следващия ден беше в аптеката. Поздрави  :)



   La vita è bella
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #138 -: Август 21, 2011, 20:06:57 pm »
Здравейте, имах киста на левия яйчник която беше почти 9см.След като я махнаха се останови че имам Ендометриоза.Предписаха ми Золадекс за 6 месеца.Докторът ми каза че трябва да се постави колкото е възможно по скоро. Няма значение дали си неразположена или не важното е да се поставя на 28 дни. Болката от първата ми инжекция беше ужасна но не това ме притеснява а нежеланите реакци от Золадекса. И след този преживян ужас искрено се надявам да мога си имам бебе.
*
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #139 -: Август 22, 2011, 11:51:12 am »
Здравей, shelley. Желая ти късмет в борбата с ендометриозата. Аз също съм на Золадекс - утре ще е втората инжекция. Засега нямам нежелани реакции - дано ни се размине и на двете :)



   La vita è bella
*
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #140 -: Август 24, 2011, 15:55:01 pm »
Момичета, не знам вие дали изобщо сте имали нежелани реакции. Но аз вече трети ден лежа с постоянно изпотяване, топли вължни, болки на моменти в главата, тя ми тежи и едва ставам от леглото. Знам, че не е вирус, защото наскоро изкарах летния грип. Имах и тежест в стомаха точно както е описано в листовката. Но там пише, че е възможно да не ми достига калция в кръвта. Вчера си взех Калмацин отново бях го спряла. Дали е възможно всичко това да е оит Золадекса, на някоя от вас случвало ли се е да й влияе на калция в кръвта? И след това да са й спряли Золадекса?
Само да поясня, че ми биха 4тата инжекция на 9 август.
Благодаря ви предварително, момичета.  8O
*
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #141 -: Август 24, 2011, 16:30:25 pm »
Няма такова нещо при мен :oops:
Стискам палци бързо да премине



   La vita è bella
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #142 -: Август 26, 2011, 11:45:28 am »
Биха ми първата инжекция Золадекс преди седмица почти веднага започнаха топлите и студените вълни, главоболието го имам от време на време а и през деня ходя като дрогирана..не знам дали е от Золадекса или защото отслабнах доста от коремната операция ако е така 6 месеца не знам как ще издържа..
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #143 -: Август 28, 2011, 11:55:36 am »
Само да поясня, че ми биха 4тата инжекция на 9 август.

Предполагам, че има значение и броят на инжекциите ... Аз нямах странични реакции от Золадекса освен главоболие, но не мога да съм сигурна, че се е дължало на медикамента... Поставяна ми е само една инжекция...

Момичета, от сърце ви пожелавам успех! :) :crossfingers: yahoo_17
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

*
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #144 -: Август 29, 2011, 06:40:06 am »
Здравейте момичета, аз бях 6 месеца на золадекс преди 4 години и никога няма да забравя страничните ефекти от него, то не бяха топли вълни то не бяха нерви незнам как ме изтрайваха околните  :(
Напълнях много , имах топли вълни и бях много невна, започнаха да ми отичат краката което и досега е така имах и силно главоболие, но според мен всичко това е нормално след като ни вкарват в кричитеска толкова рано(аз бях на 29 тогава) . На мен след 6-тата инжекция не ми се възтанови цикъла и се наложи да го предизвикаме с лекарства . Веднага след това започнахме инвитрото . Желая ви успех
*
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #145 -: Септември 05, 2011, 18:28:03 pm »
Момичета, днес получих кръвоизлив от биене на Золадекс. Имам малка подутинка на мястото на биене, води се хематом (кръвоизлив). Би ми я един прехвален лекар от Стара Загора.  Случвало ли ви се е ???? Притеснявам се дали ще се абсорбира инжекцията. И дали няма да се наложи да се направи допълнителна интервенция на хематома ....  :(
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #146 -: Декември 10, 2011, 06:46:16 am »
Момичета, днес получих кръвоизлив от биене на Золадекс. Имам малка подутинка на мястото на биене, води се хематом (кръвоизлив). Би ми я един прехвален лекар от Стара Загора.  Случвало ли ви се е ???? Притеснявам се дали ще се абсорбира инжекцията. И дали няма да се наложи да се направи допълнителна интервенция на хематома ....  :(
Ти колко време я лекуваш тази ендометриоза, я пробвай да си промениш начина на живот, хранителен режим и психотерапия. Във старата теме има чудесни рецепти за храни и тяхното съдържание.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #147 -: Декември 12, 2011, 09:19:48 am »
Ledena_luna, лекувам я толкова колкото е необходимо. Знам, че и ти си имала около 2 операции и знаеш, 4е отнема време. Променила съм си начина на живот и хранене. Може да ми поясниш и какво имаше предвид с язвителното си съобщение, кого цитирам? Имала съм хематом, питала съм тук, преча на нормалното функциониране на форума като задавам въпроси ли?
« Последна редакция: Декември 12, 2011, 09:21:42 am от SAB-f »
*
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #148 -: Април 25, 2012, 13:47:11 pm »
Здравейте! Бих желала да попитам кога се поставя първата инжекция Золадекс след операция. Оперираха ме на 12.04., хистологията доказа ендометриозна киста и в момента подготвям документите за изписване на Золадекс по ЗК. Опасявам се, обаче, да не ми отговорят твърде късно. Питах лекари кога трябва да се постави първата инжекция, но чух противоречиви мнения - от "до 20 дни след операцията" до "няма значение, може да минат два - три цикъла дотогава". Моля да споделите опит и ако трябва да не чакам касата, а поне първата ампула да си я купя сама. Моля, моля за отговор и предварително благодаря!
*
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #149 -: Април 25, 2012, 16:04:07 pm »
ani79, попитай лекаря, който е правил лапароскопията. Доколкото знам, първата инжекция трябва да се сложи възможно най-скоро след операцията. Най-вероятно, докато те одобрят от ЗК, ще се наложи да си купиш първата, ако не и втората инжекция.
*
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #150 -: Април 26, 2012, 17:15:13 pm »
Благодаря за отговора, но въпросът ми получи бързо развитие: за два дни ми е готов протоколът и золадексът ми е изписан по здравна каса, дори си го купих и утре ще сложа първата инжекция. Благодаря все пак за отговора! Успех на борещите се с ендометриозата!
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #151 -: Юли 05, 2012, 15:41:16 pm »
Здравейте,

На мен на 20.04 ми беше последната инжекция. Нооооо докато дойде преживях всички гадории от лекарството - топли, студени вълни, безсъние, раздразнителност, отпадналост, болки в ставите.....започнах през това време приема на калмацин и да ви кажа малко ми отминаха болките в ставите.
На 72 ден от последната инжекция ми дойде и цикъла. Сега чакам да приключи и отивам на преглед за да ми каже доктора как да действаме за бебе.

Успех на хората, които ще приемат золадекс.
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #152 -: Юни 29, 2013, 00:22:32 am »
Здравейте,
искам да попитам след първата инжекция ( бита в първия ден от цикъла) нормало ли е да имам цикъл, след това да ми спре за 2 дена и сега пак да имам, но по-малко от обикновенно ( количеството е  като 4 ден от циклите ми, при продължителност 7 дни).

Лекарката ми каза, че съм се била доизтичала.. ама вече имам цикъл 10 дена... и не е тръгнало да спира като гледам... тече си всеки ден еднакво. в неделя заминавам на море и си мислех, че там ще мога да се оттърва от мислите за ендометриози, лечение, инжекции итн... но май няма да имам този късмет.

Благодаря Ви!
*
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #153 -: Юни 30, 2013, 15:13:35 pm »
denibeni, зависи в кой ден от цикъла ти е поставена инжекцията. иначе при мен при золадекса нямах кървене, но от диферилина имах доста продължителни, повечето оскъдни и нециклични кръвотечения, като лекарите казаха да не обръщам внимание. според мен в началото /първия цикъл/ е нормално да имаш кървене, докато действието на инжекцията подтисне изцяло цикъла, но след това, ако пак имаш кръвотечение, може да означава, че не се подтиска достатъчно добре яйчниковата дейност /това на добър ехограф би следвало да се види/, но може и да не е това. при вс положения това не е толкова притеснително, още повече повече от тези инжекции повече няма какво да се направи и при по силни така да се каже яйчници съм чувала за кръвотечения. консултирай си се с лекар и др важно е да се слага добре золадекса. успех!
*
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #154 -: Юли 01, 2013, 08:24:33 am »
denibeni, и при мен след първата инжекция имах продължителен (11 дена при обикновено 6), но по-оскъден цикъл. Бяхме и ние на море... След другите инжекции нямах кървене. Успех



   La vita è bella
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #155 -: Юли 02, 2013, 23:44:56 pm »
здравйте, ами аз в момента съм на море и съм в цикъл от 13 дни... не приятно, но какво да правя... на 17 ми бият втората инжекция, цикъла ми не се е забързал да спира като го гледам.. ще видим тогава какво ще е положението. а колкото до поставянето на инжекцията - още имам синка :Д може би тъкмо ще мине и ще ми праснат инжекция номер 2 :Д общо взето на млажа съм много смешна с белег и синка :Д
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #156 -: Април 05, 2015, 01:23:56 am »
Здравейте, момичета! На Золадекс съм от 3 месеца, с един отстранен яйчник и втори с 2.5см шоколадова киста. Имам ендометриоза от...не знам колко време, но ми я откриха миналата година ноември. Докторът или не ми е видял др киста или ми се е образувала по време на лечението със золадекс. Като страничен ефект имам само топли вълни и се будя доста нощем. Като цяло съм добре. Исках да винпопитам какъв е успехът със забременяването след прекратяването на золадекса и има ли някой друг, който е получил киста по време на лечението, но след това е забременял? Много съм объркана и ме е страх да не сгафят лекарите и да се наложи да ми махнат и др яйчник. Ще се радвам на всякаква информация. Изчетох част от темата, но не и цялата така че се надявам да не повтарям вече обсъждани неща.
*
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #157 -: Април 05, 2015, 10:46:14 am »
Здравей, Sophis

Съжалявам за това, през което се налага да преминеш, за да си имаш детенце. Но вярвам, че ще успееш.

Аз след Золадекса веднага преминах към инвитро. Забременях от втория опит със замразените ембриони от инвитрото. Сега се радвам на прекрасно момченце. Следващата ми бременност е спонтанна. Явно при мен ендометриозата се повлия добре от бременността и кърменето на първото дете. Желая и на теб такъв резултат  :crossfingers:



   La vita è bella
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #158 -: Май 03, 2015, 09:50:05 am »
Здравейте момичета,
и аз съм на золадекс, като на 26.03 ми направиха лапароскопия, след осем дни ми биха първа инжекция декапептил, но той не минава по ЗК и затова ме прехвърлиха на золадекс. По план график на 28 ден ми дойде цикъла, който беше много обилен и по-продължителен от обичайното. Имам си почти всички екстри - горещи, а после веднага студени вълни, събуждам се често нощем, главоболие, болки в ставите. Пия комбинирани витамини от калций, магнезий и витамин Д. Тези инжекции в корема са много болезнени, незнам при вас как е, но мен много ме боли и след това получих синина с големината на 20 стотинки. Като ви я бият цялата игла ли се вкарва? Като се сетя, че имам още 4 и ми се реве. Но ще се търпи, няма как.
*
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #159 -: Май 03, 2015, 21:04:14 pm »
Успех, RosiV
Струват си неприятностите  :youwoman:



   La vita è bella
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #160 -: Юни 03, 2015, 09:53:14 am »
Здравейте, момичета! Преди две годинии след безуспешни опити за забременяване, чрез лапароскопия ми откриха ендометриоза 1-ва степен. Изписаха ми лечение със Золадекс- 6 инжекции. Купих ги, но реших да не ги ползвам, а да сменя лекаря и да опитам да забременея инвитро. След две инсеминации и три опита инвитро резултатът е на лице :D (супер щастлива съм)!
« Последна редакция: Юни 03, 2015, 11:04:21 am от rumyanau »
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #161 -: Февруари 24, 2016, 15:22:19 pm »
Здравейте.
От скоро ми поставят золадекс поради ендометриоза на яйчника, след проведена лапароскопия. За сега съм на първата инжекция. Моля всички, които са в момента са на това лекарство или са преминали курса на лечение да споделят дали са имали проблеми с гърдите по време и след лечението. Аз осещам определен болка в едната гърда още преди поставянето на инжекцията и въпреки успокоението на лекарите, все се тревожа да не би золадекса да доведе до някое заболяване на гардата в последствие.
*
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #162 -: Февруари 25, 2016, 12:06:57 pm »
Здравей, esperanza,

Добре дошла при нас

Аз съм с кисти в гърдите по принцип. Понякога ми причиняват дискомфорт. По време на лечението със Золадекс и след това не забелязах промяна в гърдите си. Дано и при теб да няма проблеми. Щом и докторът така казва, всичко ще е наред.

Успех



   La vita è bella
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #163 -: Февруари 25, 2016, 18:18:21 pm »
Здравей, rumyanau,
Благодаря ти за отговора. Искам да те попитам твойте кисти само в едната гърда ли са или в двете. Самата диагноза киста на гърдата адски много ме плаши, въпреки че знам, че има много по лоши диагнози. Единствения досек с киста за мен беше с тази на яйчника, при която се наложи задължителна операция, при която се установи ендометриоза. В тази връзка, ако имаш киста на гърдата не следва ли операция и там? А като се има предвид, че золадекса влияе на хормоните, притеснението ми за неговото прилагане още повече се увеличи. За това и попитах във форума.  :)
Иначе май се оказва, че инжекцията на мен ми действа - днес бях на гинеколог и доки каза, че яйчниците ми са започнали да "заспиват". Чакам топлите вълни. :)
*
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #164 -: Февруари 27, 2016, 18:52:08 pm »
Аз имам множество малки кисти и една-две по-големички и в двете гърди. Според специалистите не е нещо притеснително - само ги следим профилактично между 6 и 12 месеца. При мен не се влошават нито от Золадекса , нито от хормоните за стимулацията за инвитро. Засега не се притеснявам.

Браво на теб за успешното действие на Золадекса. Дано постигнеш желания резултат. Ти планираш ли бременност? Дано не звучи нетактично :)



   La vita è bella
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #165 -: Февруари 27, 2016, 21:04:40 pm »
rumyanau, изобщо не звучи нетактично въпроса ти. След ендометриозата - вече планувам, да. На 35 години съм и винаги съм си мислила, че имам още време за това обаче съдбата ми показа друго, уви. При мен кистата се откри случайно, при преглед на УЗ, на който бях отишла именно защото имах тежест в едната гърда. Ама то излезе друго. Не съм имала други симпотми кой знае какви. Случи се декември миналага година. Според опериралия ме доктор можех да избирам дали да поставя золадекса или да направя опити да забременея през следващите два, три месеца и ако тогава не се получи - да слагам инжекцията. Обаче аз реших, че ако ще слагам золадекс, по добре е да бъде веднага. Иначе мисля да го слагам 3-4 месеца, нищо че ми е изписан за 6 месеца, а и доктора каза, че в моя случай може. Имам ГОЛЕМИ резерви по отношение на това лекарство и по специално до това доколко влияе на болестта. Но както и да е. Не знам доколко ендометриозата е оказала влияние върху възможностите ми за забременяване. Не знам дали съм те разбрала правилно, но виждам, че си споделила във форума, че веднага след золадекса си направила опит инвитро - за щастие успешен - браво  :) Това по предписание на лекарите ли го направи?
*
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #166 -: Февруари 28, 2016, 16:16:40 pm »
Когато открихме ендометриозата вече имах 2 години неуспешни опити за забременяване. И на мен докторът ми предложи варианти след Золадекса - още опити за спонтанно забременяване или инвитро. Плюсът на инвитрото беше, че щяхме да проверим и реалното качество на яйцеклетките. Понякога ендометриозата влияе и на това.

Радвам се, че сте се решили на важната стъпка да имате бебе. Бременността е най-хубавото лекарство за ендометриозата :)
« Последна редакция: Февруари 28, 2016, 22:11:40 pm от rumyanau »



   La vita è bella
*
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #167 -: Февруари 28, 2016, 21:50:36 pm »
Аз като една свекърва да се обадя, че много жени си мислят, че имат много време, но е научно доказан факт, че фертилността на жената рязко спада след 35-годишна възраст.

Желая ти успех!  :D

Re do vsichki
« Отговор #168 -: Февруари 29, 2016, 16:40:09 pm »
Zdraveite momicheta,za parvi pat sam tuk.Iskam da popitam normalno li e sled postavqneto na Dekapeptyl depot da imash bolki v korema i da si nadut? Blagodarq predvaritelno
*
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #169 -: Март 02, 2016, 11:14:12 am »
Здравей, Lyulqk,

Добре дошла :) Моля те, пиши на кирилица, за да те прочетат и откликнат повече хора

Аз Декапептил Депо не съм слагала. Бях на Золадекс. Но те са подобни като действие. При мен не е имало подуване на корем и болки в корема. Препоръчвам ти да се обадиш на лекаря си при всякакви колебания и болежки.

Ти защо си на Декапептил? Ендометриоза ли бориш? Стискам палци всичко да е наред



   La vita è bella
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #170 -: Март 03, 2016, 20:45:35 pm »
Аз също не съм слагала Декапептил Депо. Със Золадекса нямам проблеми, освен че ми е оказал влияние на фибро-кистозната мастопатия, която се оказа в последствие, че съм имала и преди. От време на време ме болят леко яйчниците, но ходих на док. и се оказа, че са започнали да "заспиват" и за това ме болели.
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #171 -: Април 20, 2016, 20:56:03 pm »
Здравейте,ще пътувам до Варна,а се налага по това време да ми бият инжекцията.Имате ли представа към кой да се обърна?
Благодаря!
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #172 -: Юни 11, 2017, 21:04:54 pm »
До питам тези които са били на Золадекс. Аз вече си свърших курса от инжекциите, сега чакам цикъла, обаче се чувствам сънлива, отпусната, подуват ми се краката това при вас случвало ли си е или просто съм забравила какво е ПМС :)
*
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #173 -: Юни 12, 2017, 22:52:31 pm »
Браво за успешно преминатото изпитание :)

Не съм имала подобни симптоми. Да не е нещо друго?



   La vita è bella
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #174 -: Юни 22, 2017, 14:13:17 pm »
Може би е просто умора , защото започна да преминава  :D
*
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #175 -: Юни 22, 2017, 14:29:23 pm »
Радвам се
Успех :)



   La vita è bella