0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #40 -: Ноември 20, 2006, 09:59:43 am »
Здравейте мили момичета,

Моля ви за малко информация.
Аз бях на инжекции Диферелин 6 месеца. Последната ми инжекция беше на 18 август тази година, но все още нямам цикъл. Доколкото знам цикъла се възстановява от 30 до 90 дни след последната инжекция. А при мен минаха 90 дни. Нормално ли е?
Ще се обадя и на лекуващия ми лекар, но все пак реших да попитам и вас.
Благодаря предварително за вашите отговори.
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #41 -: Ноември 20, 2006, 11:47:42 am »
Здрасти Bibobibo,
в повечето случаи МЦ идва след 1, 1/2- 2 месеца.
Аз бих се посъветвала с лекуващия, според мен това е дълъг срок.
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #42 -: Ноември 21, 2006, 07:39:10 am »
А защо не направиш едно тестче преди да се обърнеш към лякаря.
Стискам палци!
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #43 -: Ноември 22, 2006, 11:32:12 am »
Здравейте момичета,

Благодаря ви за отговорите.
Дианка33, уговорих си час за преглед при лекуващия ми лекар.
Ледена луна, и аз това си мислех да направя.
Но не се налага вече, поне теста за бременност, защото цикъла дойде.
Благодаря ви отново.
Успех на всички!
*
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #44 -: Януари 01, 2007, 21:33:51 pm »
Здравейте отново, имам въпрос, може ли докато съм на Золадекс да ми се образуват кисти нали яйчниците не работят през този период?Благодаря ви много за това че ви има
*
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #45 -: Януари 03, 2007, 15:28:50 pm »
ornaico1 ЧЕСТИТА НОВА ГОДИНА! tree2a ДА Е ЗДРАВА И ПЛОДОРОДНА ЗА ВСИЧКИ НИ! :wink: :balk_600: :balk_600:
sany, и моите яйчници си имат собствено мнение...-имам фоликули и една кистичка, най-вероятно фоликулярна. Явно е до организъм, знам ли :ask:  Не се страхувай, ще се преборим с тази ендометриоза!
*
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #46 -: Януари 03, 2007, 16:37:20 pm »
Благодаря ти Десита за отговора, незнам и аз какво им е на мойте яйчници , но имам леки болки макар че вече съм 4 месец на Золадекс. А този Золадекс нали затова го поставяме за да лекува а не пак да образува кисти то и без него пак ще е така 8O. А иначе  наистина няма да и се даваме на ендометриозата ще и видим сметката :)
Целувки от мен и тази година да е най-щастливата за всички ни.
*
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #47 -: Януари 04, 2007, 16:04:57 pm »
sany, аз сложих 5-та инж. и на прегледа непосредствено преди нея имах 6 фоликула по 0,9 и един в др. яйчник- 1,5!?!?! Направо като стимулация, а???!! Останах без думи, станами гадно, че може би не се повлиявам и т.н. Но пък не съм прокървила, няма цикъл и гадинката няма от какво да се "храни"!!! Е, не всичко става като по учебник, но...
Ето и нещо обнадеждаващо-след 3 месечно лечение със Золадекс /лека форма на ендометриоза/ моя позната вече е бременна-след 10 годишно очакване! Тази ендом. не е само кистата, а си е заболяване, което ни е пречило и преди да се прояви като киста. Така че вярвам, че лечението ни ще е успешно!!!!
*
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #48 -: Януари 05, 2007, 04:27:35 am »
Дано чул те бог, надявам се да е така  наистина. Аз не съм ходила на преглед просто понякога имам леки болки в яйчниците и ми се гади но наистина са много леки и много рядко но като си спомня че повреме на 3-те месеца всичко беше наред макар да имах повече странични ефекти яйчниците ги бях забравила че ги имам. Твоят лекар какво каза на това че имаш фуликули?Аз само се притеснявам на това че след лечението трябва да почвам инвитрото а ако имам кисти ще трябва да изчезнат и тогава чак :(
Благодаря ти за отговорите , целувки и дано тази година да е най-хубавата в живота ти
*
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #49 -: Януари 05, 2007, 15:27:12 pm »
Е, Сани, май по едно и също време ще направим опитите :balk_46: Знам, че в повечето случай преглеждат само преди първата и след последната инж., ама аз нали съм си паника-всеки път искам преглед и за туй имам инфо :roll:  :balk_600: Док. се учуди, но не се притесни. Аз дори мислех да ги спирам /като не действат за какво да си товаря организма!?/, но док. предпочете да продължим/вероятно си действа на др. ниво/. При мен първите 2 инж. подтиснаха перфектно, но след 3-тата вече имаше фоликули, поставихме 4-та, прокървих леко за 2 дни, сега пак с фоликули/макар и малко по-тънка лигавица от миналия път/ сложихме и 5-та, нямах прокървяване и старите познати топлите вълни, пак ме нападат! Ще видим този месец как ще е :!: :?:
А ти може въобще да нямаш фоликули или кисти! Пък и като се възтанови цикъла всичко ще е чисто, ще видиш!
Поздрави от мен!
*
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #50 -: Януари 07, 2007, 01:53:26 am »
Дано Десита, страхотно е че ще правим по едно и също време инвитрото, а ти при кой лекар ходиш? Аз съм при д-р Стаменов но все пак ще видим кога ще ми се възтанови цикъла за да започвам .
Целувки от мен
*
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #51 -: Февруари 18, 2007, 17:49:32 pm »
Здравейте момичета направо да ви попитам имали ли сте болки по време на секс след направено лапаро и по време на лечение със золадекс? Мен преди лапарото не ме е боляло толкова сега не се търпи .В страничните ефекти пише че няма да имам желание за секс а не че ще ме боли :o .
Още не ми е свършила последната инжекция а аз вече си мисля че ми се връща болеста. :(
Благодаря ви и  :blowingdust:
*
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #52 -: Февруари 19, 2007, 10:16:27 am »
Мисля, че не трябва да се притесняваш за болките. Аз имах болки и то само от 2 инжекции. Бях невероятно суха, нямах никакво желание. То и секс почти не правихме по тази причина. Но 20 дни след последната инжекция положението се оправи, а пък сега нямам никакви проблеми - всичко е наред. И аз се бях притеснила - струваше ми се че няма да имам вече нормален сексуален живот. Този золадекс просто ни превръща в бабички -  8)
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



*
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #53 -: Февруари 19, 2007, 10:18:05 am »
Забравих да кажа, че нямам ендометриоза, а Золадекса го бих за предоперативна подготовка за отстраняване на миома. Не се притеснявай - това, че те боли, не значи че болестта се връща.
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



*
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #54 -: Февруари 20, 2007, 01:29:51 am »
Благодаря ти за отговора Мира .Дано да си права .Целувки много
*

    sachka

Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #55 -: Февруари 20, 2007, 15:17:10 pm »
аз също съм на золадекс остават ми още две инжекции.след първата кървиах много повече от 15 дни.интересува ме след золадекса приемат ли се ниакакви медикаменти



*
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #56 -: Февруари 20, 2007, 15:56:40 pm »
По-принцип знам че нищо не се взема след золадекса . Ако всичко си ти е наред и няма да правиш инвитро дори знам че е много вероятно веднга след лечението да забременееш. ПОжелавам ти го
*
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #57 -: Април 05, 2007, 01:49:23 am »
Момичета кога ви се възтанови цикъла след последната инжекция золадекс моята беше на 25 януари  още нищо даже отвреме на време имам топли вълни 8O. много съм притеснена.....
*
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #58 -: Април 05, 2007, 12:49:50 pm »
При поставена последна (3-та) инжекция на 25.09.06г. ми дойде на 27.12.06г. :)
Действието на инжекцията е 28 дни, би трябвало до 2-3 месеца да се възтанови.


*
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #59 -: Април 05, 2007, 15:41:37 pm »
Благодаря ти Малина наистина ме успокои ,надявам се да се възтанови, яд ме е че изхварлих листовката на инжекцията там мисля че пишеше до 90 дни но не съм сигурна .