0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #120 -: Септември 02, 2010, 10:56:02 am »
Не че няма да ходя на преглед и консултация другата седмица и тогава няма да разбера, но си ме чоплят разни въпроси. В момента съм на Золадекс, но сега ще ми слагат втората инжекция и имам още една след нея. След което ми предстои инвитро и естествено започвам да разсъждавам.....Правилно ли съм разбрала от това което сте писали, че единия вариант след Золадекс, е веднага да се започне процедура, а другия след идване на първи цикъл?
*
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #121 -: Септември 02, 2010, 16:02:36 pm »
emiliikata, да може да пристъпиш към инвитро веднага, поне така направи една колежка след 6м курс на лечение, директно почнаха стимулация. Не виждам смисъл да чакаш цикъл. Но все пак доктора ще прецени какво е правилно за теб в случая.


*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #122 -: Септември 02, 2010, 16:25:04 pm »
Емилийката правилно си разбрала  :)
Аз имах назначени 3 инжекции Золадекс, като 14 дни след поставянето на 3тата започнахме стимулациите за инвитро.
Опита беше успешен  :D
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #123 -: Март 21, 2011, 23:17:49 pm »
Мили дами,искам да споделя с вас моята история и да ви попитам за съвет.От няколко месеца изпитвам ужасни болки в корема,напрена ми е лапароскопия през декември 2010.Искаха да ми докажат ендометриозата,но уви-беше неуспешна.След операцията получих множество възпаления и болката стана нетърпима.Понякога си мисля,че тази болка никога няма да отмине.След ужасно лутане все пак д-ра реши да ми предпише золадекс,защото смята че все пак имам ендометриоза.Каза ми,че имам и запушени тръби,само лявата била малко пропусклива.Първо трябвало да мина минимум 4 месеца курс със золадекс и после да пробвам да забременея нормално,в краен случай ин-витро.
С моят приятел ужасно много искаме деца.
Страшно мн. съм изнервена и уплашена след всичко.А секса е просто мираж  :lol:
Исках да попитам как се чувствате по време и след лечението със золадекс?
Благодаря ви!
Човек колкото и добре да живее, не се наживява.Колкото и да страда,винаги намира надежда за да иска да продължава.Болестите и жестокостта на животът могат да ни съсипват,но човекът е кодиран да бъде войн и да побеждава!
*
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #124 -: Март 21, 2011, 23:37:57 pm »
teoslava84, след лапароскопия ендометриоза не е доказана и въпреки това ти е назначено лечение, така ли е?

Не е нормално 4 месеца след лапароскопия да изпитваш нетърпими болки. Мисля че е редно да потърсиш и друго лекарско мнение. Ако искаш кажи от кой град си, за да те насочим към специалист.
 
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #125 -: Март 22, 2011, 19:55:41 pm »
Определено нищо не е както трябва.От Пловдив съм,д-ра е Троянчев.Той ми направи лапароскопия,сега ми изписа золадекс.Почвам го от април.Ходих в Плевен при проф. Горчев,той ми предложи нова операция за да докаже ендометриозата и после на золадекс.Аз отказах и реших направо да премина на лечение.Писна ми от лутане и операции.Искрено се надявам като го почна болката да отмине и ендометриозата.Знам,че имам сраствания около матката и запушени тръби-95%.Д-р Троянчев бил премахнал каквото може, те сякаш пак се появяват и почват възпалителни процеси.
Човек колкото и добре да живее, не се наживява.Колкото и да страда,винаги намира надежда за да иска да продължава.Болестите и жестокостта на животът могат да ни съсипват,но човекът е кодиран да бъде войн и да побеждава!
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #126 -: Март 23, 2011, 20:09:01 pm »
Здравейте пак!Каква е разликата м/у Золадекс и Диферелин?На мен ми преписаха золадекс за мин. 4 месеца,за ендометриоза.Кога болките от това заболяване отминават,след почването на лечението?
И,ако може някой да ми препоръча добър специалист в Пловдив?
Човек колкото и добре да живее, не се наживява.Колкото и да страда,винаги намира надежда за да иска да продължава.Болестите и жестокостта на животът могат да ни съсипват,но човекът е кодиран да бъде войн и да побеждава!
*
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #127 -: Март 24, 2011, 21:06:43 pm »
Привет, tysia84!
За мен лично е учудващо, че ти е назначено лечение за ендометриоза при положение, че ендометриоза след направената лапароскопия не е доказана. Преди да започнеш лечението, направи консултация с друг лекар. За Пловдив ти препоръчвам д-р Даскалов от Клиника "Медикус Алфа". Той ще ти даде адекватни отговори на всички въпроси, които те вълнуват и  ще те насочи към правилния избор на лечение.

Ето допълнително четиво за ендометриозата:
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=942&Itemid=104
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=39118.0
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=958&Itemid=17
 
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #128 -: Март 25, 2011, 10:40:27 am »
tysia84 , , мецани ти е дала  линкове за инфо .
Правено ли ти е хистологично изследване ? Само то може да определи категорично дали е ендометериоза или не.
При мен  след операцията бяха категорични че е ендометериоза, подготвяха ме психически за предстоящото лечение , а  резултата от хистологията отхвърли тази диагноза.


Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #129 -: Март 25, 2011, 18:45:53 pm »
da pravena mi e laparoskopiq,imam vsi4ki simptomi na endometrioza,no lekara ne e vzel materiql ot pravilnoto mqsto qvno,ne se dokaza endometriozata.Tq se dokazva mn trudno i se iziskva to4na preciznost pri vzimane na materiqla.Hodih pri mn lekari i sa mi praveni izsledvaniq za hlamdi,gonoreq,citonamaska,kruvna kartina i CA 125-tumoren marker.Vsi4ko izglejda nared.Za tova se predpolaga,4e e endometrioza.Imam ujasni bolki,tejak cikul,nqmam kisti.Imam samo srastvaniq i zapu6eni trubi,koito sa predpostavka za em.
Човек колкото и добре да живее, не се наживява.Колкото и да страда,винаги намира надежда за да иска да продължава.Болестите и жестокостта на животът могат да ни съсипват,но човекът е кодиран да бъде войн и да побеждава!
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #130 -: Март 25, 2011, 18:58:38 pm »
Kakvo e ЛУФ?
Човек колкото и добре да живее, не се наживява.Колкото и да страда,винаги намира надежда за да иска да продължава.Болестите и жестокостта на животът могат да ни съсипват,но човекът е кодиран да бъде войн и да побеждава!
*
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #131 -: Март 25, 2011, 20:31:28 pm »
tysia84, искам да те помоля да пишеш на кирилица или да използваш Кредор!

Ендометриозата не може да се диагностицира само по симптоми и по метода на изключването - щом повечето изследвания са ти наред, дай да е ендометриоза. Тя може да се потвърди само чрез лапароскопия! Ти оперативен протокол и епикриза нямаш ли? В тях трябва да е описано какво точно е правено по време на лапароскопията и какво е диагностицирано.

ЛУФ синдром - синдром на неспукания фоликул. При ЛУФ фоликулът расте и в него има яйцеклетка, но когато дойде моментът за овулация, такава не настъпва. Постепенно фоликулът се превръща в малка киста с големина около 3,5 - 4 см. Тази киста започва да се превръща в жълто тяло, т.е. лутеинизира. Яйцеклетката остава затворена като в капан и приключва своята мисия без успех.

Ако те интересува Луф синдром във форума има достатъчно информация и теми за него.


« Последна редакция: Март 25, 2011, 20:33:46 pm от Мецани »
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #132 -: Март 26, 2011, 17:35:34 pm »
ДО Мецани- имам епикриза от лапароскопията и резултат от хистологичното изследване.Отстранено ж.тяло на ляв яйчник с размер 3х3 см , нодозен салпингит и непроходими маточни тръби.
След операцията се усложниха нещата и болката стана непоносима.При консултация с др. д-р анамнезата е КТ-уплътнени параметри в ляво и в десния яйчник.Ляв яйчник изместен плътно до левия мат. кант.Нова ф-я с размери 4х3 см ,матка-болезнена при раздвижване , отчетлива болезност над симфизата,аднекси - увеличени.Ендометриозата не си я измислям аз ,така предполагат лекарите.Аз просто искам адекватно лечение и диагноза,но не мога през месец да се оперирам.
Човек колкото и добре да живее, не се наживява.Колкото и да страда,винаги намира надежда за да иска да продължава.Болестите и жестокостта на животът могат да ни съсипват,но човекът е кодиран да бъде войн и да побеждава!
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #133 -: Март 27, 2011, 14:56:44 pm »
Здравейте, не знам дали това е подходяща темата за моя въпрос.
Оперирана съм преди 3 седмици - лапаротомия. И двата ми яйчника са запазени. Предстои ми лечение със Золадекс. То трябва да започне в първия ден от мц. Притеснява ме това, че вече 3та седмица чакам, а нямам предменструални симптоми.
При някоя от вас имало ли е толкова голямо забавяне?
*
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #134 -: Май 12, 2011, 16:47:18 pm »
смаши, задължително ли е лечението със Золадекс да започне на 1я ден от цикъла? кой ти го каза? Аз също искам да знам, когато лекуваме ендометриоза на кой ден от цикъла се бие Золадекс понеже ше започвам лечение с него.
*
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #135 -: Май 15, 2011, 15:47:35 pm »
 :P Момичета, ще боли ли много Золадекс-а в коремчето, че ми предстои утре?
*
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #136 -: Май 30, 2011, 21:14:46 pm »
Момичета, не знам някой дали преглежда темата за Золадекса, но искам да ви попитам дали ви е дошло след първата инжекция, защото на мен не ми идва и се притеснявам. До колкото знам е нормално да има цикъл след първата и чак след това да спре. Не съм бременна.  8O
*
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #137 -: Юли 27, 2011, 10:38:48 am »
Здравейте, и аз от днес съм на Золадекс. Само да споделя малко инфо - купих си го без здравна каса, цената в аптека Ремедиум е 230 лв за една ампула, поръчах го и на следващия ден беше в аптеката. Поздрави  :)



   La vita è bella
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #138 -: Август 21, 2011, 20:06:57 pm »
Здравейте, имах киста на левия яйчник която беше почти 9см.След като я махнаха се останови че имам Ендометриоза.Предписаха ми Золадекс за 6 месеца.Докторът ми каза че трябва да се постави колкото е възможно по скоро. Няма значение дали си неразположена или не важното е да се поставя на 28 дни. Болката от първата ми инжекция беше ужасна но не това ме притеснява а нежеланите реакци от Золадекса. И след този преживян ужас искрено се надявам да мога си имам бебе.
*
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #139 -: Август 22, 2011, 11:51:12 am »
Здравей, shelley. Желая ти късмет в борбата с ендометриозата. Аз също съм на Золадекс - утре ще е втората инжекция. Засега нямам нежелани реакции - дано ни се размине и на двете :)



   La vita è bella