0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #140 -: Август 24, 2011, 15:55:01 pm »
Момичета, не знам вие дали изобщо сте имали нежелани реакции. Но аз вече трети ден лежа с постоянно изпотяване, топли вължни, болки на моменти в главата, тя ми тежи и едва ставам от леглото. Знам, че не е вирус, защото наскоро изкарах летния грип. Имах и тежест в стомаха точно както е описано в листовката. Но там пише, че е възможно да не ми достига калция в кръвта. Вчера си взех Калмацин отново бях го спряла. Дали е възможно всичко това да е оит Золадекса, на някоя от вас случвало ли се е да й влияе на калция в кръвта? И след това да са й спряли Золадекса?
Само да поясня, че ми биха 4тата инжекция на 9 август.
Благодаря ви предварително, момичета.  8O
*
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #141 -: Август 24, 2011, 16:30:25 pm »
Няма такова нещо при мен :oops:
Стискам палци бързо да премине



   La vita è bella
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #142 -: Август 26, 2011, 11:45:28 am »
Биха ми първата инжекция Золадекс преди седмица почти веднага започнаха топлите и студените вълни, главоболието го имам от време на време а и през деня ходя като дрогирана..не знам дали е от Золадекса или защото отслабнах доста от коремната операция ако е така 6 месеца не знам как ще издържа..
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #143 -: Август 28, 2011, 11:55:36 am »
Само да поясня, че ми биха 4тата инжекция на 9 август.

Предполагам, че има значение и броят на инжекциите ... Аз нямах странични реакции от Золадекса освен главоболие, но не мога да съм сигурна, че се е дължало на медикамента... Поставяна ми е само една инжекция...

Момичета, от сърце ви пожелавам успех! :) :crossfingers: yahoo_17
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

*
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #144 -: Август 29, 2011, 06:40:06 am »
Здравейте момичета, аз бях 6 месеца на золадекс преди 4 години и никога няма да забравя страничните ефекти от него, то не бяха топли вълни то не бяха нерви незнам как ме изтрайваха околните  :(
Напълнях много , имах топли вълни и бях много невна, започнаха да ми отичат краката което и досега е така имах и силно главоболие, но според мен всичко това е нормално след като ни вкарват в кричитеска толкова рано(аз бях на 29 тогава) . На мен след 6-тата инжекция не ми се възтанови цикъла и се наложи да го предизвикаме с лекарства . Веднага след това започнахме инвитрото . Желая ви успех
*
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #145 -: Септември 05, 2011, 18:28:03 pm »
Момичета, днес получих кръвоизлив от биене на Золадекс. Имам малка подутинка на мястото на биене, води се хематом (кръвоизлив). Би ми я един прехвален лекар от Стара Загора.  Случвало ли ви се е ???? Притеснявам се дали ще се абсорбира инжекцията. И дали няма да се наложи да се направи допълнителна интервенция на хематома ....  :(
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #146 -: Декември 10, 2011, 06:46:16 am »
Момичета, днес получих кръвоизлив от биене на Золадекс. Имам малка подутинка на мястото на биене, води се хематом (кръвоизлив). Би ми я един прехвален лекар от Стара Загора.  Случвало ли ви се е ???? Притеснявам се дали ще се абсорбира инжекцията. И дали няма да се наложи да се направи допълнителна интервенция на хематома ....  :(
Ти колко време я лекуваш тази ендометриоза, я пробвай да си промениш начина на живот, хранителен режим и психотерапия. Във старата теме има чудесни рецепти за храни и тяхното съдържание.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #147 -: Декември 12, 2011, 09:19:48 am »
Ledena_luna, лекувам я толкова колкото е необходимо. Знам, че и ти си имала около 2 операции и знаеш, 4е отнема време. Променила съм си начина на живот и хранене. Може да ми поясниш и какво имаше предвид с язвителното си съобщение, кого цитирам? Имала съм хематом, питала съм тук, преча на нормалното функциониране на форума като задавам въпроси ли?
« Последна редакция: Декември 12, 2011, 09:21:42 am от SAB-f »
*
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #148 -: Април 25, 2012, 13:47:11 pm »
Здравейте! Бих желала да попитам кога се поставя първата инжекция Золадекс след операция. Оперираха ме на 12.04., хистологията доказа ендометриозна киста и в момента подготвям документите за изписване на Золадекс по ЗК. Опасявам се, обаче, да не ми отговорят твърде късно. Питах лекари кога трябва да се постави първата инжекция, но чух противоречиви мнения - от "до 20 дни след операцията" до "няма значение, може да минат два - три цикъла дотогава". Моля да споделите опит и ако трябва да не чакам касата, а поне първата ампула да си я купя сама. Моля, моля за отговор и предварително благодаря!
*
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #149 -: Април 25, 2012, 16:04:07 pm »
ani79, попитай лекаря, който е правил лапароскопията. Доколкото знам, първата инжекция трябва да се сложи възможно най-скоро след операцията. Най-вероятно, докато те одобрят от ЗК, ще се наложи да си купиш първата, ако не и втората инжекция.
*
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #150 -: Април 26, 2012, 17:15:13 pm »
Благодаря за отговора, но въпросът ми получи бързо развитие: за два дни ми е готов протоколът и золадексът ми е изписан по здравна каса, дори си го купих и утре ще сложа първата инжекция. Благодаря все пак за отговора! Успех на борещите се с ендометриозата!
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #151 -: Юли 05, 2012, 15:41:16 pm »
Здравейте,

На мен на 20.04 ми беше последната инжекция. Нооооо докато дойде преживях всички гадории от лекарството - топли, студени вълни, безсъние, раздразнителност, отпадналост, болки в ставите.....започнах през това време приема на калмацин и да ви кажа малко ми отминаха болките в ставите.
На 72 ден от последната инжекция ми дойде и цикъла. Сега чакам да приключи и отивам на преглед за да ми каже доктора как да действаме за бебе.

Успех на хората, които ще приемат золадекс.
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #152 -: Юни 29, 2013, 00:22:32 am »
Здравейте,
искам да попитам след първата инжекция ( бита в първия ден от цикъла) нормало ли е да имам цикъл, след това да ми спре за 2 дена и сега пак да имам, но по-малко от обикновенно ( количеството е  като 4 ден от циклите ми, при продължителност 7 дни).

Лекарката ми каза, че съм се била доизтичала.. ама вече имам цикъл 10 дена... и не е тръгнало да спира като гледам... тече си всеки ден еднакво. в неделя заминавам на море и си мислех, че там ще мога да се оттърва от мислите за ендометриози, лечение, инжекции итн... но май няма да имам този късмет.

Благодаря Ви!
*
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #153 -: Юни 30, 2013, 15:13:35 pm »
denibeni, зависи в кой ден от цикъла ти е поставена инжекцията. иначе при мен при золадекса нямах кървене, но от диферилина имах доста продължителни, повечето оскъдни и нециклични кръвотечения, като лекарите казаха да не обръщам внимание. според мен в началото /първия цикъл/ е нормално да имаш кървене, докато действието на инжекцията подтисне изцяло цикъла, но след това, ако пак имаш кръвотечение, може да означава, че не се подтиска достатъчно добре яйчниковата дейност /това на добър ехограф би следвало да се види/, но може и да не е това. при вс положения това не е толкова притеснително, още повече повече от тези инжекции повече няма какво да се направи и при по силни така да се каже яйчници съм чувала за кръвотечения. консултирай си се с лекар и др важно е да се слага добре золадекса. успех!
*
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #154 -: Юли 01, 2013, 08:24:33 am »
denibeni, и при мен след първата инжекция имах продължителен (11 дена при обикновено 6), но по-оскъден цикъл. Бяхме и ние на море... След другите инжекции нямах кървене. Успех



   La vita è bella
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #155 -: Юли 02, 2013, 23:44:56 pm »
здравйте, ами аз в момента съм на море и съм в цикъл от 13 дни... не приятно, но какво да правя... на 17 ми бият втората инжекция, цикъла ми не се е забързал да спира като го гледам.. ще видим тогава какво ще е положението. а колкото до поставянето на инжекцията - още имам синка :Д може би тъкмо ще мине и ще ми праснат инжекция номер 2 :Д общо взето на млажа съм много смешна с белег и синка :Д
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #156 -: Април 05, 2015, 01:23:56 am »
Здравейте, момичета! На Золадекс съм от 3 месеца, с един отстранен яйчник и втори с 2.5см шоколадова киста. Имам ендометриоза от...не знам колко време, но ми я откриха миналата година ноември. Докторът или не ми е видял др киста или ми се е образувала по време на лечението със золадекс. Като страничен ефект имам само топли вълни и се будя доста нощем. Като цяло съм добре. Исках да винпопитам какъв е успехът със забременяването след прекратяването на золадекса и има ли някой друг, който е получил киста по време на лечението, но след това е забременял? Много съм объркана и ме е страх да не сгафят лекарите и да се наложи да ми махнат и др яйчник. Ще се радвам на всякаква информация. Изчетох част от темата, но не и цялата така че се надявам да не повтарям вече обсъждани неща.
*
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #157 -: Април 05, 2015, 10:46:14 am »
Здравей, Sophis

Съжалявам за това, през което се налага да преминеш, за да си имаш детенце. Но вярвам, че ще успееш.

Аз след Золадекса веднага преминах към инвитро. Забременях от втория опит със замразените ембриони от инвитрото. Сега се радвам на прекрасно момченце. Следващата ми бременност е спонтанна. Явно при мен ендометриозата се повлия добре от бременността и кърменето на първото дете. Желая и на теб такъв резултат  :crossfingers:



   La vita è bella
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #158 -: Май 03, 2015, 09:50:05 am »
Здравейте момичета,
и аз съм на золадекс, като на 26.03 ми направиха лапароскопия, след осем дни ми биха първа инжекция декапептил, но той не минава по ЗК и затова ме прехвърлиха на золадекс. По план график на 28 ден ми дойде цикъла, който беше много обилен и по-продължителен от обичайното. Имам си почти всички екстри - горещи, а после веднага студени вълни, събуждам се често нощем, главоболие, болки в ставите. Пия комбинирани витамини от калций, магнезий и витамин Д. Тези инжекции в корема са много болезнени, незнам при вас как е, но мен много ме боли и след това получих синина с големината на 20 стотинки. Като ви я бият цялата игла ли се вкарва? Като се сетя, че имам още 4 и ми се реве. Но ще се търпи, няма как.
*
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #159 -: Май 03, 2015, 21:04:14 pm »
Успех, RosiV
Струват си неприятностите  :youwoman:



   La vita è bella