0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #100 -: Януари 14, 2010, 09:10:28 am »
Ще ти го сложат в понеделник, това не е проблем.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #101 -: Февруари 20, 2010, 20:16:55 pm »
За твое успокоение можеш да говориш лекаря си да ти изпише някакъв препарат съдържащ калций.
Аз имах лек дискомфорт в ставите, но с много движение положенето беше по-добре, колкодо до зъбите чак след последната инжекция имах усвтво за болка.

на мен, за да ме предпазят от остеопорозата и болките в ставите ми бяха изписали ос-кал, който има и колаген и пази и костите и кожата и ставите. отделно имах терапия за топлите вълни.
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #102 -: Март 12, 2010, 12:41:33 pm »
Здравейте мили момичета!  :)

Писах в една друга тема, но май не беше правилната, защото там никой не отговаря, затова ще пробвам и тук...  :)
На мене ми предстои поставянето само на една инжекциа Золадекс.

Момичта, ако имате опит със Золадекса, моля ви пишете ми за страничните ефекти след първата инжекция! Благодаря ви много предварително!  :flower:

Хубав ден!
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

*

    viviqn

  • *
  • 34
  • вярвам,че ще стана мама
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #103 -: Март 12, 2010, 13:12:29 pm »
Аз,си сложих три.И симптомите са все едни и същи.Топли и студени вълни,главоболие и безсъние.Дано при теб,нищо от тези странични,не те споходи.Успех,миличка.
Виктор-нашето слънце,на мама и тате щастието
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #104 -: Март 13, 2010, 11:58:24 am »
Мила Viviqn, благодаря за отговора! :)

На мене ще ми слагат инжекцията чак на 23.04. като блокираща при ИКСИ... До тогава все ще се подготвя;))

Хубав ден и
УСПЕХ на всички!
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #105 -: Март 17, 2010, 17:12:16 pm »
Здравейте момичета,
можели да ми кажете дали Золадекс се произвежда, защото ми казаха че вече от доста време е спрян и ако е така колко струва и в кои аптека мога да го намеря.

Благодаря ви предварително.
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #106 -: Март 26, 2010, 11:25:53 am »
Някой има ли представа опасно ли е да се забременее по време на лечението със Золадекс и защо?
В листовката пише да се вземат противозачатъчни средства, освен в случаите когата Золадекс се използва за инвитро.
Немога да разбера каква е разликата в случая между естественото забременяване и инвитрото?!
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #107 -: Март 27, 2010, 16:05:23 pm »
kriska, нещо си се объркала - по време на Золадекс не можеш да забременееш изобщо, няма нито менструация, нито овулация, това си е временна менопауза. Противозачатъчните явно са с някаква цел за облекчаване на действието, но за нас (с ендометриоза) едва ли се касае. Може да питаш доктора дали да се пие нещо друго, тъй като золадекс се изписва и за други проблеми (ракови форми и др) и затова пише това.
Аз исках да те питам, тъй като си сходен случай на моя с 4 степен ендометриоза и с лапаро при д-р Начев, той не ти ли препоръча 6 инжекции? ПРи мен е така, и после евентуално ще пробваме естествено или инсеминация.
Малчо, Золадекс се произвежда но трябва д асе поръча в аптека или най-добре ако намериш от дистрибутор, защото е скъпо и аптеките не го държат постоянно. Цената от дистрибутор е 242лв., а от аптека около 270-280лв
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #108 -: Март 29, 2010, 10:11:10 am »
Сами здравей!
Золадекс е лекарство, което спира овулация, но въпреки това има доста случаи в които има овулация - особено в първите 2,3 месеца след приема му.
що се отнася до моята терапия - да, д-р Начев ми каза 6 месеца за лечение, но тъй като аз ще правя инвитро, в моят случай използваме Золадекса освен за лечение и за подтискане преди процедурата (5 дена след 3тата инжекция ще започнем стимулациите).

Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #109 -: Март 31, 2010, 11:17:27 am »
kriska, нещо си се объркала - по време на Золадекс не можеш да забременееш изобщо, няма нито менструация, нито овулация, това си е временна менопауза. Противозачатъчните явно са с някаква цел за облекчаване на действието, но за нас (с ендометриоза) едва ли се касае. Може да питаш доктора дали да се пие нещо друго, тъй като золадекс се изписва и за други проблеми (ракови форми и др) и затова пише това.
Аз исках да те питам, тъй като си сходен случай на моя с 4 степен ендометриоза и с лапаро при д-р Начев, той не ти ли препоръча 6 инжекции? ПРи мен е така, и после евентуално ще пробваме естествено или инсеминация.
Малчо, Золадекс се произвежда но трябва д асе поръча в аптека или най-добре ако намериш от дистрибутор, защото е скъпо и аптеките не го държат постоянно. Цената от дистрибутор е 242лв., а от аптека около 270-280лв

Здравей, как да се свърша с дистрибуторите, дали имаш някакви техни кординати, че при мен се оказва,че трябва да си го запувам, тъй като ще кандидатствам и за инвитро.
Много ще съм ти благодарна :)))
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #110 -: Април 02, 2010, 20:22:16 pm »
sami123,много ти благодаря намерих си инжекциите  :)
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #111 -: Май 02, 2010, 23:37:24 pm »
Здравейте момичета, дойде време за 5 инжекция и въпреки че са ме предписани 6 золадекса, мисля да спра да тук. Не мога повече - не че имам кои знае какви странични симптоми (освн топлите вълни които не че зимата са приятни, но сега много ми идват), но много ми писна и нямам търпение вече. Все пак мисля издържах най-важното -5 месеца не са малко за подтискане на тази гадост и мисля шестия месец да го посветя на релакс - йога и акупунктура за възвръщане на равновесието.
Мислите ли, че правя грешка като се отказвам от шестата инжекция?? Някои даже казват ,че това лечение повече от 3 месеца не дава резултати.. Въпреки че аз съм с 4 степен ЕМ и мисля е важно да се подтиснат огнищата преди опитите..
*
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #112 -: Май 03, 2010, 02:24:31 am »
Sami, при мен доктора реши колко да са. Бяхме се разбрали да ме прегледа след поставянето на 3-та. Той каза, че стигат 3бр. И мойта степен на ЕМ беше 4, но имах само една огромна шоколадова киста на единия яйчник всичко останало беше ок.


*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #113 -: Май 03, 2010, 11:15:44 am »
Сами и аз съм с 4та степен, но доктора реши да са 3 инжекциите!
Вече повече от 70 дни съм без цикъл и имам около 5 прегледа и доктора каза че много добре върви лечението и трите инжекции са достатъчни!
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #114 -: Май 03, 2010, 17:13:58 pm »
Sami123, моят лекар каза, че той по принцип не изписвал медикамента за повече от 3 месеца... Само ако е мноого тежък случая... Освен това спомена, че действието на Золадекса е по-дълго, отколкото е описано официално... 

Желая ти много УСПЕХ!  :)
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #115 -: Май 03, 2010, 21:01:09 pm »
благодаря ви, както съм и решила -няма да слагам повече. Дано и при вас 3-те са достатъчни.
Криска, 70 дни след 3-та ли имаш предвид? Доста е, май наистина е по-дълго действието..
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #116 -: Май 31, 2010, 12:42:37 pm »
Здравейте момичета!!!Искам само да ви кажа,че и аз съм на Золадекс и ще го взимам по Здравна каса.Така излиза по-евтино.
*

    viviqn

  • *
  • 34
  • вярвам,че ще стана мама
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #117 -: Май 31, 2010, 16:11:16 pm »
На мен ми дойде,на 73-я ден,след последната инжекция.

Руладини,колко ще инж.,ще слагаш?Успех в лечението.
Виктор-нашето слънце,на мама и тате щастието
*
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #118 -: Май 31, 2010, 22:23:25 pm »
Здравейте,аз също съм с диагноза Ендометриоза 2-3 степен. ruladini стана ми интересно,че ще ползваш золадекс по здравна каса. Когато аз проверявах на 18 май в касата ми казаха,че имат промяна и вече се отпуска само лукрин.
Re: до тези които са на золадекс
« Отговор #119 -: Юли 10, 2010, 22:19:10 pm »
Много интересно- откога отпускат Золадекс или друго от здравната каса?? На мен като ми трябваше нямаше нищо такова.. може би лекарствения списък е подновен сега.
Както и да е, на мен вече ми дойде след 64 дни от последната 5 инжекция - добре че не чаках много цикъла поне..