0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #420 -: Юни 20, 2022, 00:23:30 am »
Ами тя 100 пъти натърти въпроса: Защо го пия и кой ми го е предписал? Явно е от тези доктори, които не го подкрепят, обясни ми, че е опасно в големи дози и ще ми го намали от 2 по 500 на веднъж само. За това реших да пробвам без него. Но като цяло аз вас си слушам  :lol: и ще си го продължа по едно. Яйца мога да ям и по цял ден  :D
Благодаря ви!
*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #421 -: Юни 22, 2022, 10:56:03 am »
Леле, изпуснала съм последните страници от тази тема! Честито на Бонболини и Хелиантус!

Хелиантус, и мен ме е страх как ще се справим с две бебета, още свиквам с мисълта. Истината е, че изобщо не очаквах толкова бързо да се получи при положение, че първият път отне години.

Аз още нямам окончателен термин заради късната овулация и объркания цикъл по време на кърменето, по календар е 10.01, но реално е десетина дни по-късно. Този път мисля да не правим генетичен тест.

Лейди, браво за режима и здравословното хранене, дано не се наложи инсулин. Има време до термин плацентата да се вдигне, а относно позицията на бебето, то може да се завърти и по време на самото раждане доколкото знам аз. Първото ти раждане е било нормално нали?
*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #422 -: Юни 22, 2022, 11:04:28 am »
Да, Робин, първото беше нормално. Да сме здрави всички, пък ако е писано и секцио ще раждам.
На теб наистина ще ти дойде нагорно с две бебета, НО това ще е пълно щастие и истински дар!
Ти, как си, как я караш?
*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #423 -: Юни 22, 2022, 13:06:24 pm »
Аз освен породени други бебета не съм гледала, но ми се струва по-добре от разлика 5-7г примерно.
Защо секцио, Лейди?
Метформинът може да намали риска от  преждевременно раждане и още гадни неща.

Робин, аз също изкарах едно такова лято като бях бременна с Бобо. На първата фм ще ти определят термина. Тук 9гс има узи за датирани на бременност и това е и първи преглед. 
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #424 -: Юни 22, 2022, 13:57:36 pm »
Робин, благодаря! Голям страх е, но поне ще ни е забавно  :D. Аз много се шокирах като видях двете чертички,  нищо че правихме опити. Някак се бях навила,  че с летрозол ще стане следващия месец, а и си представих бременността и после бебе с Борис и ми стана лошо  :D , но на теория и аз мисля, че е по- добре е малка отколкото с голяма разлика. Да не се оплаквам де, мм ще има 6 месеца бащинство като се роди бебето, а преди това и свекървата ще удари едно рамо.

Лейди, то май е рано бебето окончателно да е завъртяно в една посока. Има време да се обърне.
*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #425 -: Юни 22, 2022, 15:00:34 pm »
АГ ми сппмена два пъти за секцио, защото плацентата в задната си част е закрепена на 28 мм до шийката (дано съм го разбрала правилно). И било усложение, ако е близо трябвало секцио. Сега следим, за два прегледа не се беше качила нагоре, а АГ каза че се качвала до 28-29 та седмица. Чак ми завъртя монитора, за да ми покаже  :D Иначе малката беше последно с главата надолу и с лице към шийката.

И малката разлика е добре, както и голямата според мен,  важно е някой да помага  :D Въпреки, че на мен майка ми и свекърва ми вече си направиха устата да помагат, но ние тактично изметсихме фокусът им  :D От сега започнаха да дават съвети, коя за кърмене, коя за друго  8O Идват ми в повече, пък камо ли някоя от тях да е вкъщи за повече време. Но, ако бях с породени щях да пея друга песен  :D
*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #426 -: Юни 22, 2022, 17:20:28 pm »
Ми не. Аз помощ приемам само за домакинството. Майка беше вкъщи за раждането на Бобо, защото Сими трябваше да остане с някого. След това си тръгна след десетина дена и удари пандемията. Благодарение на нея мъжът ми не ходи на работа и се грижихме 1м за малките сами. Аз и сега бих приела помощ само за домакинството. Дори си търся професионална, че като се върна активно на работа и няма да имам време за чистене. Така, че храна и чистене не отказвайте.
*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #427 -: Юни 22, 2022, 21:05:24 pm »
Да, за домакинството е нужно в този случай. Аз имах предвид за отглеждане на бебето, щели да идват за къпане, да дават съвети за кърмене. Бебе съм къпала, не е толкова сложно  :lol: Ще се мъча и с кърменето, има кой да попитам, ако не разбирам нещо. Малко са досадни родителите, трудно ми е да ги издържам  :lol:
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #428 -: Юни 23, 2022, 01:36:41 am »
И аз за домакинството приемам, за детето не обичам да ми се бъркат да ми отнемат от времето с него.

Лейди , за кърменето ти препоръчвам книгата на Хедра, ако не си попадала, супер полезна е. Тя има и блог, а в youtube има супер полезни видеа с  Ася Демирева.
*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #429 -: Юни 23, 2022, 14:18:46 pm »
Да, Хелиантус, и Тери ми каза за книгата на Хедра. Все се каня да купя книгата и да я започна, защото била доста дебела, но време не ми остава. Мислех, ако не успея да я прочета и имам проблем с кърменето да запиша час за консултация с Хедра, приемната й е в съседния квартал до нас.
*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #430 -: Юни 26, 2022, 09:19:21 am »
И аз се включвам към феновете на книгата, носех си я даже в болницата при раждането.

Вчера бях на преглед, засега се потвърди изместения термин 19 януари (9 дни по-късно от термина по календар), т.е. сега съм в 10. седмица. За първата морфология се записах при д-р Стратиева е Оскар клиник.
*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #431 -: Юни 27, 2022, 10:45:44 am »
Робин, много добри отзиви съм чувала за доктор Стратиева и като цяло за клиниката. Радвам се, че всичко е наред! Ти как се чувстваш?
Аз честно казано малко се страхувам, защото ходя на фетална само при моето АГ, а всички останали се следят на едно място, като феталните правят на второ. Така бих била по-спокойна, че всичко е огледано, но ММ не желае да обикаляме доктори, защото щели да ни объркват с различни мнения.
Така че Робин, чудесен е планът ти!
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #432 -: Юни 27, 2022, 14:25:18 pm »
Здравейте, да се разпиша от днешния преглед.
Всичко е наред, 5,5см, отговаря на 12г.с, а съм в 11г.с +3,но то много се въртя, нагоре, надолу, маха с ръчички  8O.
Докторът ми каза да пусна БХС, даже успях днес на обяд да отида в Майчин дом и нямаше никой. Пусна ми кръвни, с допълнителен вит В12, вит. Д и всички останали, Васерман, Хив т.н. Каза като излязат БХС и кръвните, да ги изкоментираме и тогава ще преценим за Пренатест, въпреки, че аз държа да го направя. После ще се запиша на ЖК при нея, просто много ми допада... Много ми е развълнувано. Терминът малко ми се измести напред за около 05.01.
*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #433 -: Юни 27, 2022, 14:47:28 pm »
Бомболини, чудесни новини! Много добре си се развива мъничето ❤ Толкова е хубаво като го видиш на екрана 🥰 Вие с Робин си вървите заедно  :D
*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #434 -: Юни 28, 2022, 12:07:33 pm »
Чудесни новини, Робин, Бонболини и Хелиантус! Спокойни бременности ви желая! Лейди, а на теб малко ти остана, дано да бъдеш за нормално раждане!
*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #435 -: Юни 29, 2022, 12:46:11 pm »
Здравейте, дами  :D
Бях вчера на контролен преглед при ендокринолога и занесох стойностите, които бях измерила орез последните 10 дни с глюкомера. Доктора кяза, че не съм с гест. диабет  :D Резултатите ми били чудесни и да продължавам да си спазвам режима, няма опасност за бебето! Като ми разреши, ако ми се прияде нещо сладко, да хапвам диабетични десерти и такива със стевия. Камък ми падна от сърцето, майка ми е с диабет тип 2 и се бях ушашкала да не би да съм наследила и аз. 
Иначе относно Rh отрицателният ми фактор, резултатите от изследването са положителни и съм направила антитела. Доста се притесних, АГ каза да повторя изследването. Отново излезе положително, но пуснах и титър, от който пък стана ясно, че антителата са нищожен брой и ще ги следим на 2 седмици.
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #436 -: Юни 30, 2022, 08:21:17 am »
Lady01, чудесни новини  :D
При мен, след резултатите, генетични и кръвни, лекарката не хареса глюкозата на гладно 5,17 /граници 3.3 до 6.2/ и вит. Д 26.16 /от 10 до 29 недостатъчност/ и разбира се хемоглобин 118.
Предписа ми Тотема  2 пъти по 1 ампула на ден, капки Вигантол 2 пъти по 10капки, 2 пъти в седмицата. И ми каза диета, заради глюкозата. То е факт, че се от пуснах да ям сандвичи всяка сутрин, защото друго не мога почти, особено месо,още ми се гади от него. Но сега ще променя нещата. Сладко почти не ям, но ям много плодове, всякакви, май и тях трябва да намаля /спра/.
Иначе и генетичните излязоха, среден общ риск за Даун, писах и на д-р Даскалова, тя веднага ми отговори, но аз за собствено успокоение още днес ще си пусна Прентален тест, разширен.
И така при мен.
Моля, момичетата с опит с по-висока глюкоза да споделят какво меню спазват  :)
Благодаря, че ме изчетохте 😊
*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #437 -: Юли 01, 2022, 13:37:26 pm »
Бомболини, ендокриноложката ми каза да хапвам предимно салати, пържола пишешка (без мазнини), колкото дланта без пръстите (демек доста малко), ако ям риба тя да бъде колкото дланта ми и само кисели плодове. Ядки, яйца, сутрин по филийка пълнозърнест хляб с парче сирене или кашкавал, домат.
Другите да допълнят, ако не се сещам за нещо.
Аз също пусках Пренатест, но само за Даун. Всичко ще е наред! Стискам палци 🤗 Тотема и аз пия от месец и нещо 2 пъти на ден. Ако пиеш магнезий, гледай да има 3 часа разстояние едно от друго.
*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #438 -: Юли 01, 2022, 19:16:05 pm »
Лейди, и аз предната бременност правех феталните морфологии при следящия лекар, сега ми е по-различен подходът. Браво за становището на ендокринологът и за резултатите. За храненето аз нямам опит, ям всичко и по много, което не е добре, но никога не съм се справяла с диети и режими.

Бонболини, ти къде се следиш?
*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #439 -: Юли 03, 2022, 11:52:52 am »
За храненето аз нямам опит, ям всичко и по много, което не е добре, но никога не съм се справяла с диети и режими.
Робин, на мен също ми е трудно да се справям с диети, искам да ям въглехидрати само и единствено  :lol: Но си давам сметка, че нищо полезно няма да стигне до бебка. Вчера прегреших, днес ще гледам да съм стриктна  :D