0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #620 -: Август 25, 2021, 17:39:27 pm »
Грейси, доста съм далеч от топ формата, но се старая  :D Нещо много се отпуснах след миналия опит, но се старая да вляза във форма. Сега и двамата с ММ сме на диета и отслабваме, защото бяхме станали доста пухкави  8O Това определено ще подобри и спермограмата му. Започнах да пия една отвара от сушени смокини, за подобряване на качеството и количеството на яйцеклетките, дано има ефект. ТСХ беше станало 0.006, та сега съм го вдигнала на 0.84, но след силаната стимулация направих жестоко хормонално акне и съм като белязана в лицето. Консултирах се с дерматолог и сега мажа някакви кремове, но не минават пустите пъпки и петна, то цялата кожа ми се бели по брадичката. И така с моята топ форма  :D
Спорихме с мъжа ми днес, иска да започнем процедурата октомври, аз искам ноември. Ще видим до къде ще я докараме.
Лято, чувтвам се добре, имам само болки в ръката, но ще отминат и не ме притесняват. Стискам палци за теста!
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #621 -: Август 26, 2021, 11:07:16 am »
Аз преди 5-6 години имах проблем с кожата - на лицето и гърдите ми излизаха пъпки, които си бяха акне. Смятам, че подходът на кожния лекар, при която ходих, не беше съвсем правилен. Ок, мазилата помагат, но съм убедена, че проблемът е вътрешен. Тогава не съм вземала витамини и минерали допълнително. Също така смятам, че този проблем, който стана видим чрез кожата, може да е довел и до трудното забременяване, което стартирахме малко след това.
Сигурно знаеш, но и аз да кажа, че трябва да пиеш Б9, Б6, Б12, вит. Ц, вит. Е, вит. Д, вит. А (бета-каротен), омега 3, Q10, цинк, желязо, инозитол, и магнезий също се препоръчва, ако имаш дефицит. Цинкът е от особено значение за акнето. Също и пробиотици е хубаво да вземаш. Предполагам, Лейди, че пиеш комбинирани витамини? Ако не, всички тези поотделно вземаш. Аз така правех, макар че си ги правех на курсове - някои са по-полезни първата половина на цикъла, някои втората половина. Делях ги така и ги пиех със съответната пауза, защото все бързах да забременея и нямах време да си ги пия спокойно непрекъснато поне 3 месеца. Така разсъждавах тогава. Но не че е станало веднагически на момента. Вярна е приказката за бързата работа... :) Пиех и мака (първа половина), витекс и див ям (втора половина). Може нещо да забравям от нещата , които съм пила. Ако се сетя още нещо, ще пиша.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #622 -: Август 26, 2021, 12:01:55 pm »
Грейси, благодаря за насоките! Приемам само мета фолиева и Б12 метилкобаламин, всичко друго спрях, но ще си взема комбинирани витамини, както ми препоръча. Нямах представа, че цинкът е толкова важен. Дерматолога ме предупреди, че трябва да ми изпише още лечения, предполагам хапчета, но се въздържа предвид предстоящата процедура. Имам час за следваща консултация на 14.09 и ще попитам по подробно. Останах с впечатлението, че ще лекуваме само локално, а организма сам трябва да напасне хормоните, които пък след 2 месеца пак ще се объркат. Единственото, което ми обясни е че е възможно да имам хеликобакер и трябва да ми изпише антибиотик, но към този момент отлагаме и изследването.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #623 -: Август 29, 2021, 11:18:54 am »
Лято, прави ли си домашен тест?

Лейди, излязоха ли резултатите?
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #624 -: Август 29, 2021, 11:35:30 am »
Грейси, още няма резултати, казаха 2-3 дни, но третия ден се пада събота и е почивен, та сигурно ще излязат в понеделник.
Ох, и аз я мисля Лято  :crossfingers:
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #625 -: Август 29, 2021, 12:29:07 pm »
Лейди, за теб си мислех тая сутрин, но реших да почакам за резултати до делничен ден поне.
Аз 2 теста правих и двата бяха чисто отрицателни. Единият в петък следобед, а вторият тази сутрин. А и кръста ме боли както винаги 3-4 дена преди цикъл (по календар е за вторник), но предполагам че няма да дойде докато взимам прогестерон. Имам още 3 теста, които мисля да продължа да правя през ден и ако са се така чисти ще пусна чхг колкото да отчета резултат за пред фонда и лекарят ми, а ако нещо ме усъмни по тестовете ще направя по-рано кръвен. Но определено съм негативно настроена и си мисля, че прецаках нещата с това сваляне и качване на количката още на следващия ден (6 пъти за един ден - 3 количка и 3 бебе).

*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #626 -: Август 29, 2021, 12:53:54 pm »
Лято, знам, че е различно по клиниките. В клиниката, в която съм, искат уринен тест 14 дни след трансфер, дори и на бластоцити, което е много време. Моят трансфер беше на 5-дневни бластоцити. На 5-ти ден след трансфер съм направила тест (вече не помня, но имам записки). Бил е напълно отрицателен, въпреки и ЧХГ инжекцията (вече съм се била изчистила). На 10-ти ден след трансфер съм направила пак уринен тест, щото не ми се чакаше още и беше слабо положителен (помня как не можах да повярвам!). На другия ден беше малко по-наситена чертата и ЧХГ беше 182 ед. от кръвния тест! Така че не го отписвай още! Стискам палци.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #627 -: Август 29, 2021, 13:41:07 pm »
Разбира се, съгласна съм, при ЧХГ около 140 и моя пиклив беше отрицателен. Така, че не бързай със заключенията  :crossfingers:
Успех, Лято ❤
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #628 -: Август 29, 2021, 14:36:03 pm »
Ооо, Грейси, зная че е рано. Просто усещане ми е това. Иначе и тук искат на ден 14, но не съм питала какъв искат. По-скоро по подразбиране си мисля, че трябва да е кръвен. Аз тук бях писала с Криси. От ден 3 пусках пикливи, на ден 6 се виждаше почти въображаема черта. Погледнах си предните тестове и се оказа, че всички имат нещо мнооого бледо, като последния е с най-силно изразена, но все пак бледа черта. Повторих и пак същото, на следващия ден имах ЧХГ 25, а след 2 дни 90. Сега съм взела някакви тестове с чувствителност 20, били за след IVF и отчитали най-рано от ден 7 след трансфер, което май е утре. Да, до 10 ден ще е ясно със сигурност, а днес си записах час за преглед на 6 септември, за да пуснем нова микробилология след антибиотика, който спрях вчера сутрин. Тогава май е и ден 14, тъй че ще пусна и едно ЧХГ с ходенето до болницата, а тъкно до тогава ще си изхабя пикливите.

*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #629 -: Август 30, 2021, 11:06:03 am »
Момичета, излезе резултата от биопсията, но съм объркана. Пише само микробиология, а не биопсия. Всичко е чисто, но това ли трябва да е крайният резултат или трябва да чакам да излезе още нещо? Бях чела в нета, че има още показатели които се изследват, примерно НК клетки и други. То да си бях пуснала обикновена микробиология, все същото щеше да е...
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #630 -: Август 30, 2021, 16:13:22 pm »
Лейди, най-добре да звъннеш в клиниката да питаш, ако вече не си го направила. И аз знам, че с биопсията се изследват инфекции и НК клетки в матката.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #631 -: Август 31, 2021, 16:21:09 pm »
Аз исках вас да попитам преди да звъня в клиниката, за да не се излагам там  :D Обадих се и говорих с регистратура, обясниха ми, че това било всичко, ако е имало проблем с клетки или друго нещо е щяло да излезе в резултата. Дано да е така, дамата не беше много наясно, но като отида на преглед ще попитам.

Лято, пусна ли кръвен или ще чакаш 14 ден?
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #632 -: Август 31, 2021, 18:11:16 pm »
Лейди, засега съм на пикливи. В понеделник имам час за преглед заради бактерията и направо тогава ще пусна. А пиклив имам още само един за утре, вероятно ще взема още един-два.

*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #633 -: Август 31, 2021, 18:32:25 pm »
Лейди, зависи каква биопсия правиш. Онази с келтките е имунологична биопсия. Круела прави такава в Надежда
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #634 -: Август 31, 2021, 22:08:22 pm »
Ахааа, Тери  :D Правих ендометриална, за това имало разлика. Ето, знаех си, че ще се изложа, ако звънна в клиниката  :lol:
Надявам се да сте добре с Матей, но съм сигурна, че се разбирате вече и нещата са ти по-ясни ❤
Просълзи ме с поста си във Фейсбук!
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #635 -: Септември 04, 2021, 09:57:48 am »
Днес ми дойде цикъл. В четвъртък ми свърши циклогеста и не можах да намеря наличен по аптеките, едва снощи успях да си взема, но тази сутрин тръгна. Опитът е неуспешен, но аз така го и усещах през цялото време. Оттук нататък се радвам на двете си деца, градя си новият дом и минавам на диета, че съм се освинила направо. Успех на бебеправещите. Лейди, много стиснати палчета за следващия опит ♥

Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #636 -: Септември 04, 2021, 12:41:29 pm »
Ех, Лято, съжалявам за неуспеха. Радвам се, че поне го приемаш добре, а и вече имаш пълна къща и нов дом.

*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #637 -: Септември 05, 2021, 12:03:36 pm »
Лято, никога не се знае какво може да се случи.Живота е интересен!Не спирай да вярваш!

Лейди, с теб съм.Макар да пиша много рядко, вярвам за теб и твоето чудо!

*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #638 -: Септември 06, 2021, 11:50:09 am »
Лято, съжалявам, че не е станало. Аз пък си мислех, че ще стане, въпреки че ти не вярваше. Но наистина е хубаво, че гледаш напред и си благодарна за това, което имаш. И все пак, като се успокоиш, нищо не се знае какво ще се случи за в бъдеще!

Честит нов дом и да е пълен с много радост и любов! :)
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #639 -: Септември 06, 2021, 12:30:36 pm »
Лято, аз също съжалявам много. В крайна сметка ти си щастливка с двете си дечица ❤ Радвам се, че разсъждаваш по този начин!

Благодаря ви момичета, получих си заповедта и сега остава да чакам  :D