0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Нашите бебета и малки деца 3
« Отговор #540 -: Април 19, 2021, 12:11:47 pm »
Привет на всички! Пиша директно за проблема, че ще се побъркам... От известно време забелязах, че Дара си отпуска главичката върху мен като я нося, започна да го прави и по време на игра, когато е по корем и си я поставя легнала настрани, не издържа както преди дълго време, много се тревожа. Говорих с педиатърката, каза, че може да я боли главата, но тя като се смее също го прави, през целия ден. Когато й се спи, повече си я пуска. Все едно няма сили да я държи, преди издържаше много. Мисля, че преди да се разболеем, забелязах, че го прави, така че едва ли е от вируса. Не мога и по лекари сега да я водя, за колко време минава този ковид и да може да излизаме. Личният лекар само ми писа, да ходим при влошаване в София мед.
*
Re: Нашите бебета и малки деца 3
« Отговор #541 -: Април 19, 2021, 13:00:42 pm »
Кукапетал, при всеки минава различно. Но до 14 дни от началото на симптомите някъде. Свекър ми на 14-тия ден от теста вече беше с отрицателен pcr. Аз не съм се тествала, но предполагам че и при мен е така.
Стискам палци бързо да се оправите и да видите малката. Дано не е нещо сериозно. Само да кажа, че Йоанка като беше болна също опираше главичка на рамото ми. Сега вече е добре и не го прави.
Лято, дано да стане с новото жилище!
Маги, много често изкарвате зъбки? Толкова мъка за детенце пък и за теб двойно. Ние все още сме много кисели на моменти, с ръце в устата и лиги, но зъб не се вижда  :(





*
Re: Нашите бебета и малки деца 3
« Отговор #542 -: Април 19, 2021, 14:25:43 pm »
Може да е от болестта наистина, но е добре като можете да излизате да отидете на лекар. Дано Панела се включи.

Руми, Габи има 13 зъба, а Ади 12. Останаха кучешките и последните кътници. С началото лесно ги вадеха, но нещо загрубя играта.

Лято стискам палци да ви се наредят нещата. А тези умилителни моменти, са най-хубавото на майчинството!

*
Re: Нашите бебета и малки деца 3
« Отговор #543 -: Април 19, 2021, 14:57:10 pm »
Kukapetal, ако много те притеснява и смяташ, че е неотложно, може да се звъни към РЗИ, за да организират зелени коридори за хората под карантина. Бях го чела в една от групите във фейсбук за бременните, че така са ходили да си пускат изследвания и са посещавали лекари при влошаване. Но вече при кой лекар те пращат, как, не знам.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Нашите бебета и малки деца 3
« Отговор #544 -: Април 19, 2021, 15:33:42 pm »
Кукапетъл, може би не се чувства добре и търси близост. Винаги когато Васил е бил болен е отпускал главица на раменете или на гърдите ми, но след като се възстанови отново е бил супер енергичен и жив.
Криси преди малко получи бойното си кръщение. Падна от спалнята докато спи. На предното спане я открих вече будна в края на леглото ни (откъм краката) и с полуразсъблечено боди. Как и какво е станало е мистерия. Но докато аз си работя, а тя спи се прибра баща ѝ за малко. Аз му шъткам от кухнята, че той нахлува все едно е от ГДБОП и след точно 5 секунди се чу рев. Той беше по-близо и я видя на пода вече по корем. Ама нищо ѝ няма, само се уплаши повечко и вероятно все пак я е заболяло. Успокои се, хапна, усмихва се и няма видими поражения. Все пак си остава под наблюдение де. Та мисълта ми беше, че забавата започва явно :)

*
Re: Нашите бебета и малки деца 3
« Отговор #545 -: Април 19, 2021, 15:40:23 pm »
Лято, просто вече само в леглото й. Порасна момичето.

Маги, напредване със зъбите. А и твоят автокоректор не лъже. Паеля, панел и Памела. Какво ли не ми писа .

Кукапел, има ли друго, което вече не прави. Тя седи ли седнала? Като я държиш, следи ли с поглед?
Ако е само полагането, сигурно е от болестта. Така или иначе поне 3-4 дена трябва да минат от момента, в който казваме, че е здрава, за да започне да се връща към нормалното си. Ако нещо много те притеснява, направи консултация през Healee. Има и невролози, и педиатри. 
*
Re: Нашите бебета и малки деца 3
« Отговор #546 -: Април 19, 2021, 15:56:54 pm »
Павла, аз от доста време се опитвам там да я слагам да спи. И тя спеше до скоро, но като заспа веднъж по корем и сега пада едно лудо въртене там. Реве, спи ѝ се и не може да си намери удобната поза. Затова и последните дни я слагах отново на спалнята като само вечер в креватчето ѝ или заспива, или я местя. Но това зависи от часа на заспиване, че ако батко ѝ е буден ще си пречат. Иначе разбирам, че вече това не ми е вариант и трябва да я оставя да си се научи как да заспива всеки път в кревата си. Та, да, купона започва :)

*
Re: Нашите бебета и малки деца 3
« Отговор #547 -: Април 19, 2021, 16:31:33 pm »
Преди седмица и Йоанка падна за първи път от спалнята докато се учи да пълзи, а аз бях там и само за секунда не я хванах. Нищо й няма разбира се, само малко се уплаши и поплака.

Маги, Значи остава кучешкият и до последните кътни ще имате все пак почивка  :)





*
Re: Нашите бебета и малки деца 3
« Отговор #548 -: Април 19, 2021, 19:00:06 pm »
Момичета, поръчах си този наръчник за първа помощ при бебета и деца. Пускам го и тук, може на някой да му е интересно. Пише, че са 70 страници и идва с код за 8 видеа.
https://firstaidbg.com/%D0%BC%D0%B0%D0%B3%D0%B0%D0%B7%D0%B8%D0%BD-%D0%B7%D0%B0-%D0%BF%D1%8A%D1%80%D0%B2%D0%B0-%D0%BF%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D1%89/%D0%BF%D0%B5%D1%87%D0%B0%D1%82%D0%BD%D0%B8-%D0%B8%D0%B7%D0%B4%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%8F-%D0%B8-%D0%BA%D0%BD%D0%B8%D0%B3%D0%B8/%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%BA%D1%82%D0%B8%D1%87%D0%B5%D1%81%D0%BA%D0%BE-%D1%80%D1%8A%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D0%B4%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%BE/
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Нашите бебета и малки деца 3
« Отговор #549 -: Април 19, 2021, 19:23:28 pm »
Благодаря на всички за отговорите!
Павла, стои седнала, самостоятелно не дълго време, но все повече се отпуска. Всичко друго си е ок, следи с поглед, приказва си нейните неща.
Лято, браво за апартамента, дано!!!
*
Re: Нашите бебета и малки деца 3
« Отговор #550 -: Април 19, 2021, 20:51:47 pm »
Кукапетъл,Зори прави същото когато е изморена,когато беше болна постоянно беше така и колкото се подобряваше,толкова по-рядко полягваше.Но иначе и на пода е лягала така ,винаги е било умора.Но говори с педиатъра .
Re: Нашите бебета и малки деца 3
« Отговор #551 -: Април 19, 2021, 22:50:07 pm »
Ох, Слънчицето, добре, че ми каза, поолекна ми на душицата. Аз първо с педиатърката говорих, но тя каза следим, може от главоболие, може от вируса...
Да питам и за друго, как почиствате ушната кал, не трябва да се бърка навътре, но си стои и я дразни, леко с клечка опитвам, без да вкарвам и не става нищо. След къпане й влиза вода пък в ушите.
*
Re: Нашите бебета и малки деца 3
« Отговор #552 -: Април 19, 2021, 23:39:05 pm »
Ама то такова оплакване ли. Борис го прави и за съчувствие. Все пак я следи. Стават много гушави като са болни.
Ушната кал я почиствам С бебешка клечка като им мия косите. Заради стопена, а и ако не мърдат де, нищо не може да им стане. Иначе всеки ден с тампони подсушавам.
Тери, добпе звучи. Напиши отзиви като го получиш. Само, че не пише какви са авторът и другите. Инструктур не ми говори нищо за образованието му.
*
Re: Нашите бебета и малки деца 3
« Отговор #553 -: Април 20, 2021, 00:10:54 am »
Ето тази жена е автор на книгата
https://firstaidbg.com/%D0%BA%D1%83%D1%80%D1%81%D0%BE%D0%B2%D0%B5-%D0%BF%D0%BE-%D0%BF%D1%8A%D1%80%D0%B2%D0%B0-%D0%BF%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D1%89/%D0%B8%D0%BD%D1%81%D1%82%D1%80%D1%83%D0%BA%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B8/%D0%BC%D0%BC/
Даже сега видях, че провеждат и онлайн обучения за първа помощ и тъкмо съм изпуснала уроците за бебета и деца. Гледам, че имат всеки месец така че ще се запиша на следващия курс. 5 учебни часа за 36 лв е курса.
« Последна редакция: Април 20, 2021, 00:22:35 am от teri_90 »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Нашите бебета и малки деца 3
« Отговор #554 -: Април 20, 2021, 08:23:50 am »
Кукапетъл,ушната кал я почиствам и аз с бебешка клечка,без да бъркам навътре,а само в края на каналчето почиствам.Зори обаче много обича,изпада в нирвана направо.
Не се тревожи за това полягване,ако пък е гушлива по принцип просто иска да те усети.Ти си я познаваш най-добре,но ако е спокойна аз не бих се тревожила.
Как сте другите?
*
Re: Нашите бебета и малки деца 3
« Отговор #555 -: Април 20, 2021, 09:53:08 am »
Като получиш книгата, сподели.
За онлайн обучението, то сигурно ще се преповтаря с видеото към книгата. Ще може ли да се задават въпроси и тн. Добре звучи, а и 36 лв е чудесна цена.

Кукапел, ако ти човърка воденичката, че нещо не е наред, консултирай се.
*
Re: Нашите бебета и малки деца 3
« Отговор #556 -: Април 20, 2021, 09:58:59 am »
Да, то ще е "присъствено" онлайн обучение и си пише, че правят с малки групи, за да се задават въпроси. Разделено е на два дена по два астрономически часа, което е супер, защото ако нямаше коронавирус щях да ходя до БЧК, но бременна с болки къде ли не 8 часа на онези чинове не виждам как щях да изкарам.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Нашите бебета и малки деца 3
« Отговор #557 -: Април 20, 2021, 10:04:00 am »
Павла, вярно моя коректор и той е добър :)
Как сте? Как са момчетата?

Кукапетел, както са ти писали при болест стават гушкаеи, полягват, изморяват се бързо.

Лято, честито бойно кръщение. Ох моите спят на шезлонг и легло, както дойде.

Вярно малко зъби остават, но са по две и това ме мъчи. Просто няма спане. А Ади е толкова драматична като я боли нещо...

*
Re: Нашите бебета и малки деца 3
« Отговор #558 -: Април 20, 2021, 17:25:31 pm »
Маги, и Криската много драматизира. Вече е много подут венеца,а  тя много ревлива. Да пробива вече, че милото се измъчи бая. Бяхме на ДК сега. Тоя път е наддала добре, около 600 гр, което направо си компенсира миналия месец с под 300 грама. И сега започват мъките с взимане на урина :)

*
Re: Нашите бебета и малки деца 3
« Отговор #559 -: Април 22, 2021, 14:53:06 pm »
Браво на Криси, Лято.
Другите как сте?

При нас нещата са добре. Малките оздравяха. Две седмици вкъщи ми дойдоха леееко с напрежение. Междувременно имахме гости, спукана тръба и малко наводнение и още екстри, но важното е, че всичко е ок.

При мен работите са се влошили от предния ЯМР. Запазих си час за неврохирург тук, че я си стигна до моя, я не.
Малко нямам търпение да дойде другата седмица и да ме оперират, че да си почина един ден :D