0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните 105
« Отговор #560 -: Март 06, 2021, 11:56:25 am »
Ето на, думите са му били истина. Но момче или момиче, важното е да е здраво. Няма по прекрасно нещо от децата.
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #561 -: Март 06, 2021, 11:59:36 am »
Тери, и без да сме ходжи, от кога ти разправяхме, че секс ву е майката, ама ти- бактерии, че бактерии. 😉😊
Важен е резултатът.
Ето и аз, и ходжата, все пророци, ти казахме, че момче ти трябва. 🙂
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #562 -: Март 06, 2021, 12:44:33 pm »
Не знаех това за ходжата. Интересно наистина. То в такъв случай не е имало особен смисъл да се обзалагаме - работата е била ясна. :)
Лина, аз съм болничен след болницата - цял месец. За работата ми не се притеснявам, че ще ме видят. Но някои са видели болничния, а на други колежката, на която казах, че съм инвитро, е споделила. Остават само близки и приятели. Аз чакам да мине прегледът при моя доктор след 2 дни и после при д-р Сигридов на 15.03. и след това ще видим дали съм за тази тема.
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #563 -: Март 06, 2021, 12:54:34 pm »
Да това е много тъпо, още не се знае в началото как ще се развият нещата по принцип, близки хора не знаят, ама колегите разбират.
Аз не исках поне до 5ти месец да казаваме на никого, но цялата ми фирма трябваше да разбере, защото тача на 15 стана и предпочетох да кажем на приятелите също.

Лейди, благодаря за информацията. Ще преваря малко вода за тази вечер да не се мъча.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #564 -: Март 06, 2021, 15:58:43 pm »
Разбирам те, Грейси. То наистина след всичко човек не смее и да се зарадва. По-добре си почивай сега и не се фиксирай на кого какво е казано. Знам, че е трудно.
Тери, помня за Ходжата и Януари месец, но не помня , че е казал момче. И аз за едни свещички( с които лекувах поредната гъба или квото и да е), така прочетох в описанието. Не знам дали за всеки медикамент става.
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #565 -: Март 08, 2021, 10:35:33 am »
Честит празник, дами! Бъдете здрави и обичани!
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #566 -: Март 10, 2021, 16:44:37 pm »
Не знам дали тук да пиша вече. Но да споделя, че вчера бях на преглед при моя доктор. Ембрионът отговаря на 8 г.с. и 2 дни, точно колкото е, откакто ми дойде. Иначе за инвитро слагат +4 дни, т.е. все едно е назад 4 дни. Пулсът е 171 удара. Хематомът леко е намалял в сравнение с болницата. Преди беше субхориален, сега каза субабдоминален. Каза, че се намира откъм цервикалния канал, над него. То си ми зацапва нон-стоп. Докторът каза, че една част от хематома ще се резорбира, друга ще изтича. И въпреки че се радва, че засега са добре нещата, отбеляза, че има още дълъг път да се извърви. Дори и той е песимистичен и има едно наум.
НК клетките ми пак са завишени, ама по-малко от преди. Последно бяха 14%, сега са 13% (при граница по-малко от 12%). Ще ми вливат 2 гр. Привиген. После пак контрола. А иначе съм 12 седмица на преглед направо за БХС и ранна фетална морфология.
А днес бях и на консултация при доц. Конова. Нищо не ми е променила от терапията, която ми е последно - Клексан през ден и Натаспин през ден * 2. Назначи ми някои изследвания. Говори ми, че трябва да направя скрининг за прееклампсия, който се правел в 12 г.с. и от него зависи по-нататъшната терапия.
Вие чували ли сте и правили ли сте такъв скрининг?
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #567 -: Март 10, 2021, 17:02:59 pm »
Прави се с кръвната проба за БХС. Ако има висок риск се започва аспирин. Което при теб с този хематом е абсурдно за момента да приемаш аспирин.
Терапията през ден няма да я коментирам, че... Явно никой не е наясно как точно трябва да се изчисти този хематом. Ама като казах - не коментирам много, че само съ ядосвам на абсурдите в България.

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #568 -: Март 10, 2021, 17:18:25 pm »
Да, тя го обясни горе-долу, но ми стана интересно, че досега не съм чувала такова нещо, а уж много съм чела. И в препоръката си действително е написала започване евентуално на Аспирин след този скрининг. Какво да правя за терапията и аз не знам. Не искам на своя глава. Аз досега бях само на Клексан през ден. От вчера докторът каза да включа празния ден 2 пъти Натаспин. То аз тази сутрин забравих да пия. А доц. Конова смята, че 2 пъти Натаспин е много за мен, само едно според нея, но само докторът можел да промени терапията. Иначе си пуснах кръвни онзи ден - Фибриногенът е 3.33 (горна граница 4), а Д-димер е 0.61 (при горна граница 0.50). Докторът каза, че било нормално за бременни, ама включи Натаспин... Другите показатели си бяха средни стойности (Тромбоцити и АПТТ).
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #569 -: Март 10, 2021, 18:53:19 pm »
Грейси, радвам се, че всичко върви добре, имаш си борбено бебе! Относно терапията, аз съм всеки ден на Клексан, нито АГ, нито хематолог са споменавали някога за инжекции през ден, доколкото знам действието на лекарството е около 24 часа. Защо не направиш консултация с още някой специалист?
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #570 -: Март 10, 2021, 19:01:22 pm »
Чудисна новина, Грейси. Стискам палци.
Терапия през ден и липса на терапия. Аспирин при този хематом не и особено удачно, поне според мен. Тези изследвания, които си направила не показват нищо реално- нито доза на НМХ, нито нищо съществено.
Новата мода на Сигридов е да спира всякакво лечение- НМХ, прогестерон и др. Имай го предвид, че си при него след няколко дена.
Потърси консулт с проф. Паскалева, ако имаш възможност или с хематолог, който ти е по- близко.
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #571 -: Март 11, 2021, 10:13:23 am »
Момичета, може ли да се бие НМХ в краката (и къде по-точно на краката) или в задника?
Само паласките ми останаха като опция в момента. Където и да докоснем корема с върха на иглата и се оказва болезнено и с кръвоносен съд. А ръцете ми са като прилепски крила: само останала кожа се виси от дебелите ми периоди и там като бием инжекция след това 3 часа поне ме болят някакви тъкани вътре и не мога много да движа ръцете, все засягаме нещо.
А по краката и задника имам сланина колкото ще човек.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #572 -: Март 11, 2021, 10:26:57 am »
Може,Тери. Аз слагах от външната част на бедрото,високо горе. Пак по същият начин. Стискаш хубава гънка и биеш.
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #573 -: Март 11, 2021, 10:28:10 am »
Мерси, Мише, ще разнообразим довечера. Бременна по време на коронавирус епидемия, това ми е разнообразието :D
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #574 -: Март 11, 2021, 10:33:30 am »
Тери, паласките са добра опция, краката също. Където като хванеш и не хващаш месо- става. Ръцете бих ги избягвала. И посиняват, и болят повече. Аз за стотиците инжекции, само 10 сигурно имах в ръцете.
Тя затова е подкожна. След това не забравяй да пуснеш стиснатото  при поставяне и не търкай след това с тампон. Аз дори не почистват с нищо, че ми беше писнало от всичко накрая с Борис, че и инсулин слагах .
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #575 -: Март 11, 2021, 12:18:29 pm »
Ох, аз на опаки на вас само в ръцете можех в един момент, дори сама си ги слагах там.Просто в корема нямаше как, в краката не мога, имам един белег на единия крак точно там и не мога, психически е проблема, и на другия да бия не мога.

Да при СИгридов е нова мода.При зацапване спира и прогестерона и НМХ, казва че НМХ води до тромби и може да убие плода???Въобще тоя човек не е в час.

*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #576 -: Март 11, 2021, 13:05:31 pm »
Аз докъм 20-та биех само в корема. След това пробвахме в бедра и гръб, но болеше много. Така че от около 12-13 седмици сме само на ръце. Сигурно след раждането ще се върна на корем.
Но след един момент натам почна да ме боли без значение къде бием, което мисля че при мен е психология. Просто ми дойде малко повече.

26.09.2019
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #577 -: Март 11, 2021, 13:31:47 pm »
Говори ми, че трябва да направя скрининг за прееклампсия, който се правел в 12 г.с. и от него зависи по-нататъшната терапия.
Вие чували ли сте и правили ли сте такъв скрининг?

Грейси, ето малко информация за скрининга за прееклампсия. Принципно ние, които се занимаваме с фетална медицина, го правим на всички жени заедно с комбинирания скрининг за хромозомни аномалии в първи триместър. Препоръки на FIGO за прееклампсия.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #578 -: Март 11, 2021, 14:26:16 pm »
То да има инжекции, които да бием, пък все ще се намери място. Вчера МЗ издадоха наредба за забрана за износ на хепарини, заради повишено потребление на Фраксипарин и Клексан с 404%. Това е в отговор на потенциаления риск от недостиг заради нарастващите случаи на коронавирус. Добре, че сега реагираха преди реалния недостиг (надявам се). Октомври-ноември беше много напрегнато, дано не се повтаря пак, че сигурно ще изперкам.
« Последна редакция: Март 11, 2021, 14:30:15 pm от teri_90 »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #579 -: Март 11, 2021, 19:48:04 pm »
Много благодаря, д-р Даскалова.