0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните 105
« Отговор #100 -: Януари 20, 2021, 11:49:32 am »
Бях при акушерките, казаха че си е съмнителна работата, така че пътувам към болницата за кръв пък да видим.
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #101 -: Януари 20, 2021, 12:53:44 pm »
Интрахепатална холестаза може и да е. Тогава настоява за следене от лекар, че понякога налага ранно раждане. Симптомите са типични и с твоето гадене и сърбеж. Склерите ти как са?
Дано все пак не е това.

Другият сърбеж е от разширяването на кожата основно.
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #102 -: Януари 20, 2021, 13:50:38 pm »
А от тази холестаза къде сърби?

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #103 -: Януари 20, 2021, 13:53:18 pm »
Ходила и длани остовно, но е много интензивно и не се облекчава. 
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #104 -: Януари 20, 2021, 15:09:00 pm »
Бях в болницата, взеха ми кръв, резултати чак в понеделник. До тогава да пия Пиритон и да питам в аптеката за крем за мазане, а ако е много нетърпимо да им звъня. Аз петък имам час за ехограф и лекар по принцип. Дано не е това, но си имам повечето симптоми.

Павла, склерите са добре сутринта обстойно ги огледах, не съм жълта.

Сърбежа по дланите е брутален...
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #105 -: Януари 20, 2021, 17:55:20 pm »
Хелиантус, добре че реагира веднага, за да може да се вземат мерки. Хубаво е, че си и на преглед скоро, ще обсъдиш и с доктора. Длани и ходила няма как да сърбят заради разтягане на кожата (на корема да, там е нормално). Стискам палци всичко да е наред. Какво следва ако се потвърди тази диагноза?
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #106 -: Януари 20, 2021, 18:03:25 pm »
Хелиантус, удари си един ехограф на черния дроб. А иначе ти си знаеш- склери, изпражнения и урина трябва да гледаш. Ти до кога ще си на аспирин? 35гс ли? После до края на нмх, нали?
Ако е жлъчката може би е добре по-рано да минеш на нмх. 
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #107 -: Януари 20, 2021, 19:00:30 pm »
Робин, да , хубаво е, че поне кръв ми взеха днес, нищо че резултатите чак след 5 дена. Честно казано,  ако се потвърди не знам какво следва. Според това , което четох зависи от резултатите, ако са зле може и да се наложи по- ранно раждане, иначе имало и някакви медикаменти.

Павла, знам какво да следя...урината си ми е доста тъмна, а пия много вода, днес и правиха тест лента, но не им вярвам колко ги гледат,  ще си взема да си я следя за билирубин. Ехограф няма къде да си направя ...заради Ковид. Иначе съм 35 г.с, плана беше да взимам аспирин до 36 г.с. Тъкмо щях да ви питам тези дни за НМХ какво мислите, защото тук нямат план да минавам на НМХ, а само да спра аспирина... Ще говоря с лекаря в петък пак по този въпрос.
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #108 -: Януари 20, 2021, 19:09:14 pm »
То има 2 варианта като цяло. Или спираш всичко от 36гс, или  минаваш на нмх до раждането и поне 2 седмици след него, като трябва да са 6 май. Въпросът е колко често ще те гледат ако спреш всичко.
Говори с тях. Кога ти е кансултът с анестезиолог? На него трябва да кажеш, че да няма изненади. Ти упойка искаш ли?
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #109 -: Януари 20, 2021, 19:12:24 pm »
От сега мога да предрека какво ще кажат, а именно, че НМХ не ми трябва. Тук няма такива глезотии като консултации с анестезиолог. Засега съм решила, че не искам упойка, но съм с много нисък праг на болка, та ако опре ножа в кокъла може и бързо да сменя мнението  :D
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #110 -: Януари 20, 2021, 20:57:17 pm »
Раждала съм с и без упойка. Не намирам за нужно раждането без. Добър анестезиолог и добра акушерка, която те кара да се мърдаш, другото ти идва естествено. Аз имам мнооого висок праг на болка. Не е само болката. Представи си 40ч раждане с контракции на 5 мин. Като дойде моментът за напъване няма да имаш сили и въздух да си вземеш.
Перидуралните ти позволяват и да ходиш даже. Усещаш си всичко, но без силната болка.
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #111 -: Януари 20, 2021, 21:03:28 pm »
Хелиантус, дано всичко е наред и бебчо да може да си изчака термина.
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #112 -: Януари 20, 2021, 21:53:39 pm »
Много, ама много ме е страх от иглата в гръбнака, знам че е глупаво и ненужно, иначе нямам страх от игли, но...да. Ще видим, може и на място да се реши.
Дано си седи още бебока, не съм изобщо психически готова още за раждането, но в крайна сметка както е най- добре. Този сърбеж ще ме съсипе....ужасен е  :(
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #113 -: Януари 20, 2021, 21:58:30 pm »
Дано антихистаминът помогне малко.

Ако искаш ми вярвай, но и мен ме беше страх от това. Преди да дойде анестезиологът бях на косъм да се откажа. Като обезболи първо ми беше толкова гадно, че щях да раждам без упойка. Човекът за 1 мин направи всичко. Аз послушно изпълнявах, че и преди да каже се намествах и беше чудесно. Ако пак раждам, без упойка не бих. 
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #114 -: Януари 20, 2021, 21:58:50 pm »
Няма нищо страшно. Болка не се усеща никаква от поставянето, само натиск. Като махат след това катетъра, също не боли.
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #115 -: Януари 21, 2021, 08:51:23 am »
Момичетя, това е ужасно изтезание.  Вече нямам съмнение в диагнозата, думата сърбеж  има съвсем ново значение за мен, не съм спала цяла нощ, ама съвсем, а предната нощ спах 1 час, много съм разстроена. Това със сигурност не мога да го търпя до понеделник, направо не знам какво да правя. За бебето също се притеснявам много, не  знам той колко се трови 😭 Ще звъня в болницата да им давам нещо зор.
« Последна редакция: Януари 21, 2021, 10:19:03 am от HELIANTHUS »
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #116 -: Януари 21, 2021, 09:30:37 am »
Хелиантус, потърсих из форумите какво са писали жените. Изглежда в България изобщо не са им обърнали внимание дори. Едната отишла с кръвни изследвания и докторът й казал, че бременност всичко е извън норма. Но всички са си родили здрави дечица. Добре е бебчето.
Явно и в Англия не го намират за толкова страшно и неотложно състоянието щом 5 дена едно изследване ще правят.
Дано успееш да потраеш още 10на дена до 36 седмица поне.
Аз и да не са излезнали изследванията пак бих отишла в болницата днес. Обясняваш как се дръгнеш по цяла нощ, може по-сериозно да погледнат на нещата
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #117 -: Януари 21, 2021, 10:01:21 am »
Здравейте,
Идвам с един необичаен въпрос, предварително се извинявам, ако не съм избрала подходящата тема.
Бременна съм в 15 седмица. Предишните няколко дни бях настинала и с повишена температура - базална до 38, телесна до 37.5. настинката мина без лекарства, само с лимони и чай, не съм взимала никакви температуропонижаващи лекарства.

През първите седмици след положителния тест съм мерила базална спорадично, държеше се между 37,1 и 37.3. после спрях, днес сутринта измерих, за да видя как стои, и за мой ужас се оказа, че е толкова ниска - 36.9.
Планираният ми преглед по ЖК е след две седмици, а не съм сигурна дали състоянието ми не изисква спешни мерки. Въобще правилата за графика на базална температура меродавни ли са след първи триместър, в интернет не намирам информация, възможно ли е това понижение да е естествено свързано с някакво колебание след настинката ми, пак казвам, че не съм взимала абсолютно никакви лекарства, освен лимони и чай с мед. Нямам спазми, зацапвания, за жалост ми спряха и обичайните в първи триместър неразположения като гадене и повръщане, така че и по тях не мога да се ориентирам поне малко, че всичко е наред!

Благодаря за отговора! Поздрави и успешно бременеене!
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #118 -: Януари 21, 2021, 10:06:26 am »
Първото тримесечие е висок лутеалния Прогестерон. Ембриона се храни от него. Този Прогестерон вдига температурата. След това детето започва да се храни през плацентата и има спад на Лутеален Прогестерон, както и спад на температурата. Всичко си е в реда на нормалното, няма от какво да се притесняваш.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #119 -: Януари 21, 2021, 10:11:51 am »
Хелиантус, звъни и давай зор. Днес си и на преглед, нали? Не е възможно да търпиш това с дни, да ти дадат лечение, а после ще го мислят.

Симптомите и температурата не са показатели, които да налагат спешност.