0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #600 -: Септември 19, 2020, 22:04:29 pm »
Честито бебче Лина, бързо възстановяване!





Re: Тема на бременните 104
« Отговор #601 -: Септември 19, 2020, 22:18:31 pm »
Робин, добре дошла в темата! Лека бременност и до термин! 😊
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #602 -: Септември 19, 2020, 22:35:57 pm »
Лина, ще ме разревеш, бе човек. Честита така чакана радост. Много хубаво име. Нека да ви е здрав, Дани. Пу-пу, много се радвам за вас. Да не забравиш да сложиш коланчето под възглавницата/дюшека му, за да го пази Господ. Айде да се маха този коронавирус, та да направим една среща в София, въпреки че с този темп, дотогава и аз ще дойда с близнаци на срещата.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #603 -: Септември 20, 2020, 08:15:53 am »
Робин, добре дошла и до финал 🤰
Тери, ако това е условието ще търпя, но и ти не се бави с близнаците ♥️♥️♥️

Re: Тема на бременните 104
« Отговор #604 -: Септември 20, 2020, 13:03:08 pm »
Лина, благословен Даниел! Поздравления, мамче! Всичко си струва! Бързо и леко възстановяване! Прегръщам ви и двамата!
 :bighug:
Робин, благодаря и добре дошла! Леко бременеене и пухкав щастлив финал!
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #605 -: Септември 21, 2020, 08:33:11 am »
Момичета, благодаря от все сърце за пожеланията. С широка усмивка мога да кажа ‘Тъпкано да ви се връща!!!’ Тери, говорих с отеца- коланчето ми е под възглавницата и когато се приберем у дома, ще го сложа под неговия дюшек пък когато можем ще идем в църквата да го изгорят в огъня. Моя позната е бременна с близнаци, твой калибър- страшна пушка е, пожелавам ти такава бременност и да дойдете да се видим!
След реанимацив всеки ден си е при мен, общо взето съм изцедено лимонче но пък никога не съм била по-усмихната от сега! Махнаха ми венозния антибиотик, останах на хапче. Трябва поне един микомакс да си купя че като нищо ще гъбясам:( почнах метформер ( или нещо подобно) за дъвчене да приемам, че ми било малко желязото въпреки че 106 май не е толкова малко. В стаята ми е малка квартира. Ако можеше Лори да е тук нямаше да излизам- чистят ми, готвят ми а аз обгрижвам Даниел- абе идилия!
Добре дошла на Робин в темичката, аз завърших петъка след като Кукапетал я откри понеделника :) Робин, леко бременеене и пухкав финал да гушкаш!
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #606 -: Септември 21, 2020, 10:57:20 am »
Как сте, момичета? Мен напоследък все ми се спи. Все едно съм в първи триместър отново. А и бебката все по-малко и трудно шава вътре. Мечтая за наспиване, но нещо не става. Нощем спя по 8-9 часа и се будя само за тоалетна. Но след като стана сутрин и си изпия кафето до 2 часа пак ми се спи и едва гледам 🤣. Как ще я карам така? Понякога дремвам през деня също, но проблемът е ежедневен. Мисля си, че организмът ми усеща какво ме чака и гледа да си отспи в запас отсега 🤣🤣🤣
Лина, радвам се, че писа и се чувстваш добре. Скоро ще сте у дома, нали? Завиждам ти вече и нямам търпение да мина в следващото ниво и аз, но имам още 31 дни до термин. Тъкмо да се наспя.

Re: Тема на бременните 104
« Отговор #607 -: Септември 21, 2020, 12:43:00 pm »
Лято, аз съм втори триместър, ама това със спането не ми минава  :D Сутринта към 5 се събудих до тоалетна и не можах да заспя до към 6, защото бях гладна  :D, добре че хладилника е на друг етаж, после съм заспала и като отворих очи беше 10, изкарах си акъла, как може да спя непробудно до 10, нито съм чула мъжът ми като е ставал и се е оправял за работа, нито нищо  :oops:

Лина, кога ще ви изписват? Все така усмихната и щастлива да си!
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #608 -: Септември 21, 2020, 12:49:35 pm »
Леле, Хелиантус, до 10 не съм спала от тийн годините си. Щом светне слънце и скачам. Четох, че в 3 триместър можело да е от притискане на вена кана, а това не е ок и за бебето. Дали може действително да имам проблем? Също често ми изтръпват долните крайници и имам иглички.

Re: Тема на бременните 104
« Отговор #609 -: Септември 21, 2020, 12:54:34 pm »
Аз предвидливо съм си сложила blackout завеси и никакво слънце не ми свети 😁, но 10 си е вече прекалено.

От приятелки знам, че накрая и те са спали доста и са били по- уморени, мисля че е нормално. А вената се притиска, ако спиш по гръб. 
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #610 -: Септември 21, 2020, 13:02:08 pm »
Лято, виж си кръвното. Аз имам иглички по крайниците и съм като парцал като ми падне кръвното. Ти си бременна и болежките може да са от съвсем различно естество, но все пак  не пречи да го измериш.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #611 -: Септември 21, 2020, 13:53:49 pm »
Тери, страдам с тия иглички при неудобни пози най-често (на работа или у дома на кухненската маса) и имам почти всеки ден. А кръвното нали редовно го мерят в болницата и все е ОК, сега на тоновете го мерят също всеки път. Но едва сега се замислих дали няма връзка с това дето четох за събливостта и вената.
Хелиантус, това се мъчих и аз да си спомня, но нямам спомен така да ми се е спяло преди изобщо. Може би наистина се уморявам повече от ангажименти, че все поемам нещо да свърша "преди да родя". Ремонти, работа, пазар, бебе, 1 клас - всичко си иска от времето ми и не остава никакво за лежане и почивка. Иначе по гръб не лягам за повече от 4-5 минути вечер, само на една страна, но редувам страните и насън. Факт е, че в края е най-тежко просто и си е уморително, но да мине това състезание в събота и ще си отспя вече. Май след него и лекарствата ще спирам, че и без това имам от всичко за около десетина дена - магнезия, витамините, но шпа. Желязото не искам да спирам до последно, но ще видим какво ще кажат. То аз съм на лекар чааааак на 06.10, а преди това тонове имам редовно, но там никой не може да каже.

*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #612 -: Септември 22, 2020, 14:37:47 pm »
Похвалете се с нещо, оплачете се....
Аз днес бях на тонове и доплер. Тоновете ги повтарях, че първия път тичах до болницата и бяха малко кофти, но и двата пъти без контракции. Вторите тонове също бяха супер и окончателно мога да пътувам в петък. На доплеровото изследване също разрешиха да пътувам и сега съм спокойна. Сърчицето все още има малък дефект, но не е притеснителен. Притеснително е, че кз е в норма, но бебето все още е с доста по-голяма коремна обиколка, а и на грамаж го мерят над 3 кг отсега. Лекарката 6якаш е убедена, че ще има рязане, а аз категорично не искам. Но това ще го обсъдим на жк следващия път. 6амо да се стане като с Кукапетъл, че на нея нали предлагаха предизвикване на раждане в 38 седмица заради голямо бебе, а то си излезе нормално и без да предизвикват нещо. Според лекарката от фм ако сега е 3 кг след месец ще е към 4 и може да настояват...ще видим на другия преглед де.

*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #613 -: Септември 22, 2020, 15:57:43 pm »
В стаята с мен се роди нормално, прекрасно момиченце 4300.Майката беше съвсем нормално момиче.Разкъсвания имаше в рамките на нормалното.Та ако всичко е нормално не виждам защо настояват за секцио.

*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #614 -: Септември 22, 2020, 17:31:55 pm »
В групата на Сими и сега на Борис има голяма разлика. За няма 2г са започнали ужасно много да навиват за секцио. И преди не беше малко, но сега пък е ужас. Направо се изумих. Другото, което ми направи впечатление е, че и бързо преминават към секцио. А това с плашенето за голямо бебе ме убива. В началото на 9м е нормално да е 3 кг бебето. Не е страшно. Борис го очакваха да мине 4кг. Не мина, но и никой не ми е говорил за секцио.
Имайте си едно на ум и за индукциите и за секциото заради "голямо" бебе.
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #615 -: Септември 22, 2020, 17:40:53 pm »
Да, нещо страшно е с това секцио в България. Участвам във ФБ в една група очакващи бебета през Февруари...на една девойка от 17 седмица и казаха, че ще е със секцио заради бактериална инфекция, не стана ясно каква бактерия, ама не е ли някак рано да решават... На позната преди месец и направиха секцио, въпреки че тя много не искаше, защото водите й изтекли преди няма 3 часа и нищо не ставало.
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #616 -: Септември 22, 2020, 19:40:24 pm »
Стафилокок б е само годен, но не е проблем.
Моите изтекоха в 21ч и родих в 13ч. Пих еднократно АБ. Това беше.
То и другата крайност не е ок. Нормално на всяка цена, но в България около 50% е секциото. Мисля, че само Кипър и Румъния са по-зле.
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #617 -: Септември 22, 2020, 20:25:26 pm »
То от жк са съгласни с мен, но от фм ме плашат. А то от феталната ако кажат, че има проблем и секциото не ми се разминава. Обяснението е голямо бебе, но и по-голям корем от главата, което може да доведе до луксация на рамо при нормално раждане.

*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #618 -: Септември 22, 2020, 22:42:25 pm »
На мен любимите ми причини за секцио са голямо бебе и големи диоптри.

Аз вчера бях на хематолог, а днес на преглед.
Хематолога изобщо не остана доволен, че от толкова време съм с кървене. Направи ми схема за Клексана с надеждата да спре кървенето. 2 дни без, 7 дни с 0.6 и после 0.8 ако е спряло кървенето. Ако не е, консултация с гинеколог и той да решава какво да прави.
Аспирин няма да пия изобщо, което е направо страхотна новина.

Прегледа при гинеколога също мина супер. Бебето отговаря на 9+0 и е с прекрасен сърдечен ритъм. Виждат се вече главичка, ръце и крачета. Ииииииии... хематома го няма! Аз го карах да го търси 3 пъти, защото не можах да повярвам, че е изчезнал за 10 дни. Има едно малко остатъче от 3-4 мм, но той каза че това не се брои. Каза че на другият преглед при него ще ми даде направлението за ФМ.
Аз другата седмица най-накрая съм при моят доктор. Ма май няма да се мъча повече с часовете при него, ами направо ще се прехвърля при този, който бях днес. Доволна съм от работата и отношението му.
Май ще ме пращат и на ендокринолог за ниско ТСХ.

Ай стига толкова съм се хвалила.

26.09.2019
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #619 -: Септември 22, 2020, 22:46:42 pm »
Яничка, страхотни новини! Много се радвам! Все така добре да си расте детето ❤