0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #80 -: Юли 22, 2020, 13:09:19 pm »
Супер новини, Круела. Стискаме палци! Бебето не помня как вървеше точно по седмици ли отговаряше или по-напред ти вървеше на прегледите? Относно обиколниците, на дървеното легло имаше Лори, но тя много си вреше ръцете, удряше се и беше ужас. Сега ще съм с кошара и няма да ги мисля тез обиколници. Да ви се оплача, минах го това натоварване, като на мен внаги инсулина ми е бил проблема, не глюкозата толкова и не са ми пуснали инсулин. Ей, че се нервирах. Оставам си на диетата, бебо върви 2 седмици напред и според доктора едва ли ще се дочака термина.
Глюкоза 0мин ми е 3,98 mmol//60мин-7,12mmol//120 мин 5,40
Май се разминах с ГД. Слънце, кой бебефон си взела? Дай акъл.
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #81 -: Юли 22, 2020, 13:26:12 pm »
Лина, супер си. Инсулин не ти трябва да се изследва. Пази умерена диета и това е.

Круела, наближава. 4-5 дена преди да родя започна да ми пада тапата на мен. С Борис не е падала.

Лято, далеч си още. Вземи си Гавискон, на мен много ми помагаше. Упса  също имаше едни сашета, но не си спомням кой бяха.
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #82 -: Юли 22, 2020, 14:05:46 pm »
Лина, супер за резултатите от обременяването. Каква диета спазваш? Аз също вървя 2 седмици напред.
Нищо не разбирам от тези помпи за кърма, има ръчни и т.н., от сега ли да си купя или да видя дали ще мога да кърмя, ох, тъмна Индия са ми бебешките неща, толкова години като не ставаше и не съм питала приятелките си по тези въпроси нищо, вече са с големи деца. Не искам да купувам много неща, а ако се наложи и затова ви разпитвам само вас тук.
Круела, страхотни новини! Наближава!  :bori_002:
« Последна редакция: Юли 22, 2020, 14:07:41 pm от Kukapetal »
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #83 -: Юли 22, 2020, 15:10:57 pm »
Павла, благодаря. Избягвам лекарства, но тоя път май наистина ще взема нещо за всеки случай. Круела, супер новина. Моята тапа падна няколко часа преди раждането, но бях вече с контракции и всъщност тя остана в ръцете на доктора докато проверяваше с какво разкритие съм и дали да ме приема.
Кукапетъл, помпата за кърма е много труден казус. Аз взех от приятелка сега. И миналия път взех пак от приятелка. Идвата пъти ми дадоха без да съм искала де, но поне спестих доста пари. Сега не знам как ще е, но миналия път така и не се справих с това помпане и изобщо спрях да се занимавам. Проблем ми беше, че влизаше кърма под уплътнението на помпата и вакуумът се губеше след няколко изпомпвания. Опитах цедене на ръка, но беше ужасно болезнено. Така или иначе кърмих един велик месец и едната ми гърда отказа. Сега са ми дали същата попа - ръчна на авент, но и шишетата са ми същите и помпата им пасва идеално. Все пак подозирам, че ползвана помпа ще даде същия "дефект", но поне за родилното ще свърши работа и ще знам дали да купувам след това. Моят съвет е ако можеш да вземеш втора ръка за първите опити и ако смяташ, че ще ти върши работа тогава да вземеш твоя си, нова и не амортизирана. А можеш да опиташ и първите дни в родилното да цедиш на ръка. 3 дни не мисля, че ще е драма ако си без помпа там докато разбереш дали ще се получи или не с кърменето. Така или иначе кърмата не идва в първите часове от раждането, а до няколко дни. Аз бях 5 дни в отделение и имах кърма на 2 ден след раждането, а на 3 ден им се молех да ми дадат бебето поне да суче, за да ми облекчи болката. В тази връзка помпа може и да ти се донесе по-късно, но поне си избери модел и дай акъл ако се наложи какво да ти купят. Аз бих комбинирала марката на помпата с тази на шишетата.

*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #84 -: Юли 22, 2020, 15:37:18 pm »
Кукапетал, помпи продават почти на всяка крачка. Ако ти потрябва - ще ти вземат.
Аз лично все още не мога да схвана защо жените в България се цедят след всяко хранене и така масово се купуват помпи. Кърмата се произвежда според търсенето и ако има такава, то не трябва допълнително цедене. Препоръчвам книгата на Хедра - Всичко за кърменето. Страхотна е!

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #85 -: Юли 22, 2020, 16:20:19 pm »
Яничка, замразяват кърма. Понякога се налага майката да излезе за няколко часа и гледат да има какво да яде малкото. А иначе и в болниците искат дори да си носиш, а акушерките съветват също да има цедене задължително.

Re: Тема на бременните 104
« Отговор #86 -: Юли 22, 2020, 23:32:34 pm »
Лято и Яничка, благодаря за отговорите за помпата!
Имам от известно време проблем с ушите, все едно ми заглъхват, като при летене със самолет, но за кратко. Кръвното ми е ниско. Незнам какво е това нещо, но е много неприятно. А от два дена периодично ме свива стомаха високо над пъпа, като при колит. В понеделник ще съм на ФМ, ще питам. Дано няма проблем до тогава.
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #87 -: Юли 23, 2020, 09:32:47 am »
Привет, привет. Аз вчера си монтирах двата рафта от миналата седмица и съм доволна. Мъжът ми не знаеше какви планове имам, но и той одобри. И сега съм пълна с енергия за нов ремонт - коридор с пвц ламперия. Не знам какво ми става тая бременност, но съвсем сериозно губя ум. След детската и рафтовете съм закупила и 2 радиатора да подменям, но мир и спокойствие не намирам и само глася нещо. Ако е от въпросното гнездене, то явно до края ще имам сериозно главоболие :D При предната бременност само размествах мебели, но тоя път е кошмарно. Хем осъзнавам, че съм бременна и не бива да върша толкоз тежки неща сама, хем ме човърка и ще ме побърка. Пробвах със смяна на прическата, но не минава пустото желание за промяна и това е.
Круела, какво стана вчера?

Re: Тема на бременните 104
« Отговор #88 -: Юли 23, 2020, 10:43:34 am »
И вчера и днес никакви контракции на тоновете ... вече ми е много нервно и се моля по бързо да идва понеделник и да влизам в болницата.
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #89 -: Юли 23, 2020, 10:56:17 am »
Ще се случи и това, но наистина вероятно е доста неприятно усещането. Дано малкия човек се реши доброволно да излезе преди понеделник. Иначе каквото и да ти кажа няма да те успокоя. То 9 месеца чакане не са малко, че сега и бонус още няколко дни ти се отпускат. Все пак с всеки изминал час срещата ви наближава. Факт е, че децата ни учат на търпение още с появата на положителен тест и нямаме избор освен да поемем дълбоко дъх и да се усмихнем. Мисля те де, но сигурно и аз те напрягам като час по час те питам за развитие.

*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #90 -: Юли 23, 2020, 11:34:52 am »
Аз си имах помпа и много съм й благодарна,гърдите ми на петия ден бяха на бучки с горещи компреси и помпа за два дни ги оправих.
Круела,дано родиш до понеделник.Преносването е най-изнервящо ,поне за мен беше де.
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #91 -: Юли 23, 2020, 12:16:18 pm »
Да, наистина преносването е най тегаво. Аз с моите 11 дни се побърках. И като нямах ни разкритие, ни контракции ми беше още по тежко. Ама мина и замина.
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #92 -: Юли 23, 2020, 14:05:59 pm »
Момичета, понеже онзи ден говорихте за легла и т.н., а аз днес ровя за чувалче за Димана, та се сетих да ви пусна линк. Фирмата е българска и работи с кауза. По време на карантината бяха спрели да шият чувалчета и започнаха да шият маски, които даряваха. Отделно даряват чувалчета на болници за новородените. Всичко е написано на сайта им.
https://angelbaby.eu/

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #93 -: Юли 23, 2020, 14:27:07 pm »
Да, ок са резултатите, мерси, че писа Павла. Кукапетал, ами ограничила съм въглехидратите до 1-2 пъти седмично и то никога вечер. Ям главно месо и зеленчуци + плодове(като не докосвам банани и по-сладките плодове като цяло). Има вечери,  в които пропускам вечерята- просто не ми се яде или ям по един домат, някви такива. Помпите на Медела, според мен са най-добри (автоматичните) , ръчната не си е работа. Иначе, Авент , в момента са на 25% намаление, можеш да си вземеш ако си решила тях да ползваш. Яничка, благодаря за линка, доста добра инициатива за подпомагане на преждевременно родени бебета. Круела, скоро ще е щом е паднала тапата.
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #94 -: Юли 23, 2020, 21:50:19 pm »
Лина, сигурно си свикнала и не ти е проблем без въглехидрати и сладки плодове, на мен ще ми е трудно, но когато се налага правиш необходимото. Аз умирам за диня, но забелязах, че много ми издува корема и после не ми е комфортно. Опитвам се да не ям прекалено често.
За помпата ще видя, много са скъпи автоматичните.
Яничка, благодаря за линка.
« Последна редакция: Юли 23, 2020, 21:54:16 pm от Kukapetal »
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #95 -: Юли 23, 2020, 23:18:38 pm »
https://www.hippoland.net/canpol-elektricheska-pompa-za-k-rma-easy-start-12-20т
Такава е моята,много е добра.Аз я купих на акция и беше намалена с 30. процента.
В *И за мама,* ги намалят често с Медела.
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #96 -: Юли 24, 2020, 19:42:34 pm »
Слънце, не е активен линка, ще ги следя за отстъпки. Благодаря! 😘
Хемоглобинът ми е 117  от 10.07. и АГ предложи да почна тотема ампули. Мисля утре да пусна желязо и да преценя, че сега не ми се вие свят вече. Ям си месо и цвекло. Знам, че дразни стомаха и затова не ми се иска да го почвам.
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #97 -: Юли 24, 2020, 19:56:06 pm »
Кукапетъл, аз пия желязо вече доста време, но моят хемоглобин продължава да пада. Това е но мялно при бременност, но ако имаш проблеми все още с изхождането може да почакаш още малко. За щастие на мен не ми се отрази на това, но и не ми вдига хемоглобина. И на мен не ми е зле, но за самото раждане е хубаво да е в норма или максимално близо до нея.
Аз пак чакам Круела да се включи 🤗😊
От днес съм в 3 триместър, 1 ден от 7 месец и... Качвам кг сякаш са си били винаги мои. Дотук днес хапвах 4 пъти, за 2 дни 500гр отгоре. Тежко ще е...

*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #98 -: Юли 24, 2020, 20:28:57 pm »
Кукапетъл,виж ел.помпа Канпол.
Такава ми е.
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #99 -: Юли 24, 2020, 22:02:48 pm »
Кукапетал, имам останали 4 ампули тотема, ако ги започнеш,мога да ти ги пратя.