0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #120 -: Юли 26, 2020, 18:14:31 pm »
Добре сме, като изключим коликите, които започнаха от 3-4 дни вече. Иначе бебка добре наддава и сме само на кърма. Биба за сега не давам, пробвах вчера заради коликите, но я плюе, не се лъже  :lol:





Re: Тема на бременните 104
« Отговор #121 -: Юли 26, 2020, 21:07:01 pm »
Радвам се, че сте добре!  :sunshine: Дано леко преминете и коликите.
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #122 -: Юли 26, 2020, 23:39:01 pm »
Вистал, много благодаря, че се включи! Полезна информация ми даде. Ще си взема тотема утре, дано има ефект. Имаше някаква връзка между желязото и млечните, да не се пият по едно и също време.
Слънчицето, благодаря, ще видя и там. 😊
Хелиантусче, ако вдигнеш хемоглобина и ти, дали няма да ти е по-добре. Прочетох по темата и си има значение да ти е по-висок. С храна най-добре, ама в последните месеци не успях аз.

Да, хубаво е да има отстояние между приема на желязо и млечни продукти поне два часа.
Също така, не знам дали си пила Тотема до сега или не, обаче е ужасно гадна на вкус, та можеш да си я сипваш във фреш от портокал дозата, хем по-лесно ще ти е да я гаврътнеш, хем вит Ц във фреша спомага за по-доброто усвояване на желязото.
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #123 -: Юли 27, 2020, 00:05:00 am »
Вистал, не съм пила досега. Обаче в някакъв коментар бях прочела, че е гадно сладка и предлагат с малко количество изцеден лимон да се изпие. Така и пробвах днес, много добре стана. 😊 За млечните също внимавам. Благодаря! ❤️
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #124 -: Юли 27, 2020, 06:54:59 am »
Добро утро. Днес е денят на Круела, нали така? 🤞 🤞🤞
Аз хич не внимавам с желязото и млечните, а уж го зном това. Но се случва да вечерям таратор и после няма как-пия си и желязото.
Румито, радвам се, че сте добре. Ако пишеш в другата тема бих се поинтересувала да прочета какво даваш за коликите и дали има ефект. Те май ми бяха най-кошмари преди и сега за тях се чудя и страхувам.
Кукапетъл, ти откога почваш тоновете?
Аз другата седмица вече ще пускам ОГТТ, пср за хепатит и последната фм. Ще е натоварено май, но стига всичко да е наред.

*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #125 -: Юли 27, 2020, 06:56:21 am »
Руми, радвам се, че сте добре и се кърмите <3 Какво ще давате  против колики?
Круела, стискам палци днес да мине по най-добрият начин за теб и бебенце :sunshine: А , Лято , добро утро! :) Ами допълнителните изледвания, ако можеш ги направи в лабораторията, която ще правиш натоварването, да си спестиш боцкания. Хелиантус, как я караш?
« Последна редакция: Юли 27, 2020, 07:01:02 am от Lina88 »
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #126 -: Юли 27, 2020, 08:11:51 am »
Лина, аз нали вече исках съвет за PCR теста. Нямам много избор и по-скоро мога ОГТТ да направя там където ще е теста за хепатит. Макар, че предпочитам да е в Надежда, за да не мъкна хартии с мен, а да се вижда през тяхната система. Някак ще наглася нещата да са през няколко дни поне, че аз вени нямам и като цяло трудно ми се взима кръв дори еднократно.
Хелиантус, днес е срещата с акушерката, нали така беше. Аз съм доста несигурна в спомените си :) Знам само, че след Круела ще ражда Кукапетъл, след това Лина и едва тогава ще дойде моят ред. Нетърпеливо ми е май, а и доста скучно. Искам да обновя коридора. Той е много тесен и малък, а аз се чудя на този етап как бих събирала бебешката количка там. Има идея как да стане, а коридора има нужда от ремонт - стените са се надули и напукали и мазилката може всеки миг да почне да пада. Тоест ремонтът е нужен и ако успея да го направя септември ще е от полза. Сега е на латекс, но много се цапа и съм си харесала пвц плоскости, а мъжът ми е против. Аз пък все още се чудя толкова ли е спешно наистина или от скука преди раждането се чудя каква дивотия още да сътворя. Донякъде това желание за промяна на дома го отдавам на гнезденето. Факт е, че откак сме се нанесли не харесвам това място и все му намирам недостатъци, но 3 години не пипах нищо, а сега изведнъж искам преди бебето да пооправя разни неща, че след раждането му няма да е удачно коридорът седмица да е непроходим от ремонтни дейности. Работата е там, че не съм сигурна дали това не се дължи наистина само на гнезденето или реално искам точно това. Мисля си, че времето е или сега, или след поне 2 години, но не съм сигурна в себе си. Тия пукнатини си ги има откак сме тук - 3 години вече. А жилището е след "основен ремонт", но е правен без мое участие и никой не е гледал за изпълнението. Освен стените в коридора има окачен таван в банята, на който панелите са пожълтели от влагата, а фугите на всички плочки са изпопадали. Праговете никъде не бяха закрепени и изобщо майсторите си бяха оставили ръцете, а мъжът ми е убеден, че след толкова скорошен оснвен ремонт няма какво да се прави и не поема инициатива. Аз искам от години промяна, но понеже тихо си търпя неудобството и сега се чудя тоя ентусиазъм рационален ли е? А ако имах какво да правя хич нямаше да се оглеждам толкова май.

Re: Тема на бременните 104
« Отговор #127 -: Юли 27, 2020, 08:21:23 am »
Лято, преди 2 седмици ги почнах тоновете, днес пак съм.
Круела, леко, бързо и спокойно да мине всичко! Прегръдки! 🍀🍀🍀
Нелита мисля, че беше след Круела, но тя рядко пише, успех и на нея и леко раждане! 😊
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #128 -: Юли 27, 2020, 08:46:43 am »
Круела, успех 🤞 :goodluck:
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #129 -: Юли 27, 2020, 09:17:35 am »
Да, аз Нелита май доста време не съм засичала тук, но я помня.

Re: Тема на бременните 104
« Отговор #130 -: Юли 27, 2020, 10:25:51 am »
Круела, чакам да се похвалиш с пухкавия бебок. Леко и бързо да мине всичко!

Аз съм по-добре определено, даже и не повръщам всеки ден, а когато се случва е макс 3 пъти, гади ми се, но и това последните дни не е чак постоянно и като че имам малко повече енергия и някакъв апетит. Още ме отвращава всякаква храна, но огладнявам  :D
Сега, разбира се, се чудя пък нормално ли е да съм по- добре... Искам ехограф всеки ден 😁

Яничка,  ти ме съсипа сега пък с това ОГГТ, мислех си че правят стандартно, понеже на една приятелка с абсолютно безпроблемна бремнност и правиха, но явно е имало някаква причина. Надявам се да ми направят, все пак имам ИР. Мисля, че миналият път бяха казали, че ще ми правят, защото баба ми имаше диабет.

Днес е разговора с акушерката да видим какво ще каже.
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #131 -: Юли 27, 2020, 10:32:35 am »
Круела, успех. Да се преместиш в другата тема благополучно. Стискаме ви палци  на теб и на бебока.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #132 -: Юли 27, 2020, 10:51:24 am »
Здравейте дами :)
Кулапетъл при от приема на тотема почти нямаше ефект и ми изписаха сорбифер. Отделно доста трудно се намира тези ампули. Та ако мога да ти дам съвет - след като изпиеш една опаковка (те бяха по 20 капсули) пусни контролно да видиш как са нещата. Или направо говори със следящата те лекарка дали можеш да ги замениш с друго за всеки случай :)
Круела стискаме палци :)
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #133 -: Юли 27, 2020, 11:42:08 am »
Слънцемое, аз съм на сорбифер от 1 месец. Тия дни сякаш хемоглобина ми е паднал още повече, последните 2-3 дни имам лек и краткотраен световъртеж. Вчера беше докато си седях, днес на път за работа. Сорбифера ми е с магнезий през ден и витамин д, който редовно забравям. Преди това бях 2 месеца на малтофер фол, но показателите вървят упорите надолу. Може на ОГТТ да поискам пак ПКК, че никак не ми е добре. А ме притеснява и, че ми се спи много. Да не би пък кръвното да е ниско, но досега беше все идеално.
Хелиантус, сетих се и за теб и срещата с акушер днес. Радвам се, че си значително по-добре. Очакват те щастливи месеци вече, с по-малко неразположения и повече радостни вълнения по пдоготовка и очакване ♥
« Последна редакция: Юли 27, 2020, 11:44:14 am от Лято »

*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #134 -: Юли 27, 2020, 13:15:38 pm »
Круела,успех!
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #135 -: Юли 27, 2020, 14:39:11 pm »
Слънцемое, благодаря, със сигурност ще пусна контрола. ❤️
Бях на тонове и ФМ, всичко е наред с бебка. Върви си голяма 2354гр. Спират ми въглехидратите  :balk_133:
Диня, праскови, банани - край.
Много смешно стана, като лекарката каза и бебка се нацупи.  :D Голяма бузана.
Круела, мислим те, момиче! ❤️❤️❤️
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #136 -: Юли 27, 2020, 15:12:05 pm »
Момичета много ви благодаря че ме мислите. Мен ме приеха в болницата,направиха ми преглед за разкритие имам си цели 3 см 😁 мериха и тонове и утре бодра,росна ме свалят долу в родилна зала да ми пускат системата. Това е от мен за сега,когато имам хубави новини ще пиша задължително !💙💙💙
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #137 -: Юли 27, 2020, 15:14:35 pm »
Круела, супер, утре ще е!  :balk_46:
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #138 -: Юли 27, 2020, 15:31:42 pm »
Хайде Круела, стискам палци и да излиза вече юнака. Всички сме в очакване и нека мине бързо, и колкото се може по леко 🤞💙
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #139 -: Юли 27, 2020, 16:09:03 pm »
Аз с диабета ядат диня. Следи си кр.зафар. много лоши тези лекари в България.