0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните 104
« Отговор #160 -: Юли 28, 2020, 21:47:44 pm »
Е най накрая 🙂 Да ви е честит Симеон, Круела. Нека да расте здрав и да бъде най щастливото дете 💙
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #161 -: Юли 28, 2020, 22:14:56 pm »
Круела, честит син! Да е здрав, щастлив и с късмет, а на вас да носи все така само усмивки и радост ❤️❤️❤️
Хелиантус, мога да погледна какво пиех аз, ако искаш? Беше като сироп, но ми действаше доста бързо,  а Б12 го вдигам много трудно. То пишеше, че е под някаква форма за по - добро усвояване.
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #162 -: Юли 28, 2020, 22:36:17 pm »
Круела, поздравления!!Да е жив и здрав Симеон , да ви радва ! На теб бързо възстановяване. Хелиантус, на спрей няма ли Б12. Аз се чудя има ли изобщо смисъл , в този етап на бремеността ОГТ?
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #163 -: Юли 28, 2020, 23:30:13 pm »
Поръчах преди малко спрей на Garden of life, бил с много добра усвояемост. Ще дойде след няколко дни. Успокоих се, но като видях 108 направо ми причерня  :D, явно съм малко по- драматично емоционална напоследък.

Мише, погледни, ако може. Да го имам предвид.
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #164 -: Юли 28, 2020, 23:53:34 pm »
Има. Винаги има. На мен ми включена инсулин и в 9м май беше. Трябва да се знае с какво си имат работа. Примерно, макар и големи бебета, често родени около термин, новородените при майки с диабет се приспособяват по-трудно, има хипогликемия и тн. Затова е важно.

Хелиантус, ти нали под езика взимаше. То май така е най-добре.
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #165 -: Юли 29, 2020, 01:15:05 am »
Да, таблетки за под езика са, сега поръчах спрей за под езика 🤷‍♀️ пък да видим. Дано само няма ужасните ванилов вкус , който има вит Д на същата фирма.
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #166 -: Юли 29, 2020, 01:35:58 am »
Момичета, аз съм малко в шок. Излезнали са ми резултатите за витамините. Вит Д ми е паднал на 28, фолата нещо не мога да обърна единиците,  но е добре, обаче което най- много ме притеснява е Б12 от 500 през Октомври е паднало на 108, а аз взимам по 1000 мг на ден. Сега ще чета защо е лошо да е ниско по време на бременност. Какво да правя, как да го вдигна?

Аз първоначално взимах таблетки под езика Б12, с течение на бременността (последната бременност) взех да не ги усвоявам вероятно достатъчно добре, падна ми на 256 и Сигридов тогава ми изписа спрея на Garden of Life, за под езика, метилкобаламин разбира се, с който до края на бременността поддържах между 500 и 600. Можеш да пробваш с него.
Д ти е много ниско...
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #167 -: Юли 29, 2020, 01:37:25 am »
Момичета, аз съм малко в шок. Излезнали са ми резултатите за витамините. Вит Д ми е паднал на 28, фолата нещо не мога да обърна единиците,  но е добре, обаче което най- много ме притеснява е Б12 от 500 през Октомври е паднало на 108, а аз взимам по 1000 мг на ден. Сега ще чета защо е лошо да е ниско по време на бременност. Какво да правя, как да го вдигна?

Аз първоначално взимах таблетки под езика Б12, с течение на бременността (последната бременност) взех да не ги усвоявам вероятно достатъчно добре, падна ми на 256 и Сигридов тогава ми изписа спрея на Garden of Life, за под езика, метилкобаламин разбира се, с който до края на бременността поддържах между 500 и 600 стойности. Можеш да пробваш с него.
Д ти е много ниско...
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #168 -: Юли 29, 2020, 07:55:31 am »
Това е, Хелиантус.
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #169 -: Юли 29, 2020, 08:20:24 am »
Честит да е Симеон! Да е здрав и много да ви радва :)
На теб, Круела - бързо възстановяване! :)


*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #170 -: Юли 29, 2020, 08:51:44 am »
Добро утро, мен ме тресат хормони вероятно и рева от ранни зори за един ремонт, на който мъжът ми не е съгласен. Имам нужда от психолог, но предпочитам да си вложа средствата в ремонта все пак. И така, продължавам със сълзите. Ако можеше поне малко винце да си сипя, ма не...
Редакция: Във връзка с ОГТТ намерих това (https://www.omed.bg/Paket-Insulinova-rezistentnost-ot-Laboratorii-Kandilarov-p5464.html). Цената е добра и важи за няколко града в страната. ОГТТ с изчислен HOMA индекс. Досега не съм се тествала никога за нещо в Кандиларов.
« Последна редакция: Юли 29, 2020, 10:25:42 am от Лято »

Re: Тема на бременните 104
« Отговор #171 -: Юли 29, 2020, 11:16:18 am »
Круела, да ви е честит Симеон, жив и здрав, щастлив и благословен!  :welcome_1: :bori_002:
Бързо възстановяване на теб! ❤️❤️❤️
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #172 -: Юли 29, 2020, 12:10:37 pm »
Честит Симеон, Круела.Да е много здрав, щастлив и борбен!

Re: Тема на бременните 104
« Отговор #173 -: Юли 29, 2020, 12:57:46 pm »
Момичета, как сте?
Аз тази сутрин голяма паника, имах една миниатюрна капка кафеникаво зацапване сутринта и откачих. Сега съм в болницата. Видяха ме, с бебето всичко е наред, още си върви с 4 дена напред, отговаря на 10 г.с и 2 дни, дебелаче. Много се бях притеснила поради предишния кофти опит.

Вистал, благодаря за включването. Точно на garden of lifeколон поръчах.
Мише благодаря, ако не става със спрея ще търся този .
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #174 -: Юли 29, 2020, 13:04:47 pm »
Още 3 седмици и ще си поемеш първа глътка въздух. На първото ритници ще е второто дълбоко вдишване за облекчение. Когато вече е в ръцете ти ще си отдъхне, за да можеш пак да задържиш. Този път всичко ще е наред!
Чудесно е, че са те приели бързо. Започвам да се впечатлявам от англетата. 
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #175 -: Юли 29, 2020, 15:01:35 pm »
Била съм в Кандиларов- ок са. Хм, Павла, а защо не пускат масово инсулина а само глюкозата?:ask:
Heliantus, ще оставаш ли? Каква терапия ти назначиха?

Какво ви е мнението за съхраняване на стволови клетки?
« Последна редакция: Юли 29, 2020, 15:07:20 pm от Lina88 »
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #176 -: Юли 29, 2020, 15:48:39 pm »
Почти същото щях да напиша като Павла. Хелиантусче, така ще е от тук нататък, та до края на света  :D с малки глътки въздух, както каза Павла (само за притеснението говоря, де).Радвам се, че бебчо е добре.
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #177 -: Юли 29, 2020, 16:46:22 pm »
Инсулинът не е важен за диабета (да де, разбрахте ме). Тип 1 също е само според захарта. Какво като има инсулин, ако той не върши работа. Ненужна информация за целта на търсенето. Не инсулинът прави бели, а високата захар и свързаните с това неща.

За стволовите клетки. Аз бях много надъхана. Лекарят ми тук ме разубеди. Естествено не му беше лесно. Имало е смисъл навремето преди да има национални и общо европейски банки. Тогава донорство вътре в семействата са били много. Дори със случаи на раждане на още едно дете, за да може да се вземат стволови клетки. Повечето заболявания, които се повлияват от стволови клетки са генетично обусловени. Тоест автотрансплантацията е малко безсмислена. Най- доброто, което може да се направи е да се дарят клетки. Тук исках да даря, но за региона имаше достатъчно и нямало смисъл.


*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #178 -: Юли 29, 2020, 17:24:27 pm »
Линс,това е моето мнение за стволовите клетки,каквото и да говорят представителите на банките.Те самите не са много убедени даже в смисъла на занятието,мен ме разубеди позната гинеколожка,тя и за собствения си внук беше против и снахата и сина си ги отказа .А тя е говорила с други лекари и т.н. и т.н и извади същите аргументи.
А на много заболявания продължават да се правят проучвания и уж след време ще е сигурно лечението.Я камилата,я камиларя,а е към 8000 лв за една тъмна Индия.
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #179 -: Юли 29, 2020, 18:31:01 pm »
Явно ще е на малки глътки от тук насетне :) Павла, направо и мен ме впечатлиха. Обадих се сутринта в 8, часът ми беше за 10 и 20, но вече като те имат в системата е друго.
Вкъщи съм си, само ме погледнаха в болницата, не видяха причина за кървене. Няма терапия съответно. Аз мисля да пропусна аспирина днес. То наистина беше много малко кафеникаво, но нали съм паника. Засега няма повече. Чудя се дали не е нещо заради прогестерона...кой знае, важното е , че бебето е добре и си расте хубаво.