0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #180 -: Юли 29, 2020, 19:42:34 pm »
Аз съм твърдо “за” съхранението на стволови клетки. Няма лекар в момента, който да е наясно какво ще може да се прави с тях след 5-10-15 години. Отделно следя случаи на използване на съхранени и съм супер щастлива, че преди 5 години се напънахме и го направихме това нещо. Истински се надявам, че никога, ама никога няма да ми се наложи да ги използвам и това ще са пари хвърлени на вятъра.
Пробите на Димана са разделени на 3 и са в 3 различни държави. Освен това са в международен регистър за донорство, ако случайно на някого му се наложи. Да сме живи и здрави, ако има още едно - процедурата ще е същата.

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #181 -: Юли 29, 2020, 20:05:18 pm »
Точно. Важно е да има в националните и в международните банки. Просто автотрансплантацията при генетични проблеми не е възможна. Това е вече доказано. Поне според това, което ми даде моят лекар. Даряването е изключително важно.
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #182 -: Юли 29, 2020, 20:29:49 pm »
Лина, най-добрата ми приятелка взима пробите и се "грижи" за стволовите клетки с един доктор в Селена cells. Ако имаш някакви въпроси, може да ме питаш, за да й ги задам на нея. Нямам търпение да дойде време да раждам здрави деца и да влезе в стаята тя, за да им вземе стволовите клетки
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #183 -: Юли 30, 2020, 08:51:59 am »
Аз също съм твърдо "за". Както е казала Яничка, никой не може да каже отсега до къде ще стигне медицината със стволови клетки. А пари се изкарват все пак. Давала съм ги за какви ли не глупости, та за това ли няма да дам. Недай си боже да стане нещо, не бих си го простила. Важното е, че няма никакъв риск за майката и бебето, тогава може би бих се замислила, но сега не.
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #184 -: Юли 30, 2020, 11:52:54 am »
Благодаря за включванията, ще попрочета още и ще видя методите за финансиране. 50 на 50 съм. Ако ги имах излишни, окото ми нямаше да тръпне да съхраня.  Павла, благодаря за разяснението за глюкоза vs инсулин. Сега чак схванах! Хелиантус как си днес? А все пак не ти ли увеличиха утрогестана?надявам се е спряло зацапването. Круела, как сте с бебо Симеон?
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #185 -: Юли 30, 2020, 12:07:30 pm »
Днес съм добре, няма повече зацапване, не знам какво беше това чудо. Не ми увеличиха дозата, но тя си ми е и висока мисля- 800 мг на ден. Интересен факт за прогестерона е, че никой не ми е казал до кога трябва да го приемам, знам че поне до 12 седмица, но после как е спира...кога, какво... Попитах акушерката, каза че който ми го е назначил е трябвало да ми каже, е да ама никой нищо не ми е казал. Акушерката ще я видя пак чак в 16 седмица, не знам...малко са зле организирани.
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #186 -: Юли 30, 2020, 12:12:04 pm »
Хелиантус,прогестерона не се спура по правило в 12 г.с.Може и да се продължи,така съм чела .
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #187 -: Юли 30, 2020, 12:29:44 pm »
Хелиантус, аз моя прогестерон го спрях преди месец по схема от лекаря. На фм, а и на жк се виждаше, че плацентата ми е ниско разположена и затова го продължи а докато не се вдигна. Ти освен при акушерка при лекар няма ли да ходиш понякога? Четох преди време, че някои жени го поставят до към 30 седмица дори, много е индивидуално.

*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #188 -: Юли 30, 2020, 12:30:08 pm »
Аз след ин витрото започнах спиране на прогестерона по схема от 12-та седмица. Винаги се спира по схема, никога рязко. Мисля че в листовката на утрогестана имаше описано.
Хелиантус, ти сега трябва да минеш първата ФМ и кръвните. Затова ти е чак в 16-та седмица акушерката. В книгата на бременните имаш описани всички прегледи и за какво са.

26.09.2019
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #189 -: Юли 30, 2020, 13:14:59 pm »
Здравейте,ние с Симеон се опознаваме. Драма ми е все още с даването на гърда,но днес взех протектори и определено засуква по добре че преди тях въобще не я искаше,зърната май са вдлъбнати. Утре ни изписват и малко ми е спечено дали ще успея да се справя,но няма майка която да не е.
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #190 -: Юли 30, 2020, 13:29:52 pm »
Ако са вдлъбнати,вземи оформител за зърна.
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #191 -: Юли 30, 2020, 13:36:00 pm »
Хелиантус, аз спрях с прогестерона и двата пъти след като на ФМ се видя, че се е оформила плацентата. Не е било по схеми, като имаш предвид, че и но инжекции бях. От веднъж  спрях.
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #192 -: Юли 30, 2020, 16:40:18 pm »
Круела, ще се опознаете, че и ще се харесате. Гаранция давам ♥ За дргото съвет не мога да дам, че ни съм го изпитвала, но за опознаването ще ти трябват няколко дни насаме с него. Бъди спокойна, щастието е в ръцете ти.

*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #193 -: Юли 30, 2020, 17:52:52 pm »
Разбирам Хелиантус. Ми аз тази бременност не помня до коя гс го слагах. Май около 14 та, че нали имах контракции , после в 17 та май пак( направо се шашкам как не помня)
Круела, радвам се че се гушите. И аз съм с вдлъбнати зърна. Едната акушерка ми каза да ги щипна да настръхнат ( тогава нямаше оформители) . По-тегаво е така определено.
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #194 -: Юли 31, 2020, 00:22:31 am »
Имам си час за ФМ, днес пристигна писмото. Ще бъде на 14.08. Много се вълнувам :). Надявам се след това да има повече яснота за прогестерона. Аз слагам по 2 глобулки дневно, единствена схема би било да ги намаля на една за известно време, но да, има време. Ще си запиша час и за пренатален тест.
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #195 -: Юли 31, 2020, 00:27:36 am »
Хелиантус, защо да намаляш прогестерона? Ай честит час :)
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #196 -: Юли 31, 2020, 00:41:35 am »
Благодаря  :D. За прогестерона имам предвид като му дойде времето.
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #197 -: Юли 31, 2020, 08:50:57 am »
Круела, драсни в темата за бебета ако имаш затруднения или за съвет и подкрепа.Там сме винаги насреща :)

*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #198 -: Юли 31, 2020, 15:36:01 pm »
Хелиантус, той стандартният час за ФМ е с оператор. Не е с лекар. Те само гледат, но не коментират много неща. Ако има нещо притеснително и т.н., ще извикат лекар, но такива неща не се очакват.
Та не разчитай там да ти кажат нещо за прогестерона.
Това разбира се, ако не ти е специален часът, че не знам при теб как точно ще процедират.
И за снимки предварително говори, още като влезеш в кабинета, че аз си останах без тях.

26.09.2019
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #199 -: Юли 31, 2020, 17:24:25 pm »
Да, в писмото ми е подробно описано всичко. Аз де факто получих две писма. В 10 часа е часа за скан,  а в 11 и 15 имам час със consultant team, което вчера реших, че ще е за кръв, но знам ли. Ще е с лекар и пише да си нося всичко лекарства, които приемам 🤷‍♀️. Снимка ако искам се заплащали 5 паунда на някаква машина, заради вируса придружител не може да има, за пола ако се види може да кажат нещо, но нямало да отделят време за това, така че да не питаш много.