0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #280 -: Август 09, 2020, 09:02:07 am »
Са, вероятно носенето на храна е вариант. Обмислям и товарна количка междувременно. Само спортната екипировка на сина тежи 2-3 кила, водата за двама ни, евентуално връхна дреха. Яйца не бива да ям, поне не бива да прекалявам с тях. Говорите за носене на храна в офис, а аз за хранене на спирката докато чакам рейс примерно. И с автомобил не се движа. Сигурно и това мога да направя, но действително не искам да си товаря чантата с още нещо, което в жегите и пълната раница ще стане на каша докато дойде време да го изям. Колегите с храната са в офиса и вероятно с автомобил, аз съм пеш, в движение и с багажа на двама души плюс шкембе за между 6 и 10 часа навън.

*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #281 -: Август 09, 2020, 10:37:28 am »
Лято, съжалявам, но пак са оправдания. Има кръчми на всеки метър. Имат обедни менюта. Има храна за вкъщи. Има 100 варианта. И по автобуси, и по разходки, и по екскурзии съм си мъкнала храна.
Не се ядосвай. Просто е леко искам да съм на режим, но нямам желание.
Пази се и си почивай.
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #282 -: Август 09, 2020, 12:54:58 pm »
Сега с, м много по-доволна. Това е от днес, но поне инсулина пада, а не се покачва на 2 час. А и глюкозата е под тази гранична стойност.
За мен от самото начало предните резултати нямаше как да са верни. Дали аз не съм спазил всичко или има лабораторна грешка е без значение, но поне ще си спестя неправилно лечение. От такова вече си патих веднъж и не желая да го повтарям. Все пак последна дума ще има и докторът другата седмица, определено ще махна газираните и многото захарни, но мисля че ще се размина с медикаментите и строгата диета, от която упорито бягам.

Re: Тема на бременните 104
« Отговор #283 -: Август 10, 2020, 00:20:10 am »
Момичета, някой имал ли е подуване, като ухапано от комар по корема от клексана. Сърби ме много, след което минава и на следващия ден няма нищо. Така ми излизат от доста време и спират. Тази вечер реших да прочета в нета и намерих, че може да съм се пренаситила и да пусна чернодробните. Ще мога чак след седмица. Дано не е опасно за бебка.
Възможно ли е от желязото да ми се променя цвета на урината, една тъмна такава?
« Последна редакция: Август 10, 2020, 00:56:53 am от Kukapetal »
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #284 -: Август 10, 2020, 08:07:45 am »
Кукапетал, на мен винаги ми става така от Клексан или Фраксипарин. От Фраксипарин се подуват повече, а от Клексан така ми пари все едно ми изгаря кожата. И това винаги е от първата инжекция.
Лято, не знам как стоят нещата при бременност, НО имаш проблем с Инсулина. На втория час трябва да ти е под 20, а твоят е над 80.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #285 -: Август 10, 2020, 09:00:55 am »
Тери, от фраксипарина направих алергия, сериозни подувания и сърбеж, еозинофилите в кръвта бяха много над нормата и проф. Паскалева ми го смени с клексан. Около месец и половина клексана яко ме гореше при инжектиране, стисках зъби и търпях, почнах много бавно да поставям лекарството и дали свикна организма, горенето спря. Кожата пък видимо се успокои още след първите инжекции и ПКК беше наред. От юни периодично на няколко седмици, имам като ухапано от комар, сърби силно час и после се пребира все едно няма нищо. По-различно е от фраксито. Четох при някои момичета, че след раждането пак излизат такива пъпки. Лошото е, че нямам ходене при Паскалева. Няма за кога да сменям клексана, имало и трети препарат, още по - пречистен.
« Последна редакция: Август 10, 2020, 09:04:24 am от Kukapetal »
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #286 -: Август 10, 2020, 10:37:21 am »
Kukapetal на мен ми де случи веднъж след като родих,даже се стреснах защото кърми малкия и мислех че паяк ни е налазил и изчистих навсякъде основно. На следващия ден нямах и помен от браздата и го отдадох на клексана.
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #287 -: Август 10, 2020, 10:45:40 am »
Това на корема ли ви се случва, че и аз сега като слагах Клексан имах пъпки на рамото и врата, силно ме сърбеше от тях и реших, че ме е ял някой паяк през нощта, което по принцип не ми се е случвало от години.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #288 -: Август 10, 2020, 11:49:56 am »
Тери там където е сложен клексана на мен ми се получи.
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #289 -: Август 10, 2020, 12:30:56 pm »
Круела, точно така и аз помислих първо, че е от ухапване, понеже ми се подува, като възпалена пъпка след ухапване. После почна да се повтаря, но чак вчера прочетох, че може да е натоварен черния дроб, затова се притесних, но другия понеделник ще пусна Асат и Алат да видя, че при мен си има проблеми там и внимавам.
Тери, на корема отстрани ми излизат, но не където поставям инжекциите, сега в паласките ги бия. Днес отново няма нищо, все едно не е било подуто.
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #290 -: Август 10, 2020, 16:21:55 pm »
Кукапетъл, клексан и фраксипарин не съм слагала, но еднократно ми се появиха ситни пъпчици и на ме по корема. Отдадох го на жегите, че тогава точно беше много горещо, а тия бременни клинове покриват целия корем и спарват още повече.
Вчера мъжът ми ходи до тавана и... ми всички кашони с дрешки са били наводнени от дъждовете и сега всичко е мухлясало. Нямам избор, почвам с прането. А не съм готова с мястото за подреждане, но... нещо ще измисля. Купих си днес 2 нови коша за пране и 2 сушилки дето се закачат за тераса или радиатор, че не всичко ще е ок за сушилнята и малко по малко почвам. Но ще се перат и дреги за по-големи деца, че всичко е ад. Дано спася повечето неща :(

*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #291 -: Август 10, 2020, 16:55:45 pm »
Лято,аз имах така мухлясали дрехи като живеех на квартира,в един шкаф бяха зимни дрехи и като отворих лошо ми стана.Не беше много мухлясало,ама имаше.Два пъти ги завъртях пералнята и се изпраха и не миришеха .
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #292 -: Август 10, 2020, 17:00:09 pm »
Дано да стане, че инак и това ще трябва тепърва да купувам.

*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #293 -: Август 10, 2020, 18:31:18 pm »
Мен по едно време ми излизаха такива, Кукапетал, но почнах да слагам компрес от риванол + спирт и минават. Все пак си пусни изследванията.
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #294 -: Август 12, 2020, 10:42:58 am »
Бях на преглед вчера. Върви си младежа две седмици напред, 2395, но не се е обърнал. Стигнахме до компромис със аспирина, в момента съм 33 гс завършени. Аг иска от 150 мг аспирин  , да мина на 75 до 36 гс. Чудя се дали да не пия още седмица по 100 мг и след това да мина на 75? Остава си планирано секцио в 38гс :/
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #295 -: Август 12, 2020, 11:15:01 am »
Не помня мутациите, но аз в 32 г.с. минах от аспирин на фракси пак.Но аз съм с малка мутация 4Г/5Г, нали така се пишеше.Леле мозъка ми липсва вече почти целия.

*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #296 -: Август 12, 2020, 12:50:53 pm »
A, Magi, номрмално, как да помниш. То едно ли ти е на главата- три :D Aз съм на аспирин 150+ 0,6 фракси всеки ден. Паскалева иска до 36 гс да запазим аспирина 150 мг, фраксито до края и след това, нали както е схемата. Моя док иска от днес 33 гс(231 дни бременност) завършена да мина на 75 мг аспирин + фракси. Аз съм хетерозигот 4g/5g за PAI, I/D ACE, C/T за 677 C>T (MTHFR) и хомозигот  G/G за + 505 А>G (TAFI). Носителството на Тафи се асоциира с дълбоки венозни тромбози, повтарящи се спонтанни аборти, репродуктивни усложнения.  Затова ме е страх да не ми е малко  аспирина. От друга страна той действа с натрупване и все пак ще имам 75 мг на ден и всяка седмица съм на тонове вече.
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #297 -: Август 12, 2020, 13:12:35 pm »
Lina88 аз бих слушала Паскалева,все пак тя е хематолога!
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #298 -: Август 12, 2020, 13:18:07 pm »
Лина, знаеш какво си говорихме, аз го спрях акарда в 33+6. Вървим еднакво като кг на бебчета.  :D
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #299 -: Август 12, 2020, 13:26:18 pm »
Хм , да Круела и Кукапетал. Мисля го. Забравих да кажа че и дузофарм приемам, което също е съдоразширяващо.