0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните 104
« Отговор #320 -: Август 13, 2020, 21:38:20 pm »
Лято, бомба съм днес. Радвам се, че при твоята бебка ще се израсте това, което са открили.
Павла, явно излизат тези неща след толкова много инжекции. Ще му трябва време на организма да се поизчисти сигурно.
Хелиантус, как си?
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #321 -: Август 13, 2020, 21:50:56 pm »
Да, да. То е по- добре да има за всеки случай. Просто ще почакам, края на месеца ще ходим до педиатъра за картони те за училище и ще я питам и нея какво препоръчва. Отделно ще търся малка кутия за всеки случай, а ако мине на ам ще взема голяма. Но идея нямам коя марка. 70 дни още имам да го мисля.

Re: Тема на бременните 104
« Отговор #322 -: Август 13, 2020, 22:35:23 pm »
Добре съм, момичета, благодаря, че питате. Утре ми е ФМ, та ми е леко притеснено, но и се вълнувам. Иначе на домашният доплер успях да му чуя сърчицето онзи ден, много вълнуващо ❤ чух го за първи път де факто. На ехографиите не са го пуснали. Имам пак драми с рецептата за клексан, при GP- тата нямало писмо от репродуктивната клиника, че ми било изписано...дрън дрън, чакам до утре развитие, ако никой не ми се обади до 13 ч започвам да вдигам скандали. Иначе имам час и за лекар утре , ще видим. Започнах да се чувствам малко повече като човек от към симптоми :D

Радвам се, че вие сте добре и бебоците растат.
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #323 -: Август 14, 2020, 09:57:16 am »
йеййййййййййййййй, Кукапетал! Чакаме днес със теб! Вземи си снимка и всичко,което дават <3 Кукапетал и аз имам много. Нали от миналия Юни все съм на НМХ с пауза няколко месеца. Не подценявай компресите- много помагат.
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #324 -: Август 14, 2020, 10:13:17 am »
Хахах, Лина,  объркала си името ми с Хелиантус. Иначе ползвах компреси с фраксипарина, като имах обриви. Сега излиза пъпка и после я няма. Нямам такава нужда от нещо допълнително.
Хелиантус, много вълнуващ преглед ти предстои днес, чакаме те с нетърпение!
Точно написах и поглеждам, че ме сърби корема, днес не е само една пъпка, а цял обрив.
« Последна редакция: Август 14, 2020, 10:44:04 am от Kukapetal »
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #325 -: Август 14, 2020, 13:52:47 pm »
Отиди да те видят. Не е нормално да става така.

Хелиантус, чакаме новини!
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #326 -: Август 14, 2020, 14:51:00 pm »
О, да, Кукапетал -чак такава реакция не съм имала. Верно, що не идеш да погледнат? Иначе, да сори за имената, ама вие се усетихте.
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #327 -: Август 14, 2020, 14:58:40 pm »
В понеделник ще отида и направо с кръвните, да видим дали има отражение и там. Проблемът е,  че не знам дали да бия клексана, да не влоша нещата, ако го спра пак ще ми е притеснено. Сега обривът пак се разсея и няма нищо. Правя алергична реакция явно.
Почвам да мисля, че партидата клексан ми се е прецакала от жегата. Все е 27/28 градуса при него.
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #328 -: Август 14, 2020, 15:05:12 pm »
Бий в крака. Ако и там ти стане, значи е алергия.
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #329 -: Август 14, 2020, 15:13:42 pm »
Здравейте, мина ехографа, взеха ми кръв за скрининга, за щитовидната и феритин, че нещо си било ниско и може да трябва да пия желязо. Всичко на ехографа е супер, бебето махаше с ръчички и крачета, отваряше уста, подскачаше...голямо бебе е вече  :D Много вълнуващо, не мога да повярвам, че това се случва на мен, още ми е нереално. Не казаха пол, разбира се, но по случай Ковида получих две снимки безплатно( еднакви). Сутринта докато карах към болницата ми се обадиха от репродуктивната клиника и ми вдигнаха кръвното, щели да ми напишат рецепта за Клексан за само още седмица, защото било достатъчно да го взимам до 12 г.с. Имах час в болницата с лекар, тя каза, че ще говори с репродуктивната за план, първо казваше , че до 12 седмица си е достатъчно клексана,  защото съм с нискорискови мутации, в крайна сметка ми даде рецепта за Клексан до 20 седмица, и за прогестерон за още няколко седмици. 20 седмица не знам как ще се разберем да го удължат още тоя клексан. Аспирин ще приемам до раждането. Имам час за ОГГТ на 2.09. Трябва да спра метформина преди това но лекарката не можа да реши кога, две седмици ок ли е?  Аз още съм в болницата, вече 3 часа и нещо, ще полудея с тази маска, чакам и лекарствата пред аптеката....вече 30 мин.

П.с бебето вече не е с 4 дни напред , а с 2, но предполагам това е ок. Другата сряда сме на пренатален тест.
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #330 -: Август 14, 2020, 16:20:43 pm »
Хелиантус,много се радвам!Много е яко да видиш тоя малък човек как маха и подскача сякаш,аз след  такъв преглед в 11 г.с. вървях ухилена като зелка,след няколко седмици тия ръчички и крачета ще те потупват и тогава ще си още по -щастлива.Ще си общувате с бебето ,аз бях научила "обичам те" на морзова азбука,мъжа ми е карал курс за радисти и той ми каза,и всеки ден си я потупвах.
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #331 -: Август 14, 2020, 16:34:35 pm »
Слънчице, това е много яко и сладко ❤ и аз си се хиля сама, ммого ъм щастлива и нямам търпение да започне да ме потупва :)
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #332 -: Август 14, 2020, 17:12:38 pm »
Хелиантус, мина и скана и коментара с лекаря , нали?Пуснахте ли пренатест?Е тея , с тея рецепти са скандални просто. Разправяй се до дупка. Кукапетал, аз не бих го спирала, пробвай наистина в горната част на баджака. Ейй Слънце,много яко!
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #333 -: Август 14, 2020, 17:23:58 pm »
Мина да, кръвните от скрининга до две седмици ще дойдат по пощата. Пренатеста ще го правим на 19-и на частно на друго място, ще има и ехограф пак тогава и бъдещият татко ще може най- сетне да види бебето. Това , което са ми дали сега не е Клексан, Инхикса или нещо такова, но същата съставка де.
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #334 -: Август 14, 2020, 17:43:49 pm »
HELIANTHUS браво за хубавите новини ! Скоро като почне да те побутва още по щастлива ще си. А за клексана ги натискай тия англичани,как до 12гс тия са луди??
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #335 -: Август 14, 2020, 20:05:54 pm »
Аз 10 дена преди ОГТТ го спирах май.
Хелиантус, Аспиринът е до 35гс.
НМХ ще ти го удължат или ще ти пратят от България.
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #336 -: Август 14, 2020, 20:40:40 pm »
Хелиантус, прекрасни новини, толкова вълнуващи! ❤️❤️❤️
Много се радвам за вас! И аз като видях бебето как рита и маха с ръчички в тези седмици,  не можех да повярвам от щастие. Аз до скоро все си проверявах сутринта дали ми е на място корема, дали съм бременна, че толкова години, като не ставаше и сега ми е магия.
Момичета, ще бия в бедрата, но къде по-точно в меката част отвътре или външната част на бедрото. И от вчера ме почват май киселини, има ли нещо, което да облекчи, храна или друго?
« Последна редакция: Август 14, 2020, 20:43:21 pm от Kukapetal »
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #337 -: Август 14, 2020, 20:43:46 pm »
Благодаря,  Павла, така ще направя, а да за НМХ все някак ще се наредят нещата, със сигурност няма да го спра. Много ме ядосаха днес с това спиране в 12 г.с., била съм имала само ранни загуби, нискорискови ми били мутаците...наслушах се.
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #338 -: Август 14, 2020, 21:15:46 pm »
Не спирай НМХ-то, Хелиантус. Мани ги тез англичани, всичко им е объркано..от посоката на движение до всичко по пощата :D Шегувам се, разбира се. Meн, нещо две седмици преди ОГТ ми се върти.
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #339 -: Август 14, 2020, 21:17:39 pm »
От външната част.
Мен гавискон само му облекчаваше.

Хелиантус, не им си ядосвай и не ги слушай.