0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните 104
« Отговор #340 -: Август 14, 2020, 21:31:34 pm »
Благодаря, Павла и Лина! ❤️
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #341 -: Август 15, 2020, 11:38:27 am »
ДобрЮутрЮ!  Хелиантус, давай предположения за пола!  :bori_022: :bori_015: :bori_002:
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #342 -: Август 15, 2020, 12:47:16 pm »
Хелиантус, имам активна рецепта за Клексан 0.4 в аптеката. Да ида да взема едни 30 дни. Винаги мога да кажа, че съм имала положителен тест и после ми е дошла менструация. Безплатни са.

26.09.2019
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #343 -: Август 15, 2020, 14:15:17 pm »
Аз за пола вече не знам  :D, по- скоро момче, ама знае ли се.

Яничка,  ако става може да вземеш, че с тия тук ще си имам ядове.
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #344 -: Август 15, 2020, 15:12:28 pm »
Хелиантус, в понеделник отивам да си взема един пакет от транспортната фирма и ще ги питам дали имат курсове към Англия сега. Ще мина и през аптеката и се надявам все още да е активна рецептата, ама те са толкоз зле тук, че едва ли са я спрели.

26.09.2019
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #345 -: Август 15, 2020, 17:10:41 pm »
Хелиантус, страхотни новини, все по - вълнуващи ще стават прегледите и ехографите ❤️
Кукапетал, аз го слагах от външната част на бедрото, а може и от външната част на ръката, но там някой трябва да ти я сложи.
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #346 -: Август 16, 2020, 10:52:55 am »
Привет, как сте всички? Включвам се само да предложа малко бебешки дрешки в синята гама. Подходящи за есенни бебета - септември/октомври най-рано с размер от 0 до 6 месеца. Носени само от моето дете и в приличен вид. Ако някой смята, че ще са му от полза с радост бих ги подарила. Не знам колко са, в момента все още отделям сини от всички други цветове и запазени от много износени.

*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #347 -: Август 17, 2020, 15:13:31 pm »
Мен лично много ме боли кръста и грам енергия нямам. Едвам върша елементарни неща, чак си се нервирам на себе си. Нито спя, нито се храня нормално. Но се моля само малкия да е добре, гледам да не мрънкам пък аз ще го добутам. Ти , Лято, кога си на ендо?Кукапетал, как мина прегледа днес?
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #348 -: Август 17, 2020, 15:31:48 pm »
Яничка, благодаря! Ще пишем във ФБ.

Мише, да, хубавото предстои :)

Аз от няколко седмици съм в голямо чудене. Имам билет през септември за България, който си бях отменила като стана извънредното през Март, наивно мислейки, че всичко ще е наред до септември и сега много се чудя дали да пътувам. От една страна много искам да се прибера да си пусна някои изследвания, че тук на частно си е доста скъпо, да ме видят на доплер дали всичко е наред с кръвотока, имам възрастен дядо,  който не съм виждала вече почти 11 месеца. При Паскалева исках да ида, но не знам дали не стана късно за час докато реша. От друга страна обаче ме е страх, направо ще се побъркам от мислене да пътувам или да не пътувам. Вие какво мислите за пътуването със самолет? За корона вируса пък изобщо не знам какво да мисля вече...
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #349 -: Август 17, 2020, 16:00:18 pm »
helianthuss, ако не е спешно, аз не бих. Чочолинка скоро се прибра от България в Англия и имаше леко зацапване. Натоварване си е все пак някакво. Вярно, че има хора летят почти до края, ама при всички проблеми, които имаше, ако не е спешно, аз не бих.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #350 -: Август 17, 2020, 16:05:51 pm »
Ох, Хелиантус, баш в началото с тея самолети. И да не беше вируса бих си почивала. Ама аз вече съм много плашлива. От друга страна ,както ти казваш, 11 месеца са си бая време. Според мен си е изцяло твое решение.
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #351 -: Август 17, 2020, 16:16:01 pm »
Хелиантус,ти имаш и рожден ден септември нали?Малко след мен беше,аз съм на 6ти и имам спомен някакъв :D
Аз също не бих летяла,освен ако не е много важно.
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #352 -: Август 17, 2020, 16:17:35 pm »
Ох, не знам и аз. Тогава ще съм в 15/16 седмица, не е спешно, тук хората си бременеят и раждат и без, хематолози, анти ха , коагулация , витамини и т.н.  За щастие майка ми идва след 5 дена , че и нея не съм виждала от толкова, но ми е мъчно за дядо ми и племенниците, с другите поне можем да се видим и разберем по вайбър. Мъжът ми и него го е страх да пътувам и голямо чудене съм му ударила по въпроса. Щом го мисля толкова сигурно няма да пътувам, но ме гложди  :D. Разбира се не искам да си рискувам бременността,  но не мога да преценя някак си колко е реалният риск от пътуване.

Да, Слънчице,  на 14-и съм аз.
« Последна редакция: Август 17, 2020, 16:20:45 pm от HELIANTHUS »
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #353 -: Август 17, 2020, 16:23:49 pm »
Моя АГ е на 14 ти :)  Аз като почна много да се чудя на нещо ми е на ‘не’ винаги .
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #354 -: Август 17, 2020, 17:44:40 pm »
Аз пък, след всичките проблеми и неуспехи си пътувах. Към 10гс и после към 13гс. Ако ще се пътува, началото но 2ри триместър е  идеално. Виж, сега с коронавируса и възрастния дядо бих се замислила. Само за изследвания аз не бих си отишла, особенно да контрол на НМХ. Той просто няма нужда от контрол. Ако се храни добре бебето, няма проблеми на узи, няма смисъл да се пипа дозата. На 3м едни тромбоцити
 стигат.
Както Слънцето беше казала, аз първото дете гледам като трето  но и 7мата бременност я карах като 1во безпроблемна.
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #355 -: Август 17, 2020, 18:36:43 pm »
Да, това е другото с корона вируса и дядото, ако отида ще се видим навън и с маска без близък контакт за всеки случай. Не знам дали е достатъчно 🤷‍♀️ . Най- вероятно ще си седя на д-то,  но голямо мислене съм му ударила  :D
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #356 -: Август 18, 2020, 06:44:00 am »
Мина прегледа, бебка е добре, всичко е наред с кръвните, Асат и Алат са добре, нямам алергия. Продължавам си с клексана.  Имах 2 контракции на тоновете. Много добре ми се отразявала диетата, да продължавам. Желязото се е вдигнало с единица, а хемоглобинът от 117 на 135.
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #357 -: Август 18, 2020, 08:14:20 am »
Хелиантус, аз не бих пътувала в условията на коронавируса. Даже доста страдам тази година, че никъде не излязох извън София, но приемам, че това е най-доброто в този момент.
Лина, мина прегледа при ендокринолога, а вчера и ЖК.
И моят хемоглобин се е вдигнал малко и вече е 108. Все още е доста нисък, но поне не пада. Госпожицата е застанала в поза и чака да ѝ дойде реда. Явно действително съм усетила правилно обръщането. Странно ми е, че миналата бременност постоянно някъде ме ръчкаше бебето, а сега е супер спокойно всичко и движенията са леки и приятни (само един ден бяха доста болезнени и аз непропуснах да се оплача и тук). При ендокринолога не мина така както се надявах. Все пак имам режим и се налага стриктно мерене на кр. захар 3 пъти седмично по 6 пъти на ден, а след месец нов преглед. Доста трудно се нагаждам към този режим, макар че аз още след изследванията спрях сладкото и оставих само хляба в менюто си. До прегледа трябва всяка седмица да давам отчет за измерената кръвна захар по телефона. На този етап все съм гладна и изтощена, но засега нивата са добре. Едната вечер бяха по-високи (6 и нещо преди и 7 след вечеря), но аз преди ядене ядох ядки, за да залъжа глада от останал от обед. Вчера 3,7 преди и 5,4 след вечеря. Сутрин около 6 на гладно.

Re: Тема на бременните 104
« Отговор #358 -: Август 18, 2020, 11:59:59 am »
Хелиантусче, сама ще си прецениш дали ще пътуваш 🙂 Нашата кръстница се прибра миналия месец от Лондон, бременна в 4тия месец и с по голямото си дете. Имаше еднократно зацапване, пи утрогестан и всичко отшумя. С бебето всичко е наред като ходи на преглед. Преди прегледа си изкара карантината, после на море и вече си е в Лондон. При всеки се отразява по различен начин.
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #359 -: Август 18, 2020, 13:07:40 pm »
Момичета, имам два въпроса за бебешките покупки.  :D
За новородено бебче кое е по-подходящо отначало за завиване - бебешко чувалче или пелина?
Тъй като не ми се обикаля по магазините, а искам от един да си накупя всичко - Хиполенд, Комсед и Вис Виталис са ми до вкъщи. От кой сте останали доволни? Като че ли в Хиполенд има отстъпки сега. Клоня натам. И един въпрос за мен: Колко горе долу еднократни бикини трябват след раждането?
« Последна редакция: Август 18, 2020, 14:47:18 pm от Kukapetal »