0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #300 -: Август 12, 2020, 13:39:17 pm »
Лина, явно ги притеснява хората да не започнеш да раждаш по-рано. Обмисли. Моята докторка ми разказваше, че правили пункция на жена, която е прикрила, че пие Аспирин. Изрично я попитали взима ли лекарства и тя от страх да не й отменят пункцията прикрила Аспирина. И едва й овладяли кръвоизлива. Аз бих го спряла. Ти все пак оставаш на Фраксипарин,не е като да не си на терапия. На мен Русев ми е написал това: "при динамично следене на антикоагулантната
терапия (всяка 3-та седмица: брой тромбоцити и АРТТ)." Ти ако го спреш, не можеш ли да следиш тромбоцити и АРТТ, каквото и да означават, за да знаеш как се движиш.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #301 -: Август 12, 2020, 14:12:00 pm »
Точно това си говорехме със Яничка, Тери.
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #302 -: Август 12, 2020, 15:10:27 pm »
Аз направих жесток кръвоизлив при последният аборт именно заради аспирина. А го бях спряла около 2 седмици по-рано.
Паскалева е хематолог, но според мен й е крайно неясно какво точно ще й правят на Лина. Защото нейното няма да е просто секцио, а ще си е сериозна операция. Освен това Паскалева не знам дали знае за изтъняването на матката, което се добавя към останалите неща.
Пък и АГ-то не й спира аспирина, а го намалява.
Аз й казах на Лина, с проследяване всяка седмица, аз бих слушала АГ-то, защото той ще реже.

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #303 -: Август 12, 2020, 15:30:49 pm »
Именно, той носи отговорност за нея на масата и е преценил рисковете. Не вярвам да е първата родилка с Аспирин, която поема. Хематолога, вярвам разбира какво ще правят на Лина, но хематологът няма да е там на масата и да носи отговорност за живота и на майката, и на детето. Моята докторка ми каза така: "Едва я спасихме", не знам от една пункция как е възможно да стане чак такава беля с Аспирин, представям си какво е секцио. Аз да съм едно АГ и да не ме слуша бременната за Аспирина, ще я пратя да си търси друг да й прави операцията. Всичко става все пак, бебето може да тръгне по всяко време, презастрахова се човека.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #304 -: Август 12, 2020, 15:45:09 pm »
Ами ако всичко върви по план, когато е операцията, и АГ и коремен хирург ги ми казаха, че около 15-20 минути ще им трябва за да стигнат до бебето , после щяло да се шие със специални конци платното. Все пак той си промени първоначалния план за тотално спиране на аспирина в 34-та , със намаляне. Отделно, да това изстъняване се е увеличило сериозно, защото матката се е разпънала. Аз го питах дали ще имам проблем с износвянето и той каза "с това, не" . Тъй, че се молим да не тръгне по-рано.
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #305 -: Август 12, 2020, 16:07:39 pm »
Моята първа АГ, понеже се следя вече при друга, която ще поеме и раждането, ми каза точно това, че изключително уважава Паскалева, но когато става въпрос за тези неща, решенията ги взимат АГ и да не продължавам до 36 г.с. с акарда. Втората ми АГ каза 32 или 34 г.с. се спира. Лина при теб АГ те е оставил на минимална доза 75 мг, знае си човека работата.
« Последна редакция: Август 12, 2020, 16:09:10 pm от Kukapetal »
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #306 -: Август 12, 2020, 18:22:14 pm »
Да, бях психически готова за 34, а сега ново 20 в 33та. Но ще спазвам 75 и седмично ще изследвам  брой тромбоцити и АРТТ плюс доплер всяка седмица.
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #307 -: Август 12, 2020, 22:16:27 pm »
Лина, зали е 33гс или 34гс няма значение. Пий 33-34гс по 75 както ти е казал и 34гс края го спри. Аз го спират тогава. Слушай си АГ. Нали си на тонове. Ако има нещо, ще се реагира, а и съм ги казала, че всичко ще е наред.
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #308 -: Август 12, 2020, 23:12:43 pm »
Момичета, тази вечер усещам много болезнено бебка, яко ме рита в слабините, почнаха и болки ниско долу, сигурно са контракции, кара ме и до тоалетна да ходя по-често. Около половин час обикалях, не мога да си намеря място, че ме болеше, после заспах.  :lol: Дали са Бракстън Хикс?
До неделя не съм в София, днес трябваше да съм на тонове, но ги преместих за понеделник, дано всичко е наред. Говорих й, да не бърза още. 😉
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #309 -: Август 12, 2020, 23:25:24 pm »
Подготвя се момичето. Ако не те боли съм кръста и не са на еднакви интервали контракзиите, тогава не се притеснявай. Поне аз не бих.
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #310 -: Август 13, 2020, 00:01:19 am »
Кукапетал, нали си пиеш магнезий?  Ти чернодробни тази ли седмица щеше да пускаш? Абе и сз бях с контракции към кръста, но вчера на тоновете излезна ок. Павла, той склони до 36 да пия по 75 мг аспирин.
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #311 -: Август 13, 2020, 00:09:18 am »
Павла, благодаря, не ме болеше към кръста, по-скоро слабините, коремът издут, втвърден.
Сега съм добре, пу-пу. Коремът е спокоен.
Лина, в понеделник ще пускам чернодробните и ПКК. Не пия вече магнезий, само желязото. Чудя се Б12 до края ли се пие.
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #312 -: Август 13, 2020, 00:14:52 am »
Така или иначе 2 седмици преди интервенция трябва да си спряла с Аспирина. Нали оставаш на нмх, не се притеснявай толкова.

Кукапел, пусни си, за да си спокойна. Да ти кажа с тези пъпки и топчета, което ти се получават. На мен също ми ставяха от време на време. Да не говорим, че за 2г и нещо съм сложила над 1000 инжекции. Още ме боли месото от тях. Понякога стават малки некрози. Затова е.
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #313 -: Август 13, 2020, 17:46:04 pm »
Минавам на бърз отчет. Бях на фетална ехокардиография заради дефект, който се видя миналата седмица на фм. Според доктора няма място за притиснение, дефектът е на безопасно място и ако не се затвори напълно до раждането, то до месец след това ще се затвори окончателно и без намеса. Ще има консултация с него веднага след раждането все пак и тя ще е още докато сме в болницата. Струва ми се, че белка се е обърнала вече. Миналата седмица и преди това риташе ниско, а след това един ден беше доста бурно и вече основните движения ги усещам около пъпа си. Ще видим в понеделник де, а утре съм и на ендокринолог.
Кукапетъл, а днес как си? Лина? Хелиантус? ❤️

*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #314 -: Август 13, 2020, 19:48:47 pm »
Браво, че си го проверила това Лято. На ехото не пита ли за положението на бебето?
Павла, да така е. Просто ме е страх, много. Аз лично не мога да спя ок, и по цял ден се влача. Няма как да поспивам през деня. Надявам се да дойде тази енергия, накрая, за която всички говорят, че трудно изкарвам деня.Поработвам малко и деня се извърта. Взех си 45 дневния преди раждането вече. Според вас кои АМ са по-добри Лактана Био или Аптамил? В кауфланд има чувалчета тънички 55 см , памук-11.50 заслужават си.
« Последна редакция: Август 13, 2020, 19:51:17 pm от Lina88 »
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #315 -: Август 13, 2020, 20:01:43 pm »
Лина,защо АМ?
Според нашата лектарка Аптамил е най-хубавото,Зори него пие,много хвалят и ДМ био.Моя позната с на ДМ млека,каши и поюрета си изгледа две деца.
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #316 -: Август 13, 2020, 20:18:35 pm »
ДМ като магазина ли? Ами да си имам. Митко може и да не е в БГ, майка ако има проблем в работата може да няма как да дойде и не желая никого да ангажирам. Да имам една кутия за всеки случай.
« Последна редакция: Август 13, 2020, 20:56:34 pm от Lina88 »
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #317 -: Август 13, 2020, 20:41:26 pm »
Като магазина,точно тяхно .Нали имат храни и каши и пюрета,така имат и мляко.Те продават доста видове млека,но аз купувам от бебе борсите.
Лактана не знам,не съм чувала отзиви.
Нашата лекарка след Аптамил слага Милумил и ДМ,аз я питах за него специално.
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #318 -: Август 13, 2020, 20:50:55 pm »
Не питах, то беше по-важно сърцето да видим. А той го огледа от няколко ъгъла и тръгна първо от ниско с ехографа, накрая беше високо около пъпа. Отвсякъде гледаше различни неща - камери, аорта, предсърдия... Първо и храненето провери, тоест пъпната връв и кръвотока по нея. То има и време за обръщането, но така си мисля по усещане на движенията.
Аз чувал че май няма да взимам. Или поне не тънко, че в края на октомври си е хладно вече. Иначе лисъл и кауфланд имат хубави бебешки неща, винаги съм била доволна от качество там. За млякото нищо не знам. Дори не помня Васил на какво беше, само знам, че сменях заради запек и останахме на третия избор. Сега и аз се чудя, но ще видя педиатър ката какво ще каже и какво ще има в болницата ако се наложи.

*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #319 -: Август 13, 2020, 21:06:03 pm »
Абе то най-добре на кърма но не знам как ще сме и предпочитам да съм готова. Има време за позицията , да. Слънце, благодаря за съвета. Ще се поразровя.