0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #100 -: Юли 24, 2020, 22:20:50 pm »
Кукапел, на 117 не бих се занимавала. Виж и желязото, но е ок.
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #101 -: Юли 25, 2020, 10:50:42 am »
Момичета ние все още сме 2 в 1 ... Чакам си понеделник и влизам за индукция. Надявам се всичко да мине леко и ако може бързо 😁 малко съм се шашнала заради предизвикването ама .... и това ще издържа.
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #102 -: Юли 25, 2020, 10:56:10 am »
Круелче, не се шашкай. Всичко ще мине по най-добрия начин и за теб и за тамагочито пък може и до понеделник да няма нужда - имаш днес целият ден и утре!
Кукапетал- ами хапва ми се ама няма начин, е от време на време и аз прегрешавам, ама няма как :)
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #103 -: Юли 25, 2020, 12:13:11 pm »
Круела, дано пък само тръгне до понеделник , има време, ако пък не понеделник е деня. Не остана вече и скоро ще се гушкате 💙

Кукапетъл, моят хемоглобин последно беше 114 без да съм бременна, на мен за бременна хич не ми се струва нисък.

Чувала бяха , че на бременните може да им е все лошо първите месеци, но като не е на твой гръб някак не осъзнаваш. Никога не съм си представяла,  че може да е 24/7 месеци наред  :D ужас просто, но ще търпя , само всичко а е наред. Имам и по- добри моменти от време на време. Чакам си часът в понеделник. акушерката да видим ще има ли някакъв план. А запознатите да попитам до кога се пие метформина по време на бремнност?
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #104 -: Юли 25, 2020, 12:49:28 pm »
Ами Хелиантус, туй то, поне сме бременни- аз това си казвам на себе си и че ще търпя всичко. Ей ся ми е щръкнала нова вена на единия крак, ем ходя с чорапите, абе както казваше баба ми "Лесно, майка не се става". Ще го избуташ- няма как, пък тук може да си мрънкаме :) Д-р Мели беше пускала статии за метформина по време на бременност, виж й из мненията- доста полезни. Миналата бременност, около 13та гс го спрях. Тази и АГ и ендото настояха до 9та най-късно да го спрем и го спрях,защото много ме беше страх и просто ги послушах. Нали кървях доста обилно и кво ли не (не, че метформина има общо с кървенето). Като цяло в световен мащаб, относно метформина се изтъкват плюсовете ". It has also been associated with a significant cardiovascular (CV) risk reduction in obese T2DM, as evident from UKPDS trial. These characteristics taken together, have established metformin as an ideal first-line treatment of T2DM." от https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4319263/ но както ти казах, нямах сили да споря бях като някакъв робот просто , защото знаеш, че не ми беше ок нито у дома, а имах и безумно много работа. Като цяло ако имах времето и спокойствието, щях да обиколя повече ендо-та, защото има информация, че метформин се дава и на жени без ИР  но с ПКЯ и действа позитивно по отношение на износването.
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #105 -: Юли 25, 2020, 12:52:13 pm »
Аз го пих да 2 седмици преди да мина на инсулин. Спрях го, защото исках ОГТТ да е с реален резултат. При пкя си се пие до последно. 
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #106 -: Юли 25, 2020, 13:18:54 pm »
Значи ще си го пия. Пък да видим кога ще кажат да правя ОГГТ. Малко му се чудя напоследък, защото пише като се пие да се приемат поне 1000 калории на ден, а аз, мисля че не успявам а ги докарам до толкова в повечето дни. Нямам някакви странични ефекти. Ще потърся статиите из мненията на д-р Мели, благодаря ви.
Сега си видях предишния пост...този автокоректор ме съсипва.
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #107 -: Юли 25, 2020, 14:02:26 pm »
Колко пиеш?
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #108 -: Юли 25, 2020, 14:33:01 pm »
750 мг вечер.
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #109 -: Юли 25, 2020, 15:10:06 pm »
Аз бях на 2х500 и не са ми казвали такова нещо. Но ти си бременна и си трябват. Протеинови шейкове някакви не можеш ли да вземеш?
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #110 -: Юли 25, 2020, 17:29:29 pm »
Аз пиех 2000 и намалих на 1000. Честно, в днити, в които не съм яла, не съм взимала.

Мда, автокоректорът е сладур. Най ми харесва как си запаметява думи, които съм написала грешно и после поправила, но той помни грешното. 
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #111 -: Юли 25, 2020, 19:13:10 pm »
Павла, хахах, за автокоректора и аз това забелязах, запаметява грешките. Много ми е досаден.
Пуснах желязо, ниско е, но ЖСК е над нормата, не ми е ясно това. Мише, няма смисъл за 4 броя да ми пращаш, ако го почна изобщо, то не е скъп тотема. Благодаря все пак! ❤️
Слънчицето, намерих твоята помпа на 90 лв намалена, много по-добра цена от другите марки. 😊
Круела, стискам палци всичко леко и спокойно да мине! 🙏💕🍀
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #112 -: Юли 25, 2020, 19:35:51 pm »
Круела, пожелавам бързо и леко раждане! Тези часове бързо ще минат.





*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #113 -: Юли 25, 2020, 21:52:50 pm »
Павла, хахах, за автокоректора и аз това забелязах, запаметява грешките. Много ми е досаден.
Пуснах желязо, ниско е, но ЖСК е над нормата, не ми е ясно това. Мише, няма смисъл за 4 броя да ми пращаш, ако го почна изобщо, то не е скъп тотема. Благодаря все пак! ❤️
Слънчицето, намерих твоята помпа на 90 лв намалена, много по-добра цена от другите марки. 😊
Круела, стискам палци всичко леко и спокойно да мине! 🙏💕🍀

Кукапетал, това означава, че способността за свързване на желязо в кръвта е нарушена, а ако желязото е много ниско, се счита за желязодефицитна анемия.
Аз и трите бременности бях така, с добър хрмоглобин, но ниско желязо. С други думи, добри стойности на хемоглобина, в никакъв случай не значи, че желязото е в норма, за това се пуска желязо+ЖСК винаги, за да се проследи как стоят нещата.
Аз лично въпреки, че приемах желязо обаче и трите пъти, почти не успявах да го помръдна нагоре, много трудно се вдига пустото желязо.
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #114 -: Юли 25, 2020, 22:25:08 pm »
Круела, няма нищо страшно в индукцията, поне при мен нямаше. Доста пъти съм казвала и пак ще кажа, родих за 3 часа и 30 мин. от първата контракция до излизането на бебето, което за първи раждане май е рекорд  :D Нямах проблем с контракциите, никакъв (уж повече боляло с окситоцин), боля ме само докато напъвах, което беше по - дълго от средното, за това.
Лина, мама до ден днешен ми го повтаря това, като се оплача от нещо  :D А Дари като плаче, пък казва "човек лесно не се става"  :D
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #115 -: Юли 25, 2020, 23:14:14 pm »
Кукапетъл,тази помпа съм я пробвала с изкуствена цица и между нея и на Авент,разлика нямаше във вакуума,произведена е в ЕС,което я прави по-евтина.Има няколко режима на дърпане,аз си намерих най-подходящия за мен.Имах само една рекламация от нея,и то от неправилна употреба.Препоръчвам я с две ръце ,лоши отзиви няма от нея.Виж и в бебе борсите,може да е по-евтина.
Круела ,аз отидох в родилното в 0.30 и цяла нощ бях с регулярни контракции,между тях и дремвах даже.В пет сутринта станах и трамбовах,клечах,подпирах се и се гъзих по коридора,към осем ми включиха окситоцина и се разхождах с него,преди това често пускаха тонове,като взеха да падат ми сложиха колана и постоянно следяха тоновете.Боли,но аз правих техники казани ми от Лина,бях дебилно спокойна,дишах както ми казваха акушерките  и се изключих от всичко,само главата ме водеше.Пет раждахме и от целия етаж се чуваха стонове и викове,но все едно не бях там,създадох си мое място.Не е страшно,поне аз каквото видях от болките,до 6 см стигнах и ме вкараха на спешно секцио.
Тръгнах много спокойна от нас,изпих една пълна чаша вино,казах на мъжа ми да пази чисто докато ме няма и поех,с мисълта че другия път като прекрачвам този праг,ще нося малка принцеса.Успех и леко раждане!
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #116 -: Юли 26, 2020, 00:02:01 am »
Хелиантус, в Англия при стандартна бременност не правят ОГТТ. Последните кръвни се взимат около 12-та седмица. После само урината проверяват. Това, ако няма причина за допълнителни изследвания, че не помня при теб как точно беше.

26.09.2019
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #117 -: Юли 26, 2020, 00:55:41 am »
Вистал, много благодаря, че се включи! Полезна информация ми даде. Ще си взема тотема утре, дано има ефект. Имаше някаква връзка между желязото и млечните, да не се пият по едно и също време.
Слънчицето, благодаря, ще видя и там. 😊
Хелиантусче, ако вдигнеш хемоглобина и ти, дали няма да ти е по-добре. Прочетох по темата и си има значение да ти е по-висок. С храна най-добре, ама в последните месеци не успях аз.
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #118 -: Юли 26, 2020, 12:51:12 pm »
Тотема е добре да се пие между 2 хранения, за да не се комбинира с млечни или 2 часа след тях. Също за по-добро усвояване може да взимаш неофолик мета.





Re: Тема на бременните 104
« Отговор #119 -: Юли 26, 2020, 17:27:09 pm »
Благодаря, Руми!❤️❤️❤️
Как сте вие с бебка?