0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #60 -: Юли 20, 2020, 21:02:37 pm »
Круела аз преносих,правихме секс ,и съм убедена че помогна.Отидох с 1 см разкритие и щях да се гръмна като ми казаха колко е ,но пък имах кървене и контракции.За осем часа стигнах до 6 см.
И аз бих изчакала,правете секс и се разхождай по хладното.
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #61 -: Юли 21, 2020, 10:49:44 am »
И аз бих изчакала. До 10 дни преносване е в границите на безопасното, а 1) за 10 дни може и да излезе. При мен на сутрешния преглед ми казаха, че няма шанс до утре да родя, а след 12 часа почнах да раждам. 2) за този период ще те проследяват ежедневно и шансът да се случи нещо неприятно е минимален.
самата ти каза, че вече се е смъкнало надолу бебчето, което значи, че скоро ще започне и родовата дейност - до часове или до няколко дни.

Re: Тема на бременните 104
« Отговор #62 -: Юли 21, 2020, 11:26:59 am »
Реших че ще изчакам,още повече че аз съм с цикъл 32-35 дни и знам ли може и това да оказва влияние. Докато тоновете на бебето го позволяват ще чакам,снощи го навиха мм за секс каза че съм луда и това било извратено 😁😁 и днес със ставането ме пита дали и днеска трябва да правим хаха. Утре съм на тонове,дано ме изненада през ноща и вече всички да мирясат 🤞🤞🤞
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #63 -: Юли 21, 2020, 12:31:29 pm »
Павла, явно ще е само акушерка... Не съм много доволна от този факт, но това е положението. Иначе не мога да повярвам колко е пораснало 😊 Ти май беше споменавала, че имаш домашен дисплей, от коя седмица започна да го използваш?

Хелиантус, мен ме водеха високо рискова по 3 показателя и пак бях само с 2 стандартни и 1 извънреден скан. Та дано ти дадат извънреден. Гледай да се запишеш в препоръчвана клиника с акушерки, че аз сменях. Първите бяха тотално неадекватни.
В eBay има много изгодни доплери.
Браво на човечето, че расте така добре. Явно поливането в Англия му влияе прекрасно.

26.09.2019
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #64 -: Юли 21, 2020, 13:21:57 pm »
А значи съм се надявала излишно. Имам час за акушерка вече за другият понеделник по телефона. Ние тук нямаме избор къде да
е акушерката, има в  GP-практиката и където си записан там. Не съм чула да може да се избира. Аз съм в малък град сравнително, може и заради това да е. Ако няма допълнителни ехографии ще ходя на частно, намерих на едно място на 5 мин от нас за 49 паунда, но има и пакети за няколко посещения и може да излезе доста по- евтино така, което  е супер. Иначе сигурно от дъжда тук расте, защото моя апетит никакъв го няма  :D
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #65 -: Юли 21, 2020, 15:26:47 pm »
И на мен ми казаха, че където си записан - там. Номаз си взех книгата ми (май оранжева ли да беше) и с нея в новата клиника. И там си ми дадоха час. После получавах още писма за старата, но не съм ходила.
Порови се по групите за вашият район. Може и тази в която си записана да е с добър рейтинг.
£49 е супер цена. Аз съм ти казала, че по мое време искаха около 180 и аз се отказах от допълнителни. Може би заради това си изкарах страхотно спокойна бременност. Макар, че ако сегашният ми опит ми беше в главата тогава, сигурно и по £180 щях да плащам.

26.09.2019
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #66 -: Юли 21, 2020, 16:50:15 pm »
Хелиантусче, много ти се радвам! Стискам палци все така да си расте бебчето, а ти да си още по-добре от сега! ❤️❤️❤️
Круела, детето иска да е лъвче, скоро ще е, леко раждане и повече разходки! ❤️❤️❤️
Поръчах кошара, чудя се за тези обиколници, необходими ли са, има как да се вържат за решетките на кошарата, за да не падат, но нали нищо не се препоръчва в началото при бебето. Само матраче и чаршафи. С чувалчета ли сте вие?
Павла, много ми допадна идеята за повивалник в банята, има вана за бебе с повивалник на стойка, твоя подобен ли е?
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #67 -: Юли 21, 2020, 17:06:29 pm »
Никакви обиколници. Забранени са, а и няма нужда от тях. Само събират прах и спират въздуха. Ето такъв е. Тези с новите не ги харесвам, че малко нестабилни ми изглеждат.
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #68 -: Юли 21, 2020, 17:17:41 pm »
Кукапетъл, тия обиколници аз не бих сложила. 1 заради това, което вече коментирахме. 2 защото искам да имам постоянна видимост към креватчето, а в повечето случаи те обикалят цялата кошара и 3. детето също ще иска да ме вижда в един момент. Това нещо май има функцията на предпазител, за да не се удря детето в твърдите страници на леглото, но аз съм голям противник на прекаленото пазене. Ние трябва да научим децата си сами да се пазят и често това става чрез опит, а не чрез нашето желание. Така днес детето ще свикне обиколника да го пази от нараняване, а не самото то да внимава повече. Васил нямаше обиколник и не се е наранявал нито веднъж в креватчето си. Макар че е много буйно и енергично дете рядко е падал, не се е прищипвал по врати и чекмеджета/шкафове и т.н. Единствено предпазители за контакти ползваме и до ден днешен, но то е, защото ми харесва. Иначе детето от доста време е научено да включва и изключва уреди от ел. мрежата и отвреме на време му се напомня без причина, че в контакта не се бърка и никога не се пипа с мокри ръце. Всичко друго е на проба-грешка. Включително един ден го хванах, обясних му защо не се пипа котлона и му доближих ръката на безопасно разстояние до загрятия котлон, за да усети топлината от далече. Показах му как да се пази и как да раззбере дали някой котлон е включен в момента. Естествено на бебе няма как да му обясниш, но и опасностите за бебе са съвсем други. Обиколниците не предпазват от падане, а само от нараняване ако се завърти рязко и силно (чак такава сила нямат) към таблата/решетката на леглото. За мен няма нито един плюс и много минуси.

Re: Тема на бременните 104
« Отговор #69 -: Юли 21, 2020, 17:35:37 pm »
Благодаря, момичета! Така си е. Павла, в Икеа има подобен, харесва ми.
« Последна редакция: Юли 21, 2020, 17:56:20 pm от Kukapetal »
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #70 -: Юли 21, 2020, 18:31:12 pm »
То принципно обиколниците ги рекламират за първите месеци, когато бебето нито може да се обърне, нито да се премести, че да вземе да се чукне на някоя преграда. И на нас на курсовете за родители в Англия ни казаха никакви обиколници, защото са опасни и спират въздуха.
А Димана като бебе около годинка и след това, заспиваше само ако си е фраснала главата в някоя стена преди да заспи. Пълзеше, пълзеше докато намери къде да си удари главата и после доволна заспиваше.

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #71 -: Юли 21, 2020, 18:49:35 pm »
Хаха, Яничка, това ме разсмя много. Представих си едно лазещо човече, което си удря главата, пада и заспива :D
Идея нямах, че били само за първите месеци. За мен са неподходящи по всяко време.

*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #72 -: Юли 21, 2020, 19:02:24 pm »
В инструкциите пише, че са за след 1г. Тогава има някакъв смисъл.
Нищо им няма да си чукнат главите.

Симеон също си удряше главата в решетките. Като на легло пак я издрънчава от време на време. Чак ме стряска на бебефона понякога. 
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #73 -: Юли 21, 2020, 19:46:02 pm »
На мен ми вършат работа, защото Дари е изключително буйно дете. Още от около втория месец започна да си удря главата в решетките и да си мушка краката и ръцете там и да си ги заклещва. Съответно я болеше и се будеше с плач. Друг е въпроса, че рядко е спала в някое от нейните легла. За виждането е кофти наистина, но си я гледах на бебефона.
« Последна редакция: Юли 21, 2020, 19:48:35 pm от Mihaela Viyacheva »
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #74 -: Юли 21, 2020, 19:53:33 pm »
Тя защото не спи там, затова се буди. Симеон толкова свикна да се удря, че даже и като си падна от леглото не се разсъни. Ге бързо се учат за се пазят.
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #75 -: Юли 22, 2020, 10:09:36 am »
Е, това вече е висша лига, Павла  :D :D
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #76 -: Юли 22, 2020, 10:41:35 am »
Мише, не от кошарата, а от легло, детско. Падна и на завивката си, но все пак. Измънка и се намести. Добре, че има бебефони, че да видя, че е паднал и да го вдигна на леглото😉
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #77 -: Юли 22, 2020, 12:02:27 pm »
Круела, терминът ти е днес, нали? Има ли промяна вече? Как си?
Аз вече искам да идва времето за раждане, започна доста да ми тежи и станах трудноподвижна. Киселини ме горят вечер и изобщо ставам непоносима. Няколко пъти се виждам в отражението на един прозорец в профил и се чудя колко по-голям може да стане тоя корем, та той и сега е огромен. Като кит съм :D

Re: Тема на бременните 104
« Отговор #78 -: Юли 22, 2020, 12:37:36 pm »
Лято да днес е, от вчера почна да ми пада тапата,мислех че е от секса онази вечер но днес падна голям парцал слуз което няма как да се обърка. Минах тонове,няма контракции сега чакам акушерката да дойде да видим ще ме гледат ли пак или ще чакаме.
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #79 -: Юли 22, 2020, 13:01:03 pm »
Круела,и моята падна след секс.Скоро ще е
Бебефона е велико нещо,нашия работи денонощно.