0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #420 -: Юли 31, 2020, 09:58:02 am »
Ами и така да е,важно за мен е да има качествени яйжеклетки и да станат ембриони. Моля се на 5 ден да е трансфера защото имало 80-85% yспеваемост,особено ако си под 35.

*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #421 -: Юли 31, 2020, 14:50:53 pm »
Тери, аз пък този път имам добро предчувствие за тебе. :)
Все пак виж си теста и говори с клиниката, днес е петък, следват почивни дни, ако е нужно нещо да се прави. Важно е да се отреагира навреме.

Хайде, успех!


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #422 -: Юли 31, 2020, 15:11:59 pm »
Принцес,къде видя този процент,висок ми се струва.И аз успях със ЗЕТ на петдневен,ама ми е странно такава висока успеваемост.И това е на бременности предполагам,не на родени бебета.Защото клиниките така си разделят май успеваемостта.
*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #423 -: Юли 31, 2020, 15:30:11 pm »
Принцес,къде видя този процент,висок ми се струва.И аз успях със ЗЕТ на петдневен,ама ми е странно такава висока успеваемост.И това е на бременности предполагам,не на родени бебета.Защото клиниките така си разделят май успеваемостта.

Те Надежда май така се рекламират напоследък, защото и аз чух от устата на представителката им за Англия същите проценти. Тя не знам дали е баш представителка, или просто организира срещите на Стаменов с пациенти в Лондон.
Но така или иначе най-високите проценти за които съм чувала в световен мащаб са около 50% и малко нагоре.

26.09.2019
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #424 -: Юли 31, 2020, 16:40:44 pm »
От доктор Минев в един клип в ютуб ,говореше за пунцкията и го каза. Болнциа Селена работи той.

*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #425 -: Юли 31, 2020, 19:14:51 pm »
Робин, как мина това време- много стиснати палчета от мен! Лейди, миличка, разведрете се, попътувайте, пийнете и изобщо -изпълнете си очите и главата с нови моменти, да ви олекне малко!

Тери, надявам се ...<3

Принцес, успех и на теб! Дано не се задържаш, в тази тема дълго. Относно статистиката на Надежда... изключително съмнителна ми е. 2019, Април, аборт след три дни в болница, когато си подреждах документите с миседа , на ангелчето ми, обърнах внимание на епикризата, с която са ме изписали Април и пишеше : резултат: запазена или задържана бременност, не помня а и не ми се рови в онази папка. Лично аз доверие им нямам на статистиката.
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #426 -: Август 01, 2020, 23:07:23 pm »
Тери, погледна ли си теста? Чакаме да напишеш нещо 🤞
*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #427 -: Август 02, 2020, 09:16:06 am »
Не съм погледнала теста, момичета, и моля не ми давайте подобни идеи. Този път съм спокойна и се опитвам да запазя спокойствието си без да гледам тестове и да пикая върху тях. Независимо какъв е резултата му, моето назначение с хормони е до 16ти ден. Доказах си, че зацапването ми идва от аспирина, защото вчера пих един и сутринта пак имах. Нямам кървене, просто и трите дни еднократно имам зацапване при забърсване. Просто ще пиша днес на лекарката ми, че искам да спра Аспирина.
Не писах защото понякога форума ми действа много негативно. Онзи ден, когато писах, исках съвет от тези, които също са били на такава терапия и имаха зацапване, защото знам, че имаше такива. Но получих по-скорп прогнози, че  ще си е направо чудо да успея. И когато си след трансфер и си натъпкан с хормони, дори нещо да не е много драматично написано, ти го приемаш така. И като започнах с един рев и отчаяние, което са посшедното, което ми трябва в момента. Знам, че намеренията не са били такива, но като си натъпкан с хормони емоциите са по-различни
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #428 -: Август 02, 2020, 09:35:10 am »
Тери, аз след трансфер бях само на Фракси без аспирин.Двете заедно не съм ги пила.
Кураж!

*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #429 -: Август 02, 2020, 10:07:56 am »
Благодаря, Маги.
Писах на докторката. Спирам Аспирина. То това си е стандартната реакция според това, което четох из разни теми по форумите. Явно Аспирина създава този проблем, защото на всички им спират Аспирина. При мен също е така. Прескочих един ден без терапия и на следващия Клексан и всичко беше ок. Днес пак ще прескоча. Добре, ще е само еднократно зацапването, че в четвъртък се бях сдухала да не ми идва цикъла като го видях. Днес ми е 35 ден от последен цикъл и хич не искам да идва още дълъг период от време.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #430 -: Август 02, 2020, 10:29:40 am »
Тери, не се сърди на момичетата, знаеш, че се опитват да ти помогнат.
Аз пак ще ти напиша, че имам добро предчувствие за този ти опит.
Бих те посъветвала изобщо да не приемаш аспирин до края на 10-11-12 седмица, а да останеш само на НМХ (ако е нужно да имаш изобщо такава терапия), след което да го започнеш. Има някои предупреждения за действието на аспирина в ранните срокове на бременността. Разбира се, всяко лечение трябва да се коментира с проследяващия лекар. Нищо не е станало, че си го приемала за малко, но го обсъди по-нататък, като разбереш вече, че си бременна. :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #431 -: Август 02, 2020, 10:31:29 am »
Знаеш че много си те мислим 😘 И изживяваме всичко с теб. Дано вече да ти дойде догодина. Когато дойде датата за теста, ще ни кажеш 🙂
*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #432 -: Август 02, 2020, 11:32:34 am »
Тери, аз подех този разговор. Усетих се, но беше късно. Извинявам ти се.
Следващите месеци от бременността ще съм по-внимателна с теб.
*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #433 -: Август 02, 2020, 12:13:44 pm »
Павла е голям гадател и ги усеща,следващите месеци всички ще те подкрепяме.
Прави това,което чувстваш и те кара да си спокойна,знаеш че сме с теб и те мислим.Прегръдки!
*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #434 -: Август 02, 2020, 13:35:00 pm »
Благодаря на всички. Ще пиша след теста. В петък е големия ден.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #435 -: Август 02, 2020, 14:05:41 pm »
Тери,стискам палци да е повече от положителен!! 🤞🤞🤞
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #436 -: Август 02, 2020, 14:15:04 pm »
Тери, свещичките можеш да си ги слагаш с латексова/нитрилна ръкавица, така няма как да пренесеш каквото и да било на пръста, ползваш и хвърляш 😉
Аз слагах доста видове, всичко възможно пробвах, защото не трябваше никакви напъни да имам.
Нещо, което на мен ми действаше много разхлабващо е магнезиев цитрат, пиех го против контракции и направо едва се удържах, така ме разхлабваше (пиех по 800 мг по предписание, че иначе не можех да стана от контракции).
Лактулоза действа страхотно също. Има и едни мини клизмички Мелилакс, пак много хубави.
Естествено всичко координираш с доктора :)

Сега ти е момента да си изчистиш мислите, да се наслаждаваш на хубавото слънце и да се отдадеш само на приятни занимания, отвличащи те от заветната дата. Решила си го много правилно ❤️

Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #437 -: Август 03, 2020, 16:42:29 pm »
Tери, постъпи както на теб ти е на сърце,успех ти желая и положителен чхг.
Аз минах преглед : имам 5 фоликула 2 по 18 ММ,един 16,два 15 мм. и Четвъртък ще е пункцията,пуснаха хормони,ПКК,КОВИД тест и така. Притеснено ми е колко яйжеклетки ще извадят, дано да си отговарят на броя на формулите. Много се вълнувам! Имам много хубаво предчувствие! Изписаха Цетротид и Хориомон и по телефона ще ми кажат кога точно да ми ги поставят.
« Последна редакция: Август 03, 2020, 16:44:06 pm от Princess93💞 »

*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #438 -: Август 04, 2020, 12:36:43 pm »
Резултатите ми са готови, но нещо не ми говорят. Ще им получа коментар в пет, к следобед чак, тъй че ако някой ме успокои преди това ще е хубаво.

*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #439 -: Август 04, 2020, 12:47:49 pm »
При над 7,8 при 120мин е гестационен диабет. При теб би трябвало да се брои, че имаш и режим е нужен, нищо, че си гранична.