0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #480 -: Август 07, 2020, 09:50:35 am »
Момичета, здравейте! От скоро съм на вълна инвитро - преди 2 месеца разбрах, че съм с почти изчерпан яйчников резерв (нямам 30 години), та можете да си представите как се смила тази информация... За щастие попаднах на този форум и чета такива хубави новини и ми давате надежда, за което ви благодаря!  :heartbeat: Утре започвам стимулация, така че стискайте палци 8O

Бъдете здрави и пожелавам много успех на всички! :heartbeat:

Здравей, Marshmallow! Вероятно нямаш операции в областта на корема и таза? Помисли за генетични причини за преждевременно намаляващия резерв. Консултация с генетик ще ти е от полза, като можеш да обсъдиш да се направи цитогенетичен анализ и да се търсят гени, свързани с това състояние (те са много, като част от тях могат да се изследват и в България).

Поздрави и успех!


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #481 -: Август 07, 2020, 10:11:41 am »
Биохимична е, момичета. Днес е 0,41. Странно защо продължавам със симптомите на бременност и засилването им, но явно трябва да се изчистят хормоните. Добре, че направих теста на 7ия ден,отпадат доста  съмнения, които имах за себе си.
Жалко, че нямам повече ембриони и започваме отново, но поне решихме да не ходим засега в Турция след като от два ембриона ни отгледаха два бластоциста и се имплантираха. Просто е било мал шанс
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #482 -: Август 07, 2020, 10:21:40 am »
Тери, съжалявам!!! Второто инвитро донесе голям късмет на много от нас, вярвам, че и при теб ще е така. Но наистина постигнахте голяма стъпка с имплантацията. Продължавате и успехът е близо! ❤️❤️❤️🍀🍀🍀😘😘😘
*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #483 -: Август 07, 2020, 10:21:59 am »
Ех, Тери! Съжалявам много.
Това е огромна крачка за теб. Затова са важни ранните тестове. Чувствай го като победа, а не като загуба.

Знам, че е рано, но не мислиш ли да смениш клиниката?
*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #484 -: Август 07, 2020, 10:26:51 am »
Не, не искаме да сменяме клиниката. Искахме бластоцисти, получихме ги. Познавам си лекарите и се чувствам спокойна там, което според мен е много важно. Ако сменяме клиника, би било само с Турция. Но с тази епидемия не е момента, не е толкова критично положението при нас
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #485 -: Август 07, 2020, 10:37:09 am »
Тери, съжалявам! Наистина сега поне отпадат съмненията относно проблем при имплантацията, това дава ценна информация и за теб, и за твоите лекари. С теб сме!
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #486 -: Август 07, 2020, 10:49:25 am »
Теринка, съжалявам, но наистина браво за имплантацията. Поне знаеш, че задължително трябва да правиш и по - ранен тест, за да се знае накъде вървят нещата.  :bighug:
« Последна редакция: Август 07, 2020, 10:53:05 am от Mihaela Viyacheva »
*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #487 -: Август 07, 2020, 11:08:01 am »
Благодаря, момичета. Всичко ще е наред. Просто ще правя трансфери само на бластоцисти оттук нататък, вливки Интралипид и без аспирин и ще стане. Искам още утре да започвам стимулация, но трябва да подадем пак документи. Знаете ли как се подновяват документи при мъжки фактор при положение,че опитът ни е бил преди 2 години (тоест спермограмите не са в давност).
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #488 -: Август 07, 2020, 11:18:23 am »
Благодаря, момичета. Всичко ще е наред. Просто ще правя трансфери само на бластоцисти оттук нататък, вливки Интралипид и без аспирин и ще стане. Искам още утре да започвам стимулация, но трябва да подадем пак документи. Знаете ли как се подновяват документи при мъжки фактор при положение,че опитът ни е бил преди 2 години (тоест спермограмите не са в давност).

Тери, една крачка напред е това, така мисля.
Документите се подават с декларация, че няма промяна в обстоятелствата, една актуална спермограма и преглед при уролог, както и АМХ при тебе.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #489 -: Август 07, 2020, 11:33:44 am »
Ех, Тери,  съжалявам. Пак си е голяма крачка напред. Добре, че направи ранният тест. Другият път ще стане.

 :bighug:
*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #490 -: Август 07, 2020, 11:52:53 am »
Тери,съжалявам!Поне знаете,че има имплантация,наистина в пет дневните е ключа за бараката,дано скоро се организирате с новите документи и почнете.Прегръдки и гледай от добрата страна.
*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #491 -: Август 07, 2020, 13:04:10 pm »
Тери, съжалявам и те прегръщам.И аз като другите да кажа това е огромна крачка за вас.Аз плаках много при загубите, но си дадох ясна сметка че:
1. Ембрионите ни са качествени и може да се стигне до бременност.
2. Най-добре е да сме с бластоцисти, вероятноста от успех е по-голяма
3. Много е хубаво да правя ранни тестове, ако бях направила на 14-ти ден, нямаше да знам нищо и доктора нямаше да реагира правилно при последващ трансфер.

От тук нататък пътя до успеха е много кратък!

*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #492 -: Август 07, 2020, 13:22:11 pm »
Тери, много съжалявам. Надявах, се макар че не писах окуражително. Уви, не зная какво изпитваш в този момент. Веоятно след вчерашната еуфория си смазана днес, но поне сте идан идея по-наясно с това какво се е случило и отново имате взето решение у дома. Стискам палци съвсем скоро всичко да потръгне в положителна посока. Поне ЦАР регират бързо и решенията им излизат в приличен срок.
Успех на останалите момичета, които са в процедура и чакат своята дата за тест вече.
 :pink_dust_1: :pink_dust_1: :pink_dust_1: :pink_dust_1:

*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #493 -: Август 07, 2020, 13:48:11 pm »
Благодаря на всички. Не ме мислете, след всички нули, които съм видяла, това е лъч надежда.
Ние си мислим, че проблемът е в ембрионите ни. Всички са от една и съща партида, а по онова време мъжът ми не беше никак сериозен и постоянен относно проблемите ни. Сега е натъпкан с ФертилЕйд и ще изкараме по-добри бебоци.
Чудя се само дали би бил полезен експеримент да поискаме половината яйцеклетки с ИКСИ/ИМСИ и половината с Инвитро. Досега сме само с ИКСИ. С неговата морфология от 1-2% дали биха успели да оплодят с инвитро?
И още нещо се чудя относно написаното от Маги. Какво може да се направи при биохимични, според мен като е тръгнало, няма какво да се направи. Най-много да се следят нива на Прогестерон, ама толкоз.
Чакаме си кариотипа да е готов съвсем скоро и той ще даде доста информация.

Ще ми дойде скоро. Пада температурата и сутринта много силно ме пронизваше матката та чак към кръста. А гърдите продължават да растат, зърната си смениха цвета, станаха по-големи. Странни неща се случват с мен. Според мен ще е пораснало няколко дни след 7ия ден ЧХГто и нещо след това се е случило, иначе толкова време да се задържа без цикъл.
« Последна редакция: Август 07, 2020, 13:50:31 pm от teri_90 »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #494 -: Август 07, 2020, 13:55:53 pm »
Тери съжалявам,по близо сте до успеха ! Прегръщам те 🤞🤞
*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #495 -: Август 07, 2020, 14:03:38 pm »
Тери, съжалявам много. Ти си силна и виждам, че си спокойна в този момент, за това съм сигурна, че сте много близо до заветната цел. Прегръщам те!
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #496 -: Август 07, 2020, 14:10:59 pm »
Тери, на мен при биохимичните ми дойде със седмица закъснение. Да знаеш, че може да е по-болезнен цикъла.
*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #497 -: Август 07, 2020, 14:14:43 pm »
Тери, съжалявам много, но ти стискам палци за следващия опит! Остани позитивна! Трябва да успеете следващия път.  yahoo_17
Само не разбрах, в коя клиника сте?
Чувала съм, че ИКСИ/ИМСИ е по-добре от инвитро, защото подбират най-добрите сперматозоиди. А при инвитрото е горе-долу като инсеминацията.
« Последна редакция: Август 07, 2020, 14:18:05 pm от Gracy »
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #498 -: Август 07, 2020, 14:18:48 pm »
Tери, прегръщам те,в бг мама ти писах също.
Мен вчера ми беше пункцията.Извадиха 3 качествено яйцеклетки,приемам от тогава 2 по 3 Утрогестан ,2 по 1 фолиева, преди малко ми обадиха ми се че и  трите яйчица са набодени и са се активирали. Казаха да не спирам лекарствата, в Неделя ще ми звъннат за вторник да кажат в колко ще е трансфера, много съм щастлива.

*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #499 -: Август 07, 2020, 14:24:11 pm »
Тери,при ниска морфология,не бих рискувала 50/50 инвитро и ИКСИ,по -добре ИКСИ само,според мен така ще имате повече ембриони,макар че ви трябват малко,но петдневни.Ако съм на твое място,бих искала малко Я и малко ембриони,аз не вярвам в много трансфери с една реколта.Бих направила нов опит,само и само да имам нови ембриони,не бих и правила свеж трансфер ,нищо че ми се полага,видях сама каква е разликата и бих искала ЗЕТ на петдневни .Това разбира се е мое мнение,така бих постъпила,ако искаме второ дете.