0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #400 -: Юли 30, 2020, 00:47:43 am »
Принцес, мен ме стимулират вече втори път с Фемара/Летрозол, но за инсеминация.

Лейди, задължително едно море направете, дори и да не влизаш в морето, ще ви се отрази добре 🤗

*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #401 -: Юли 30, 2020, 09:00:53 am »
При мен за леката стимулация за инвитро ми изписаха фемара. Беше 2-ри ден на цикъла и ми дадоха рецепта и не казаха кога да почна да го пия. Трябваше да пия по 2 на ден. И понеже беше малко преди обяд, реших веднага да го купя и да пия първото за деня. После прочетох, че масово се изписва от 3-ти ден. После трябваше да бъда на преглед на 6-ти ден, бях приела 9 хапчета фемара дотогава. На видеозон се видяха 2 фоликула около 16 мм (по един в яйчник). Тогава ми биха цитродит следобяд, после вечерта пак трябваше да бия цитродит, а на другия ден вечерта - пак цитродит и хориомон. И на 9-ти ден сутринта беше пункцията - казаха ми, че само една яйцеклетка са извадили, другият фоликул бил празен. Предполагам, че броят фоликули зависи от яйчниковия резерв. Бяха ми казали, че очакват 2-3 фоликула, аз се надявах на 3, а те излязоха два, че даже и единият празен... Последно от преди месец АМХ ми е 3,26 - което не е малко, надявам се. Също така съм чувала, че някои за инсеминация ги стимулират с фемара. А моят доктор не е казвал такова нещо, на естествен цикъл съм.
« Последна редакция: Юли 30, 2020, 09:03:23 am от Gracy »
*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #402 -: Юли 30, 2020, 09:27:01 am »
Gracy, само с фемара трудно да станат повече фоликули. С нея ни стимулират за инсеминации и всички вадим по 1-2 фоликула само. Съвсем нормален ти е бил отговора според мен. За пункция мен ме стимулираха с минимални дози  Гонал и Менопур. Докторката ми каза, че с такива дози и инсеминация се прави в чужбина.
Момичета, да си споделя терзанието. Имах малка нишка червена кръв. 32 ден от цикъл ми е вече. Във вторник пак имах. Замислям се, че и двата пъти е след прием на аспирин предната вечер. Сестрата сама ме предупреди, ако към 10 ден имам някакво зацапване в този ден да пропусна кръворазреждащите.  Днес ще прескоча Фраксипарина, но дали няма пак да предробим нещата. Днес ръцете ми целите прозират и се виждат вени. :( И какво ли очакват да се случи около 10ти ден, то дори не е време за имплантацията
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #403 -: Юли 30, 2020, 10:32:14 am »
Тери, извинявай, ама виж си теста да знаеш какво правиш. Прекалявате в тази клиника. Ако сега е 0, сред 5 дена пак ще е нула, поне да не си разбиеш здравето, че на теб и чай от лайка ти дава отражение.
Пак се извинявам, ако съм рязка, но без значение от резултата, това не е твоята клиника. Ако стане ще е въпреки тях, а не благодарение на тях.
Стискам палци! С теб съм, момиче!
*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #404 -: Юли 30, 2020, 11:38:31 am »
Павла като е подела тема и аз да си кажа - напълно на нейното мнение съм - ако успееш, ще е въпреки тях. И аз не виждам абсолютно никаква причина да се чака. Като има направен тест - какво значение има кога ще се види. Колкото си бременна в момента, толкова и след една седмица ще си.
А иначе - възхищавам ти се на търпението, аз съм доста избухлива и колко неща бих казала на твоята докторка...

26.09.2019
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #405 -: Юли 30, 2020, 12:02:36 pm »
Тери, не се сърди, но се присъединявам към мнението на Павла и Яничка  😬
*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #406 -: Юли 30, 2020, 12:13:55 pm »
И аз се присъединявам,не се терзай излишно,не бих издържала аз.
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #407 -: Юли 30, 2020, 12:17:33 pm »
Лейди, и според мен почивката си е задължителна. Бързо възстановяване и дано скоро може да опитате пак. А мъжете са си такива, понякога просто не знаят как да си изразят емоциите.

Робин, мина ли инсеминацията? Стискам палци.

Принцес, успех!

За Фемарата има различни схеми, на мен пък ми я бяха изписали от  2 ден,  не от 3, но  при мен се целеше изместване на овулацията по- рано за домашни опити.

Тери, много силно стискам палци!
*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #408 -: Юли 30, 2020, 13:04:11 pm »
Мина моята инсеминация, Хелиантус, благодаря за палците. Докторът каза, че фоликулът се е спукал съвсем скоро преди часове, въпреки че аз усетих спукване още във вторник вечерта. Дано той да е прав. Иначе 35 мил. 90% подвижни след обработката. Този път съм на Кринон, тест след 14 дни.
*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #409 -: Юли 30, 2020, 13:11:38 pm »
Лейди, заминавайте някъде да разпуснете.Гледайте си детето и мислете хубави неща.Ще стане!Аз съм жив пример!Горе долу вървиш по моя път, само ти пожелавам да няма биохимична.Но да ти кажа, имплантацията говори много на доктора и е голям плюс, че си имала.

Тери, знаеш че мисля като Павла!Прегръдки!

Робин, успех!

*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #410 -: Юли 30, 2020, 13:29:42 pm »
Да, от всичко до тук и аз мисля, че имплантацията е най-хубавото от цялата история. А честно да ви кажа, море без да си топна дупето, не е море  :D Та ще мина през клиниката преди да тръгнем, за да попитам.
Тери, с теб съм! Даже мислих, че си погледнала теста и ще ни зарадваш  :lol: Но и си твърда и непоклатима!
Робин, силно стиснати палци  :crossfingers: Вярвай на доктора, той си разбира от работата, това което си усетила във вторник, може да е нещо от хормоните  :bighug:
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #411 -: Юли 30, 2020, 14:48:16 pm »
Тери,в коя болница си,доволна съм от Надежда,много бързо стана всичко от първия преглед до стимулацията,няма и месец
Робин, стискам палци !
Ин витро правим,не инсеминация.. :bfp:
 Много гадно лекарство,имам топли вълни. Мен ме приетснява каква е тази упойка при пунцкията,защото съм с ниско кръвно ,някой да разкаже какво се усеща ако може за успокоение,че от мислене снощи не съм спала. Благодаря ви! :?
« Последна редакция: Юли 30, 2020, 14:51:16 pm от Princess93💞 »

*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #412 -: Юли 30, 2020, 15:17:33 pm »
Принцес, какво общо има упойката с ниското кръвно? И аз доскоро бях с ниско кръвно, ама колко упойки съм преживяла, чак не ми се брои. Тя е лека и е за малко. От пункцията аз лично нищо не усетих. Мисля само в следващите няколко дни имах леки болки, но бях с 9 яйцеклетки.

26.09.2019
*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #413 -: Юли 30, 2020, 15:23:57 pm »
Те ще те държат малко. Така или иначе ще ти направят и вливки. Не е драма. Нали си в контролирана среда. Не се плаши от упойката.
*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #414 -: Юли 30, 2020, 17:23:18 pm »
Принцес, бъди спокойна, аз също нищо не усетих, всичко продължи 15 минутки и излязох от упойка много лекичко и бързо. Няма страшно  :bighug:
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #415 -: Юли 30, 2020, 17:25:02 pm »
Лейди, благодаря ти!  Ще видим какво е ,четох че била ампула използвала се за приспивателно,но и забравих името.

*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #416 -: Юли 30, 2020, 19:27:30 pm »
Може и във флакон да е. Пропофол използват най-често.
Теб това не те интересува обаче. Важно е да изпълняваш и да си спокойна🙂
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #417 -: Юли 31, 2020, 00:23:52 am »
Благодаря ви;Но докато не го преживея няма да се успокоя особено. Не знам от стимуалцията и хормоните,но непрекъснато плача като дете, избива ме на рев,общо взето си е голям стрес за мен от неизвестното.

Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #418 -: Юли 31, 2020, 07:52:47 am »
Принцес, аз също съм в пъти по - притеснена, когато нещо ми е непознато и не съм го преживяла. А и в повечето случаи имам склонността да преувеличавам доста събитието. Но, повярвай ми, няма нищо страшно в пункцията. Заспиваш за секунди, нищо не усещаш и се будиш много леко, без странични ефекти. Само малко ме болеше корема след пункциите, като при цикъл. Но може би, защото бях с по много фоликули. Не се притеснявай, ще мине много лесно, важното е да има добър резултат. Успех.
*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #419 -: Юли 31, 2020, 08:48:58 am »
Пункцията е изключително лека манипулация.Наистина упойката е много лека и всичко минава много бързо.Аз не навиждам не пункцията, а положението на жените в Надежда преди и след пункция.Като стадо се чувствах там.Айде всички се събличайте, всички чакайте в стаичката, после в другата стаичка всички.Абе гадно беше това, не самата пункция.