0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #700 -: Юни 09, 2020, 10:43:42 am »
Вчера писах, но постът ми го няма...
Лина, в 33г.с. съм. Ако плъзнеш лентичката ще видиш.
Кукапетл, браво за резултатите!





*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #701 -: Юни 09, 2020, 12:24:32 pm »
Да, помня , че нямаше един пост ама понеже, чета и по нощтите и си казах, че нещо изкуквам. Мен от друг санитарен ми казаха 1ва компресия но пък съдов хирург трябвало да каже по колко време да се носи и тн... е толкова ли е сложно това? Не знам , пълен лаик съм. Руми, явно само от телефона не се вижда, сега като седя на лаптопа е екстра.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #702 -: Юни 10, 2020, 10:10:29 am »
Лина, на моите има една двойка. Не знам дали е това. На рецептата ми пише компресивни чорапи за бременни.
В този санитарен магазин каква им е схемата... изумявам се понякога. В аптеката мога да си купя почти всякакви хапчета, но едни чорапи е проблем.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #703 -: Юни 10, 2020, 13:49:43 pm »
Привет, харесах си количка май. По описание е супер, но има само една снимка и това ме притеснява. Искам да видя коша за кола и седалката, а не само бебешкият кош. В нета не намирам, та си викам дали пък вие няма да знаете нещо повече за тези колички, въобще за марката може би. Ето линк към сайта http://krausman.bg/product/k%d0%be%d0%bb%d0%b8%d1%87%d0%ba%d0%b0-3-%d0%b2-1-krausman-ride-red/ ,
дори не знам къде мога да я видя във физически магазин. Попадна ми на реклама от емаг друг модел и от гугъл намерих офоциалният представител, та там май на тази се спрях. Писах им на пощата също, дано отговорят скоро и те.

*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #704 -: Юни 10, 2020, 14:25:05 pm »
Павла, след като и от трети санитарен магазин ми отказаха без рецепта да ми дават и консултират, си запазих час за съдов, утре. Та ще ида, ще ми направят и доплер на краката и ще имам нааай-после тая рецепта. Сутрин ставам без една вена на стъпалото, следобяд вече е колкото пръст изкочила на ходилото. Да не говорим, че ме наболява,и накуцвам.
Лято, тук имаме темичка за количките, не знам дали си я видяла http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=48566.0 Може и да са я обсъдили твойта, ако искаш да пишем там :)
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #705 -: Юни 10, 2020, 14:32:46 pm »
Лято на мен ми се вижда тежка и тромава,но докато не я видиш на живо няма как да прецениш дали ще ти е удобна.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #706 -: Юни 10, 2020, 15:04:01 pm »
Изумявам се, Лина. Чак толкова!

Лято, това е типичната полска количка, но сглобена в Германия и затова се води там произведена. Аз кошче за кола, освен 1-2, които са ок, към количките не признавам. Никаква сигурност и 100% тази не е минало краш тестовете.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #707 -: Юни 10, 2020, 15:21:38 pm »
И аз, Павла, аз затова коментирах тук толкова ли е сложно?  Като имаш предвид, че не съм им се оплаквала или изразила някакви притесняния. Ама ай, ще ида на съдов. Лято, не виждам никъде колко тежи тази количка, но ми изглежда тежичка.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #708 -: Юни 10, 2020, 15:24:44 pm »
Лято,това е огромен китук.Тази количка ми бие да е 13-14 кг с кош и рама.Трудно ще я мъкнеш тук-там.Според мен поне.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #709 -: Юни 10, 2020, 17:31:19 pm »
Лина, ми то там май не се пише много, хах. Ще потърся де.
Слънчицето, аз това дето го харесва е все около тия кила. И предната ми количка беше 13 кила, но маневрена и не се усещаха на каране из улиците. Само дето тоя път искам 3 в 1. Относно сигурността - ние не шофираме и мнооого рядко пътуваме с кола. Предпочитаме си БДЖ цялото семейство, та я тая връзка бебешкото столче за кола ще ми е нужно за изписването и после макс 2-3 пъти да го ползвам в градски условия. Идеята ни е, че все пак с чужда кола трябва да пестим място и ако количката е отделно от столчето това няма как да стане. Супер неудобно ще е да викна приятел да ме закара до едикъде си и да замъкна столче и количка, а след като ме остави бебето в количката и столчето в ръка или да пратя приятеля да го върне у нас или като се видим след 2-3 седмици да ми го върне, а дотогава да му седи в колата? Тоя филм сме го играли вече и е ужасно неудобно. А тия 3 в 1 столчето се закрепя за количката и няма нужда от бебешки кош. Говорим за градски излизания, да речем до болница за преглед или подобно. Изобщо не си правя планове за големи пътувания без личен транспорт с малко бебе и още едно дете за седмица или дори 2 дни. Иначе имам изисквания - задължително голям кош за пазар, големи и маневрени гуми и голяма чанта за количка. Кошът ще ползвам освен за пазар и за раницата на баткото след училище, за тренировка или просто за резервни дрешки на двамата и т.н. Чантата е за храни и памперси, гумите са за хубавите тротоари тук. Килограмите няма да са голям проблем стига количката да е маневрена. Вдигане и качване по стълбите - отделя се кошът от рамата и става ОК за сам човек, но аз рядко съм сама. И все пак искам да я видя, така си харесах BUBA, но в магазина се оказа трудна за бутане.

*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #710 -: Юни 10, 2020, 19:53:57 pm »
Хах, ами то ние ако не почнем май няма кой  :D
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #711 -: Юни 10, 2020, 20:12:34 pm »
Лято,ти си знаеш,ама като нарамиш коша и шасито по стълбите,с коя ръка ще държиш детето с все багаж?
В някои входове виждам шасита оставят хората,да не мъкнат всичко,дано имате такава възможност.
Тук до нас добрите хора от общината поправиха асфалта и тротоарите,все пак станахме синя зона,поне това ни е плюса от цялата работа със зоната.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #712 -: Юни 10, 2020, 20:48:48 pm »
Моята количка е Joie. Лека е, маневрени, издържа и в България, и по самолети, и по всякакъв транспорт включително кораб. Столчетата са Рекаро и с адаптер стават на количката. В коша събирам храна за 1 седмици  (без водата и алкохола).
Двойната пак Joie си взех. Много съм доволна.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #713 -: Юни 11, 2020, 08:30:25 am »
Докато бебето е малко и не тежи особено няма да ги качвам поотделно със сигурност. Както казах и предната количка ми беше 13 кила и съм я качвала до 3 етаж без проблем (cangoroo Victoria). Сега сме на 2 етаж, но имам 2 мъже на разположение. Наистина предпочитам по-висока количка. Миналия път бяхме с комбинирана количка, седалката падаше много ниско върху коша и той оставаше недостъпен докато бебето спи. Тези леките колички ми идват малко като летни. Осъзнавам, че това което търся и смятам, че ще ми бъде от полза няма как да не тежи никак, а и тежестта на количката се усеща ясно когато детето порастне и стои предимно седнало. Тогава се измества центъра на тежестта напред и затруднява придвижването. Когато Васил беше около годинка и тежеше колкото количката ми беше трудно да се придвижвам докато е буден, но сложех ли го да спи вътре тежестта не се усещаше. В крайна сметка придвижването е повече от качването и освен у дома на другите места има предвидени рампи. Тоест ще се движим няколко часа на ден, а ще се прибираме и слизаме по веднъж-два пъти макс. До тук всичко, което съм харесала е все в този диапазон и съм се примирила, че количка 10 кила няма да ми свърши работа. Може и да греша, не съм пробвала подобни на предлаганите от вас. Но наистина ми изглеждат като летни колички и не бих искала да рискувам, все пак не са без пари в магазина. Е, досега гледах предимно в интернет и посетих само един магазин, защото е рано като цяло. Но ако намеря моята количка и тя е на промоция точно сега хич няма да чакам да наближи термин. Казвала съм го и преди - предния път лежах за задържане 2 месеца и пропуснах целия шопинг, тоя път няма да оставя друг да избира вместо мен и навреме ще се ориентирам.

*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #714 -: Юни 11, 2020, 10:44:51 am »
По повод количките тези дни обсъждахме с нашите бременни - количка 3300 лв., друга - 2500 лв., не знам, не са нормални тия цени. Това си е чиста проба спекула.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #715 -: Юни 11, 2020, 10:52:30 am »
Лято,тая количка Виктория е егати здравата .Една позната в нея отгледа двете си деца,като накрая бяха накачулени и двете вътре заедно,бири,картофи и диня наведнъж.Евтина и здрава.
Тъй е,каквото ти е удобно на теб.
Аз направих малък шопинг,заради извънредното,откъм дрехи само.От мен има 6 ромпъра,2 бодита и 3 клина,и добре че не пазарувах повече.Заринаха ни с дрехи,преди една седмица един чувал с етикетите и 10 парцала носени,сума ти подаръци отнесе Зори,колегите ми една торба купили и това било "малкия" подарък,приятели,познати,всеке идва до вратата и мъкне нещо.Тъй че,не се затрупвайте с покупки.
Кой е на ред да ражда сега?
Тя моята кола е 2000 :D,за 3500 едно старо ауди ще взема и ще си бръмчим!
Ние с Павла това коментирахме,в голф двойка или тройка се кипри Стоке или Мима😂
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #716 -: Юни 11, 2020, 10:58:25 am »
Мен тия цени ме побъркват, точно като малка кола е.Аз за това взех втора ръка и сега с близначките пак.Ако ви кажа там какви са цените....

А за подаръците точно това ви казах, не се затрупвйте и разпределете най-нужните вещи измежду роднини и познати.За да не се затрупате с ненужни вещи.Аз вече продавам люлката на момичетата и съм изпратила две торби с дрехи на жени очакващи близнаци.Половината не съм ги обличала на бебетата дори!

Re: Тема на бременните 103
« Отговор #717 -: Юни 11, 2020, 11:18:59 am »
Здравейте,минавам на отчет,минах тонове и ЖК. Всичко е наред,на тоновете имаше една по силна контракция която аз не съм усетила 😁,бебчо е вече 2,140 в 34+1гс. Половината документи за раждането вече ги имам,след две седмици съм на ЖК и тогава ще пускам кръв и урина.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #718 -: Юни 11, 2020, 12:33:05 pm »
Круела, супер новини :) Още малко остана и при теб, тъкмо най-сетне да отмине това кофти време.
относно покупките - Виктория беше здрава, ма на едно прибиране в багажник (на автобус!!!) мъжът ми я напъна нещо и счупи. Пълнех я на макс с каквото се сетите. В началото на всеки месец си правех основен пазар на всички храни за бебето за 30 дни и всичко това се събираше в багажника. И така съм я качвала по стълбите със все бебето в нея. Поправихме я, но скоро след това я дадохме на друго семейство, нашият спря да ползва количка на година и 2-3 месеца, тъй като ходеше стабилно, не спеше навън и яслата ни беше на 150 метра от блока, та не се налагаше вече. Севврен парк също ни беше наблизо, а това ни беше ходенето, другото в градски транспорт и без количка беше по-удобно. Просто си взех по-голяма спортна раница за багаж, но и той заради яслата вече беше на обща храна изцяло, та не носех много. Памперс също махна изцяло по това време. Относно дрешките - няма да взимам, тъй като по термин съм с 2 дни разлика от баткото и всичко налично ще става и за бебето като възраст и сезон. Цветово всичко ми е унисекс - бяло, зелено, бежово, жълто. Бях решила да купя само количка, креватче и сгъваема кошара и това е. В крайна сметка за тая количка изнамерих и клипчета и доста ми допадна като функционалност. Ще видя дали ще взема на заем стерилизатор и някои други подобни, шишенца няколко ще взема. За помпа съм още в чуденка - миналият път имах уж много кърма, но след 30 дни мъки просто спрях. Помпата на Авент ми пропускаше въздух и губеше вакуум бързо, та не я ползвах никак. Имам желание да кърмя, но това не мога да планувам и няма да го планувам. По-натам ще подготвям дребните неща, но малко по малко всеки месец ще се готвя, така че след 2-3 месеца да стигна до пране и подреждане.
Относно цените на количките - да, има и такива висок клас, които дори не гледам. Но не искам да взимам и най-нисък клас. Винаги съм предпочитала да се вместя в среден клас уреди/вещи, така че да извлека максимална полза от тях на разумна цена стига разходът да не е извънреден и да имам предвиден бюджет. На този етап съм заделила 5000 лв за ЖК, раждане, изследвания, количка, креватче и кошара. Над 3000 лв са ми само ЖК, раждане, ФМ*3 и други изследвания, но пък това си е само от мен лично без да ощетявам семейния бюджет. А от бабата и бъдещият кръстник ще има за дребните работи, които ще взимам като дойде време за 45 дни болничен.

*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #719 -: Юни 11, 2020, 12:38:35 pm »
Аз нали съм скрит педант и си записвам всичко. За Симеон абсолютно всички неща до 3-4м, като това включва количка, столче за кола, стол за хранене, люлка и тн, като тук получих подаръци като парфюм за бебета и подобни непотребни вещи, съм дала 1900 евро. След това майка ми донесе много неща и практически до 1г съм взимала само дребни нещица.
Безумие са тези цени.
Двойната ми количка е 160 евро. Единичната 200 и ще избута и двамата 100%. Не е мръднала, освен че я почуках.

Лято, кърми си. Тя помпа не трябва ако бебето закусва добре.