0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #680 -: Юни 05, 2020, 10:47:10 am »
Лина,сега като те чета че мислиш за работа и се сетих нещо.Като получавах разкритие с окситоцин и дишах както ми казваха акушерките,правих това което ми каза-представях си ,че съм в колата на морето и вали дъжд,чистачките отмиват болката,а в далечината е едно хубаво лице и с всяка контракция се доближава до мен.Много помогна,даже и подрямвах между две контракции.
И така и така съм почнала,да ви кажа,че макар че нямах избор на екип,всички лекари-гинеколози,неонатолози и анестезиолози бяха страхотни,изобщо не мога да кажа лоша дума и като работа и като отношение.Акушерките бяха много подкрепящи,в отделението после също-и детските и тези за родилките.
Дори като взех да преговарям да не правим секцио,лекаря ми каза с най-спокоен тон-Тука моето момиче,решавам аз!Два живота сте в ръцете ми,крайния резултат ще бъде една щастлива жена.Екипа се събира и до пет минути си на масата.
Анестезиолога ,Павла може да го знае д-р Ламада ме съблече в движение .Това стана в 9.55 в 10.10 Зоринцето са я аспирирали.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #681 -: Юни 05, 2020, 12:18:46 pm »
Ти си попаднала на страхотен лекар. Ламада е много внимателен и грижовен. Чудесен лекар наистина!
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #682 -: Юни 05, 2020, 12:25:39 pm »
 Слънце, ако знаеш колко ми е хубаво, като ми пишете, че съм помогнала. Тея неща бачкат, и да не винаги всичко зависи от нас, но нааааааааааааай-важното е че със Зори сте добре. Всичко друго минава и отминава.Звучи, че наистина на много добър лекар си попаднала, с адекватна реакция. Ох, милото са го аспиририали. Направо ми се къса сърцето. Важното е , че е ок сега и се гушкате. Леле от тея хормони ми се насълзиха очите! :bighug:
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #683 -: Юни 05, 2020, 16:53:33 pm »
Лято, ти сега работиш или не? Че нещо не разбрах. Спряха ли ти зарзиото и кортикостероида от Надежда?
На трудовия и управленския договор съм в болничен и не ме закачат там, но на граждаснкия няма как. Там съм единствен служител на петима началници, но и петимата единодушно не ме занимаваха с нищо пре извънредното положение и ме баха пуснали хоум офис. Естествено си подготвях документите в електронен вариант за всички заседания, но извън това не съм правила нищо. И сега не ме закачат особено, но сама реших, че е време да започна да ходя и да си подреждам по малко папките и хартийте. Зарзио ми го спряха още март, но не съм сигурна дали след твоята инжекция си купих още една или тя беше последна - разсеяна съм и грам спомен нямам. Заради плацентата приема на утрогестан продължава, но е намален и е само вечер, а заради хемоглобина приемам 2*1 малтофер фол, но шпа при нужда или ако имам тежък ден (с тоя ремонт се включвам в местенето и аз) го пия превантивно, но не повече от 3*2 и витамини прегнакеър макс с омега 3. Тях сама си ги купих, но не ги отворих преди да получа разрешение да ги пия, а такова имам още от април. Чакам ФМ на 15.06., а бебето ме подритва по график. Явно си има режим и го спазва. Режимът е простичък - щом легна да си почивам и се почва. Май килцата са ми малко повечко, но в сравнение с предния път съм си направо слабачка!

*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #684 -: Юни 07, 2020, 09:51:19 am »
Лято, ами то в съветите на "как да усетя бебето си " е да си в покой..тоест легнал и тн. Защо за качването,колко си качила до момента? Павле, какъв чорап трябваше да си в взема, до коляното но каква компресия. Жената в магазина ми иска компресия и обиколка на глезен + прасец и да съм ходела на доктор, да ми изпише компресия. Не можело така да ми даде? Круела, Кукапетал, как сте момичета?
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #685 -: Юни 07, 2020, 14:51:37 pm »
Аз съм добре,почнах да оправям багажа за болницата,че да съм подготвена 😂
Края на седмицата ще почистя основно пералнята и почвам да пера и гладя дрехите на бебко. Иначе немога вече да спя,болките в таза стават все по болезнени...
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #686 -: Юни 07, 2020, 16:35:26 pm »
И на мен спането вече ми е по-трудно. Ставам по 4-5 пъти нощем. Понякога просто седя известно време и пак лягам. От утре спирам да ходя и на работа. Каквото ми е останало ще довърша дистанционно.
За прането и на мен ми предстои да го почна.





*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #687 -: Юни 07, 2020, 17:47:50 pm »
Круела, имаш още време но сигурно и аз бих подготвила от по-рано нещата. Номшпа пиеш ли? Руми, не мога да ти видя лентичката в коя гс си?
Аз в няколко ДМ-а търсих този спрей за изморени крака и го няма О_О
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #688 -: Юни 07, 2020, 18:29:43 pm »
Не пия но-шпа,пия си магнезий,биозин мама и фолиева. Аз си взех от този спрей,има го в ДМ в мола в Люлин.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #689 -: Юни 07, 2020, 19:19:36 pm »
А през деня ходиш ли? Помага обикновенно. Този на тунела ли? Ще ида!
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #690 -: Юни 07, 2020, 19:38:44 pm »
Ходя,не се спирам Хаха
Да този на тунела.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #691 -: Юни 07, 2020, 21:38:21 pm »
Ползвате ли някакво приложение като крачкомер? Аз свалих една апликация, за бременни (Фея) която ми дава по 10 000 крачки на ден. Е не ги правя,но пък ме мотивира. Август месец ли бяха намаленията? Някой знае ли?Аз още не смея нищо да купувам и най-вероятно най-близко до края ще взема.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #692 -: Юни 08, 2020, 00:14:34 am »
Лина, трябва да си погледна чорапите, ако пише на тях компресия.
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #693 -: Юни 08, 2020, 03:51:35 am »
И тук писах, но ми няма коментара, така че пак да напиша  :D.
Лина, ако идваш до нашият мол, да не ме забравиш 😘
Круела, а ти май си в Люлин? Ако е така ще те чакам след месец, два да разхождаме бебетата 😁
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #694 -: Юни 08, 2020, 04:09:28 am »
Благодаря. Мен в санитарния магазин не искаха да ме измерят или каквото и да е, пък вече от топлото не ми е изобщо комфортно на жегата. Особено много ми се надува единия крак. Мише, като минавам ще ти звънна.
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #695 -: Юни 08, 2020, 05:48:39 am »
Здравейте, момичета!
Днес ми беше обременяването. Моля за мнение. 🙏
Лина, много е яко това приложение. Аз редовно си го ползвам.
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #696 -: Юни 08, 2020, 06:57:35 am »
Мише в люлин съм,ама тебе съм те изпуснала къде си.
Kukapetal аз не разбирам,и немога да дам мнение.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #697 -: Юни 08, 2020, 07:47:43 am »
Всичко изглежда добре, Кукапел.
Гледам, че и чернодрабните са добри.
Чудесно ти се отразява бременността.
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #698 -: Юни 08, 2020, 08:11:52 am »
Благодаря, Павла! ❤️❤️❤️ Така е наистина 😊, с тези чернодробни ми е много интересно и много се радвам!
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #699 -: Юни 09, 2020, 10:36:52 am »
Кукапетал, много се радвам за чернодробните най-вече!  Иначе, виж всичко ти е в норма. Иначе как са ти дните? Леле хора, мисля че изкуфях съвсем от това неспане. Някой тук 1ва компресия ли беше писал, че не виждам поста като търся назад или съм го сънувала?