0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #720 -: Юни 11, 2020, 12:48:16 pm »
Искам да кърмя, и миналия път исках. В началото всичко тръгна добре, но после изведнъж спря да суче от едната гърда. Оставаше гладен, ревеше, а мен ме болеше. Помъчих се седмица така и просто реших да успокоя нещата с АМ. След като мина на АМ до седмица спряха и коликите, и получих едно усмихнато бебе. Сега каквото дойде, но няма да насилвам нещата в никакъв случай, затова откъм помпа не съм сигурна. Корито и бебефон сме дали преди 2 години и може би ще ни ги върнат на есен, но още не съм коментирала в какво състояние са и дали ще им трябват още.

*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #721 -: Юни 11, 2020, 12:57:25 pm »
Круела, добри новини! И аз другата седмица съм на ЖК и излизам в болничен.
Преди нас по термин е Нелита, но тя нещо се изгуби и не пише.
Аз имам доста дрехи от баткото и сега съм купила само 2-3 нови. Ще има и подаръци разбира се и няма да бързам с други. Имам и количка с два коша. Ваничка също. Остава пране и гладене, но чакам да минат дъждовете.





*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #722 -: Юни 11, 2020, 16:01:02 pm »
И аз гледах колички снощи, като се заговорихме, и мойте са намалени, но ще държа и Митко е против. Ние ще купуваме всичко, нямаме кой да ни даде, подари или тн.
Круела, браво на бебчо и на мама! Супер се справяте.Rumito, супер и за теб. Живи здрави, раче ли ще е ? И аз помня Нелита, сега като ти каза, дано всичко да е наред с нея.
Аз бях при съдов, препоръча ми някакви силиконови чорапи м/у 70 и 140 дни и мазила и ако не, ми помага особено, вече 2ра компресия, но те повече топлели предвид времето.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #723 -: Юни 11, 2020, 16:27:24 pm »
Лина и ние купихме всичко сами,ама пак ни заринаха,после ако се наложи молове,магазини и бебе борси има.
Мъжа ми пък отказа пари от всички,защото не бил тепърва прохождащ в живота,те се обидиха родата му и така.Тъй че не отказвайте,верно си е обидно за даващия.Аз чух какво каза брата на мъжа ми-Много имаш да учиш ,брат ми.Натъжи ме дето не взе моите пари.
То и количката не е баш спешна,ние ще излезем след четирстия ден и тя си седи в кашона,ама карай.
Отделете някой лев за почерпка,че е сериозен разход.Ма да е жива и здрава Зоринка.
Круела,браво на младежа,нека си расте .
Руми,мен това пране и гладене ме изтормози много,а и имам петнайсе комплекта чаршафи от племенника,ма  ползвам здраво.Дни наред перях и гладих,краката ми втасваха,кръста ме заболяваше,ама няма накъде.

*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #724 -: Юни 11, 2020, 17:20:39 pm »
Слънце, мъжът ти е подходил тъпо, ще ме извиняваш. Как ще го удря на гордост? Ние им купихме злато и всичко в сметки им слагаме. Уважение към хората е.
Защо ще чакате 40 дена в това хубавото време?
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #725 -: Юни 11, 2020, 17:27:46 pm »
Естествено че е тъпо,тя сега няма нужда,ама е уважевие.Затова казвам да взимат момичетата щом им дават.
Ще чакам по традиция,може да е глупаво ма ми е по-спокойно,а и на двора сме все по-дълго.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #726 -: Юни 11, 2020, 18:07:31 pm »
Както се чувстваш, най-спокойно а и вие движите на двора. И аз не мисля, че се отказват пари за бебе. Нищо, здраве да е. Иначе , само всичко да е наред и почерпка ще има, само да дойде повода :)
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #727 -: Юни 11, 2020, 19:28:56 pm »
Моя мъж 3 дена черпа всички. Първо родата, после приятелите и накрая началника и колегите си 😀 И всичко това в битовата стая в нас.
Ние пари не отказваме, събираме му ги. Даже вчера му купихме столче за колата и за хранене. Но съм казала, че вече нищо не искам, поне за сега. Дрехи има, играчки има и какво ли още не.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #728 -: Юни 12, 2020, 08:41:23 am »
Всичко взимам аз, хората са се сетили за мен, за детето, от сърце ги дават.

Аз още с Моника и отворих сметкас и там слагах парите, бях събрала бая и си помогнахме при ремонта на нейната стая и всичките мебели, които и поръчахме.Сега с двечките е същата работа :)

*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #729 -: Юни 12, 2020, 15:16:39 pm »
С Васил мислех злато да взимам, но в интерес на истината в началото получавах много, а после като ми трябваха нямах други. По онова време напуснах работа седмица преди да разбера за бременността си и бях на минимално майчинство, на една заплата и на квартира, та каквото събрах в началото после ми послужи с времето. Ами човек никога не знае какво ще се случи и трябва да има едно на ум. Не съм отказвала помощ и тогава ползвах носени и употребявани дрехи и вещи за детето и за мен. После нашите съм предлагала десетки пъти и все ми е било отказвано. 2 майки взимаха по нещичко, но после упорито връщаха и сега се окава, че имам повечето нужни неща. Според мен си е направо безотговорно да взимам еднолично решение и да отказвам подаръци от името на детето. Та те децата най-много обичат подаръци независимо дали става въпрос за кеш, играчка или дрешка.

*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #730 -: Юни 13, 2020, 12:24:39 pm »
Как сте, девойки? От мен няма кой знае какво освен, че вчера ме удариха с колата, отзад. С около 60 км/ч. Човека му отказали спирачките. Слава Богу сме добре с бебето и Лори е ок. Сънува кошмари ма ше й мине ( минахме на преглед и за двете), че тя си беше ударила леко главичката. Пиша по повод махането на коланите при бременност- слагайте ги тези колани, хора. Не мога да ви опиша как щях да се ударя във волана, ако нямах. На децата също- Лори е с колан откакто се е родила. Изключение са някакви моменти, в които много е плакала . И 1% стига да стане белята. Просто за мен си обещах изобщо никога, ама никога да не махам колана.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #731 -: Юни 13, 2020, 12:40:00 pm »
Олее Лина, важното е че сте добре. А за коланите - да важни са. Аз и сега го слагам въпреки големия корем. Чувствам се по-спокойна.





Re: Тема на бременните 103
« Отговор #732 -: Юни 13, 2020, 12:58:26 pm »
Лина,важното е че сте добре ! Аз не съм спряла да ползвам колана,след като и мен ме удариха отзад (преди да забременея). Просто сега само горната част на колана слагам.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #733 -: Юни 13, 2020, 13:13:19 pm »
Лина,малкия дявол е!Добре че сте здрави всички.Абсолютно колан не се маха,за секунди става белята.Деца,възрастни,отговорност трябва.
Мен мъжа ми като ме кара да раждам и излизаме от двора и понеже сме на кръстовище,от ляво едно Ауди за поне 20 000 обиколено от две патрулки,после четохме че заспал на волана и пил и едва карал.Ами ако беше засилен заспал представям си..Поредния тъпак със скъпа кола,който пие и кара.И сега Зори е с колан и аз седя отзад и аз съм с колан.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #734 -: Юни 13, 2020, 13:36:43 pm »
Лина, радвам се, че сте добре. Лори ке го преодолее бързо.

Момичета, трябва коланът да е под корема ви ако нямате колан за бременни.

Ако плачат много просто спирам. По-добре да загубя време, отколкото да стане нещо непоправимо. Белята става за секунди.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #735 -: Юни 13, 2020, 16:17:14 pm »
А, ще се оправим. И ламарината ще мине по каско. Все ми е тая за колите. Аз го пиша, просто да си имаме едно на ум. Че и аз тези дни, все ми тежеше, че се окопчавам и си пуфках, ама това ме отрезни. Слънчицето, уф, тези пък не престанаха с простотиите. Слава Богу, че не сте се засекли. Някой знае ли кога се прави този тест за алоантитела (когато майката е RH-, а бащата е RH +) , Аз правих в началото (не помня кога) , в 22+5 и това ли е финално?
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #736 -: Юни 13, 2020, 17:59:35 pm »
В началота към 12гс, после 25гс някъде, а после към 32гс или ако нещо не е както трябва.
С бременни колан ли беше? Мръдна ли?
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #737 -: Юни 13, 2020, 19:45:34 pm »
Лина, важното е, че сте добре, ламарините ще се оправят. Добре е, че подсещаш за коланите.

По каса, при кръвно групова несъвместимост с биологичния баща (по АБО или Резус) се полагат:
  • Една допълнителна ехография 28-32 г.с.
  • Изследване за алоеритроантитела чрез аглутинационен или ензимен метод или индиректен антиглобулинов (Coombs) тест с поливалентен антиглобулинов серум
  • 9-12 г.с. – при бременни с предшествуващи спонтанни аборти, мъртвораждания, раждания на деца с хемолитична болест на новороденото поради изоимунизация, в случаи на установени антитела при предш. бременности, при предстоящи инвазивни пренатални изследвания
  • 17-20 г.с – на бременни с необременена акушерска анамнеза и отрицателен Резус фактор
  • 26-28 г.с. – на бременни с отрицателен Резус фактор, на които при първото изследване не са открити антитела


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #738 -: Юни 14, 2020, 07:17:12 am »
Добро утро! Д-р Мели, благодаря за изчерпателния отговор!
Павле, точно този път не. Ших го веднъж, но се скъса и ще го дам на машина да го минат. Иначе поне моя не мръдна, леко ме опъна. Сигурно има значение, че е кола на две години. Но го бях сложила само през гърдите, долу през корема ме боли направо като покарам малко повече. Не знам дали е от платното или се лигавя. Ще питам АГ, в понеделник. Ако каже, че е нормално, ще търпя.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #739 -: Юни 14, 2020, 09:32:48 am »
Мен също ми болеше, беше ми изключително неприятно ако не съм със специален колан.