0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #740 -: Юни 14, 2020, 17:57:24 pm »
Лина, радвам се, че сте добре. Относно коланите - аз не шофирам, но пък се возя. Колан винаги съм слагала, включително в 9 месец. Возила съм се и повечко, т.е. не за 15 минути, а поне час, но никога не ми е бил проблем. Сега също ползвам в автомобил, а за късмет през ден някой предлага да ме закара заради дъждовете. Винаги съм се очудвала когато някой откаже да сложи колан, а още повече ако е бременна жена. Коланът спасява животи и няма извинение за неползването му.

Re: Тема на бременните 103
« Отговор #741 -: Юни 14, 2020, 21:13:29 pm »
Лина, радвам се, че сте добре, това наистина е най-важното!
 :bighug:
Аз се чувствам добре, само ме притеснява от време на време вагинален сърбеж. От 2-3 дни се появи. Смених си интимния гел от Вагизан с интимен на Матернеа за бременни, дали от него незнам. На 24.06 съм на преглед, дали да чакам до тогава или да питам по-рано по телефона. Урина имам чиста от 9.06. Микробиология от март. Течение много леко, не ме притеснява изобщо.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #742 -: Юни 14, 2020, 21:25:27 pm »
Да, момичета. Аз затова го написах. Благодарско. Кукапетал, вземи си гнофит и слагай от индивидуалните дозички. При мен има подобрение винаги, когато ги ползвам.
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #743 -: Юни 15, 2020, 11:34:12 am »
Много благодаря, Лина! ❤️
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #744 -: Юни 15, 2020, 13:47:06 pm »
На отчет- плацентата вече е високо. Не знам колко, но няма опасност. Госпожицата е към 500 грама, което си е доста, но не е прекалено според доктор. Всички показатели от фм са видимо много добри и без забележки. Снимката е ужасна, бебето е сериозно и не пожела да позира, но баткото твърди, че досега не е виждал по-хубава усмивчица 🤗

*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #745 -: Юни 15, 2020, 14:08:58 pm »
Лято,много добре.Много са слодки снимките от коремчето.С такъв трепет ги гледахме,както и всеки диск който ми даваше доктора.Много е вълнуващо!
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #746 -: Юни 15, 2020, 14:32:23 pm »
Наистина са много сладки. Но аз съм силно впечатлена от неговата реакция за усмивката. Прилагам 2 снимки, черно-бялата е нейна, а неговат е жълтата. Ако някой види усмивка нека ми се обади незабавно. А той какво видя, как я хареса...? Само се надявам така да рвагира и като се роди, че много се притеснявам. 7 години е свикнал да е център на света у дома, страхувам се от появата на бебето.

*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #747 -: Юни 15, 2020, 14:45:55 pm »
Може като ви изпишат да му подарите подарък.Демек бебето идва с подарък за баткото.Така бях чела някъде.
И да го включваш в обгрижването й,да се чувства полезен.
Едната ми приятелка има две момичета-на 8 и на 2 години и скоро голямото й каза как не са оставали сами двете откакто се родило малкото.Тънка работа е явно.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #748 -: Юни 15, 2020, 15:01:30 pm »
Това с подаръка е готино, но точно тогава той има и рожден ден. Всъщност може би точно това да помогне. Супер идея, много ми допадна, въпреки че той засега се радва много. По-скоро се опасявам, че ще остане трайно разочарован между нуждата да се наспи в 1 клас, уроците и ревящото бебе, което не иска да си играе с него все още. Говорим си, че то ще има нужда от повече внимание в началото, но ясно осъзнавам, че и той няма да има нужда от по-малко. За помагането е ясно, но моето внимание няма кой да компенсира. А няма как след 5 часа да оставя бебето и да съм само негова майка. Ще търся вариант за 1 ден месечно само за нас може би, бебето при баба.

*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #749 -: Юни 15, 2020, 15:22:02 pm »
Синът ти е голям, ще свикне лесно, ако му се говори достатъчно. Измисли си време сам за вас, но без да изпращаш бебето някъде. Баща им да гледа бебето, а вие отидете някъде, следващата седмица обратно. Не бебето пречи на времето  с него, а вие сте решили така. Обикновено малките страдат. Сега виждам, че пренебрегвам малкото, защото на него му стига да го гушна, да е сухо и нахранено, а с голямото четем книжки, играем, редим неща. Като прасне и малкото ще е различно, но в началото голямото не е особено страдащо. и пак- двама сте, нека и двамата родители да се редуват с вниманието.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #750 -: Юни 15, 2020, 17:09:14 pm »
Мда, факт е, че повече игнорирам бащата в мислите си. Явно спомените от първото раждане си имат своето място в съзнанието ми, а той по онова време толкова пиеше, че беше абсурдно да му оставя бебе. Ще се справим де, нямаме избор. Важното е, че сега всичко е наред и баткото приема бременността много добре, дори чака раждането с желание.

*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #751 -: Юни 16, 2020, 15:54:24 pm »
Лято, след като плацентата се е вдигнала, може да дишаш спокойно вече! Браво!
И аз бях на ЖК. Пуснахме изследвания, сега ги видях. Горе долу са добре. От другата седмица - запис на тонове.





*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #752 -: Юни 17, 2020, 09:39:48 am »
Румито, да, вече се успокоих. Ти сигурно се вълнуваш доста вече, срещата Ви наближава много :)
Днес спиди ми разказаха играта. Нали си харесах количка и я поръчах, защото беше с голямо намаление, а и с международна пратка кой знае кога щеше да дойде. Да, но е тук. Имам смс да чакам днес цял ден с объркан адрес. Звъня им да оправим адреса, но не можело, защото пратката е 102 кг!!!. Бе, вие луди ли сте? Как бебешка количка 102 кг? Още се разправяме и няма решение засега  :hitonhead:

*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #753 -: Юни 17, 2020, 12:58:12 pm »
Как 102 кг? Провери на сайта колко е теглото. При тези килограми транспортните разходи са ограмни. По номер на товарителница направи също справка в интернет. Не може да тежи толкова дори да е на пакет.





*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #754 -: Юни 17, 2020, 15:13:49 pm »
Kukapetal, отмина ли сърбежа- как си вече?
Лято- сладурска снимка. Сигурно  е 10.2 кг и са се объркали. Руми, вие как се насочвате за раждането и къде ще раждаш- аз нещо съм изпуснала.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #755 -: Юни 17, 2020, 15:47:40 pm »
Аз съм в Надежда. И първото ми беше там. Само забравих да питам за багажа дали има някаква промяна от преди 5 г., но ще питам другата седмица като съм на тонове.
Круела, ти нали също си там? Питала ли си за списъка с багажа?





*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #756 -: Юни 17, 2020, 16:17:40 pm »
Благодаря, Лина ♥
Начи е към 20 кила всичко - трите коша, рамата и всички аксесоари. Куриера беше точен, та ми я качи до горе освен, че си излезе и извън района. Количката е по-яка от с-класа на автомобил. Много е маневрена, с лекота се разглабя и сглабя и има много екстри за удобство. Комапктно се сгъва и е супер за софийските разбити тротоари. Може би не е от най-леките, но пък както казах е маневрена и не се усеща тежестта. Като цяло е всичко, което исках. Цветът се разминава малко със снимките, по-кяфяв е. Ами аз съм готова да се насладя на лятото без да се притеснявам, че нещо ще липсва на бебето ако ме изненада както направи баткото. Рано е за всичко, но пък ми е толкова приятно да се подготвям активно :)

Re: Тема на бременните 103
« Отговор #757 -: Юни 17, 2020, 17:14:25 pm »
Руми,не съм питала,но аз моя багаж го приготвих от сайта им. Там пише какво е нужно,отделно взех мокри кърпи,сухи кърпички,шише и биба.
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #758 -: Юни 18, 2020, 00:56:20 am »
Лято, честита количка!  :bori_010:
Лина, както внезапно се появи, така и ми мина сърбежа. Намалих сладкото и увеличих киселото мляко, може да е съвпадение незнам, но сега няма проблем. Бях решила да търся гинофит, но не се наложи. Сега бодърствам през нощта, не мога да спя. От време на време обикалям стаята, че ми писва да лежа. Много бавно ми минават нощите.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #759 -: Юни 18, 2020, 11:02:50 am »
Лято, качи някоя снимка да видим количката.
Кукапетал, супер , че е минало както и се е появило. И аз бодърствам и се чудя какво да правя по нощите общо взето. Съня ми е никак. А през деня ужасно ми се спи. Нали съм на едно кафе на ден и едвам издържам. На последната консултация ми каза, че по-едро върви, по ехограф е 26гс (по ПРМ е 25гс) беше 987гр, та сигурно на другите прегледи ще ми назначи ОГТ. Аз си следя захарта и не ми излиза от границите. Малко е странно. И сладко почти не ям ( два пъти в седмцата)..