0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #760 -: Юни 18, 2020, 11:20:23 am »
Лина, аз с Борис имах много странни стойности. Даже на ОГТТ направих хипогликемия, но нетипичната реакция пак значело гд. Стискам палци. То си ти е и време вече.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #761 -: Юни 18, 2020, 11:39:27 am »
Да, Павла. Гледах, че ОГТ е до 28 ма седмица, аз по-другата съм на консултация- баш тогава. Да, бе много странно. Аз и се движа доста стабилно, но каквото това. Ако трябва и инсулин ще бием, само да е добре. Просто ме изненада, че от нищото дойде.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #762 -: Юни 18, 2020, 12:01:16 pm »
Кое дойде от нищото?
И да върви напред бебето нищо не означава. Аз имах леко повишени води и леко големи бебега, но Симеон се роди 39гс и 3 дена 3235гр, а Борис с 20 дена по-рано беше пак толкова гол и долу. Така, че е много относително. Прави си теста и каквото трабва ще правиш.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #763 -: Юни 18, 2020, 12:40:48 pm »
Лина, ще снимам и ще кача. Вчера мъжът ми също я разгледа, не хареса, че била супер ликсозна според него. Помпащите гуми ме притесняват малко, че ако спукаме ще е сложно.
На последната ФМ и ние говорихме, че 28 седмица ще правя ОГТТ, но само ако коремът продължава да е твърде голям. Ми аз и с Васил бях с огромен корем, даже по-голям от сега, но никой не се сети да провери за гестационен диабет тогава. Още ме е яд, че се доверих на друг да ми избира лекар, пък бил той и бащата! както и да е де, разбрахме се да запиша ФМ в началото на 28 гс и да видим за ОГТТ тогава. Засега девойката е голяма (502гр), но не била над допустимото все още за този период (21 гс + 3 дни) и затова чак другият път ще го обсъждаме тоя тест. За него не съм се притеснила, макар че уж сладко не ми се дояжда по принцип, а тая бременност честичко ми се приискват определени неща. Повече бях притеснена за тая плацента, но вече мина. Мислех, че леките болки при претоварване са били от нея, но се оказа, че греша. Пия но шпа при нужда или ако знам, че ще има тежък ден е превантивно, но май ще трябва да видим и от какво боли и вероятно ще имам магнезий скоро. На 23.06. съм на ЖК и там ще обсъдим и това.

*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #764 -: Юни 18, 2020, 13:03:29 pm »
Моята захар беше в норми,пък 4200 родих.Не се тревожете ,а и ехографа не е точен.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #765 -: Юни 18, 2020, 13:48:15 pm »
Ами изненадах се, затова. До 4ти Юни си вървеше в нормата , беше 621гр и изведнъж, Затова. Но не се шашкам, под наблюдение съм и взимаме мерки ако се наложи или се следим :) Да, Павле тъй е. Ами Лято, да ще го следим това.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #766 -: Юни 18, 2020, 15:19:19 pm »
От една страна съм спокойна, чувствам се добре. От друга страна се ядосвам, че предния път никой не се сети да изключи гестационен диабет при условие, че качих 35 кила и бях като слоница. А сега ще се следим и няма да има проблеми. Много ми е дзен вече.

*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #767 -: Юни 18, 2020, 16:29:49 pm »
Лято,как ги свали?То и това е от значение сигурно.Моите кила деня преди да родя,дръж здраво,бяха почти 30.Направо ми призля.Но явно е било вода,пък не изглеждах много огромна.За 22 дни свалих 20 кг ей тъй,от нищо.Сега имам 8-9 да свалям.И до тук нито една стрия,имах целулит до коленете в деветия месец това,още на десетия ден след раждането се махна.Сега имам корем като в трети месец и вече си влизам в някои дънки .
Тъй че не се шашкай от кантара ,но се следи.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #768 -: Юни 19, 2020, 08:14:00 am »
Кила се свалят.Аз в момента съм по-слаба от преди да забременея.Вчера ме изкараха 68кг на кантара при ендокринолога.Аз последните 10 години съм все около 72-73.Сега остава да прибера корема, но се оказа най-трудната задача.Иначе след първото раждане за 4 месеца бях свалила всичко и бях останала без корем, но каката ме побърка.Ревяща, не искаща да спи в количката ако не я бутам, бях навъртяла километри с нея.

*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #769 -: Юни 19, 2020, 12:57:35 pm »
Не ги свалих, там е големият проблем. Влязох да раждам 84 кила, на първият РД бях около 70, на втория около 65-68, не помня добре. От там сепочна каване отново. Упражнения, фитнес, ендокринолог и диетолог - едно голямо нищо. С ендокриноложката, която беше и диетоложка свалих около 7-8 кг, но до 68 и толкоз. Почна да ми става зле, захарта ми падаше до 2 и нещо - 3 и спрях глюкофажа и диетата. Оказа се грешен резултат на ОГТТ, но за това съм писала. Като почнах стимулацията пак бях 74 кила, а преди 100 години бях 57 кила. Тежи ми, неприятно ми е. Далече съм от мисълта, че пак ще съм 57, но 62-65 би ми било доста по-добре. А най-тъпото е, че всички тия кила са на корем. Изобщо 7 години си ходех като бременна и ми отстъпваха място в трамвая. Обръчи въртях, планини катерих, фитнес, лекар - причина не се намери и резултат няма. То затова сега се ядосвам, че по онова време никой не ме насочи, а роднини и приятели твърдяха, че е нормално да напълнея. А аз едва се движех и се задъхвах постоянно. Не можех дори да поиграя с детето на нормални игри - да му покажа как се скача на дама, да поритаме топка или да седна с него на земата, за да играем на колички - абсурд! Мисля си, че това можеше да се ограничи и кг да не са толкова много. Когато бях 57 кила не бях заради диети и никога не бях тренирала, това ми беше естественото тегло. Сега не качвам много, но все пак е повече от препоръчителното. За края на 5 месец съм качила 7,5 кг - вижда ми се малко на фона на преди, но проблемът не е там, а в големината на корема и бебето според лекар. А същия проблем имах и преди - коремът ми беше като бременна в 9 месец още в 6 месец. Ма колкото и да се ядосвам е минало.

*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #770 -: Юни 19, 2020, 14:49:26 pm »
Лято, аз също след предната бременност имах едни 4-5 кила дето не мърдаха.Сега свалих доста, наистина неочаквано за мен.Само не знам тоя корам как ще се прибере.

Лина, на какъв лекар трябва да отида за диастазата, са ме погледне?

*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #771 -: Юни 19, 2020, 15:26:05 pm »
Аз се чудя на колан за след раждане,някой чувал ли е мнение от гинеколози?
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #772 -: Юни 19, 2020, 15:42:42 pm »
Маги, моя АГ ме насочи към хирург. Иначе тук пише как можеш да прецениш дали имаш https://9m-bg.com/zdrave/diastaza-na-koremnite-muskuli/ Ако изобщо имаш време да дишаш, има много упражнения в нета за прибиране. Аз май не съм, Слънце.
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #773 -: Юни 20, 2020, 15:15:32 pm »
Слънчице, на мен още в болницата, веднага след раждането ми сложиха колан, както и торбичка с пясък. Но колана си го носих всички дни в болницата. След това си взех за в къщи и го носих още около две седмици. Корема ми почти веднага се прибра напълно. Вярно, че качих много малко, но мисля, че колана имаше много голяма роля.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #774 -: Юни 20, 2020, 16:08:06 pm »
Мише,покажи колана или дай линк.
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #775 -: Юни 20, 2020, 16:48:29 pm »
Взех го от ОЛХ моя, но ще кача снимка как изглежда. Иначе в болницата беше по - обикновен даже.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #776 -: Юни 21, 2020, 10:11:16 am »
Намерих го същия в ОЛХ за 23 лв.Чакам доставка вече,ако някой се интересува ще пиша отзиви.
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #777 -: Юни 21, 2020, 10:23:30 am »
Аз съм взела този,снаха ми го ползваше и остана много доволна. Може да се регулира от двете страни и отдолу.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #778 -: Юни 21, 2020, 10:50:14 am »
Круела,чудих му се,ама май беше 100 лв,но на Анита са страхотни нещата.Нали си купих сутиен за бременни,еми няма такова удобно нещо,перях и носих.Колкото и да ми порастнаха гърдите все ги събираше и още си го нося вкъщи.
Обаче не искам гащи колан,имам едни взех ги накрая и два пъти ги сложих като ми се наложи да излизам ,не съм очарована.
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #779 -: Юни 21, 2020, 11:01:50 am »
Круела, щом се регулира е добре. Аз имах и от този тип, но без регулиране и реално не можех да стегна достатъчно, за това минах на колана.