0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #800 -: Юни 24, 2020, 14:27:57 pm »
Лелеее, хем звиждам за морето, хем ме е шубе в това положение да пътувам където и да е. Браво на девойката, явно почивката ѝ се е отразила супер и бърза да порасте, за да види по-скоро какъв е светът наживо ♥
Ами 10.07 си е след 2 седмици, като ти гледам и лентичката, а и явно както върви ще е горе-долу навреме с тоновете.

Re: Тема на бременните 103
« Отговор #801 -: Юни 24, 2020, 14:56:23 pm »
Kukapetal браво на девойката,нека расте. Браво и за почивката,така ми се ходи и на мен 😣😣
Аз тонове почнах в 34гс всяка седмица.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #802 -: Юни 24, 2020, 15:09:42 pm »
Аз ходих на тонове веднъж малко преди секциото.С Моника два пъти като единия път беше непосредствено преди секциото.Прави ми впечатление, че много често ви викат.

Re: Тема на бременните 103
« Отговор #803 -: Юни 24, 2020, 15:48:47 pm »
И аз имам такова усещане, попитах, това била процедурата в Щерев, дано се включат Мишето или Слънцемое, те бяха там. Може да не отида, някой път. Дори в деня на последната ФМ, пак имам назначени тонове. Дали е, защото имаме платен пакет.
Благодаря на всички за отговорите! 🍀
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #804 -: Юни 24, 2020, 17:03:25 pm »
Преди 7 години по здравна каса почнах тоновете някъде с болничния, 2 пъти на 2 седмици и после всяка седмица

*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #805 -: Юни 25, 2020, 10:39:37 am »
Аз днес съм на тонове за първи път. И после всяка седмица. Имам в платения пакет 4 броя.





Re: Тема на бременните 103
« Отговор #806 -: Юни 25, 2020, 10:49:04 am »
Rumito и аз бях днес на тонове,но защо имаш 4?? Трябва да имаш 5 или 6 в пакета ?
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #807 -: Юни 26, 2020, 10:35:03 am »
То при мен така или иначе са 4 седмици до секциото, т.е. 4 замервания.
Иначе вчера беше натоварено пред кабинета за тонове, че някои ги връщаха да повтарят и си почаках доста. Поне с тоновете всичко беше наред.
А най-неприятното беше, че навръщане по магистралата беше такова задръстване, че 2 часа минахме само 30 км. Дори тази сутрин все още се чувствам уморена и няма да правя нищо. Ще почивам. А имам още 1 пералня да пускам и съответно да гладя. Не съм си събрала и багажа за болницата, а имам всичко необходимо.





Re: Тема на бременните 103
« Отговор #808 -: Юни 26, 2020, 10:53:45 am »
Rumito не знаех че си секцио. Аз затова тоновете ги записвам сутрин че не е лудница. Аз избрах и изгладих всичко,а багажа остана да сложа тоалетни принадлежности. Общо взето съм готова ако юнака реши по рано да излиза хах
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #809 -: Юни 26, 2020, 11:25:35 am »
Круела, Румито, завиждам за скорошните срещи и емоции. Аз нощес сънувах някакви небивалици с бебета. Бях още бременна, а някакво бебе имаше за мои познати. Нещо от сорта на донорски яйцеклетки моето и още едно от един донор с трансфер по едно и също време, но другото бебе се ражда сега и си е супер доносено и здраво, а аз продължавам да мъкна корем. А другите родители просто не са готови и забравят бебето насам-натам, поради кратката бременност нямат ни шише, ни легло, ни нищо и аз само тичам по тях да наглеждам детето, че те искали на бар и т.н. Абе, егати кошмара. Сигурно, защото тия дни се самообвинявах, че не подхождам емоциалнално, а само рационално и ми остана само багажа за болница да събера и някои дреболии за у дома, а то в 23 седмица е суууупер рано.
Как ли ще се справя с родителството отново? Колики, захранване, боледувания...? Много ме е страх.

*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #810 -: Юни 26, 2020, 11:40:24 am »
значи, доколкото разбрах от 32ра почват тоновете? Руми, не знаех, че си секцио. То и аз ще съм. Лято, от 23та да подреждаш багаж- той ще прашаса докато му дойде времето :D Kukapetal, кога ти е последната ФМ 30 или 32ра седмица?
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #811 -: Юни 26, 2020, 11:53:00 am »
Лина, в моя случай от 30 г. с почвам с тоновете. Много се изненадах, ама... Феталната я записах в 32+6 дни, за да съм при Чавеева, иначе при напълно непознат лекар имаше свободен час по-рано. Според вас проблем ли е, че 6 дни по-късно ще отида?
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #812 -: Юни 26, 2020, 12:38:05 pm »
Няма да подрежда, но това май само остана. Количка, креватче, повивалник, дрешки и даже шишета вчера ми дадоха. Козметика и багаж остана. Е, трябва също ваничка, стерилизатор и още някои дребни неща май. Но всичко отива за септември освен ако нещо не се обърка. То пък септември ще е кошмар - 1 клас, сортиране на дрехи от Васил, пране, гладене... Но пък едва тогава ще видя какво ми липсва като дрешки, а и сезонът ще е по-подходящ за пазар. Хм, ми ако септември се занимавам с това, то други дреболии може и по- скоро да набавя. По-удобно ми е с парите да ги купя, че да знам накрая какво остава за раждането. Щото аз съм скара на със сметките 😂

*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #813 -: Юни 27, 2020, 09:02:12 am »
kukapetal, на мен Чавеева ми е писла препоръка ФМ към 30-32 тъй,че си в срока :) При нея супер бързо се запълват часовете, но е супер мила и много добре обяснява. И аз да ти кажа след морето бих пуснала МБ ама и не бих влизала, но аз след мойта епопея с бактериите...Круела, добре, че си стегнала багажериите, че ако стане по-рано, да обяснваш кое в кое шкафче е- супер изнервящо! Сега ще ви дават ли свиждания или не с оглед на ИП?
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #814 -: Юни 27, 2020, 09:19:45 am »
Аз затова реших от по рано да го оправя че да ми е мирна главата 😁
Иначе не няма свиждания,бащата ще види бебето на изписването дано поне тях не ги забранят пак.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #815 -: Юни 27, 2020, 10:09:37 am »
Моята последна ФМ трябва да е в 28 гс заради обременяването, че от там ми го искат.
Как сте с акъла? Моят липсва тотално, ужасно съм разсеяна и забравям елементарни неща.

*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #816 -: Юни 27, 2020, 13:43:35 pm »
Ех, а поне навън ще може разходки сигурно?  Леле, дано вЕрно не ги забранят. А иначе сама ли ще си в стая или не си го мислила? О, Лято, аз отдавна съм "чао" :)
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #817 -: Юни 27, 2020, 14:00:40 pm »
По принцип предпочитам да не съм сама в стая,поне да има с кой да си говоря. Иначе и аз забравям елементарни неща,но е нормално хах
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #818 -: Юни 27, 2020, 17:22:04 pm »
В Надежда в стаите са по двама. Може и да има вип единични, но нормално са по двама.
А и аз забравям някои неща. Нормално е.
Днес изпрах последните дрешки. През седмицата ще глад я.





Re: Тема на бременните 103
« Отговор #819 -: Юни 27, 2020, 17:37:15 pm »
Здравейте и от мен в тази тема, осмелявам се да пиша тук, че вече станах досадна в другата тема, пък дано и да си остана тук. Та на въпроса, пристигна ми преди малко рецептата и  са ми изписали Клексан 0.2 мл, а аз досега слагам Фраксипарин 0.4 мл , и са ми изписали аспирин 75 мг, а аз пия 100 мг. Не е ли много ниска доза 0.2 мл , ще стане ли нещо , ако мина на по- ниски дози...не знам, направо ми се плаче от тях вече. Поне на прогестерона ми е същата дозата.