0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните 103
« Отговор #880 -: Юли 06, 2020, 11:14:56 am »
Хахах, и аз така се чувствам в тези жеги, но още ми е рано за раждане.
Тези дни имам световъртеж, което взе да ме тормози доста, защото не съм стабилна, все едно ще падна, кръвното е ниско, но аз съм с такова винаги. Ще пускам кръвни и се чудя освен ПКК, дали да пусна друго, което да помогне на АГ да разбере повече от къде идва това виене на свят. В петък съм при нея.
Хелиантус, как си?
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #881 -: Юли 06, 2020, 11:32:58 am »
От жегите е така. Пускай си климатик и пий вода.
Аз пък, като някой бил бременен през всеки сезон, ми лятото е по-добре. Ако се реша на 3то и мога да избирам, последните месеци пак лятото искам да са. 
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #882 -: Юли 06, 2020, 12:07:05 pm »
Кукапетъл,  благодаря, че питаш. Добре съм, само много изморена, постоянно ми се спи все едно не съм спала от седмица, като излезна на малко по- дълга разходка с кучето се уморявам много,  започва да ми се вие свят, гаденето и повръщането си продължават, никакъв апетит, свалила съм 1 кг. Малко неприятно физически, но не се оплаквам, нали това исках. Лошото е , че едвам си върша нещата из вкъщи,  но колкото толкова, поне съм облагодетелствана да не работя в момента, не си представям как щях с това гадене и повръщане,  в моята работа си има доста миризливи моменти  :D, а и е доста високо интензивна. Вече броя дните до ехографа, на 14.07 е.

Павла, и аз винаги съм си представяла, че последните месеци е по- добре да са през лятото, заради дрехите най- вече. Зимата трудно се опакова човек с голямо коремче  :D
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #883 -: Юли 06, 2020, 13:22:05 pm »
Хелиантус, хич не га мисли ами си спи колкото ти душа иска. Заведох малкия на обед, поръчахме и корема ме сви в ужасна остра болка. По размина, но все още ми е дискомфортно. Чудя се бракстън контракции ли беше или друго, да звъня ли на лекар... Но май първо ще ям и ако не мине и се повтори ще го мисля пак.

*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #884 -: Юли 06, 2020, 13:33:39 pm »
Не е само дрехи и обувки, но и избор на прясна храна. Кеф ти зеленчуци, кеф ти плодове и всички сезонни и пресни. Зимата няма нищо.
Хелиантус, това с отслабването и домакинските неща да не ти пука. Когато. Аз с Борис бях свалила 3кг до 3м. Със Симеон до 7м не бях качила и грам. Намери си просто някакъв протеин, от който не ти се гади. Пий течности и стой на сянка.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #885 -: Юли 06, 2020, 15:01:02 pm »
Кукапетал, скоро желязо пускала ли си? Или то хемоглобина ще излезе в ПКК ако е нисък? Хелиантус, и ние с тебе ги броим дните! Нормално е това с отслабването, аз и двата пъти бях свалила кг в началото. Гледай да не се обезводниш, другото е ок. Работата у дома остава все много колкото и да отметнеш- не го мисли. Аз съм била два пъти зимата и сега лятото бременна. Ами да ви кажа колкото и да съм труп от жегите  е в пъти по-добре от зимата. Поне може да се разкараш без да се притесняваш, от подхлъзгания и какво ли не. Да не говорим за пресните плодове и зеленчуци!
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #886 -: Юли 06, 2020, 19:28:47 pm »
Прави сте, момичета! За храната, за дрехите и за зимата, че може да се подхлъзнем. Като се замисля в началните месеци, как се пазих да не падна пред блока, много се заледява от течащи климатици, а сега може и късно вечер, но си излизам спокойно на разходка.
Хелиантусче, дано скоро отминат неразположенията и да ти е по-комфортно през бременността!
Лято, как си?
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #887 -: Юли 06, 2020, 21:59:08 pm »
Кукапетъл, благодаря, тази вечер по-добре от предните 2. А болката от днес не се повтори. Страхувам се де, с Васил имах едно подобно усещане и се оказах с разкритие 60 дни преди термин. Но сега май е доста рано за такива неща.
Поне заваля и разхлади приятно, та ми е кеф. Досега зяпахме светкавици от терасата с малкия. Той измислил име на бебето и се чуди що му се смея. Василка! 😂😂😂 Ми що да не я кръсти на себе си?

*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #888 -: Юли 06, 2020, 23:58:15 pm »
Поне Васка да беше :D сладур.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #889 -: Юли 07, 2020, 06:29:39 am »
Здравейте мами, вчера неочаквано се роди моето момиченце 2,8 кг, 49 см. Малко избърза, днес очаквам неонатолозите да кажат как е.





Re: Тема на бременните 103
« Отговор #890 -: Юли 07, 2020, 06:56:45 am »
Rumito честита радост 🤱🤱 бъдете живи и здрави 👣❤👣❤ Секцио ли роди или нормално? Как се чувстваш ? Чакаме те да разкажеш повече 🍀🍀
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #891 -: Юли 07, 2020, 07:47:31 am »
Благодаря Круела! Секцио по спешност беше. Неочаквано започнаха да ми изтичат водите и посред нощ тръгнахме към Надежда.





Re: Тема на бременните 103
« Отговор #892 -: Юли 07, 2020, 07:47:58 am »
Руми, честито 💗 Важно е всичко да е наред. А на теб бързо възстановяване 💖 Всичко е минало и ще ѝ се радваш като ти я доведат. Как я кръстихте?
« Последна редакция: Юли 07, 2020, 07:49:54 am от Татяна Павлова »
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #893 -: Юли 07, 2020, 08:15:04 am »
Руми,честито!Да е жива и здрава малката госпожица а на теб леко възстановяване!
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #894 -: Юли 07, 2020, 08:34:22 am »
Руми, честито! Надявам се всичко да е наред , но гледайки линийката ти си в 37 + 5 , те от 38ма почват секциото тъй че вярвам, че бебка е добре и ще се гушкате скоро. Ти как си? Когато се посъвземеш те чакаме да разкажеш.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #895 -: Юли 07, 2020, 08:51:35 am »
Честито бебче, Руми. Бъдете здрави и щастливи и скоро у дома ♥

*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #896 -: Юли 07, 2020, 09:19:03 am »
Благодаря момичета!
Лина, в 36-та и 6 дни се роди. Днес щеше да е 37-ма. Имах още 2 седмици до плановото секцио. Голяма изненада беше за мен. Нямаше признаци за ранно раждане. Добре че багажът беше готов а и всички за бебето вкъщи е готово.





Re: Тема на бременните 103
« Отговор #897 -: Юли 07, 2020, 09:39:25 am »
Честита радост, Руми! ❤️❤️❤️Да ви е жива и здрава, много щастлива и благословена малката принцеса, баткото сигурно няма търпение да я види. 😊 Бързо възстановяване на теб! 🍀🍀🍀
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #898 -: Юли 07, 2020, 10:05:45 am »
Честита радост, Руми! Да сте здрави и много да ви радва принцесата :)
Бързо възстановяване!
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #899 -: Юли 07, 2020, 12:06:37 pm »
Кукапетъл, ти беше споделила май за болка към крака, под корема или нещо от сорта. Оказаха се контракции ли? Аз днес имам такава болка, доста неприятна. След вчерашната се чудя вече дали да се обаждам на лекар, дали да ходя до там - какво да правя. Щото може и да няма общо с бременността.