0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #940 -: Юли 10, 2020, 12:38:45 pm »
Не си давай парите. Ще те науча да повиваш с пелена. Симито го пових веднъж, а малкото нито веднъж. Искаха ръцете да са навън и това е. Не заспиваха с прибрани ръце. Симеон и сега преди да заспи си вади ръцете от завивката.
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #941 -: Юли 10, 2020, 12:57:36 pm »
Свалям кг, ама то нормално като почти не ям, а като ям рядко задържам нещо. Вече съм близо-2 кг. Звънях, чакам да ми се обади лекар.  Мисля, че успях да се хидратирам, а и днес само веднъж повърнах, и сега се чувствам една идея по- добре. Планувам да пробвам да хапна  :D Трудна работа е това с яденето, нищо не ми се яде. Ще стискам зъби, къде ще ходя, важен е крайният резултат. Толкова съм благодарна, че не съм на работа, не знам ако работех дали щях да оцелея  :D Лина, желязна си!
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #942 -: Юли 10, 2020, 13:05:38 pm »
Лина,четох че като се повиват имали усещане като за утроба.А това ,че и главата е завита ,засилвало усещането.Все едно бебето е опряно в утробата,не сме повивали ние,но гнездото много я успокояваше.Особено в леглото,където е много широко за такова малко бебе,беше а и още е много полезно.Аз правя бремената възглавница на гнездо,хубаво отварям от всякъде ,да не стане беля и така спи в нея и на дивана през деня,и на леглото си вечер.Но тя много си маха ръцете и краката ,иначе и аз мислих да повивам.Акушерките в родилното ми показаха как става.Ще ти пусна снимка на вайбър как ми я донесоха,да се ориентираш как са в родилното,може и в къщи да го прилагаш в началото.
Хелиантус,аз бях с един вирус два дни и се скъсах от разстройство и повръщане,единия ден не можех да стоя будна даже.Павла ми каза да взема рехидратиращо прахче и пих едно саше много бавно,една чаша за цял ден,но се оправих.Но не знам дали може да го вземеш там без рецепта.
Но пък не съм повръщала иначе изобщо.
Руми,сигурно нямаш търпение да се приберете.Как се казва малката госпожичка,ако разбира се не се притесняваш да споделиш.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #943 -: Юли 10, 2020, 13:57:59 pm »
HELIANTHUS пробвай газирана вода с лимон в нея да пиеш, може да ти е по-добре и домати да хапваш или сирене.Нещо трябва да ядеш и наистина добре си се свързала с лекар.

Лина, имам едни чувалчета за спане с платка за повиване, водят се 0+ месеца, ако искаш ще ти пратя едното да пробваш как ще е.При нас не се получи, ядосваха се, особенно Аделина като и вържех ръцете така, виж Габриела по-добре го приемаше.Колкото до опирането на главата и двете са по-спокойни ако главата им е опряна в нещо и за това над тях слагам възглавницата за кърмене.

*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #944 -: Юли 10, 2020, 14:09:27 pm »
За опирането на главата и за слагане на шапка четохме,но мисля че е топло за шапка.Макар че имаме тънки,не съм слагала.Възглавницата за бременни е идеална,и за кърмене и за опиране в глава.Изобщо изчетохме по една книга,различна и всеки преразказва на другия,и много статии в нета.И това което мислихме,че ще е полезно и ще работи при нашето дете,това пробваме.Само Спок не съм чела,а майка ми се кълне в него,ще взема да го купя.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #945 -: Юли 10, 2020, 14:18:54 pm »
Малката госпожичка се казва Йоана и наистина нямам търпение да се приберем вкъщи. Дето се казва броя часовете.





*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #946 -: Юли 10, 2020, 14:24:51 pm »
Чудесно име!

Слънце, само в болницата за 2-3 дена им слагах шапки на децата.
Ако взимаш Спок, вземи съвременното издание. Аз четох едно от 90те, което не беше преработено.
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #947 -: Юли 10, 2020, 14:31:08 pm »
Много го харесвам това име 😁
Аз и зимата след баня, както и навън и сега и слагам шапки, въпреки че тя много мрази и се дразни  :D Но аз упорито продължавам да и слагам  :D
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #948 -: Юли 10, 2020, 15:16:39 pm »
Хелиантус, момичетата са те посъветвали вече. Иска ми се да дам и аз някоя изпробвана рецепта за справяне с това състояние, но на мен само ми се спеше. Имах няколко позива за повръщане, но до краен резултат стигнах едва 2-3 пъти. Просто се старай особено след храна да не се движиш много, така както се процедира и с бебе, за да не върне поръчката. Лягаш и поне 30 минути никакво мърдане от една поза. Не знам дали ще помогне, но се надявам да е така. Преди години имах период, в който повръщах и само така се оправих. Но не бях бременна.
Аз все си мислех, че задочно ще се пише моят, пък той редовно, моля Ви! Имам усещането, че наесен ще е голям купон и поне сега не се ядосвам. Като ми дойде до главата ще е най-яко, но тогава от моето главоболие ще хвърчат чужди глави!

*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #949 -: Юли 10, 2020, 15:24:58 pm »
Лято, бъди оптимист. :wink: Както са тръгнали нещата нито университетите ще отворят физически, нито училищата. Ще си седите вкъщи :)

*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #950 -: Юли 10, 2020, 15:48:18 pm »
 :jump12:
Така е, Павла. Двама ще имат нужд от тишина, третият ще реве, а четвъртият ще си сипе чаша вино и ще се заключи в банята. Така ги виждам нещата  :lol: :lol: :lol:

*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #951 -: Юли 10, 2020, 17:36:03 pm »
Ха-ха Лято, разсмя ме  :D





*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #952 -: Юли 11, 2020, 07:27:51 am »
Хелиантус, как го закрепи вчера? Яде ли? Павла, ще показваш това повиване, благодаря. Маги, какви са тез чувалчета, бре? Ами това е, че не помня Лори дали се мърдаше много или не. Помня й само реването :D Оле, толкова мило ми стана, като прочетох, че Ади се е ядосвала - хах <3 A и бебета се повиват само в началото.. Слънце, да и аз това за главата бях чела, но общо взето с нагаждане става- каквото му хареса  на бебето. Да, и аз гледах после, как може да се ползва възглавницата хем за кърмене, хем за в кошарката, въпреки, че мен много ми харесват тези гнезда, нямаше когато Лори беше бебе и мисля да си начешам кефа и да взема едно :)
Руми, чудесно име, да ти е жива и здрава Йоанка :cheerleader:
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #953 -: Юли 11, 2020, 09:37:59 am »
Лина,според мен няма смисъл от гнездо.Същото е като възглавницата,само че отдолу има платка с цип.Виж ги пак в някой магазин.
Йоана,Милослава,Елица и Зорница бяха нашите варианти за име😁
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #954 -: Юли 11, 2020, 11:17:34 am »
Аз взех с Борис. Със Симеон нямах нужда. Нямаше д.уги малки хора, които да ръчка бебето постоянно. На мен ми е удобно и е по-добро от възглавницата, но е глезотия и изцяло излишна покупка.
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #955 -: Юли 11, 2020, 11:45:51 am »
Руми, много хубаво име сте избрали и аз много го харесвам.

Вчера познайте дали ми се обади  GP-то. Чаках търпеливо до към 4, защото последните пъти все към толкова ми се обаждаха, звънях пак и ми казаха, че си е тръгнала вече и ще звънне в понеделник. Но аз бях една идея по- добре вчера, хапнах, позадържах някаква храна и течности, само 6 пъти връщах поръчката, което сравнение с 10- те предния ден ми се стори много по- добре. Мъжът ми ми взе рехидратиращи прахчета. Тази сутрин засега се чувствам малко по- добре.

Маги, ще пробвам газирана вода. Иначе доматите и сиренето са от малкото неща, които ми понасят.

Благодаря, че ме мислите!
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #956 -: Юли 11, 2020, 11:55:20 am »
Хелиантус, много се радвам, че имаш подобрение. Ся като мине време, ще видиш какво ти понася и какво не. Поне така е при повечето жени. Аз си драйфах на фонтан от всичко. Базиках,се че съм като онази от един страшен филм, 'дето се катери , в ъгъла на стената , обръща си главата наобратно и повръща на фонатан хахаха Шегата настрана, на 14ти ли беше на преглед? Слънце, Павла, ми ще ги видя, не знам дали ще се огранича да взимам или не. Ако много ми хареса като го видя ще взема, засега плакна очи на картинки.
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #957 -: Юли 11, 2020, 12:28:17 pm »
Лина, купих си гнездо, защото исках. И познай. Лазар е лежал в него много малко. Основно го ползвах да си стига играчките на гимнастиката. Сега го прави и без него и 60лв си стоят в ъгъла 😂 А все още се събира в него, че го взехме по голямо.
« Последна редакция: Юли 11, 2020, 12:38:17 pm от Татяна Павлова »
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #958 -: Юли 11, 2020, 12:49:23 pm »
Да, на 14-и е прегледа. Вече много нямам търпение, дано всичко е наред този път.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #959 -: Юли 11, 2020, 17:40:03 pm »
Ами крайно различно е от миналите пъти Хелиантус, очаква се крайно различен резултат <3 И аз бях забравила газираната вода , даже с лайм, много освежава и отделно преминават киселините. Хах, Танче, ами то винаги го има този риск ко да праиш :)