0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните 103
« Отговор #660 -: Май 31, 2020, 12:17:17 pm »
Благодаря, Слънчицето!
Вие как сте? Кога ще си бъдете вкъщи?
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #661 -: Май 31, 2020, 13:02:37 pm »
Ти сладолед и подобни си позволявай. Аз за месото те питах заради б12.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #662 -: Май 31, 2020, 19:59:09 pm »
Утре се надявам да ни изпишат.И двете сме добре и дано си идем вкъщи,уча се на кърмене още,по-точно как да преодолея болката в зърната,но ще се получи сигурно.Стискам зъби в началото,от там не боли.
Кой ще ражда сега?Круела ли е?
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #663 -: Май 31, 2020, 20:45:45 pm »
Слънце, радвам се че сте добре. Навремето имаше един крем на авент и ми помагаше. От време на време слагах силиконови зърна.
Кукапетал, ами да там ще ги говорите тези неща.
Аз си мисля дали да си пусна калций серум, че ме е страх с приема на вит д ( четох за калциране на главичката на бебето) и се замислих.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #664 -: Май 31, 2020, 21:24:37 pm »
Слънце, по същия начин бях. Ужасна болка беше. Важното е да захапе правилно. Ползвай крива на медела или лилавия  лансинох.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #665 -: Юни 01, 2020, 07:24:55 am »
Лансинох ползвам,на едната гърда имам малка бучка,предполагам като я слагам там по-често ще се махне.Вече ще пиша това в другата тема,обещавам.
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #666 -: Юни 01, 2020, 11:20:46 am »
Слънчице, дано бързо се нагласите и да няма болка.
Вчера вечерта се поразходих с мъжа ми и кучето и като ме почнаха едни присвивания ниско в корема. Пих си лекарствата, но цяла нощ ме въртя тази болка, през нощта вече тръгна към пубисната кост и таза. Ни на ляво, ни на дясно ми беше добре. Отпуска ме, поспя, после пак почваше и сутринта бях в клиниката. Моята АГ не беше на смяна, прегледа ме дежурен, всичко е наред, бебка е добре, няма скъсяване на шийката, формата е добре, околоплодните добре, единствено бебето вървяло малко по-едро 722гр. В 24+6г.с. съм. Никой досега не ми е казвал това. Ще видим на обременяването какво ще излезе. Вдигна ми магнезия за болките.
Лина, бях си пуснала общ калций, в норма ми е, понеже ми е висок вит. Д. Не пречи да си го видиш.
« Последна редакция: Юни 01, 2020, 11:24:19 am от Kukapetal »
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #667 -: Юни 01, 2020, 16:41:58 pm »
Слънце, като си под душа можеш да правиш масаж на гърдата. От под мишницата, надолу водиш ръката към зърното и помага. Дано вече сте у дома.Kukapetal, и аз мисля, че с постоянно по-висока доза магнезий тези болежки ще отминат. Това поне ми обясниха в АГ кабинета. Моя мъж, днес в 23 +2(по узи, иначе по прм е 22+5)  е 610 грама, но има и други фактори ( днес специално питах за ОГТ), нещо по плацентата и водите които гледат за да преценят за натоварването. Иначе калций (общ) бях пускала, в норма е. За това се пускало специално, серум, въпреки че АГ ме убеди че нямало УЗ данни за това.  Иначе каза, че трябва да докараме до 32ра седмица АГ, след месец съм на хирург. Дискутирахме това, че имам изтъняла маточна страна (той ми показа, имам дупка като корен на зъб), и се притеснява за руптура на матката при естествено раждане. Да я докарам до там, но живот и здраве при раждането май ще се окаже секцио , с двама хирурзи. Единия АГ а другия коремен, да ми подсили платното . Което означава пълна упойка (май) и изобщо толкова не исках да се стига до там. Обаче, май няма да стане така както го мислех,което ме скофти, но най-важното е детето и аз да сме добре. Криво ми е че е още една коремна операция.. :?
« Последна редакция: Юни 01, 2020, 16:47:00 pm от Lina88 »
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #668 -: Юни 01, 2020, 17:03:07 pm »
Лина, това да е. Важното е да сте добре с младежа.
Една операция ли ще те стресне. Тъкмо ще прибереш коремчето по- бързо.

Момичета, знам какво ви е, но давайте го по дзен. Чудесен период е бременността. Насладете му се. Не може 10 месеца да живеете в постоянен страх и само да се вглеждате в стойности, болежки и тн. Казвам го с най-добри чувства. Като родите ще сте в главите си, че сте имали проблемни бременности, а общия случай не е така. И пак - насладите се на този период!
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #669 -: Юни 01, 2020, 17:08:43 pm »
Лина, важното е да сте добре и да се чувстваш добре и след това, щом се налага тази операция, значи ще ти помогне.
 :bighug:
Да ви питам за зъболекар, има ли нещо вярно, че се ходи във втория триместър? Парченце от пломба ми падна. Мислих и зъбен камък да чистя.
Павла, изобщо не мога да се оплача от бременността си, напротив благодарна съм за всеки ден. Свежарка съм, не съм повръщала, с изключение на един път и мисля, че тези болежки са нормални, но ми се накараха, че трябва да съм по-внимателна. Заминаваме на море скоро и искам каквото мога да си помогна сега, а не там, да се чудя, ако ме заболи нещо, шийката ли е скъсена, друго ли е.
« Последна редакция: Юни 01, 2020, 17:17:45 pm от Kukapetal »
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #670 -: Юни 01, 2020, 17:32:04 pm »
Няма проблем за зъболекаря, просто ако има нужда от упойка се избира без адреналин.

Павла е права, почивайте, наслаждавайте се.

*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #671 -: Юни 01, 2020, 18:06:13 pm »
Аз знам, че във втория триместър е най-добре за зъболекар-поне според моя. И да,упойката да е без адреналин. А на колко точно магнезий си сега, Кукапетал?
Да, осъзнавам го, и всеки ден съм благодарна, че съм бременна..просто ще трябва да свикна с мисълта. Дефатко и при перфектни предпоставки се стига до секцио,няма как всичко да е по книга 100% от времето. Просто ще ми е повече време без бебто, не знам как ще е възстановяването след това . След хернията, бях месец като скоба свита, не можех да се изправя,което е нормално след такава операция. Предполагам, че сега няма да е толкова тежко, но всичко това ще обсъдя със хирурга и моя АГ. Той ми каза, че тази година е правил няколко такива операции и вече му било писнало на този хируг от моя АГ, но наистина с едно отваряне на корема да го решим. Знам,че в дългосрочен план е по-добре това, ако се наложи, просто се притеснявам и не искам да ощетявам никого и най-вече малкия от моите грижи. Но, както казахме това да ми е проблема.
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #672 -: Юни 01, 2020, 18:19:45 pm »
Лина, 3х2 магнерот от 500мг. за една седмица и след това 3х1.
Просто на мен като ми мине болката и аз спирам магнезия и след седмица пак почва нещо.
Благодаря, ще отида за пломбата! 😉
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #673 -: Юни 01, 2020, 18:38:59 pm »
Да, аз бях по същия начин, но продължиха и ми го направиха за постояно 3х2 от 500 мг, магнерот.  Като се понатрупа, няма да ги имаш тези изненади.  И браво за зъболекаря, особено щом пътувате.
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #674 -: Юни 01, 2020, 20:21:42 pm »
Здравейте. Бременна съм в 11 седмица и съм нова тук, все още не зная дали пиша на правилното място. Днвс бях на преглед в известна столична клиника, но проблема е там, че хипохондрията в мен се обади. За щастие всичко е  наред, но понеже ме гледаха с вагинален ехограф, но не видях да слагат презерватива пред мен, а вече беше сложен и вечв започнах да мисля какви ли не глупости. Дали са го сменили, дали не е преглеждана друга жена преди мен... В главата ми са всякакви болести, зарази дори най-страшните... Моля ви дайте мнее
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #675 -: Юни 01, 2020, 21:35:51 pm »
Кукапел, може да правиш почти всичко почти винаги, но във 2ри триместър е най-подходящо. Зъбния камък за мен е даже задължителен.

Фрогси, 100% са сложили нов. Бъди спокойна.
Както казах- Дзен и изкуството да си бременна :wink:
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #676 -: Юни 01, 2020, 21:43:12 pm »
Да, и аз ще ходя за зъбен камък, че септември чистих и отново имам. Фроги, честито и леко бременеене. сложили, са няма как.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #677 -: Юни 04, 2020, 14:49:43 pm »
Здравейте мами! Много е тиха темичката тези дни. Надявам се всички сте добре.
Аз вече започнах да купувам някои неща за болницата, че ми става и по-тежко не ми се отлага във времето. За детската ни дойде поръчаните ново легло за баткото, кошарата остава за бебока. И с дрехите съм готова.





*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #678 -: Юни 04, 2020, 16:00:41 pm »
Румито, то си ти е време за подготовка вече :)
Аз пък едва в средата на бременността се сдобих с кошара и детско креватче. У дома тече ремонт, малкия е при баба си, но днес си идва за тренировки, аз започнах да ходя до единия офис поне и да си подреждам документите от последните 3 месеца, но не си давам зор. Не се завъртам за повече от 2-3 часа там. Много ми е терсене в новата ни стая (старата детска) - изключително тясна е и едва минавам през нея, но нямам избор. Голямата стая е светла и ще е нужна на първокласника. А и него записах вече в първи клас и малко по малко до средата на юни ще съм готова  за почивка :)

*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #679 -: Юни 05, 2020, 05:12:02 am »
Мен ме мъчи безсъние, и сега съм в отпуска, та поне не мисля как ще ставам :) . Събуждам се за тоалетна, и почва да ми цъка мозъка. Дали не съм пропуснала нещо  и още х варианта на някакъв казус от работата гррр! Иначе съм отпуска, но пак работя по няколко часа. Опитвам се да отбия работодателя, но не е особено леко :Д. Руми, браво. Потготвяте се вече :) Лято, ти сега работиш или не? Че нещо не разбрах. Спряха ли ти зарзиото и кортикостероида от Надежда?
Аз вчера минах ФМ, кръвопотока е добър, имам си в корема 621 грама щастие, в 23та седмица, което ме ритка в момента. Излязоха ми кръвните. Имам левкоцити в урината, трябва да пусна стерилна след 20 дни и вит 12 ми е паднал бая.04.02.2020 Б12  е бил 534 сега е 258. Пия по 1000 мг, метилирана форма през ден по съвет на миналото ендо. Питах Аг, но ми каза да не вдигам. На 15 имам час, така или иначе и пак ще го питам. Глюкозата ми е добра 4,18 , както и съм отрицателна за алоантитела, което напоследък мислех.