0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Как се справяте с изолацията 2020
« Отговор #20 -: Март 21, 2020, 20:41:03 pm »
А както казаха за хинина,то само за любимия ми джин с тоник се сещам.
Павла,може да се редувате с твоя мъж,днес той се напива,утре ти.Хем всички ще са доволни,хем бебето обгрижено😉
Re: Как се справяте с изолацията 2020
« Отговор #21 -: Март 21, 2020, 20:54:05 pm »
Пиене, едни малко може би. Тъкмо Лазар да спи по дълго като го накърмя. За бременост, е вече имаме едно, по нататък другото. Развод. Ми той Гошо не е при мен. За килцата трябва да ходя да обръщам двора на къщата, че да имам някаква физическа дейност.
*
Re: Как се справяте с изолацията 2020
« Отговор #22 -: Март 22, 2020, 00:37:41 am »
Аз не разчитам на това. Той ще чуе малкото чак като се развика от глад.
Точно преди карантината щяхме да си купуваме косачка и ве си взехме. Сега така е избуяла тревата, че ке загубим Симеон. С една лозарска ножица започнах да я подстригвам.
Все още не ми е много  скучно, не съм се разчистила много.  :)
*
Re: Как се справяте с изолацията 2020
« Отговор #23 -: Март 22, 2020, 09:12:32 am »
Аз забравих да си купя бира.Така че пропиването отпада  :(
Откачаме в къщи, това е истината и завиждам на всички с къщи с двор.

*
Re: Как се справяте с изолацията 2020
« Отговор #24 -: Март 22, 2020, 09:27:18 am »
Нашия двор е малък,постоянно минават хора и зяпат.Но сега си дремя там.
Най-хубаво беше летата,след плаж си мием краката с маркуча,сядаме да пием по една мента докато изсъхнат и от там към банята.


*
Re: Как се справяте с изолацията 2020
« Отговор #25 -: Март 22, 2020, 10:26:39 am »
Бе малък, голям нещо е.Ние сме на терасата, а бебетата не са излизали повече от седмица.То майка им изкрезва ама проблема си е мой.Дори да излезеш да пиеш кафе, а тях да ги сложиш в количката да ги друсаш само си е супер.

*
Re: Как се справяте с изолацията 2020
« Отговор #26 -: Март 22, 2020, 12:00:17 pm »
За сега някак се справяме в нашето семейство. Бащата ходи на работа през ден, направиха им нова организация в работата. Ние с момата стоим вкъщи и на моменти е много тягостно или ме ядосва, но ще изкараме. Изпада в предпубертетни настроения и наближава момента, в който ще я опухам  :lol:. Илизаме за по 10-15 минути пред входа и добре, че има голям паркинг, та прави кръгчета с тротинетката. Уж учат дистанционно, но не точно. Нашата госпожа е прекрасен педагог и децата я обожават, но е толкова скарана с технологиите, че няма къде повече. Не желае и да се научи.  На този етап пуска задачки, които децата да направят и това е. Обратна връзка - йок.
 А по въпроса как ще завършим изолацията - аз със сигурност +10кг  и после дупе да ми е яко  :lol:
     
*
Re: Как се справяте с изолацията 2020
« Отговор #27 -: Март 22, 2020, 14:41:42 pm »
Аз точно бях ва 4кг от теглото преди бременността и сега не знам къде ще му излезе края.
А мъжът ми отслабва. Не знам как го прави. Хем като си разпределяли децата все избира малкото и седят и се гушкат на дивана по цял ден  :D

Тук ще затегнат още. Вече ива вечерен час на много места. Мен искат и да ме мобилизират. За сега отказвам и се надявам да си остани на доброволчески начала, че после ще имам проблеми, ако го направят задължително.  Странното е, че съм по майчинство и пак.
Дано не стане толкова напечено, че и от България да ми изпратят повиквателна.
*
Re: Как се справяте с изолацията 2020
« Отговор #28 -: Март 22, 2020, 15:38:32 pm »
Аз си върнах теглото, но имам корем.Нямам време с всичкото домочадие да правя една йога.Докато приспя дребните, пристигне каката, развихри се и ги събуди.Те са кисели съответно и почват да нервничат.Де ти йога?Правим закуска всеки ден, съответно ям по няколко пъти, защото хартисва  :lol: и така.
Павла, чак да те мобилизират?Това звучи страшно наистина.

*
Re: Как се справяте с изолацията 2020
« Отговор #29 -: Март 22, 2020, 16:00:11 pm »
Макрон каза 10 пъти в речта си, че сме във война и наистина се държат властите все едно сме във война.

Маги, една позната питала баба си защо е дебела и тя ѝ отговорила, че от икономии- ха, това да не се хвърли, ха, онова.
*
Re: Как се справяте с изолацията 2020
« Отговор #30 -: Март 22, 2020, 17:03:10 pm »
Павла,кофти е това много.Дано не те задължат.

Дано и тук затегнат още,че тоз народ не си седна на г@за,то тротинетки,майки,бебета.Чудо е.Всички полудяваме и е трудно,но ще е така поне още два месеца мисля.
*
Re: Как се справяте с изолацията 2020
« Отговор #31 -: Март 22, 2020, 22:22:51 pm »
Аз взех две седмици отпуск, живеем в коплекс в които дали има и 7 семейства през зимата. На целият етаж сме сами, под нас целия етаж е празен и малката кара тротинетка и колело в коридора на кооперацията, тои е дъъъълъг и просто е ОК :)
Но честно изпадам в ужас, че след седмица ще се наложи да се върна на работа :) Работя в банка, с клиенти и честно няма как да огранича контакти с различни хора.
А ме притеснява как ще се прибера у дома след това, майка ми е онкоболна, над.75 години, с малко дете, тях как да опазя?
И незнам какво да правя, да ги оставя сами в апартамента или аз след работа да се изолирам в една от стаите. Или да търя да живея някъде на квартира за да не донеса вируса.
Незнам, аз съм объркана.
За анкетата на Тери , направо +15 кг :)
*
Re: Как се справяте с изолацията 2020
« Отговор #32 -: Март 22, 2020, 22:29:08 pm »
леле, Павла, като си седим вкъщи и реално не сме все още директно засегнати от вируса и не осъзнаваме реалната ситуация: "мобилизация"... Нормално да спрат инвитро процедури, те не знаят в кой момент ще им трябват лекарите за спешни ситуации.
Стоека, поне някакви прегради няма ли да ви осигурят? Реално не е кой знае колко трудно да сложат един плексиглас. Вие сте на едни маси на 50 см от клиента.
Много неадекватни решения бяха взети. Например, понеже се очаква да се намали трафика на хора по градски и междуградски транспорт и го направиха с празнично разписание. Да се гъчат хората.

Иначе на мен изолацията ми действа на периоди, сигурно зависи по кое време на цикъла. Първата седмица полудявах, бях много нервирана, тази седмица съм много демотивирана. Нищо не ми се прави, не ми се чисти, не ми се готви, не ми се учи, не ми се тренира. Чета за жени, които са излизали всяка фуга на банята, аз все още не съм получила това вдъхновение.  Но пък така се вдъхнових да спя днес.

Понеже храната свършва прекалено бързо като работим от вкъщи, решихме да си поръчаме мултикукър. Аз от доста време искам, за да си го нося след това в бъдещата къща и сега ще го купим. Добре, че строителят се забави  по юридически причини и не сме подписали договор за строеж, защото иначе щяхме във време на криза да вземем заем и после накъде? Мен лично много ме притеснява икономическия аспект на извънредното положение. Постоянно повтарят, че парите нямали значение, защото пари се изкарвали, но животи не се връщали, но ако останем сумати народ без работа какво ще се прави.

Иначе за анкетата ми: до скоро държах положението и ядях нормално и тренирах. Нещо сега ме нападна глада и мързела и е обезпокоително. Пък може и бременна да завърша, то с мъжът прекарваме много време заедно и се оказа, че доста го харесвам.
« Последна редакция: Март 22, 2020, 22:30:39 pm от teri_90 »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Как се справяте с изолацията 2020
« Отговор #33 -: Март 23, 2020, 10:09:06 am »
то с мъжът прекарваме много време заедно и се оказа, че доста го харесвам.

Хахаха Тери разсмя ме. Аз моя един ден го харесвам, един ден не.Зависи  :lol: Истината е че и двамата сме натоварени с децата и на моменти е досста изнервящо и изморително.

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Как се справяте с изолацията 2020
« Отговор #34 -: Март 23, 2020, 17:33:07 pm »
Маги, поне през ден го харесваш. Аз моя всеки ден искам да го убивам за нещо. Различно от предния ден, все пак въображение си имам повече от достатъчно. :lol: Но предвид възрастта ми може и просто да е критическа.
*
Re: Как се справяте с изолацията 2020
« Отговор #35 -: Март 23, 2020, 23:26:18 pm »
Бях права да се притеснявам за икономическия аспект. Днес един клиент затваря и 4ма колеги остават без реална работа, с която да изкарват пари на фирмата. А тепърва се започва. Всичко се затваря, дано светът се съвземе  от щетите, които му донесе 2020 година.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Как се справяте с изолацията 2020
« Отговор #36 -: Март 23, 2020, 23:55:52 pm »
Днес фирмата в която работи мъжа на моя приятелка е съкратила 7 души.
Ще се отрази на всички сфери.
От няколко нощи сънувам зомби апокалипсис,купонни системи  и т.н.Само тая сутрин скочих в 6.30 защото сънувам че бягам от заразена зона с една много счупена кола,паркирам зад друга и дърпам ръчната,но колата ми тръгва бързо назад и само си повтарям"спирачка,спирачка"
Много страшно си беше :oops:
*
Re: Как се справяте с изолацията 2020
« Отговор #37 -: Март 24, 2020, 00:32:48 am »
Още месец да изкара светът под карантина и ще се върнем в 19в. Ужас е. Няма икономика, която да издържи. Вече започвам дасе замислям за конспирации. Не е читав този свят.

Слънце, майка се събудила в 3ч от някаква музика и първото, което си помислила е било за инвазия на извънземни.
Хубаво, ме от 2м нямам време да чета, че не знам какво щях да си помисля и аз :D
*
Re: Как се справяте с изолацията 2020
« Отговор #38 -: Март 24, 2020, 08:08:55 am »
Оле и аз тази нощ сънувах, че някак съм забременяла, че и родила момченце. И то едно топло с температура и аз изпадам в истерия, че има коронавирус. Имало някакъв филм "Заразяване", който бил със същия сюжет като текущата ситуация, хич не сме да го гледаме
Слънчице, те в България не сложиха ли някаква мярка, че не може да се съкращава по време на кризата или беше само предложение.
Аз по цял ден брифинги гледам
« Последна редакция: Март 24, 2020, 08:49:41 am от teri_90 »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Как се справяте с изолацията 2020
« Отговор #39 -: Март 24, 2020, 09:14:43 am »
И аз апокалипсис сънувах.Ужас!Тая нощ е била критична за всички ни.