0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Как се справяте с изолацията 2020
« Отговор #60 -: Март 27, 2020, 18:34:06 pm »
 Днес излязох да плащам сметки. От 16 Март излизам само да пазарувам  и то на 3- 4 дни  веднъж( магазина е под нас ).
 Втрещена съм колко хора имаше по улиците и трафика беше засилен... защо има хора които са решили, че ще играят контра на правилата.
*
Re: Как се справяте с изолацията 2020
« Отговор #61 -: Март 28, 2020, 22:58:58 pm »
Тази изолация... днес цял следобед се вдига пара от мултикукъра - хляб изпекох, една мусака врътнах и ябълков маслен сладкиш. Ще се опитам да не ям от всичко, че с това застояване уж трениран, но май не достатъчно.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Как се справяте с изолацията 2020
« Отговор #62 -: Март 29, 2020, 12:01:06 pm »
Тери, това ми е най-големия проблем, само ям!Почнах да правя йога ама не е като да се движа.Хората смотани ли са, глупави ли са не знам?!Голям кеф да не спазват извънредното, не си дават сметка, че загрубеят ли нещата и бизнес и доходи и всичк осе срива тотално.Ама те са на разходка в парка нали?!

*
Re: Как се справяте с изолацията 2020
« Отговор #63 -: Март 29, 2020, 12:14:00 pm »
Е те затова ги глобиха 23ма тука в морската ,с по 5000 лв.
Щото са над нещата и са по-хитри.
Аз гледам да се наливам с вода,иначе все ще навирам главата в хладилника.
*
Re: Как се справяте с изолацията 2020
« Отговор #64 -: Март 29, 2020, 18:12:04 pm »
Каквото беше с изолацията при нас, беше. Съседите са събрали 15 човека на пейката отвън. И всяка кола, която мине, спира и увеличава шурата. Даже един от трактора слезе даже. Знам, защото ходих на разходка с Мишо и за 1 секунда даже не се спрях при тях и нищо не ми стана.
Безотговорни хора. Толкова хора остават без работа, а на тези не им пука. Вчера моя приятелка ми каза, че у тях от 6 човека 6 са в неплатен отпуск. А банките си чакат, ток трябва да се плаща, дете имат за гледане... А моите съседи си пируват. Направо не мога да си представя какво ще бъде на Великден.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Как се справяте с изолацията 2020
« Отговор #65 -: Март 29, 2020, 19:16:15 pm »
Тери, не на Великден, а след него ще е Содом и Гомор. Щото всички са мега религиозни, налЕ и трябва да идат на църква, да ги види Гинчето от другия вход и да се възхити. Много се дразня на такова отношение към проблема - несериозно и леко пренебрежително. Тази майка от класа на Ники (май в началото на темата писах за нея) вчера ми звъни „ми да ги съберем децата, да излязат навън, то на Гребната едва ли ще е забранено“. Тази жена работи много и в събота до обяд и пак ѝ се ще да митка по улиците. Ей за такива си трябват глоби и то яки. Тя понеже работи и няма време за новини, пък и се брои млада (вярно е по-млада от мен) та не осъзнава какво реално се случва. А свекърва ѝ е онко болна и на години, пък майка ѝ е с ТЕЛК за сърдечни проблеми - познавам и двете жени и много здраве им желая, но ако не дай Боже нещо се случи с тях, май друга песен ще запее.
Пазете се колкото можете момичета!
« Последна редакция: Март 29, 2020, 19:17:57 pm от Pesheck »
*
Re: Как се справяте с изолацията 2020
« Отговор #66 -: Март 29, 2020, 19:27:07 pm »
Пеше, да ти кажа се изумих на моите съседи, но евала на вашите съседи на село. Беседката и площадката са празни вече две седмици. Може да са на нашата улица, кой знае.

За мен твоята позната е молоумна. Да отива на Гребната, пък да и треснат 5000 лв глоба и да си седне на гъза.
Смятам да се кача на кантара скоро и да започвам да се следя, ще изпусна положението от контрол :D Особено с този мултикукър.  Силно препоръчвам. Сложих една леща днес, докато се готвеше за 1 час, аз измих банята спокойно, без да търча нагоре-надолу да бъркам и да бая на манджата
« Последна редакция: Март 29, 2020, 19:32:53 pm от teri_90 »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Как се справяте с изолацията 2020
« Отговор #67 -: Март 30, 2020, 08:47:41 am »
То само нейната позната да беше, масово са така.

Сега как ме размисли за тоя мутикукър.

*
Re: Как се справяте с изолацията 2020
« Отговор #68 -: Март 30, 2020, 12:55:26 pm »
Чак военно не е. При нас е разхайтено, защото сме най малко засегнатия регион. На места има и вечерен час, но при нас е ок. Ние никъде не ходим. За 2 седмици днес за 3ти път ще отида до магазин.
Имаме познати край Ница. Били против положението и затова се събирали с приятели от блока.
Чакам още млякото. Май няма да е днес :(
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Как се справяте с изолацията 2020
« Отговор #69 -: Март 30, 2020, 20:41:48 pm »
Тери, според моя свекър на тази площадка, периодично минавали полицаите и ги разгонвали. Та може и към вас да се местят, кото ги подгонят. Но там е на много видно място и всеки проверяващ шеф на влизате от Пловдив, ше ги види.
*
Re: Как се справяте с изолацията 2020
« Отговор #70 -: Март 31, 2020, 11:58:08 am »
Ох, ние сме големи говеда това хората.Голямо мрънкане по тоя ФБ против маските, голямо чудо!Значи нацията ни трябва да я прекръстят на вечно недоволната.

*
Re: Как се справяте с изолацията 2020
« Отговор #71 -: Март 31, 2020, 14:02:08 pm »
Какво толкова с тези маски? Не разбирам недоволството. Не е казано, че трябва да е купена маска. Целта е да не се заразяваме. Отначало се казваше да не се прави, защото просто нямаше маски за първа линия.
*
Re: Как се справяте с изолацията 2020
« Отговор #72 -: Март 31, 2020, 15:11:36 pm »
И при нас маските са задължителни. В Лидл например не може да се влиза без маска. В болница, в градски транспорт с т.н. Ма не съм чула някой да мрънке и да се оплаква, че няма маски.

26.09.2019
*
Re: Как се справяте с изолацията 2020
« Отговор #73 -: Март 31, 2020, 15:54:23 pm »
Да ви кажа намразвам себеподобните си от българия с всеки изминал ден.Толкова сме прости и недисциплинирани!

*
Re: Как се справяте с изолацията 2020
« Отговор #74 -: Април 02, 2020, 10:08:59 am »
е как, борци за права и свободи сме ние, особено в социалните мрежи  :lol:
Re: Как се справяте с изолацията 2020
« Отговор #75 -: Април 02, 2020, 10:45:27 am »
Е то в социалните мрежи всеки е силен на думи. Ама като трябва да се предприеме нещо всички '' патриоти'' се крият като мишоци, гонени от котка. Но такъв народ сме, загубен. Живяла съм в Гърция, там е обратната. Хората казват и правят.
*
Re: Как се справяте с изолацията 2020
« Отговор #76 -: Април 02, 2020, 11:03:10 am »
Гърците са особен народ. Горделив и не малко мързелив, но много сърцат и отворен. Харесвам ги.

Не сме само ние, хора. Тук има вечерен час по средиземноморското крайбрежието и в Елзас . В Елзас положението е почти военно. Най-тежко засегнатият регион е. И пак има хора, които си правят каквото искат.
Всеки ден по новините обясняват, че масово не се спазват забраните. На щанда с шоколад ония ден имаше 50 човека! При 5000 редовни места в интензивни отделения за Франция, има 5300 болни. И пак не се спират.
*
Re: Как се справяте с изолацията 2020
« Отговор #77 -: Април 02, 2020, 12:14:17 pm »
Вчера в болницата от 6 бременни, само аз бях с маска и ръкавици. Пипат копчета на асансьора, дръжки на врати, после телефоните си... пълно мазало... И само аз бях сама, а уж по двама не може да се ходи.

Иначе при нас от днес става страшно. Дронове, полиция навсякъде и най-странното е, че ще има ограничение за пазаруване. Можеш да пазаруваш само неща от първа необходимост, ще има списъци в магазините какво можеш да взимаш и какво не. Алкохол например няма да може да се купува. И ся най-странното - ще ни ограничат седмичният пазар до 100 евро. Туй как ще стане не знам.

26.09.2019
*
Re: Как се справяте с изолацията 2020
« Отговор #78 -: Април 02, 2020, 12:26:34 pm »
Прочетох това за алкохола на мъжа ми и решихме да направим вложение, че иначе няма да се издържим :D
Испанецът как ще издържи, не знам.
Re: Как се справяте с изолацията 2020
« Отговор #79 -: Април 02, 2020, 12:30:58 pm »
И тук от понеделник спират да продават алкохол .Явно хората са знаели, че така ще стане, защото щандовете бяха почти празни преди 10 дена,  Ние и не пием , така че няма драма. Аз от 2 дена не съм гледала новини, че нещо много се натоварих, но ще видя дали нямаме и други промени. Аз излизам само с кучето в квартала, всички се разминават от далече. Леко взех да откачам понеже съм по цял ден сама , мъжът ми си работи, но другата седмица ще е в вкъщи. От другият месец сигурно ще им намалят работното време съответно и заплатата, което е кофти. Иначе не е само в България и тук има много недисциплинирани хора.