0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Как се справяте с изолацията 2020
« Отговор #160 -: Април 25, 2020, 16:58:31 pm »
За парковете съм За, Моника откачи.Остав това ми е направила дупе, кълки, бузи, тя в къщи няма как да изразходи това което яде.
А и е ще е добре малко въздух да гълтам с тях трите, че ще се гръмна.

*
Re: Как се справяте с изолацията 2020
« Отговор #161 -: Април 25, 2020, 17:25:18 pm »
Ние в понеделник отиваме на плажа йеееее... Вече оферирах останалите каравани с наем за детето - 10 евро на час. Понеже може само по 1 час на ден, на човек ще се пада да ходи до плажа веднъж на 10 дни. Значи за толкоз време ще съм + 80 евра  :lol: Добре че нямам конкуренция в района...

26.09.2019
*
Re: Как се справяте с изолацията 2020
« Отговор #162 -: Април 25, 2020, 17:32:25 pm »
Тук няма достъп до паркове, площадки и плажове. На улицата може.

Маги, Моника колело не кара ли, че да я извеждаш за малко пред блока?
*
Re: Как се справяте с изолацията 2020
« Отговор #163 -: Април 25, 2020, 19:02:32 pm »
Зор ми е изкарването на количка и колело.Има стъпала(естествено), препятствия.Веднеж излязохме с тротинетката и откачих.

*
Re: Как се справяте с изолацията 2020
« Отговор #164 -: Април 25, 2020, 20:58:22 pm »
Тук няма достъп до паркове, площадки и плажове. На улицата може.

Павла, и при нас е така.
Само че караван парка, в който живеем се намира в една нива, отсреща е друга нива и по средата път, който се води междуселски и е опасен за движение на пешеходци. Най-близкото нещо, което става за разходка е плажа. Та затова така се уредих.

Ние взехме батут онзи ден. 200 евро, ма нервите ми не струват толкова. Купих такъв, който става за вътре и за двора. Двам го като идея за хабене на енергия.
« Последна редакция: Април 25, 2020, 21:04:16 pm от yanicka »

26.09.2019
*
Re: Как се справяте с изолацията 2020
« Отговор #165 -: Април 25, 2020, 21:33:12 pm »
Завиждам за плажа и за парковете.Аз днес се разходих един час около нас,утре пак и така.Тръгвам самичка от нас до другия булевард ,от там нагоре по тротоарите и леко и бавничко си направих един час.
*
Re: Как се справяте с изолацията 2020
« Отговор #166 -: Април 25, 2020, 22:08:14 pm »
До нас има едно поточе. Толкова камъни хвърли Симеон в него, че направихме бент :lol:
Яничка, в нивата? Тук обясняваха, че в Испания плажовете остават затворени и е без изключения.

Ох, Маги. Мъжът ти като си е вкъщи поне излизайте.
*
Re: Как се справяте с изолацията 2020
« Отговор #167 -: Април 26, 2020, 11:37:29 am »
Яничка, в нивата? Тук обясняваха, че в Испания плажовете остават затворени и е без изключения.

Хаххаа, Павла... кат каза в нивата... знаиш ли сега какво е там като няма движение. Толкоз животно не бях виждала. Нашата каравана е точно до оградата и всичко се вижда. Най ме е страх от змиите.

Абе верно е, че се затворени, ма ще се правя на ударена. В заповедта е написано, че може да ходим до “включително природни пространства и оторизирани зелени зони”. Са кажи, че плажа не е природно пространство  :D А и никъде няма изрично посочено, че не може на плажа. Та ще рискувам...

26.09.2019
*
Re: Как се справяте с изолацията 2020
« Отговор #168 -: Април 30, 2020, 09:16:53 am »
Яничка, разходихте ли се?Ние излизаме три дни под ред и установих, че съм се отпуснала и всеки мускул ме боли.Ужас голям.Но поне Моника се натича.Вчера на разходката се наложи да нахраня Ади и я извадих от количката.Горкото ако знаете колко учудено гледаше околния свят.Това дървета, листа, хора, градинки.Ококори едни очи  8O

*
Re: Как се справяте с изолацията 2020
« Отговор #169 -: Април 30, 2020, 09:39:02 am »
  Маги,представих си шашардисано бебе😁.
Аз се разходих дълго в неделя до работа и обратно,трябваше да си попълвам декларация за нова банкова сметка.Ами на връщане се озорих а са 3км двете посоки.А преди ходих и се прибирах много често пеша,и там вървях .Казва си думата обездвижването.
*
Re: Как се справяте с изолацията 2020
« Отговор #170 -: Април 30, 2020, 11:42:51 am »
Яничка, разходихте ли се?

Оооо да! От неделя всеки ден сме на плажа. Ма днес като го гледам май ше вали.
От тази събота в нашата област (че тук нали са автономни и могат да решават всяка за себе си) пускат и възрастните на едночасови разходки с цел спортуване. Условията са същите като за децата.
Отварят ни и пазара, който е само в събота и ще продават само стоки от първа необходимост. Също и терасите на заведенията (йееееее). Ще може да се запълва само 30% от капацитета. Но поне ще работят.
Има някаква надежда, че около средата на май ще отворят и тенис школата на детето, че аз вече се притеснявам за нея. Отказва да яде почти всичко, дори и любимите си неща вече не иска. Тук от 5 дни сме полудяли с нея. Почти само на вода кара и започвам да се притеснявам вече. Говорих с една приятелка от Англия, тя с две деца, които са страшни лакомници. Ядат по много. Каза, че и те не искали да ядат, ама се чудя това трябва ли да ме успокоява. Скоро ще мина в последна фаза да я храня само с бисквити, че тях поне ги яде.
Вашите деца ядат ли?

26.09.2019
*
Re: Как се справяте с изолацията 2020
« Отговор #171 -: Април 30, 2020, 12:40:16 pm »
Моето яде, но много избирателно.Аз не знам кога ще започне нейното плуване, вижда ми се невъзможно почти да стартира скоро, а на нея много и липсва.

*
Re: Как се справяте с изолацията 2020
« Отговор #172 -: Април 30, 2020, 14:50:30 pm »
Като не е излизал, не яде много. 2 дена беше на мандарини.
Нормално. Оставяй я да яде каквото иска. Плодове поне?
*
Re: Как се справяте с изолацията 2020
« Отговор #173 -: Април 30, 2020, 20:10:52 pm »
Яде много ябълки. Около кило и повече на ден. Ма взех да й ги ограничавам, че ме е страх като не яде друго да не й остъргват стомаха само.

26.09.2019
*
Re: Как се справяте с изолацията 2020
« Отговор #174 -: Май 03, 2020, 10:23:49 am »
Вчера след тичане в парка и игра на война с баща си, Моника яде като невиждала.Изяде една чиния с леща и една филия хляб за норматив.Просто много им липсва движението на децата.

*
Re: Как се справяте с изолацията 2020
« Отговор #175 -: Май 03, 2020, 10:52:30 am »
Оставяй я да яде ябълки. Просто пробутва и малко сирене, че да стане по-пълноценно хранене.

Липсва им. При нас и вали. От 3 дена не е излизал горкия. Да не говорим, че Борис сигурно ще започне да се плаши от хората вече.
*
Re: Как се справяте с изолацията 2020
« Отговор #176 -: Май 05, 2020, 21:21:00 pm »
Може би не ядат, защото не изразходват енергия. Ако имат активни игри на чист въздух навън ще е друго  :? И племенницата ми отказва кухнята, яде само кашкавали, сирена и солети.
*
Re: Как се справяте с изолацията 2020
« Отговор #177 -: Май 09, 2020, 11:43:37 am »
Така лежерно си пиех кафенцето тази сутрин и се кефех, че къмпинга отваря в понеделник и айде... нашата област остава във фаза 0 още 15 дни. Много се ядосах.
На всичкото отгоре изобщо не е сигурно, че детето ще тръгне на училище септември. Излезе новина, че ще могат да се върнат само децата на работещи родители, които не могат да ги гледат. Това дете направо ще откачи тук без деца толкова време. Реве ми се направо.

26.09.2019
*
Re: Как се справяте с изолацията 2020
« Отговор #178 -: Май 09, 2020, 12:27:12 pm »
Ние трябва да извадим паспорт на Борис. Не знам дали ще ни пуснат да отидем в Париж, защото сме в зелена зона, а там е червена. Сматаме за един ден да отидем. 900км ще ни дойдат множко. Ще оставим Симеон в 5ч сутринта на Гледам като.  Понеделник ще звънна в посолството. Голяма лудница. В България акта за раждане стана за 3ч. Тук не знам как ще станат нещата.
Ние искаме постепено да излезем от изолация, но май ще е ударно.

Яничка, като чужденци не сте ли д предимство, за за може да се интегрира детето по-добре?
*
Re: Как се справяте с изолацията 2020
« Отговор #179 -: Май 09, 2020, 14:30:54 pm »
Защо не се обадите в посолството? Малко е вероятно, но може да са измислили нещо, за да не пътувате. Те и нашите паспорти изтичат септември и не знам какво ще правим. Сега с това, че още 2 седмици не можем да пътуваме.

Аз ще се боря до дупка да я пусна на училище. Тя е с диагностицирано генетично заболяване и е на специална форма на обучение. Има 5 сесии седмично с логопед и две с психолог. В момента аз провеждам сесиите на логопеда, но е доста измислено, защото аз и идея си нямам от местният език, който се практикува в три от сесиите.
Освен това ние сме самонаети лица. Имаме редовен месечен доход и плащаме луди данъци заради високият доход. Та да дойдат да ми докажат, че имам възможност да я гледам.

26.09.2019