0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #480 -: Януари 22, 2020, 23:26:43 pm »
Кукапетал, само да вметна, че колко е завишен не се знае, 45.20 е максимума до който могат да отчетат/измерят, така ми го обясниха на мен като бях бременна, зото всички бременни около мен със завишен фолат бяха с 45.20 и тогава изникна въпроса как така пък при всички еднакво завишен.
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #481 -: Януари 22, 2020, 23:44:23 pm »
Мц, добре си решила да си пуснеш тези изследвания.
Вистал, ти успя ли тогава да свалиш фолата? Четох за това, което, казваш 45,40 дават макс в някои лаборатории като измерване.
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #482 -: Януари 23, 2020, 00:04:17 am »
Кукапел, аз не бих спряла фолиевата киселина. Не е токсична, няма да направи нищо на бебето. Пий си метата и това е. От 2014 не съм я спирала. Освен за затварянето на невралната тръба е важна и за други неща. Доказано е, че може да предотврати и разстройства от аутичния спектър.
Анти Ха изследва проф.Паскалева. Тя е хематолог също така. Като усложнение на терапията с НМХ е тромбоцитопения, което е толкова рядко, че е пренебрежимо. Другите са кожни дразнения и синини.
Кръвта не е айрян, за да я направим рядка.
Втора бременност съм с антиагрегант и НМХ и освен пкк от време на време, друго не са ми пускали. Макар да се оплаквам от системата, все пак съм при 2 професора от Бордо и друг университет. Не мисля, че ме пренебрегват или не знаят.
Ето статия за нмх. Лесна е, защото е отговор
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1472984/



*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #483 -: Януари 23, 2020, 03:33:54 am »
Привет, бях на преглед днес. Продължавам със същата доза и в понеделник пак. До тук общо 1 - 11 мм, 1 брой 10 мм, 1 - 8, 4 - 7 и 4 по 6 мм са фоликулите. Прикачам и изследванията от днес, ако може коментар как е естрадиолът за тез фоликулчета. 5 мм е дебелината на матката.

*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #484 -: Януари 23, 2020, 04:47:37 am »
Имало е проблем с форума и всички мнения от вчера са изчезнали.

*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #485 -: Януари 23, 2020, 05:45:08 am »
Маги, аз тъкмо псуех моя комп, че вчера писах и го няма, а то какво било. Надявам се с бузанките сте добре! Павла ти също! Инсулина ще продължава ли след раждандето?Kukapetal, пиша само защото Тери ме спомена, не ща да ти досаядявам..аз също не бих спирала фолиевата киселина. За кортикостероида:аз бях на преднизолон кортико. Медролне съм пила. Когато си на кортикостероид, поне Конова отрича вливки. След 10та седмица (освен при лупус и тн) , няколко доктора ми казаха, че тотално се отрича такъв тип медикамент. Успех
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #486 -: Януари 23, 2020, 06:45:51 am »
Лина, много благодаря, че писа. Прегръщам те!
Говорих с моята лекарка от Щерев, каза, ама ние не ти ли спряхме медрола и аз... osi_12, ами не. Така че няма да пия медрол, надявам се, не е проблем, че съм го пила досега. За вливката, каза, че не смята, че има нужда, но няма да ми навреди, дори и да я направя. Маги, ти пиеше ли медрол изобщо по време на твоята процедура и след?
Лято, аз не съм наясно с хормоните по време на стимулацията, дано други се включат.
Мц, страхотен план имаш, браво за английския също. :)
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #487 -: Януари 23, 2020, 06:59:32 am »
Не, не съм пила. Аз съм с най-малко хапчета придружаващи процедуррата от всички тук.Имах назначен само Кринон, Фраксипарин и Но шпа.Толкова!

Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #488 -: Януари 23, 2020, 07:07:48 am »
И аз така смятам, че трябва да бъде, защо ни блъскат в някои клиники с тези кортикостероиди, аз бях против да го пия, ама изпълнявам, чак ме е яд, дано е помогнал за нещо. Като четох какви отражения има върху плода, надявам се имат добра причина да ни ги изписват. Аз пия и акард и почна стомаха да ме наболява.
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #489 -: Януари 23, 2020, 07:23:49 am »
И аз те прегръщам,мила. Kоя седмица си Кукапетал? Лято и аз за съжаление не мога да помогна с фоликулите.Другите ще кажат нещо.
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #490 -: Януари 23, 2020, 07:26:47 am »
Лина, 6г.с.
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #491 -: Януари 23, 2020, 07:28:10 am »
А, проблема е след 10та. Не го мисли- всичко ще е наред.
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #492 -: Януари 23, 2020, 08:09:03 am »
Кукапетъл,тъпо е това.Не ти ли дават една схемичка с кое,кога и как?
Аз имах такава за свежия трансфер-естрофем до 8 г.с,кринон до 12 г.с.
После на ЗЕТ имах само Кринон и пак беше в схема до кога,защото стават обърквания.
Акарда е аспирин нали,ако не се лъжа.От него може да те боли корема.
Другата седмица ли е прегледа,да отдъхнеш вече?
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #493 -: Януари 23, 2020, 08:22:10 am »
Виждате ли, че часовника на форума не е ок?
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #494 -: Януари 23, 2020, 08:29:36 am »
Слънчицето, да, другата седмица в сряда, не остана.
Нямам схема, само рецепта от трансфера. Казаха ми след положителния тест да продължавам с всички лекарства, а на прегледа за сакчето, повтори лекарката същото, продължаваш си всичко кринон, дуфастон, фолиева и аз попитах и фраксипарин, акард, нали, затова се сетих, тя каза да. За медрол не питах и затова само разпитвах тук момичетата от моята клиника, че си пиели медрола до 12г.с. Аз съм си виновна, че не звъннах тогава.
Акард е аспирин.
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #495 -: Януари 23, 2020, 11:32:26 am »
Kukapetal Аз бях на медрол до към 8-9седмица. Не се ядосвай,аз съм на мнение че щом се изписва значи повече помага от колкото вреди.
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #496 -: Януари 23, 2020, 13:38:30 pm »
Кукапетал, аз също пих медрол до към 9-та седмица и после постепенно го спрях, не съм имала проблеми. Аспирина го пий след хранене, за да не ти дразни стомаха.
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #497 -: Януари 23, 2020, 14:19:09 pm »
 Cruella и Мише, благодаря ви!  :bighug: :bighug: :bighug:
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #498 -: Януари 25, 2020, 08:52:27 am »
И аз да се обадя, понеже виждам, че за Медрол сте се заговорили.
При отрицателните тестове, ясно, че го спирам, както и всички други лекарства. При положителен, също ми го спираха след теста, защото лекарката ми казва, че той вече си е свършил работата и няма повече смисъл от него. В случая, нямам някакви специфични заболявания, които да налагат приема му. Общо взето, по седмица - десетина дни съм го приемала след трансфер, после не.
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #499 -: Януари 25, 2020, 09:07:25 am »
Лято, не се опитвай да четеш ти резултатите и да сравняваш, особено, когато си в стимулация. Ние може да ти кажем какви са били нашите стойности при стимулация, но това нито ще промени твоите, нито ще можем да ти отговорим като лекари.
По време на симулация заради форума се вкарах в такъв филм  с един Цитротид. Аз си бях виновна, че попитах, момичетата ми отговориха как е било при тях и аз се побърках до следващия преглед.
Успокой се. Задавай въпроси на лекарката си относно стимулацията и разчитането на хормоните по времето й.
А ние ще ти стискаме палци здраво.
Кой ден стимулация ти е?
Бъди промяната, която искаш да видиш в света