0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #460 -: Януари 21, 2020, 17:38:26 pm »
Ние отидохме с две спермограми в две различни клиники направени.Прави преглед на мъжът ми с ехограф, откри хидроцеле.Изписа добавки за подобряване на СГ и доста подробно обясни кое, какво е и защо е такова състоянието му.Влезте с мъжът ви в кабинета, прегледа е в друг кабинет до основния.В основния се провежда разговор, в който той обяснява вие питате.Поне така беше преди.

*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #461 -: Януари 21, 2020, 21:11:14 pm »
https://w3.abdn.ac.uk/clsm/opis
Някой смятал ли е по този калкулатор. За мен излиза шанс около 40% при първи опит и 100 % към 6 опит.
Появи се някакво течение. Имам такова точно преди цикъл, без сърбеж или дискомфорт, но се чудя сега пък откъде дойде. Ще го коментирам с докторката в петък, но нямам спомен на предни стимулации да съм имала такова. А това ме кара да си мисля, че не е свързано със стимулацията и може да бъде проблем.

*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #462 -: Януари 22, 2020, 00:00:08 am »
Тери, имам въпрос към теб, понеже знам, че си от Пловдив. Препоръчаха ми др. Карагьозова в КИРМ Пловдив и сега съм раздвуена между Добринка Петрова в Ню лайф и Карагьозова. Щд се търсим второ мнение, въпроса е къде. Благодаря ти предварително.
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #463 -: Януари 22, 2020, 06:44:35 am »
Бих отишла при лекар, който ще ме поеме в случай на нужда от инсеминация или инвитро. КИРМ имат само консултативен кабинет тук, не правят процедури. Препращат пациентите в Плевен.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #464 -: Януари 22, 2020, 09:01:17 am »
Маги, интересува ме дали е добър специалист!

Слънчицето, да правихме спермограма и резултатите са много лоши!
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #465 -: Януари 22, 2020, 09:08:43 am »
Кацаров е от малкото андролози в България (въпреки, че напоследък се появяват малко повече). Той работи от години и е име в средите. Въпреки, че мъжът ми ходи на обикновен уролог и всичко, което описа Маги го направи и уролога. Всъщност беше при 3ма уролози и всички заключиха едно и също. След това за лечение се обърна към д-р Даскалова (специалист по мъжки стерилитет).
Колко лоши да са резултатите от спермограмата, може да се окаже, че само в твоята глава са много лоши. Много лоши са, когато едва се открива някой друг жив сперматозоид жив на поле. Има ли бройка, има ли подвижност, има шанс. Казвам ти го като жена от двойка с мъжки фактор. Нямам достатъчно яйцеклетки за сперматозоидите от много лошата спермограма по мое мнение. (1% морфология по Крюгер, но 120 млн  обща бройка, което е 12 000 годни сперматозоида). Разбира се ние правим инвитро процедури. Но 12 000 са ми предостатъчни за инвитро.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #466 -: Януари 22, 2020, 10:05:52 am »
Тери, много са лоши, няма нито един!
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #467 -: Януари 22, 2020, 10:07:44 am »
Добър е Кацаров.Аз бих ти препоръчала да пишеш и тук на Мели.

*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #468 -: Януари 22, 2020, 10:10:44 am »
ilitoо, идете при Кацаров, но и аз като Маги мисля, че трябва да пишеш на д-р Мели (д-р Даскалова). Има тук тема за консултации с нея. Ще ти зададе въпроси за начина му на живот, изследвания и т.н. Ако пуши, направо на секундата да спира.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #469 -: Януари 22, 2020, 10:13:16 am »
Благодаря, момичета! 
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #470 -: Януари 22, 2020, 11:08:27 am »
Илито,в клиниката в Шумен ли ги правихте ?Ти нали от там беше?
Правилно са ти казали,намери един лекар ,който да те почне от А до Я,ако искаш ела до Варна при д-р Александров да чуеш неговото мнение.За разговор и консултация пари не взема и казва директно каквото мисли,не е груб,много е директен.
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #471 -: Януари 22, 2020, 11:22:37 am »
Слънчицето, да в репродуктивната ги правихме! Сега чакаме с нетърпение Понеделник, за да видим какво ще стане!
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #472 -: Януари 22, 2020, 11:27:41 am »
https://w3.abdn.ac.uk/clsm/opis
Някой смятал ли е по този калкулатор. За мен излиза шанс около 40% при първи опит и 100 % към 6 опит.

Хахахаха, стана ми много забавно. Как така ги смятат тия проценти. Туй все едно да ми изчисли калкулатора какъв е шанса да забременея през април - ми Божа работа, казва ли ти някой.

Илито, и аз бих те посъветвала да идете до Варна за мнение. Може да почакате малко повече, но наистина пари не взима доктора и казва право куме в очи. Но това е съвсем странично от Кацаров - при него задължително.  И наистина е добре и на Д-р Даскалова да пишеш.

26.09.2019
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #473 -: Януари 22, 2020, 15:28:59 pm »
Яничка, Глория удари ли ви? Някакъв ужас е било. Дано сте добре.

Мц, аз бих отишла при лекаря, който са ми препоръчали Даскалови. Отиди го виж. Няма да се жениш за него. Ако не ти хареса и не ти вдъхне доверие- тогава му мисли.
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #474 -: Януари 22, 2020, 19:21:08 pm »
Яничка, Глория удари ли ви? Някакъв ужас е било. Дано сте добре.

Удари ни. В понеделник през нощта бяхме без ток, че са паднали над 12 стълба от ел захранването ни. Бяхме под заплаха от евакуация, но за щастие морето стигна само до входа на къмпинга. Собственикът му е бил умен и къмпинга е качен по- високо от пътя, което не е характерно за района, но сме си на островче. Общината ни предупреди, та още в събота взехме храна за седмица и се окопахме вкъщи  :)
Днес пожарникатите от окръжният ни град бяха в селото да отводняват, ма мъжо не ме пусна да ги гледам  :oops:  :D Тук са като от календарите.
Но мина де... пък и всяка година ни удря нещо таквоз.

26.09.2019
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #475 -: Януари 22, 2020, 20:14:17 pm »
Яничка, добре, че е минало и сте добре, звучи много страшно.
Момичета, днес ходих при Русев, проследи ми витамините, поиска да пусна тромбоцити, д-димер и АПТТ. Сега ми излязоха резултатите, много е разбутана кръвната ми картина. Някой разбира ли нещо? Държи да направя една вливка интралипид 5мг, за да сме спокойни за ембриончето. Каза, че не е добре да продължавам с медрола, свършил си е работата след процедурата.
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #476 -: Януари 22, 2020, 21:54:27 pm »
Кукапел, всичките неща като димери и подобни не са показатели за действието но нмх. Да не говорим, че въобще не се изисква наблюдение при терапия с нмх.
Разбутаните ти показатели са ок. Нищо драматично. Нали си на кортикостероиди, тогава защо трябва и интралипид? Кога трябва да го спреш медрола?
Не мисля, че би навредил, но е същата песен като при всички.
Витамините как да ти?
За другото не бих се притеснявала особенно.

Яничка, радвам се, че сте добре. В Каталуния има и загинали. Франция хиляди без ток.
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #477 -: Януари 22, 2020, 22:13:49 pm »
Якичка, радвам се че сте добре, че по новините наистина даваха страшна работа и влязох да видя как сте.
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #478 -: Януари 22, 2020, 22:29:54 pm »
Павла, много благодаря за коментара, ценен, както винаги!
За НМХ той иска проследяване на 3 седмици, каза, че е много важно. Понякога много се разреждала кръвта и трябвало да се внимава. Знам, че и проф. Паскалева също следи тези показатели. Аз наистина не съм наясно и пуснах изследванията, като ми ги назначи. Попитах като съм на медрол, защо ми е вливка, каза, че на различни неща влияят, още повече иска веднага да спра медрола. Знае, че масово го изписват, но дни след трансфер бил важен, заради инфекции и прочие. Вливката преди трансфера ми я спря, каза, че за първото инвитро, като съм правила е свършила работа, но сега се притеснява организмът ми да не отхвърли ембриончето и ме съветва за една вливка, била достатъчна в този период на бременността. Витамините съм вдигнала доста, доволен беше, ТСХ също е в норми. Само превишен фолат 45,20 при граница 42,40. Каза да спра временно приема на фолиева. След 20 дена да пусна пак.
« Последна редакция: Януари 22, 2020, 22:31:37 pm от Kukapetal »
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #479 -: Януари 22, 2020, 23:25:30 pm »
Кукапетел, супер си, бъди спокойна, още повече, че си в добри ръце, поне така мисля за Др Русев. Чела съм доста за него и смятам тези дни да си запиша час при него, защото до този момент не съм посещавала имунолог нито пък съм правила някакви имунологични или генетични изследвания☹️