0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #420 -: Януари 19, 2020, 11:37:12 am »
Лейди, ама тя репродуктвен специалист ли е? Явно до там ѝ стигат възможностите. Понякога, като се вгледаш в едно дърво и не виждаш гората.
Мисля,че трябва да има написано коя степен ти е ендометриозата в епикризата.

Тери, вие от детската градина ли ги взимате тези хора. Сега февруари ще има време за ЦС и други неща, ако се наложи и цикъла през март започвате. До тогава може и ЦАР да ти отговорят. Все си мисля, че това трябваше да се предложи и направи от клиниката ти още миналата година.
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #421 -: Януари 19, 2020, 11:42:33 am »
Зачетох се в някаква стара тема от 2011 година. В моите представи Зачатие сме си ние тук, които пишем последните 2-3 години. А чета 2011 година, други жени, подобни истории, подобни приятелства, подобни окуражителни думи, обща радост. И за щастие почти всички имаха лентички под постовете си.

Аз съм във форума от 2010, като най-активна бях по време на ин витрото и бременността си през 2014/2015. Още имам няколко от момичетата от бременната тема във Фейсбук - следим се по снимки  :)
Даже името на дъщеря ми харесах от една лентичка във форума.
Интересно ми е какво е станало с някои от момичетата, но рових и не намерих инфо.

Аз не можах да тръгна за България и изследванията ми се отложиха. При нас обявиха извънредно положение. Очаква се дори да ни затрупа сняг, което е невиждано чудо тук. Има прогноза за 120 км/ч вятър, а ние живеем в каравана. Фабрично издържат до 100 км/ч. Та с оглед на това реших, че не искам да си оставям семейството баш сега, пък и мога да не успея да си дойда във вторник.
Ще търся някакви поносими цени тук поне за вит.Д да пусна.

26.09.2019
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #422 -: Януари 19, 2020, 12:33:28 pm »
Мц, това трябва да го решите и двамата. Според мен насила ще е трудно да го убедиш, трябва да узрее за това решение. За съжаление това може да отнеме много време. Ние сме с мъжки фактор. Като видяхме първата спермограма и му викам на моя, че май няма да успеем. Ще трябва най-малко инсеминация, но си е по-скоро за ин витро. Той дори не знаеше кое какво е. Като отидохме при андролог той му обясни, че трябва да подадем документи като план б, а план а е да си работим у дома докато заповедта излезе. И той се съгласи. Разбрахме се, че ще пие добавки, но понеже не уточнихме какви аз му предписах тримесечен курс. Още не е свършил курса, а утре почваме стимулацията. Хапчетата ще свършат точна за пункция та (+- няколко дни). Та мисълта ми е, че някак между другото станаха нещата и той не можа много да се противи. Отделно разбра за доста дечица около нас, че са ин витро и някак се успокои, че не е страшно.
Искам да попитам нещо. От утре почва стимулацията, ще коментирам и с тихомирова, но искам да знам и вие какво препоръчвате. За деня на пункция та трябва да е като при сг, нали? Ние не знаем колко ще продължи стимулацията, но чух че имало някаква схема- 7дни непрекъснато и после 3 дни почивка. То както и да е почивката трябва да я има преди пункция. Въпросът е как се обичате по време на стимулация? С презервативи, той сам да се оправя или е все тая, овулацията ще е таймирана и няма да съвпадне с тия дни. Минала съм 3 стимулации, но като не са били за нас и изобщо сме избягва и ласки през цялото време, та сега не знам. То тече с тоя фактор има и голям шанс да сгафим, но все пак сега не е момента да предизвикваме съдбата.

*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #423 -: Януари 19, 2020, 14:09:39 pm »
Лято,както си се грижила за яйцеклетките,за които някой плаща и се надява ,така се грижи и сега.Успех!
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #424 -: Януари 19, 2020, 17:59:18 pm »
Лято,както си се грижила за яйцеклетките,за които някой плаща и се надява ,така се грижи и сега.Успех!
Това значи да го оставя сам да се оправя ли? Щото секс не се правеше у нас докато бях в процедура - пазех и тях,пазех и себе си от многоплодна. А и за него нямаше изисквания колко дни да е на въздържание, тъй като той нямаше участие. Но сега и той е включен :/

*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #425 -: Януари 19, 2020, 18:24:31 pm »
Лято, не се пазиш от многоплодна, а се пазиш да не ти се изпукат фоликулите при сексуални контакти. Сам да се оправя, вярвам няма да му е за първи път, да не се жалва.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #426 -: Януари 19, 2020, 18:34:39 pm »
Лято, ние не сме правили секс по време на стимулацията, преди пункцията е добре да има въздържание 3-5 дена за мъжа,  както е изискването за спермограма. При нас бяха 2 дни и половина и не спрях да се тревожа, дали всичко ще е наред. С мъжки фактор сме. Успех ти желая!  :goodluck:
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #427 -: Януари 19, 2020, 18:41:45 pm »
Благодаря Ви. Ми аз като знам как ми се покачва либидото при овулация и... а и на предните стимулации това е било най-голямото мъчение за мен. Добре, че работя съвсем сама иначе мъж изпречи ли ми се и ми причернява :D. Но това за фоликулите си е основателна причина, нищо че ще ми е трудно ♥

*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #428 -: Януари 20, 2020, 08:45:51 am »
Естрадиолът може ли да е нисък заради блок инжекцията или има проблем?

*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #429 -: Януари 20, 2020, 09:34:26 am »
Ми аз като знам как ми се покачва либидото при овулация и...

При стимулиран цикъл естествена овулация няма да имаш.

26.09.2019
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #430 -: Януари 20, 2020, 09:47:31 am »
И аз така реших заради блок инжекцията. Все пак блокира функцията на яйчниците, но исках да се уверя. Благодаря 😊

*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #431 -: Януари 20, 2020, 09:47:41 am »
Излезе ми и цитонамазката. Както винаги втора група, но за разлика от друг път е с "Нормални клетки". Което означава, че всичко е здраво и чака бебето.
Тери, усмихна ме преди 9 (тогава го четох), а това е рядкост! Нещата се случват и , за съжаление, няма как да ги предвид. Заета, ще си- ясно е. Но това е прогрес, който не си имала отдавна. Край на паузата. А за МБ, аз дори не знам колко имам, поне 25  :D това е от няколко години. Осъзнах колко са много, на един преглед преди няколко месеца. Добре, че сте намерили някой да ви помага- колкото толкоз. Слагаш си един кап на часовете седмично и ако исат- ти работа ще си намериш!

Слънцемое, много се радвам на постовете ти 😊  Кога ти е термина? Кукапетал, да до 12 гс, са всички лекарста в Надежда- зарзиото до 10 та , май или каквото прецени проследяващия.  Лейди, май във Щерев са добре- Мишето беше там. Не губи време с погрешния доктор- аз толкова много изгубих. Успех на всички!
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #432 -: Януари 20, 2020, 10:01:52 am »
Добро утро!

Аз да ви попитам има ли значение на кой ден от МЦ ще се започне иногинол? Реших да сменя инофолика с него, защото ми е много трудно да пия прахчета.
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #433 -: Януари 20, 2020, 10:19:09 am »
Лято, май никоя от нас не е била с блок инжекция. Не знам. На теория блок инжекцията ти спира работат на яйчниците ,може би е свързано.

Хелиантус, аз иногинола го спирам-почвам по всяко време на цикъла. Не е имало никакви отражения.

Лина, днес сутринта към 9 точно за теб се сетих. Сипвах си кафе и ми се появи едно като бременна жена и си казах: "Край вече гледам на кафе" и се сетих за теб, че би ми oценила майтапа :D
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #434 -: Януари 20, 2020, 10:23:08 am »
И аз така реших заради блок инжекцията. Все пак блокира функцията на яйчниците, но исках да се уверя. Благодаря 😊

Липсата на овулация не е от блок инжекцията. При ин витро няма естествена овулация, защото докторите вадят яйцеклетките и съответно спират хормонално овулацията, за да могат да го направят.
Блок инжекция се прави по дълъг портокол, но защо се прави самият той - нямам идея. Аз бях по къс портокол, директно със стимулация от 3-ти ден на МЦ.

Ако не си бях купила 60 теста от тия с двата хормона, щях с чиста съвест да ги запратя в коша за боклук. Това чудо според мен изобщо не работи. Миналият месец ми се прецака стика, та трябваше да купувам нов. А този месец - вчера теста беше само с една чертичка, а днес съм в пийк фертилити. Луда работа!
« Последна редакция: Януари 20, 2020, 10:26:56 am от yanicka »

26.09.2019
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #435 -: Януари 20, 2020, 10:33:27 am »
Смениха ми достинекса с бромокриптин, много кофти, че всеки ден се пие и не ми е много добре от него. Някой правил ли е подобна смяна?
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #436 -: Януари 20, 2020, 10:40:59 am »
Аз съм на Бромокриптин. Достинекс не е подходящ при бременност. Аз съм била само на Бромокриптин. По половин таблетка вечер преди лягане. Вероятно, защото е преди лягане, и нищо не усещам.
Пролактинът се вдигна нощем по принцип. Аз от дете съм с инсомния заради кошмари. Оказа се от Пролактин, който дори не е над горна граница, а само на ръба й. Пия ли Бромокриптин всичко е ОК. На два пъти го спирах и пак се започва. Не е като мозъкът ми да го предизвика, по-скроо тогава направих връзката. Та за мен той е голямо спасение.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #437 -: Януари 20, 2020, 11:20:39 am »
Яничка, вземи си от Българските, Clear oview,  и си пикай в чашката. Добре отчитат. Тери, хахах "вещи в занаята" ;)  и аз все си викам да не се пренадъхвам и да се озъптявам, но ко да праиш като звездите ти го говорят!
Сега се замислих че Лори от съвсем малка, даже пищи насън. Аз от лятото спя пак с нея (на дивана де) и няма оправия, а беше много самостоятелна.
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #438 -: Януари 20, 2020, 11:24:41 am »
Лято, аз бях с блок инжекция. Може да си написала, но не видях, кога си изследвала естрадиол? Той трябва да е нисък, това се цели. Трябва да е под 50, но вече не помня мерната Есеница, за да се започне стимулацията.
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #439 -: Януари 20, 2020, 11:32:42 am »
Тери, благодаря за отговора и аз пия по половин вечер преди лягане, на сутринта не ми е добре, мотае ме главата.