0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #100 -: Януари 06, 2020, 15:23:39 pm »
https://www.vertbaudet.fr/table-a-langer-ligne-madison-gris.htm?ProductId=705000091&FiltreCouleur=6439

За ей това става дума. За банята е. Никога не съм сменила на друго място, нито  да къпя. На мен ми е по-удобни.

Ох, не ми говори. До август ще имаме да се оправяме.
За пердетата ти завиждам. Тук, за хола ми искат 3000евро 8O направо ще се гръмна. Май китайците ще помагат :wink:
*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #101 -: Януари 06, 2020, 15:31:40 pm »
Павла, всички около мен активно пазаруваме пардета от магазините за втора употреба. Моя приятелка си купи за хола пердета от ЗигЗаг, друга си взе уууууууникални завеси за детската стая за 14 лв
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #102 -: Януари 06, 2020, 15:40:32 pm »
Тери, ако имах подобни магазини тук, щях да се замисля. На мен ми трябват около 20м пердета. Трудно се намират еднкви.
Китаецът ми дава цена на естествено перде, по мярка, с доставката- 220евро. Сигурно ще си поръчам от там :)
*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #103 -: Януари 06, 2020, 16:58:20 pm »
За болницата е според какво искат там където ще раждате.Питайте там, почти навсякъде имат списъци.Ако искат дрехи за бебето си направете комплекти за всеки ден от престоя ви плюс още един резервен.Този за изписването не го броя.


*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #104 -: Януари 06, 2020, 17:16:38 pm »
Пердета ще купувам от Пепко те две трябват,корниза го оставихме само на прът,и такива с дупка и халка ще взема.Над 20 лв не давам,хвърлихме сума ти пари за мебели вече.А и отдолу има щори и нещо ефирно ще взема.
Свекърва ми по 2 лв взима и тя от вторите употреби,ние взехме завеса за баня от 30лв ,нейната е същата материя и размер 1 лв от втора употреба.
Малко оф стана,ама...
Павла ,готино е да обзавеждаш,ние сме се разбрали така-той казва размерите,аз избирам цветовете,двамата моделите.
*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #105 -: Януари 06, 2020, 17:48:09 pm »
А, пари за нови мебели няма сега. С каквото разполагаме от апартамент, с това ще обзавеждане къщата.  :D
Само за Симеон купуваме нови неща, че е вече голям :wink:

В България има лесно. Тук почти нямаш избор.

За родилното- ако бебето си е при вас, аз бих си взела само мои дрехи да го обличам. 2-3 бодита в повече и 1-2 пижамки.
Като се роди Симеон в нас имаше 2 чифта чорапи, 3 бодита и 3 пижами. Всичко друго го бях взела за болницата. Толково малко дрехи му бяха необходими в началото.
*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #106 -: Януари 07, 2020, 08:05:40 am »
Наистина в началото трябват изключително малко дрешки.Едва сега, малките взеха да повръщат, да се налага по-често да ги преобличам.

Вземете от всеки вид дрешки по една бройка и вижте кое ще ви е най-удобно.Аз например предпочитам да са с боди с дълъг ръкав и гащеризончета, които се откопчават от долу, както и от тези целите пижамки с копчета от пред.Много лесно се сменят пелени така.Има хора на които им е удобно да обличат децата с ританки.

Re: Тема на бременните 102
« Отговор #107 -: Януари 07, 2020, 10:08:02 am »
Аз вече имам останали дрешки, които не съм и обличала изобщо, но вече не и стават. Обаче тъпо и упорито продължавам на всяко излизане да и купувам по нещо   :D Нищо, че Митко мрънка постоянно и не ми дава да купувам, като видя детски магазин очите ми стават на палачинки и вече не чувам никой и нищо  :D :D :D
Нашата количка не е от известните марки. Както казва Маги, тежка е за вдигане, ноо няма толкова лесно бутане. Аз дето съм 1.60 и 48 кила я бутам не с една ръка, а с пръст направо. Освен това както е тежка, така като трябва да я натисна, за да кача тротоар или някаква неравност, не се налага никакво усилие, все едно е като перце. С помпащи се гуми е, вече ги помпахме, че излизаме почти всеки ден и доста се разхождаме. Ако се спукат Митко ще се занимава  :D Иначе за издръжливост тепърва ще казвам, като мине достатъчно време на експлоатация  :D
В моята болница за бебето ми трябваха само дрешки за изписването. Иначе беше много добре, защото бебетата си бяха постоянно при нас и даже след като ни показаха как да им сменяме памперса и да обработваме пъпчето, ни донесоха масичка с памперси и дрешки за смяна и си го правехме сами. Така ми беше по - спокойно, че първите пъти имам помощ под ръка, ако не се справям. И в къщи не се притеснявах вече. За мен си бях взела само сутиен за кърмене, крем за зърна, подложки, мокри кърпички, еднократни гащи, четка и паста за зъби и гримове, както каза Павла  :D Щях и преса да си взема, но се оказа, че вече има фризьорски услуги в болницата  :D Всичко друго ни го осигуриха от там.
« Последна редакция: Януари 07, 2020, 10:10:38 am от Mihaela Viyacheva »
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #108 -: Януари 07, 2020, 11:46:16 am »
Здравейте момичета,как сте ? Аз се връщам от преглед,че последния беше на 20-ти декември. Човечето си расте,вече е 5,19см и отговаря на 11+6 дни,по ПРМ съм 12+3. Всичко е наред и другата седмица на БХС.
*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #109 -: Януари 07, 2020, 12:59:25 pm »
С каква количка си, Мише?


Браво, Круела!

Моето момче върви голямо. При термин се очаква към 4кг. Дано да излезе дълго.  :oops:
*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #110 -: Януари 07, 2020, 15:17:51 pm »
Павла,голям юнак бе.Цял Крали Марко,ти с такова голямо бебе ще можеш ли естествено да родиш?
Круела,супер!
И аз бях на преглед,нашата мома е 500 гр,без малко и 17см дълга,отговаря на 22г.с ,аз съм в 21 от утре.Всичко й е наред,много обича да си пипа главата и все е с ръцете горе.
*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #111 -: Януари 07, 2020, 15:39:46 pm »
Аз съм се родила 4250гр и 59 см. Може просто да е голямо момче.
Защо да не мога? Какво му е? :)
*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #112 -: Януари 07, 2020, 16:22:54 pm »
В моята стая имаше едно момиче роди бебе 4250, нормално, като и беше първо раждане.Та всичко е възможно, природата го е измислила.

Ох аз с Моника бях като Мишето, все пазарувах за дребната.Сега почти нищо не купувам, защото за сега сме заринати с дрехи :) Нали знаете второто дете все доизнася на по-големите и е вечно онеправдано  :lol:

Re: Тема на бременните 102
« Отговор #113 -: Януари 07, 2020, 17:07:13 pm »
Браво на човечетата круела и слънчице.
Леле Павла, голямо момче, ама и ти ми скри шапката с твоите размери  8O :)
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #114 -: Януари 08, 2020, 11:49:33 am »
Момичета и аз да се включа. Днес бях на преглед в 14+3 съм. За сега всичко нормално и изследванията от фетална морфология са супер и кръвните и хапчетата ми намалиха. Само имаме още забрана за секс, че плацентата май ниско ми била, но до 26г.с. трябвало да се нормализира. И май ще си имаме мома. Още не сме казали на бабите, приятелите, мен ме е страх още, че имах един спонтанен аборт преди две години. Моят ме бъзика и ме пита кога вече сме щели да казваме когато детето започнело училище ли хахаха. Ама мисля чак когато почнат да ме питат дали съм бременна или просто съм хапнала повечко хахаха.
« Последна редакция: Януари 08, 2020, 11:52:47 am от Nelita90 »
*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #115 -: Януари 08, 2020, 11:57:51 am »
Ей, супер новини!Разбирам те за казването.И аз исках да изчакаме, но каката разбра и каза на всички  :lol:

Re: Тема на бременните 102
« Отговор #116 -: Януари 09, 2020, 13:26:24 pm »
Един бърз отчет и от мен. Бебко е 3300гр и около 50см, и няма намерения да ни изненада тези дни. Все още не е слязъл в таза и ако до 21ви няма развитие ще ходим до болницата на преглед и тонове, и да видим какво ще кажат. Стиснете едни палци да се накани дотогава и да си излезе.
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #117 -: Януари 09, 2020, 14:28:30 pm »
Татянче, като вляза в темата и все си мисля за теб, дали няма да си ни се похвали Ла с радостното събитие 😁 Бебчо си знае работата, явно му е добре в корема на мама... Всичко ще е нареддо 21 има време, може да ви изненада
*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #118 -: Януари 09, 2020, 14:34:02 pm »
И аз днес си мислих точно кога ли ще роди Танчето.
Танче,стискам ти палци много,до 21 ще слезе ,че и да се роди може.
*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #119 -: Януари 09, 2020, 15:44:40 pm »
Кога ти е терминът?
Слизането може да стане и от днес за утре. Да си седи на топло и да папка. Като е готов ще дойде :)