0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #40 -: Декември 28, 2019, 18:50:47 pm »
Момичета,какво представляват контракциите?
Днес обикалях много и по едно време ме заболя корема,така сякаш болката "минава" буквално,от дясно наляво.Мина и след малко пак ме поболя,пих но шпа,прибрах се и като легнах мина.Дали е било контракции това?Тоя Бракстън Хикс кога почва?
*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #41 -: Декември 28, 2019, 19:45:40 pm »
Рано ти е за Бракстън хикс. Контракциите са свиване на корема, втвърдяване, болки като при цикъл, болки в кръста, болка в самия корем.
Претоварили си се. Почивай и недей да правиш големи преходи.

*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #42 -: Декември 28, 2019, 20:16:18 pm »
Маги,благодаря!Не е нищо от изброеното.
*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #43 -: Декември 28, 2019, 20:32:05 pm »
Почти не се ударих, но шашнах домакинете :D Симеон щеше да се разплаче, че е много емпатимен милият.
Започнахме да оправяме багажа. Трупаме в гаража. Ще извикаме фирма. Само не можем да се справим. Аз съм техничният член на семейството. Аз сглобявам всичко, а в 9м не мисля, че е много подходящо.

Ох, Слънце, това с родителите е много досадно понякога.
Не е толкова рано за подготвителни контракции. Те започват от началото, но просто не се усещат. Не са страшни.
Но така описано не са баш контракции.

Маги, добре ли са момичетата?

Re: Тема на бременните 102
« Отговор #44 -: Декември 30, 2019, 10:18:39 am »
Момичета помагайте!! Със страшна хрема съм,ксилометазолин мога ли да слагам? И какво друго мога да ползвам?
*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #45 -: Декември 30, 2019, 10:32:07 am »
Аз имам едни капки Фито назал,купих ги да има,не съм ги ползвала,стават за бременни.
Наблягай на чая и течностите.
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #46 -: Декември 30, 2019, 10:46:27 am »
Или си вземи физиологичен разтвор. Аз ползвах на Стеримар и се мажех с един крем Ринолекс. Личната ми ги беше изписала.
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #47 -: Декември 30, 2019, 10:54:59 am »
Ох Аз от години ползвам само морска вода,но сега въобще не ми помага. Казах му на ММ като се прибира да ми вземе някакви капки. Иначе пия осцилококсинум.
*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #48 -: Декември 30, 2019, 11:07:17 am »
Круела,най-добре се обади на личната.Че идват почивни дни ,да не зазлееш.Да ти изпише нещо да имаш.
Абе момичета,да ви питам малко тъпо нещо ама..Четох че,силния шум е вреден за бебето,не мога да стрелям утре вечер нали?Ние гърмим много ама,аз ще стоя в къщи май с бенгалския огън,какво ще кажете?
*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #49 -: Декември 30, 2019, 14:52:24 pm »
Круера. Не се мъчи. Сложи си ксиломитазолин. Не е проблем.

Слънце, пробвай. Ако бебето се стряска или не ти е ок-недей. Иначе няма какво да му стане на бебето.
*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #50 -: Декември 30, 2019, 15:10:04 pm »
Круела, аз тая бременност я изкарах с вечно запушен нос и си взех ксилометазолин.Какво да ми стане?Не можех да спя от тоя нос, само това го отпушваше.Контракции от него не съм имала.

Слънце, както се чувстваш, важното е ти да не се стреснеш нещо и да се изплашиш.

Re: Тема на бременните 102
« Отговор #51 -: Декември 30, 2019, 15:42:17 pm »
Ицо ми взе тия електролити (хидратин алфа),ама много гадни бе 🤢🤢 пийнах малко и веднага отидох до тоалетната.... взел ми е и някакви хомеопатични капки Инфлуназал,ще ги видя дано помогнат. Да ви питам до колко повръщания на ден г/д е нормално ?
*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #52 -: Декември 30, 2019, 15:47:50 pm »
Круела,пие се за 12 часа една чаша Хидратин,много е важно на малки глътки.През час-два пшеш по една глътка,повече от 5-6 пъти дневно мисля е максимума на повръщането.
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #53 -: Декември 30, 2019, 16:20:39 pm »
Круела пии много чай с лимон и мед. За гърлото моя док ми беше предписал Нео ангин,колкото до ксилометазолина аз предния път като бях болна си слагах без да прекалявам и нямаше проблем
*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #54 -: Декември 31, 2019, 16:51:53 pm »
Момичета,весело посрещане на Новата година!Да си изкарате добре и да се забавлявате!
Аз днес се надцених-сладки,торта,две пипкави салати и миене на съдове от всички тези,без кръст останах.Ще отдъхна малко и вече другите да домакинстват.
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #55 -: Януари 02, 2020, 10:40:15 am »
Честита нова година мили мои. Нека 2020 бъде изпълнена с много поводи за радост. Как сте? Аз днес бях на преглед, бебче е добре, развива се много добре, даже отговарям по размери на 32 седмица. Явно празниците са ни се отразили 😁. Мисля вече да почвам да пазарувам полека лека, че времето си тече. Целувки на всички. Маги, Мише как са вашите принцеси?
*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #56 -: Януари 02, 2020, 14:10:03 pm »
Браво,Джули!Ние се прибираме другата седмица и аз ще ходя на преглед,нямам търпение.
И почвам да се оплаквам-сдобих се със ужасни киселини,никога не бях имала такова нещо и докато го разпозная....Ще си намеря храна ,която не ми дразни ама да видим кое ще е.
Корема ми расте сякаш с всеки ден,вече едва си закопчавам тънкото яке,остава ми и едно палтенце,дано то ме изкара поне,всичко друго което ще ми стане е за голям студ.
Схваща ми се седалищния нерв,предните месеци беше по-леко,а сега като се схване едва мърдам,поне минава бързо.
Най-хубавото е ,че я усещам все по-често и по-силно,така ме побутва и тупа,сутрин така се събуждам и лежа и се радвам,мъжът ми и той я усеща и много се вълнува от това.
Павла,събрахте ли багажа?
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #57 -: Януари 02, 2020, 14:27:50 pm »
Честита Нова година и от мен момичета. Най хубавите моменти предстоят за всички ни.
Малчо май вече си прави път надолу и имам едно усещане, че може и да не изкарам до термин, но ще си проличи. Вече съм трудно подвижна, нито мога да се обуя или облека без да заема най странната поза 😄 А пък такова ритане пада. Имам чувството, че ще излезе не от където трябва 😂
Слънце, аз имах кисели от всичко и си взех едни гелчетс на Допел Херц за рефлукс и киселини. Чудна работа ми вършат, когато вулкана Везувий иска да се надига. Иначе през останалото време дъвки, ябълки и кисело мляко и по малко газирано. Почти през цялата бременност съм така.
*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #58 -: Януари 02, 2020, 15:04:43 pm »
Слънце, от опит- храни ок, но не се мъчи, вземи си Гаваскон на сироп или саше с гел. Започва и механично да е, а не само от храна.

Джули, добре е бебето. Това с на коя седмица отговаря отваря и  подобни, даже не им обръщай внимание.
Наскоро ми разказаха за планувано секцио 25 дена преди термин, че вървяло голямо бебето. Еми- нито е дишали само, нито нищо. 2600г се е родило. От къде това бързане и плашете на родилки в България, не мога да разбера. Или бързат с операцията, или предизвикват раждане рано. После като е трудно раждане- нали ти казах, а то не сме били готови.

Слънце, багаж не можа да оправя. Ще вземем фирма, че иначе няма да стане. От 4г и отгоре живеем тук, а беше напълно необзаведено. Ние само дрехи, книги, учебници и подобни ще опаковаме, а те всичко друго. Голям филм ще е 8O
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #59 -: Януари 03, 2020, 13:11:43 pm »
За много години, бъдещи мамчета!
Реших, да ви нагледам как сте.
Слънце, Павла е права - накрая стават механични. Когато бях някъде в 8 м и се оплаках на моя ЛЛ, че много ме мъчат киселини, той ми дръпна едно просторно обяснение. Той по принцип си е такъв обяснителен. Та ми обясни човека, че тялото ми се подготвя за раждането и всички отвори в него се отпускали и ставали по-лесно пропускливи, та да можело при раждане, да се разшири родилният канал.
И аз с бременният си акъл му казах „ама какво ще ми се подготвя, аз ще раждам секцио“. Само защото е добре възпитан не ми се смя много, пък аз след малко се усетих какво казвам. :lol: