0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #120 -: Януари 09, 2020, 15:50:22 pm »
Може ли ей тъй от нищото,да ме боли кръста?Не съм се натоварвала днес,а ме боли много.
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #121 -: Януари 09, 2020, 17:33:59 pm »
Той си папка 😄 За 21ви ми е термина, има няма 2 седмици. Майка му се чувства готова, така че и той се приготвя 😁
Слънце, мен към 7мия месец ме болеше зверски кръста без нищо да правя. Така че е възможно. Най ми беше криво като се разхождах, ама мина. Пиех спазмалгон като не се траеше. Бебка расте и почва да си тежи, но и това ще мине 😉
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #122 -: Януари 09, 2020, 19:40:33 pm »
Танче и аз като момичетата само си мисля дали няма да родиш тези дни, стискам много палци  :)
Павла, май беше питала за количката, мисля, че се казваше Sky Nio.
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #123 -: Януари 09, 2020, 19:58:36 pm »
Мише, а дано 😄 Господина си е с характер. Днес си викам като за последен преглед ще се покаже. Е да, ама не. Ръчичките пак пред лицето, почесваше се и без да ги махне 😁 Бузанка как е, слуша ли? 😍
*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #124 -: Януари 09, 2020, 20:25:50 pm »
Оф,защо може да ме боли долу в дясно като вървя само?Повървя ли малко почва да боли,спра ли и минава.
*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #125 -: Януари 09, 2020, 21:20:06 pm »
Сега започват болежките при теб явно. При мен започнаха на  7мата бременност и то преди 2 седмици.
Нерв, връзки на матката и тн. Има много варианти. Слънце, гледай да не обръщаш внимание, до колкото можеш. Стой си, почивай си и това е.
*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #126 -: Януари 09, 2020, 21:52:37 pm »
Явно е това,че и отгоре,където мерят фундуса ме заболя малко,омрънках темата направо.Ще се движа по-бавно и внимателно,ще почивам и както казваш няма да го мисля.
*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #127 -: Януари 10, 2020, 10:57:05 am »
Ох мен от 8-мия месец нататък всичко ме болеше.Гръб, кръст, таз, лелел таза какме болеше.Въобще всички кокали ме боляха.Като походих малко и на другия ден имах контракции и ми се втвърдяваше корема и само лежах.То накрая става сложно.

Танче, чакаме те с нетърпение.То изведнъж става.И аз нямах никакви наченки на раждане, на 13.02 бях на  преглед, нямаше и следа от започващо раждане, на 14.02 отидох на тонове и бях с контракции и разкритие, та вадихме каката по спешност.

Re: Тема на бременните 102
« Отговор #128 -: Януари 10, 2020, 12:07:01 pm »
Слънчицето, нормално е да има болки, все пак всичко се разширява. И аз като Маги съм с всички екстри- болки в гърба и кръста и под ребрата, а да не ви разправям като тръгна да ставам от леглото кал болят бедрата от вътрешната страна. Общо взето на този етап е много трудно да намериш каквато и да е удобна поза, но всичко си заслужава. Мисли за бебчо и не се вглеждай толкова в болежките.
*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #129 -: Януари 10, 2020, 13:29:08 pm »
Да взима и аз да си наопрача, че ще си побъркам вече.
Симеон е болнав от месец. Занимавам се с местенето. От вчера не мога да се мръдна, че ми хванаха едни болки във врата и плешките, отделно след малко заминавам на 70км, за да заведа малкото на педиатър. Мъжът ми не може да си взима дни сега, че е много напечено. Понеделник трябва да прекарам цял ден в болницата заради диабета, но няма на кого да оставя малкото и ще го мъкна пак с мен на 70км и ще го вдигна в 5и30ч.
Направо ми идва да ди легна и да не мръдна.
А, и гости идват другата седмица.
Та така. Да мине този месец и да си раждам на спокойствие.
*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #130 -: Януари 10, 2020, 17:03:22 pm »
Оплаквате се момичета, лесно няма.Павла хич не ти завиждам, дано ти мине схващането.На симеон какво му е точно?Горкия дано се оправя бързо.

*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #131 -: Януари 10, 2020, 19:33:08 pm »
Вади кучешки зъби. Първо беше хремав, после лекарят му му изписа АБ, за да сме с спокойни заради сърцето, ме отидоха 15 дена с хрема, че и започна да покашля. Днес педиатърът каза, че има отит и пак АБ. Иначе е жизнен, бяга, яде, само малко по-неспокойно спи. От 5 дена има и малко температура.
С две думи нищо му няма, но е важно да не изпуснем нещо със сърцето.

Аз имам фактури на прешлени, хернии и протрузии на всички цервикални. Това от катастрофа. Сега намери да се обади и тази болежка.

Те така.  :? :wink:
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #132 -: Януари 11, 2020, 12:55:52 pm »
Момичета,кажете нещо за главоболие ? Трети ден не спира,днес вече почва са ми писва. Мисля едно кафенце да изпия.
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #133 -: Януари 11, 2020, 13:09:41 pm »
Кафе може да пиеш. Може и парацетамол. Аз всяка сутрин си правя 3в1,че е по блуткаво. С кръвното как си, мери ли го?
*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #134 -: Януари 11, 2020, 13:29:30 pm »
По-добре пий истинско кафе от нес или 3в1.
Кафе пия всеки ден. Понякога и по 2. Не е забранено.
Круера, кръвното си измери. Пий вода, парацетамол може също.
*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #135 -: Януари 11, 2020, 17:52:55 pm »
Аз съм пила кафе и с двете бременностти, не е забранено.Парацетамол може да пиеш спокойно.

Re: Тема на бременните 102
« Отговор #136 -: Януари 11, 2020, 19:43:32 pm »
Измери си кръвното и ми е ниско,което за мен е нормално. Аз съм с 60/90,днес го мерих 2 пъти един след друг. Първия път ми излезе 105/69,а втория 90/56. После изпих едно кафе и веднага ми мина. Аз спрях кафето след като разбрах че съм бременна,защото ми се пушеше с кафето. Сега когато не пуша не ми пречи да пия по 1 на ден.
*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #137 -: Януари 11, 2020, 20:06:27 pm »
Круела,точно като спрях цигарите разбрах какъв е вкуса на кафето,тъмната бира и червеното вино,последните две обичам много и само близвам и сега.
Пий си по едно ,две на ден ,няма да навреди и да ти пада кръвното и водата не забравяй,аз поне ако не пия и ме заболява главата.
Павла,да изкара бързо зъбите малкото ,и ти да се пооправиш,че сигурно ти е много кофти така.
*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #138 -: Януари 11, 2020, 21:15:26 pm »
Аз имах гадно главоболие тази бременност, просто си беше от нея и това е.Хормонално някакво.Иначе пиех кафе, не го спрях, пих бира по-нататък, ама много ми се пиеше на моменти, та или безалкохолна или чаша бира, според зависи пиех.С близначките имах интересни вкусови желзния.Мисля, че моя мъж цял живот ще помни как нагъвах кисели краставички от буркан  :oops:

Re: Тема на бременните 102
« Отговор #139 -: Януари 11, 2020, 22:03:11 pm »
Аз все още нямам вкусови предпочитания. Преди 1 седмица много ми се ядеше пастет (много обичам),и влизам в интернет и пише че не е препоръчително,хващало се не знам си кво и си викам няма да ям. Да ама то аз го сънувах 2-3 дни,и не издържах купих си и го изядох за 1 ден 🤫🤫 и това е единственото което ми се искало в повече хаха