0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #200 -: Януари 21, 2020, 10:39:03 am »
Докато бях бременна ми излизаха такива плюски в зависимост с какви дрехи бях облечена.Беше много странно, дали заради коктейла лекарства и аз не знам, но имаше дрехи с които ставах на плюски по целия корем.С Моника такова чудо не е било.

Re: Тема на бременните 102
« Отговор #201 -: Януари 21, 2020, 11:26:19 am »
Ох успокоихте ме малко. Значи ще видя с кои дрехи ми става така. Танче чакаме ви на отчет.
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #202 -: Януари 21, 2020, 12:01:11 pm »
Расте малкия и не му се излиза. Вече е 3750гр, сега чакам за тонове. Док ме прегледа и каза, че шииката ми е на 60% и ако до понеделник няма развитие да отивам в болницата да го предизвикат. Те това е от мен 😁
*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #203 -: Януари 21, 2020, 12:05:58 pm »
Чакахме те Танче, дано тръгне младежа сам!

Re: Тема на бременните 102
« Отговор #204 -: Януари 21, 2020, 12:34:59 pm »
Моето си е направо алергия. От утре съм на клексан. Танче стискам палци да тръгне сам младежа.
*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #205 -: Януари 21, 2020, 13:31:41 pm »
Защо да го предизвикват? Тялото ти явно се подготвя. Не е и чак толкова голям по УЗИ.

Аз от 3 дена душа бера, а най- лошото е, че и малкото. Хвана ни някакъв ентеровирус, че повръщам като за цяла бременност. От 2 дена нищо нито съм яла, нито пила, снощи започнах да се захранвам и поех малко течности. Малкото повръща един ден и после разстройство. Не посмях да се обадя в болницата, че щяха да ме приемат, а не мога да си го позволя с него. От дехидратацията започнах и кръвно, но днес вече е ок. Кръвната захар до небесата, въпреки инсулина... Неделя и понеделник си мислих, че няма да оцелея. Сега се закрепихме и двамата. Мъжът ми започва да се разболява, но бива. Малкото май отива на по- зле, че и двамата поддържаме и температура. Утре отиваме на лекар. Ще видим какво ще кажат.
С две думи си е таковало таковата от всякъде.  А, да и багаж има да оправяме и другата седмица да е местим.
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #206 -: Януари 21, 2020, 14:09:09 pm »
Еее Павла, ти си се таковала от всякъде просто. Явно да не го пренося много, не знам и аз. Иначе тоновете са наред, контракции нямам. Ще видим до понеделник какво ще стане. Надявам се и аз да родя до тогава.
На мен ми се вижда голям 😀 Ама да се наглася вече, че ще мине 4кг, както и главичката му е по голяма ще бера душа докато раждам 😂
« Последна редакция: Януари 21, 2020, 14:12:16 pm от Татяна Павлова »
*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #207 -: Януари 21, 2020, 14:24:13 pm »
Това не е никаква гаранция. Главата на бебетата е "мека". Все още не са се затворили шевовете и затова има и фонтанели. Намества се според това, с което разполагаме. Казват, че е важно колко са раменете. Малко като котките- минават ли раменете- минава и котката. Ние обаче имаме ключици и е по- трудно.. Майка ми е родила с големи мъки брат ми при 3800 и 52 см. А мен с 4250 и 59см не е имала проблеми.
Правете секс. Също се практикува и едно нещо, което е отлепване на мембраната. Акушерките го правят, но забравих как се казва- stripping май беше. А окситоцин така или иначе ще пуснат. Аз не знам защо хората бягат от него при започнало раждане.
*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #208 -: Януари 21, 2020, 14:41:21 pm »
Павла,ако нямаш рехидратиращо нещо,пии вода със захар,оф то пък май не можеш захар,нали?То не ти стигаше до вчера повръщането ами и сега това.Да се оправяте с малкото геройче.
Танче,ми хубаво му е в теб,дано тръгне до понеделник🤗
Аз бях на ЖК,каза че задържам вода,ама не ми трябват хапчета понеже е в рамките на нормалното,само диетата да регулирам-без туршии,солено,газирани напитки.Аз тия неща и без друго не ги ям,ама карай,ще пия повечко вода и каквото такова.
*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #209 -: Януари 21, 2020, 14:46:50 pm »
И от електронните разтвори повръщах. Ударих рекорд с 8-9 на ден. Аз повръщам, а малкото ме милва по косата и ме оплаква.  :) :D голяма картинка бяхме. Май от хибискус успях да задържа и от там вече днес съм ок. Само температурата остана.
Много вода, Слънце. Белтъци и подобни изследвала ли си? Ако не, виж ги, че може протеин за пиеш, ако трябва.
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #210 -: Януари 21, 2020, 15:01:45 pm »
И на мен ми е хубаво(на моменти не 😁) като го гледам как ми шари из корема, ама всички ще му се радват много повече като е навън вече. А пък и всички са вече на тръни и почват да ме изнервят, а аз съм такова спокойствие в момента, все едно че не ми предстои раждане 😀 А пък Гошо днес пита АГ дали все още е момченце, че всички ходят да го базикат да не излезе момиче. И док му показва пишлето и тестисите, а те едни големи, няма как да се сбърка просто 😂 Акушерката се шегува и му вика хващай се на бас да изкараш някой лев. Който не вярва, да дойде да му сменя памперсите, че да се убеди. Големи майтапи паднаха.
*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #211 -: Януари 21, 2020, 15:26:20 pm »
Майната им на всички. Взимай Гошо и отидете на хубав ресторант, разходете се и се обичайте. Достатъчно ще ти е стрес, че след като родиш ще те оставят да си вземеш това малко човече вкъщи :) А и да ти кажа, като е извън теб бебето, няма да искаш никой да му се радва. Да не е магаренце  на Златни пясъци, че да му се радват всички. Аз съм много лоша в това отношение. На майка не давах как да е. А за зимно бебе с тези вируси- ще съм ужас, знам се  :lol:
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #212 -: Януари 21, 2020, 15:56:16 pm »
Мале Павла,дано се оправяте вече. Много гадно с това повръщане и температура. Днес на прегледа докторката ми пусна TSH,като очаквах да е 2-3,а то е 0,432. Според вас нормално ли е и трябва ли да ходя на ендокринолог? Знам че е по добре ниско от колкото високо,но наистина не очаквах да е чак толкова. Очаквам павла да се включи 😁
*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #213 -: Януари 21, 2020, 16:13:27 pm »
Хайде, нали съм на всяка манджа мерудия, ще се обадя и за ТСХ. Супер си. Нормален си е. После ще си се вдигне. Ако падне съвсем, тогава е проблем. Ако нещо те притесня, отиди на лекар, но аз не бих се занимавала. На мен до скоро ми беше 0,5-0,6. Миналата седмица се беше вдигнал на 1,2.
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #214 -: Януари 21, 2020, 16:24:46 pm »
Ох,благодаря павла. Аз не че съм се притеснила,но наистина не очаквах такъв резултат. На 29 съм на ЖК и ще и го покажа за всеки случай. А на вас бързо оздравяване.
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #215 -: Януари 21, 2020, 16:45:07 pm »
Аз с майка ми се оправям, чува като и се казва нещо. Ама другата баба ме изкарва извън релси и взе да и става навик. Ама за там Гошо ще се оправя, че много нерви ще изхабя. А и както каза е сезона на вирусите, така че по настрани. А тя работи и с деца, представи си какво ще е. И лесно се разболява. Достъпа ще е ограничен 😀
*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #216 -: Януари 21, 2020, 17:35:48 pm »
И аз съм като Павла, като родих Моника и някой дойдеше да я вземе направо ставах зла.Не я давах на никой!И още ме е яд, че уйдисах на Мерал на акъла да ходим на гости в майка му, където се бяха събрали няколко техни роднини.Бебето малко, зима и съответно Моника се разболя, стигнахме до болница.С тия двете познайте дали сме ходили така.Идват само бабите и то контролирано.Колкото до съветите, отдавна съм ги отлюспила тия дето дават акъл.Защото иначе трябва да се избием.

Палва, съчувствам ти искренно!

Круела, супер ти е ТСх, то ще се вдигне с времето както е казала Павла.

Танче, спокойно в моята стая имаше момиче роди бебе 4300, нормално.Имаше съвсем малко разкъсвания.И тя беше преносила със седмица.Ще се справиш сигурна съм.Ох, мъжете са интересни, как ще стане от момче на момиче изведнъж?

*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #217 -: Януари 21, 2020, 17:53:14 pm »
Павла,направо си ви представих как повръщаш а той те гали.Наистина е твоя малък рицар!
За какви белтъци говориш да изследвам?В урината ли?Притеснява ме факта,че майка ми и баба ми(нейната майка) са имали умерена прееклампсия,за сега кръвното ми е нормално,даже малко по-ниско от обичайното за мен.
Никой няма да ми пипа детето току така,освен баща му.Аз отсега се дразня някой като ми пипне корема,много ми е гадно.Дори на майка ми и баща ми не давах,само мъжът ми може да си държи ръцете и да ме гали,нито аз ,нито детето сме мечки от цирка ,че всеки да пипа.
*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #218 -: Януари 21, 2020, 18:57:14 pm »
Само мъжът ми също. Майка слуша, други близки нямаме. Братята ни, на те не смеят току така.
Кръвни- общ белтък и тн. Според мен и оггт си направи за гестационен диабет. При теб започнаха от рано. И бъбреци е хубаво да се видят. Наистина ли си с отоци или просто си надута?
*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #219 -: Януари 21, 2020, 19:05:59 pm »
Павла ,сутрин ми са надути очите отдолу и ръцете,краката също,само стъпалата.До обяд минава всичко,тя затова реши че не е страшно,а задържане в рамките на нормалното.
Не ми е надуто лицето,бузи и т.н.,мисля че не е страшно,но ще го пусна тоя общ белтък.